Smrtiaci príliv

• Česko Mělčiny (viac)

Surfistka Nancy si ani nemohla vybrať krajší deň na zdolávanie vĺn. Odľahlá pláž pripomína raj na zemi, no nevinné surfovanie sa čoskoro zmení na peklo. Z mora sa totiž vynorí hrozba - veľký biely žralok, ktorý Nancy síce zraní, no napriek tomu sa jej podarí dostať na neďalekú bóju. Žralok sa však svojej koristi tak ľahko nevzdá a okolo bóje trpezlivo krúži. Pobrežie je síce vzdialené len 200 metrov, no so stúpajúcim prílivom je žralok k svojej koristi každou minútou bližšie... Nancy tak musí musí pozbierať všetku odvahu, aby sa dostala bezpečne na breh. (Itafilm)

Eddemi

Ako napatie tam urcite bolo... Ja mam slabost na filmy so zralokmi ci z takehoto prostredia. Takze som bola po cely cas spokojna, len mi vadil debilny zaver. Ako to uz bolo fakt cez ciaru, tak som ubrala jednu hviezdu. Inak by to bolo s kludom z tohto zanru za 4/5. ()

moriero

Jak tady bylo mockrát řečeno, nejsympatičtější na tomto přežíváku je to, že je to prostě přežívák....a nic jiného. Na nic sofistikovanějšího si to ani nehraje. Rychle představit rodinku pomocí fotek v mobilu, rychle pár efektních zpomalovaček na prkně....a hned za parybičkou. A ta je teda pěkná svině. I když jsem přesvědčen, že za atavistickým logickým uvažováním Blake Lively stojí celý štáb autorů, na autentičnosti to nijak neubralo. Tohle komorní dílko si bohatě vystačilo s jednou blonckou, jedním digi žralokem, jedním rackem a jednou skálou. A i tak se dalo napětí krájet. Dopomáhalo si to jenom věcma, co se vám můžou stát na moři. Ničím neuvěřitelným: mršinou velryby (ta byla hustá), are-you-kidding-me-medůzami, bójkou a požární světlicí. A pak už jen kdo s koho? Super. ()

Cocteau

Přál jsem si, modlil se, aby se to ke konci neposralo. Už už jsem měl otevřeno CSFD a mačkal 4 hvězdy. A ano se to posralo. A já tu holku tak miluju ! ()

Saxos

Až moc divné: nějaká mexická džungle a odlehlá pláž, ale mobil signál lepší, jak v centru Prahy; samotná americká bloncka flirtující s domorodci, jak po fkašce tequily; jí žralok jen tak zubem štejchne, ale ostatní chroupe, jak ředkvičky; jak se tam dostal ten kořala, to je taky ve hvězdách; chudák pochroumanej racek byl k útesu snad přilepenej; dojemné litování žraloka, že mu někdo ublížil a přitom je mazák samozhášecí, ale brzdit neumí; v GoPro nahrávce se zapoměla rozloučit s učitelkou ze střední, trenérem fitness, pizzařem i kadeřnicí; dobrýho nežahaj; kua jedna bóje zrezivělá. Klady: na jednoduchost děje dobrá kamera, střih; samozřejmě krásné moře a příroda, včetně Blake. Stopáž akorát. ()

Popinodan

Film na který jsem se těšil poměrně dlouhou dubu mě rozhodně nezklamal. Nádherná příroda,krásná Blake,dobře udělané záběry se žralokem,parádní spád a skvělé napětí. Na vítku.....snad jen závěr boje o přežití. Film na který se rozhodně podívám ještě jednou. ()

Naghavi

Čistý žánrový přežívák, ze kterého bylo vytěženo maximum...Hezká a sympatická blondýna s mozkem, bravurně nakreslený žralok, dobrá stopáž a skvělý kinozážitek ! 90%, Cinestar Ostrava ()

ifca88

Jediný, čím se teď před dovolenou u moře po zhlédnutí tohoto filmu uklidňuju, je, že žádný žralok by se takhle nechoval...ale jinak náááádherná pláž, racek sympaťák a super agresivní a inteligentní macík v roli žraloka..4 * ()

petr.al

Pozor, pozor!... Hlášení pro návštěvníky pláže Mácháč... Opusťte prosím mělčiny... V blízkosti břehu se objevily čelisti pro novou generaci... Přítomným mladistvým pobřežní stráž slibuje, že nebezpečnou parybu řádně zdokumentuje na jimi zapůjčené smartphony a GoPro kamery. Dále vás žádáme, abyste nemarnili svůj čas pohledem na nedaleký šutr, kde můžete zahlédnout zběsile mávající sošnou fěšandu v bikinách s rozpustile rozepnutým neoprenem a černající dolní končetinou... Děkuji vám za pozornost, konec hlášení... NÁMĚT. Mladá surfařka je při své oblíbené sportovní aktivitě napadena Carcharodonem Carchariasem. Bezpečné útočiště nalezne na nedalekém nad hladinou vyčnívajícím nevelkém kameni. Potvora krouží lačně kolem. Toužebný břeh doslova na dohled a na dosah. Večer se blíží. Příliv stoupá....... Zní to fantasticky, jeden na jednoho, survival jak se patří! Skutečnost? Tam kde čelisti režiséra Spielberga ucvakly z nouze ctnost (díky věčně poruchovým mechanickým žralokům, monstrum prakticky nevidíte, avšak všudypřítomně ho tu tu tu tu tu tu tušíte), Španěl Serra kouše naprázdno. Hudba nenavozuje tu správnou lačnost. Z počátku rozdováděná sporťanda, která se rozhodne dát si ještě jednu předvečerní vlnu, zvážní a zbystří, aniž by měla důvod. Úsměvná pasáž s opileckým otyloněm. Závěrečný skon nebohého predátora jako ze snímku Kung Fury (2015) Promarněnost nočních scén. Nočních scén, které se odehrávají pouze v nepatrném šeru, dokonce i pod hladinou :-D. Přitom co více si přát. Tma jako v pytli, vidíte houby, sem tam nějaký obrys, podezřelý šplouchanec, zneklidňující hudba a náhle vaše fantazie šrotuje! Nicméně ať nedrbu Serrova žraloka po Lorenziniho ampuli, z ,,Mělčin" vás budou trochu zábnout nohy, ale brzy je prokrvíte a časem nebudete vědět, že jste se vůbec kdy namočili. 2,8*. P.S. Přiznávám, jsem krapet zaujatý, poněvadž Stevenovy ,,Čelisti" jsou mými Top 10. ()

wesker

Jako moc jsem od toho nečekal ale tohle bylo chvilkama až k smíchu :-D absolutní nesmysly ale na druhou stranu pěkné záběry moře vln a Blake :) ()

dom1niq

Nič svetoborné, ale aj tak celkom slušný thriller hlavne vďaka Blake Lively, prostrediu kde sa to odohráva a pekným záberom na žraloka. Film je ako tak napínavý a plynie rýchlo, ale záver je trošku prepálený. ()

tomino28

Moderní variace na několikrát již (lépe) zpracované téma. Je to efektní, se spoustou triků, a koneckonců hezky se na to dívá, ale.. Ale po stránce filmových kvalit Mělčiny tu více, tu méně pokulhávají. Nemusíte být extra pozorní, abyste narazili na pár nelogičností a nesrovnalostí, ale naštěstí to částečně zachraňuje sympatická stopáž. Díky ní to u mě Blake a spol. horko těžko vytáhla na průměr. ()

andrewXx

Blake Lively vs žralok 1:0 a ja neviem či mám dať 4 alebo 3 hviezdy. Vizuálne veľmi pekné, nápad zaujímavý, obľúbená Blake skvelá, no scenár mohol ponúknuť hustejšiu atmosféru a možno trošku iný, logickejší koniec. Stále je to u mňa niečo medzi 3-4* a ide o príjemnú, možno letnú oddychovku/popcornovku, s ktorej pozretím určite nič nepokazíte. ()

Goumen

Pěkný napínavý thriller a myslím, že o moc více se už z tohoto námětu vytěžit nedá. Docela se mi líbila kamera se zaměřením na detaily. Technické zpracování už bylo podstatně dál než u Čelistí, takže žralok působil už celkem uvěřitelně. ()

rigby

Páni! Na to, že se vlastně jedná o béčkový film, je to paráda. Souboj se žralokem lidožroutem je tedy občas trochu k smíchu, hlavně ten happyend. Ale natočeno je to na výbornou, nádherně nasnímané moře. A prospěla i volba představitelky hlavní hrdinky, protože není hysterická, ale všechno řeší s chladnou hlavou, zcela racionálně. Dohromady je to velké překvapení a musím přiznat, že jsem se celou dobu poctivě bavil a ani chviličku nenudil. ()

veverysiak

Veľká škoda toho úplne uleteného skonu hlavného hrdinu, bez väčších problémov som sa naučil rešpektovať taký absurdný fakt, že hlavní hrdinovia žraločieho pôvodu v podobných ľakačkách majú neporovnateľne viac rozumu ako celé filmové štáby dokopy a dokážu nás niekedy aj viac ako dve hodiny udržiavať v strehu pri sledovaní niekedy až groteskných prešľapov koruny tvorstva v súbojoch s ich rôznymi modifikáciami, aj tu som strpel kopec klišé, lebo nenormálna príroda a božská Blake, a tak veľká škoda toho záveru, takže 65%. ()

Ace.A.T.L.

Film, co brutálně neohromí, ale ani nijak neurazí. Bavilo mě to od začátku do konce. Ne tak, abych si to pustil hnedka znova, ale rozhodně si tenhle film nechám do zásoby. Blake to dala parádně a i díky ní ten film neni úplná hovadina. Neni tam nic hollywoodsky trapnýho(snad jen poražení padoucha), takže to člověka neuráží a baví ho, se na to koukat. Za mě silný 3* a DOPORUČUJU ()