Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn

• Slovensko Fantastická premena Harley Quinn (viac)

Počuli ste ten vtip o policajtovi, vtáčatku, psychoške a mafiánskej princeznej? Vo filme Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn rozpráva hlavná hrdinka svoj prekvapivý príbeh tak, ako to vie len ona. Keď sa v Gothame jeho najnechutnejšie sebestredný zločinec Roman Sionis a jeho horlivá pravá ruka Zsasz zamerajú na dievča menom Cass, mesto počas jej hľadania okamžite prevrátia hore nohami. Cesty štyroch svojských žien - Harley, Huntress, Black Canary a Renee Montoya – sa pretnú a ony nemajú na výber. Musia sa spojiť, aby zločinca porazili. (Continental film)

Flory14

Tento film byl u mě jako na houpačce, nejrpve jsem se na něj těšil, po prvním castu a traileru jsem si říkal že to asi ne a nakonec, když film šel do kin, jsem byl dost zvědav. Nenapíšu nic nového když uvedu že film by se spíše měl jmenovat Harley Quin ale to nám asi všem mělo být jasné už při kampani. Na škodu to ale dle mě není. Margot je v této roli opět skvělá (zabavná, roztomilá,sexy,...) tato role jí prostě sedí a rád si jí v dalších jiných filmech dám znovu. Táhne celý film a co je opravdu skvost filmu jsou její akční scény, prvky gymnastiky a pouliční rvačky s baseballkou jsou hrozně cool, a hlavní důvod proč nakonec až čtyři hvězdy. Ostatní postavy už takový prostor nedostali a možná to je dobře, nebyly špatné ( až na Montoyovou ta mě fakt nebavila) ale zase nijak nezářily, maximálně palec horu pro Huntress která tu byla vtipná složka. Bohužel kdo mě v traileru lákal a čekal jsem od něj velkou show mě nakonec zklamal, McGregor mě jako záporák vůbec nepřesvědčil. Co určitě film sráží dolů je tedy scénář který je fakt brutálně jednoduchý, spíše se hodicí do nějaké vyplňující epizody v seriálu, má kolikrát velké mezery a je to hlavní důvod proč tento film neudělá díru do světa. Velmi ušmudlané čtyři hvězdy, je dost možný že na mě půspobí kino efekt a až kouknu někdy znovu půjde to dolů. Každopádně tři hvězdy mi přišli málo, protože ipřesto že má film velké mezery tak zabavil, Margot byla kouzelná a bylo tam pár zajímavých prvků. ()

MERKATtv

Človek čaká, že film iba so ženskými hrdinkami bude feministická blbosť ako Captain Marvel, ale nie. Dokonca by som povedal, že feministky budú týmto filmom pobúrené. Film kazí dosť to, že nie je o skupine Birds of Prey ale hlavne o Harley Quinn. Samozrejme je to takto kvôli jej úspechu zo Suicide Squad ale vedľajšie postavy v tomto filme sú fakt dobré. Je mi ľúto, že postava Huntress mala tak málo priestoru vo filme lebo zo všetkých charakterov ma zaujala najviac. Montoya bola v pohode a Cassandra Cain okolo ktorej sa celý plot filmu točí je proste vulgárne dieťa. Harley je zaujímavejšia ako v Suicide Squad. Páči sa mi, že sem dali aspoň niečo z komiksov, Hyenu (mala sa volať Bud!) a bobra. Black mask bol fajn ale je mi ľúto, že mal takú zženštilú až teplú povahu. On mal byť záporák z ktorého mal sršať strach a namiesto toho sa tam ovieval šalviou. Aj napriek všetkým nedostatkom má ale film bavil. Je to hlavne kvôli brutalite (ktorá v Suicide Squad nebola) a efektom ktoré nie sú zlé ako v Suicide Squad. Film má fajn soundtrack. Je to fajn oddychový film ale asi si to znovu v blízkej budúcnosti nepozriem. (Vajíčkové sendviče sú extrémne dobré) ()

GameboyNES

Na tohle jsem fakt těšil kulivá Magorce a to jsem neměl dělat. Zatím co v SS byla Margotka sexy nahláškovaná Harlejka, tady je zní divně oblečená mužatka bez vtipu :( Kostýmy ji asi navrhoval Elton John. 1. minuta akce na 20. minut nudné ártové pičózy, je fakt málo. Co dělat mno, točila to vypatlaná nána a druhá píča psala scénář. Nechápu eRkový rating, to jako jen kvuli pár sprostým slovům? Žádný brutální masakr, krev, kozy, mrdačky, prostě nic! Doufám že Jenda Gunn, nám v SS2, zase vrátí koule. Dám symbolickou 1. ale hodně jsem zvažoval odpad. ()

Skratik odpad!

Birds of Prey vyčistí vaší hlavu. Ne vážně. Je to brutální mentální klystýr, který dokáže cinefilovi zničit jakoukoliv představu o kvalitním snímku o ženách na delší dobu, než si je schopný připustit. Todle bylo strašně špatný proboha. Je to jako se ufetovat k smrti na veřejnejch wc v centru herákem. Po tomdle filmu o tom seriózně přemýšlím. Harley Quinn je otravnější než Ovčáček na twitteru, její pseudovtipné scény byly příjemné jako anální vyšetření ostnatým drátem nebo prostřelení kolena. Je to utrpení. Jsou to poslední záchvěvy polomrtvého vojáka v zákopu s utrhnutýma nohama. Musel bych být přivázán k židli řetězy (nebo k hajzlu kobercovkou he), abych se na tudle stračku musel podívat znovu. Panebože na tom filmu nebylo nic dobře. Bylo to úplně debilní. Chování postav pokud není klišoidně nalinkované podle klasického postupu (viz. třeba Huntress) je úplně debilní. Třeba Harley a její zničení továrny je naprosto dokonalá ukázka špatnýho writingu. Chápu proč to tam bylo, ale bylo to prostě... uh panebože. Nejvíce mne asi trápí to, že když se ve společnosti řekne Margot Robbie, už se mi nevybaví při scéně, kdy je v kozačkách před Leonardo DiCapriem ve Vlku z Wallstreet, ale v hlavě mi vyskočí její nadržený pohled na vajíčkový sendvič. Ano. Ta scéna byla vyložená definice trapnosti. Je mi jí doopravdy líto, že si tím musela projít. Pokud jsem za něco rád, že tem film je propadák a Hollywood natočí méně podobných braků a třeba na pár let Cathy Yan nezaměstná. Tadle naprosto špatně zpracovaná profeministcká propaganda dopadla tragičtěji než Tisíciletá říše, co vydržela třináct let. Nesmyslný scénář je přeplněný humorem, který je větší tragédie jak průměrné dílo W. Shakespera. Dialogy si musí člověk ve druhé polovině filmu vesměs protrpět a práce s postavami by jste našli lepší v průměrné divadelní hře dětí ze základky. Musel bych se zřídit na Charlieho Sheena, aby se mi tendle brak mohl líbit. Poznámky: - Líbila se mi postava Huntress zhruba do chvíle, než se přidala do uskupení těch krav. Black Canarry také, ale u ní to bolelo asi ještě více. Závěrečné povídaní ve fastfoodu bylo drastické. - Ta detektivka byla solidně otravná. Jedna z nejhorších postav posledních let. Z ní jde ta politická agitace z ní jen čpěla. - Co byla ta hyena a proč tam byla proboha? - Proč ten film je pg R? Akce je stejně brutální jak z Disney channelu. - Black Mask se jen choval jako mafiánskej Joker. Ve finále to nemusel ani být Black Mask. - Byl záměr udělat Harley tak strašně nesympatickou? ()

celticek

Já jsem se u toho bavil, Margot Robbie si to vyloženě užívá. V některých momentech se na pilu tlačí až moc, ale u mě celkové dobrý. Nekomplikovaný film s hodně barvičkama a dobrou muzikou. Asi ještě musím přehodnotit Suicide squad, který jsem hrozně shodil a mrknout na to znova. Fandím DC. ()

Brooks

Po dejovej stránke je to rovnako dementné, ako bol pred rokmi dementný Batman a Robin. A ďalšou podobnosťou je, že sa to z väčšej časti odohráva v podobne lacne pôsobiacich, papundeklových kulisách. Ewan McGregor ako záporák je veľký prešľap, naopak obsadenie ženskej tímovky mi nevadilo, len dostali minimum priestoru na úkor opozeranej a už dosť otravnej Margot. Potešila hlavne choreografia kontaktných súbojov. Za tú druhá hviezda. ()

pushover

Kvalita zpracování hodně kolísá. Některý akční scény jsou zábavný, některý herecký výkony jsou vyloženě slabý. Casting se taky moc nepoved, psycho záporáka McGregorovi prostě nevěřim. ()

Emafera

Už když jsem četla recenze, tušila jsem, že tohle asi nebude film roku. Margot Robbie je sice skvělá, ale příběh (jestli se to tak dá nazvat) je spíš ujetá hovadina než cokoli jiného. ()

Mr.Baboon

Čtvrt roku po premiéře jsem se k tomu 'konečně' dostal. Já fakt dlouho zvažoval, jestli za tohle chci utratit peníze v kině... no, neutratil jsem a jsem fakt rád! Celý film mi prostě přišel jak o něco delší epizoda z DC on The CW a z toho jsem už fakt dávno vyrostl. Jako mimokomiksový akčně komediální film by to asi fungovalo, takhle ale ne, aspoň za mě. Vtipný to nebylo, tvářilo se to dost neúspěšně jako DC verze Deadpoola a bylo mi úplně u prdele, kdo umře a nebo vyhraje atd. Poprvý jsem u toho dokonce usnul někde v půlce, zbytek jsem dokoukával až za další dva dny. Fakt mě to nelákalo. Tohle je za mě prostě od DC těžký krok vedle. Dvě hvězdy dávám jen za opravdu pěkný vizuál a kameru - po vizuální stránce se na to fakt moc pěkně koukalo a bojové sekvence byly pěkně plynulé a originální. ()

Knor

Zábavná jízda šílený holky. Nemám skoro žádný výhrady. Akce byla fajn, potěšily mě drsný vtípky a celkově i komediálnější styl, kterej jsem nakonec přijal a docela mi k Harley i sednul. Margot je výborná, i když byla chvilkama mrdlá až moc, ale dá se to v pohodě přejít a asi největší překvapení byl Ewan McGregor, kterej byl správně zábavnej zmrd. Není opravdu moc co vytknout, jsem víceméně spokojenej, komiksák plnej podivnejch psychoušů, magorů a černýho humoru, prostě paráda. ()

Cooller odpad!

každý ví že největší ženskou zbraní je její sexualita a to včetně žen samotných, neopomínaje fakt že suicide squad drží na relativně "kladných číslech" právě ztvárnění Harley kde byl kladen velký duraz na jeji ženskost a proto absolutně nepobírám z jakého důvodu je tohle plný ženský protagonistů a ani jedna není ani pomyslně atraktivní a to včetně samotné Harley která zdá se po rozchodu s J-aredem ztratila i vkus... nechápu čeho se tímhle snaží kdo docílit? zřejmě je snímek mířen spíše na mladší a prio dámské osazenstvo jelikož holky se při boji stihaj 10x převleknout, přezout a nebo si vyměnit gumičku do vlasu (no joke, to tam fakt dělaj) a to nemluvě ani o tom že s klacikama a neprůstřelnýma korzetama se postaví celý armádě mafianu a nemaj z toho pomalu ani rozcuchaný vlasy když se všema tak krásně vyjebou... hlavní antagonista jako je už u DC ostatně zvykem je samozřejmě naprosto vylizanej bezmozek takže tu prakticky 2 hodiny koukáme jen na freakshow všech možnejch ras od mexikancu po asiaty zmixovaný dohromady. Svou roli byť velice špatně napsanou uvěřitelně zahrala pouze Margot a ten zbytek je jak kdyby nabrali lidi od každý rasy z ulice před studiem jen aby to bylo rasově vyvažene. Vůbec mě nepřekvapuje že film režirovala žena... napadlo mě to už tak při 10 minutě koukání avšak sem tu myšlenku hned zavrhl jelikož žadnou režiserku neznám :D a přece je to tak... neskutečný jak moc průhledný myšlení feministky maj... doufám že tahle se už k ničemu dalšímu nedostane jelikož tohle je horší práce než od Snydera kterej DC už tak dost zavařil... s vyběrem režiseru maji obrovský problem a v tomhle snimku konkretně sem měl i pocit že scenař si nechali napsat od random dětí na random ZŠ.. veliká škoda, zahozený potencial Margot která je na tuhle roli vyloženě stavěná a to nejen fyzicky... garbage ()

Ewík

Ve filmu jsou především magoři a drsný holky (prostě Gotham - když ho miluješ, není co řešit). Bohužel jsou holky takové nemastné neslané, v ději jsou nesrovnalosti a nelogičnosti a boje tak nějak nejsou ono. Na gymnastické hříčky se moc pěkně kouká a hodně se mi líbí, ale chlapi bohužel na ty rány podle mě čekají a vypadá to, že padají jako švestky sami od sebe. Ale vizuál je na několika místech doopravdy pěkný a zajímavý a semtam se objeví pěkný fór. Celkově je to pěkná podívaná (navíc se mi to teď hodí i do mého příběhu - soužití s narcisem je peklo a rozchod jakbysmet B-) ) a dávám extra hvězdičku za úžasnou Margot Robbie. Prostě holky sobě (jako v Terminator: Dark Fate). ()

ANTYCHRYST

V prvním filmu jsem ji nazval prdelkou.. Tady s igelitkou na sobě.. ztratila veškerý šmrnc.. a je z ní nudná tuctovka.. s přesně takhle dopadl celý film.. Více nežli bídná tuctovka.. Herecké obsazení běhna gangu.. To je tragédie.. Nevím kde vyhrabali tu výžilou policistku a ostatní tragedky.. Bez Jokera to prostě nefunguje.. Vydržet to dokoukat.. chce pořádnou odvahu.. 25% hvězdy za soundtrack a za bojové scény.. Jinak to stálo za obrovský Lejno.. :) ()

Bezda22

Jako asi to má svý mouchy, ale rozhodně nás to doma bavilo. Přijde mi to dostatečně zábavný, abych u toho celou dýlku vydržel sedět. Akce, vtipy... Za mě dobrý, to je za 3... 65% ()

Clark_Kent

Tak abych se přiznal, tenhle šílenej babinec přímo z Gothamu, nebo odkud vlastně. Jsem v podstatě ani moc nevnímal. Příběh narvanej barvama a po většinu času, příšerně nudil. Ta Harley Quinn mě opravdu, ale opravdu nevoněla. ()

SpikeX6

Ultrafeministická propaganda, kde není jediná kladná mužská postava. Ok, bral bych to jako recesi, kdyby to samo o sobě mělo alespoň nějakou myšlenku, vývoj a děj. Ale tohle je prostě jenom slátanina. ()

incognito

Nečkal jsem film roku, ale čekal jsem aspoň průměr. V tomhle případě, ale nejde ani o průměr. Obsazení některých hereček je vyloženě šlápnutí vedle. A celková délka filmu tomu také neprospívá.Ani hlavní záporák filmu vůbec nefunguje. A nakonec ten upravený název určitě nefunguje. ()

papadoce

Sú tu evidentne samí znalci komiksov. Neortodoxnej a pošahanej Harley Quinn vyčítajú neortodoxnosť a zmätenosť. Nuž čo dodať. Nevravím, že to malo po celú dobu rovnaký spád, ale bolo to výborné. Už dávno som nevidel z pohľadu režiséra takto dokonale voliť spomalenie záberov, aby to absolútne nemalo dopad na plynulosť akcie, práve naopak. Výber hudby je sám o sebe dokonalý, Margot Robbie má absolútne prekrásne nohy a užíva si rolu, Bruce sa smeje na výbornú, no proste spokojnosť. Dokonca ešte aj to zvrátené skákanie časom v deji mi k tomuto typu komiksu proste sedí jak riť na šerbli. Osobne som znechutený miestnou 56tkou a keby to čo len trocha šlo, trestal by som každého zmrda, ktorý tu hyzdí hodnotenie len preto, lebo nenávidí komiks. Ale nejde to, takže dávam štyri, vravím, že chcem další DC zárez a ľúbim Margot. A čo, vy nemáte radi kokos ? ()

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (viac)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (viac)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020

Podle interních zdrojů to vypadá, že studio Warner Bros. seriózně zvažuje, jestli by nebylo lepší vynechat kina, a poslat snímek Wonder Woman 1984 rovnou na domácí nosiče a k digitální koupi. Důvodem… (viac)