Smrtiaci príliv

• Česko Mělčiny (viac)

Surfistka Nancy si ani nemohla vybrať krajší deň na zdolávanie vĺn. Odľahlá pláž pripomína raj na zemi, no nevinné surfovanie sa čoskoro zmení na peklo. Z mora sa totiž vynorí hrozba - veľký biely žralok, ktorý Nancy síce zraní, no napriek tomu sa jej podarí dostať na neďalekú bóju. Žralok sa však svojej koristi tak ľahko nevzdá a okolo bóje trpezlivo krúži. Pobrežie je síce vzdialené len 200 metrov, no so stúpajúcim prílivom je žralok k svojej koristi každou minútou bližšie... Nancy tak musí musí pozbierať všetku odvahu, aby sa dostala bezpečne na breh. (Itafilm)

AngelG

Opravdu, to hodnocení tady mě nepřestane nikdy udivovat. Ale asi to v tomto případě chápu - Blake Lively sice nic moc herečka, ale postava a ksichtík super, tak tomu napalme víc, než si tahle blbost zaslouží. Jediné, co by se zde nemohlo vytknout, byla skvělá vizuální stránka (tedy až na 90% záběrů žraloka, kde snad i ten z Jaws vypadal realističtěji) a soundtrack. Ovšem to, co tenhle film postrádá, je nesmyslně mnoho a těmi největšími mínusy, jsou rozhodně děj bez jakéhokoliv napětí nebo zvratu, superinteligentní žena - škoda jen, že jí oceán nepřinesl na vlnkách třeba petflašku, páč jsem si víc než jistá, že by si z flašky dokázala vyrobit člun a z víčka harpunu a dopravit se zpět na pláž, ovšem to by zase nešlo dohromady s tím superinteligentním žralokem, který každou chvíli vypadal, že se na tu vodu vykašle, hupsne na zadní ploutev, sedne si na tu pláž a počká si tam na ní. Protože kolik ten žralok byl schopný obětovat, pro tu jednu jedinou kořist, i když mu oceán určitě nabízí miliony dalších možností, bylo až neuvěřitelné. A to je na tomto filmu právě ono, je to nejen neuvěřitelné, ale hlavně převážně směšné. A i kdyby to měl člověk brát jako další béčko, tak to neznamená, že to má právo být dějově naprostá blbost. ()

KafuR

Koncept filmu postavený na jednoduchém paradoxu aneb otázka relativní vzdálenosti k záchraně, výprava sázející na zdánlivě idylickou pláž bez lidí a v hlavní roli atraktivní bloncka, která ráda brouzdá po mořských vlnách. Film má jednotlivé silné a atraktivní momenty, občas si pěkně pohrává s nervy diváka, ale bohužel to jako celek nedrží napětí na dostatečné úrovni a kvůli jednoduché zápletce tomu chybí něco, co by dokázalo zvednout ze židle. To se tak bohužel podařilo jenom pár pěkným blbostem, které ze žraloka dělaly pěkně vymyšlený stroj na zabíjení. ()

Torgal

Čaja a čajka verzus žralok. Na čaju sa dobre pozerá, čajka je tu pre odľahčenie a žralok je posadnutý diablom, inak sa jeho obsesia telom Blake Lively vysvetliť nedá. Jaume Collet-Serra má technickú stránku v ruke a tak sa dočkáme dravej réžie so zaujímavými zábermi, ale aj veľmi fyzického utrpenia hlavnej hrdinky. V rámci žánru nie je čo vytýkať, ale mantinely jednoduchej naťahovačky s predátorom na jednom útese stanovujú maximálnu známku na 7/10. ()

JBMAVERICK

Souhlasim s názorem, že je to nejlepší "žraločí" film od legendárních Jaws. Přesně to co jsem čekal jsem na 100% dostal a jsem naprosto spokojenej. Pominu i finální "souboj", kterej sice byl za hranou, ale filmu to rozhodně neuškodilo, vygradoval podle mých představ. Víc takových jednohubek! ()

cerbygerby

Škoda toho přehnaného konce, jinak by to byl v celku zajímavý film o žralokovi, kterých už tu bylo spoustu, ale tento upoutal hned od začátku perfektní krajinou, mořem, pláží, sympatickou herečkou a skvělou kamerou.. Ale i tak jsem se bavil a hodnotím 4* 70% ()

dalziel

Ale čo dávam za 100%.Revenant on the beach a idzéš... Tá naušicová scéna to bol pekný hnus... a velebnosti, jdu blejt... Inak ten Ilja zahrobník nemal chybu.Vazne som čakal ,že mu Nancy Reganová trhne väzom. ()

Jakubik

Celkem povedený survival se žralokem. O zázrak ale nejde. Napínavé to je místy a chybí tomu větší spád. Má to ale celkem příjemný vizuál a kameru. Herecky taky v celku fajn. Duo Lively a racek funguje dobře… ()

KOOHA

představuju si, že jsem na to šel do kina a po skončení jenom kroutil hlavou, proč že to jsem šel na takovou kokotinu. tohle mohl vymyslet jen blbec. film úplně vo ničem, ale úplně ()

Romi1010

Ono natočiť film o dĺžke hodiny a pol o dievčati, ktoré sedí na kameni a okolo nej pláva žralok je výkon sám o sebe. Ku koncu filmu som počítal minúty kedy sa to skončí, plus pozadie príbehu so smrťou matky mi prišlo umelo vložené aby sme simpatizovali s hlavnou hrdinkou. 2* aj to len preto, že som videl predtým nothing left to fear. ()

Kingjiri

Méně je někdy více aneb i s úspornym castingem a minimální výpravou (šutr a bójka) se dá natočit napínavej biják (tim spíš, když rejža z námětu těží, co se dá). Pěkně se využívá toho, že má hlavní postava k záchraně tak blízko, ale zároveň tak daleko (aneb břeh je vzdálenej jen pár desítek metrů). Velký penzum práce odvádí taky Blake Lively v hlavní roli a hodně slušnej vizuál žraloka. Dojem realisiticky působícího komornějšího psycho-thrilleru trochu kazí finále, ve kterym je žralok chytřejší než celej štáb dohromady a hlavní hrdinka se nazvdory svýmu vyčerpání promění v Macguyvera zkříženýho s Chuckem Norrissem. Čtvrtá slabá hvězda za filmařinu, funkční atmosféru a poměr cena / výkon. ()

helraiser

Nejlepší na celém filmu je v podstatě jen prostředí a povedený žralok, zbytek už je o dost horší. V podstatě nuda s jednou blbkou, jedním rackem a žralokem. Tohle mě tedy nebavilo. ()

Razzor_82

"Si tam ještě?"  Nad vodou drží tento snímek především sexy Blake Lively. Její dokonalé křivky vidíme ze všech úhlů. Dějově je to ale totální nesmysl. Takhle by se žralok nikdy nechoval. Občas to má napínavé chvilky a za pochvalu stojí zajímavá kamera. 6/10 ()

Tatua

Celkem dobrej film. Určitě neurazí, jen ten žralok mi přišel jakejsi moc nahajpovanej, jak kdyby neměl celý dny napráci nic lepšího než číhat v jedný zátoce na chudáka surfařku...ale to by pak film neměl to napětí a pořádně děj. Pěkný 3*. ()

pirulka

V súčasnosti je filmov o žralokoch pomerne mnoho, niektoré sú spracované na vyššej úrovni, iné na nižšej. Smrtiaci príliv by som zaradila do tej prvej kategórie. Musím sa priznať, že pri podobných snímkach, keď sa hlavný hrdina dostane do nejakej prekernej situácie a musí bojovať o holý život, mám v sebe istý hnev a znechutenie, že si vlastne za to môžu sami. Ale na druhej strane chápem, že ľudia sme rôzni a niekto proste musí robiť to čo miluje a napĺňa ho šťastím, dávkou adrenalínu, nehľadiac na možné dôsledky. A presne niečo podobné vidíme aj tu, odhodlanú nebojácnu surferku, ktorú poháňa spomienka na matku a láska k nej, a taktiež vášeň k surfu a moru. Blake Lively sa mi veľmi páčila v tejto polohe, jej vynaliezavosť, odvaha a múdre kroky, ktoré robila, len aby tú skazu, ktorú si na seba uvalila nejak prežila. A hoci mám sama veľkú fóbiu z mora a žralokov, nebolo to pre mňa až tak veľmi desivé, čo je ďalšie plus. P.S. za kamošku čajku dávam hviezdičku naviac :D ()

LordMysti

Náhodou příjemné překvapení. Takový komorní James Bond se surfovacím prknem, stylově natočené a plné šíleností. Ale i tak dobrý :). ()

vikino1

Ale jo, dívat se na to dalo. Pláž je boží, poprvé bych na oskara nominoval racka za nejlepší hereckej výkon ve vedlejší roli, a když Vám nevadí, že žralok má větší IQ jak místní serfaři (i když se iq serfařů sečte), že žralok žere i železo, že kočka ač dehytratovaná, minimálně bez litru krve a s jednou nohou si plave i v pětímetrové hloubce tak si film v klidu užijete.... Jen jeden wtf moment jsem nepochopil ?? Co (pro boha) ve vodě zapálila tou světlicí ??? Ani si to nepamatuju, nebo jsem se musel jít vychcat, protože tohle mi nějak uniklo.... ()