Star Wars: Epizóda V - Impérium vracia úder

• Česko Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (viac)

Nastaly temné časy pro Povstání. I přes to, že "Hvězda smrti" byla zničena, imperiální jednotky vyhnaly Rebely z jejich tajné základny a pronásledovaly je po celé Galaxii. Aby se vyhnula střetu s hrůzostrašnou Imperiální flotilou, skupina svobodných pilotů vedená Lukem Skywalkerem vybudovala novou tajnou základnu na opuštěné ledové planetě Hothu. Imperátorův pobočník Darth Vader, posedlý hledáním mladého Skywalkera, však vyslal tisíce sond do všech koutů vesmíru... (oficiálny text distribútora)

venalce

Z nějakého záhadného důvodu mi tahle epizoda k srdci nepřirostla, aspoň ne tolik jako IV. a VI. epizoda (první tři nepočítám, to je jiná kategorie). Možná to bude tím, že úvodní část na planetě Hoth mi přijde zbytečně rozvleklá až nudná. Ovšem zbytek filmu je tak skvělý, jak má být. Nad všemi tu vyniká Yoda, který dostane víc prostoru až v nové trilogii, ale i souboj Luka se svým nově nalezeným otcem nebo události v Oblačném městě jsou víc než nadprůměrné. ()

Mishqo

90-100% ... Pre mňa najlepší diel celej ságy. Tie veci, ktoré mi v jednotke k dokonalosti chýbali, v tejto časti nechýbali. Film si bol istý samým sebou a bez mála dokonalý. Môj milovaný Chewie, ja by som asi nenamietal ani keby hral vo filme len on :D A hravý a energický Yoda je dokonalý... ()

VanTom

Zdaleka moje nejoblíbenější (a celkově nejlepší, nejvyzrálejší a nejpokročilejší ve všech směrech) epizoda z původní trilogie. Výrazně lépe zrežírovaná, napsaná i zrealizovaná než Nová naděje, s propracovaným příběhem rozšiřujícím vesmírnou mytologii, s krásně profilovanými postavami a především, hlavně a zejména: už to není taková dětská pohádka, svět Jediů viditelně ztemněl. ()

lykan9

Jako v případě prvních tří epizod, i další tři epizody mají vzestupný směr. Impérium vrací úder je mnohem lepší a propracovanější než Nová naděje. Dokonce se mi postavy nezdály ani tak naivně zahrané. Bohužel tato epizoda ztratila postupem let kouzla nejvíce. Je to tím, že základním zlomem celé původní trilogie byla věta: "Luku, jsem tvůj otec!" V současné době, kdy se převážná většina diváků podívá na Star Wars chronologicky, tak kouzlo překvapení je pryč. Přesto se jedná o nepopiratelný kult, který by měl každý fanda sci-fi vidět. ()

Sany33

Rok 1980 je veľkým milníkom pre všetkých milovníkov Sci-fi nakoľko sa na obrazovky kín a čiernobielych televízorov dostáva druhé pokračovanie Star Wars. Tento fakto je o to zaujímavejší že sa v ňom objaví naj ikonickejšia postava tohoto sveta a tým je Majster Yoda. Pre mňa, teda toho človeka, ktorý pozeral ságu pekne postupne od 1-9 je to vlastne návrat majstra Yodu. A navyše je to aj časť v ktorej je snáď najviac dejových zvratov a v súvislosti s nimi zaznie aj legendárna veta "Luku sem tvúj otec". No proste Epický príbeh plný laserových pušiek a svetelných mečov, ktorý mi perfektne dopĺňa moje detské spomienky na Science fiction. Ďakujem. 88% ()

pursulus

Mé hodnocení všech dílů "Hvězdných válek" v podobě celovečerních filmů (od Lucasovy "Skryté hrozby" po Johnsonův "Poslední z Jediů") a můj názor na ně jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

fabecc1222

Vrchol druhé (první) trilogie. Mark Hamill je stále sice toporný, ale herecky to v této trilogii stejně táhl celou dobu hlavně výborný Harrison Ford, a zvládnout souboje se světelným mečem naštěstí uměl Hamill velmi dobře, a to je to podstatné, co se v tomto díle v jeho lince stane. Hláška "Já jsem tvůj otec" je již ikonická, a nesmazatelná z filmové historie. ()

Master19

Film starý jako já, ale nebudu dávat hvězdy navíc jen kvůli dobrému ročníku Podle zdejších komentářů jsem čekal větší dardu. Jelikož na SW neulítávám, mohu objektivně napsat, že mě toho dost  zklamalo. Hrdina vesmíru Luke je pořád někde na prahu smrti a nebýt telekinetických schopností, sežrala by ho první huňatá příšerka, na kterou narazí. Pak tedy impérium staví mašiny létající násobky rychlosti světla, ale proti rebelům pošle jakési bazmeky s těžištěm 100 metrů nad povrchem, takže ochotně padají k zemi při sebemenším zakopnutí. No a ty lasery? To je fakt vynález nad jiné: když se netrefíš, tak to nezpůsobí žádnou škodu, ale když se trefíš, rozmetá to cíl na cimprcampr. Vskutku "chytré" střely. No, dejme tomu, že to je daň za dobu vzniku a nutno uznat, že příběh (ta kostra) je silný a rodinné vazby mezi klaďasem a záporákem vždycky dodají příběhu pikantnost. Pro mě stejné hodnocení jako Epizoda IV. ()

Elrond88

90%, není to můj nejoblíbenější díl série, ale přesto: je to Star Wars, jedna z nejlepších věcí, co kdy byla vytvořena ve světě filmu ()

Bagr_007

Akční, temné, vtipné, romantické a plné těch nejnašlapanějších hlášek. Nejlepší space opera, jaká kdy byla natočena, nejlepší filmový sequel a možná i nejlepší film všech dob. ()

klima777

Možná, že staré Star Wars jsou dětinské, naivní a barvotiskové. Jenže je to poctivě udělaná trilogie, ze které sálá radost všech zúčastněných a proto se stala součástí filmových dějin. Nepotřebovala digitální triky, ani 3D... Kouzlo prostě funguje. ()

Myrreczech

Nejlepší díl z celé původní trilogie, nejlepší díl z celé ságy. Star Wars byl je a bude vždy nejlepší filmovou ságou na světě a tento film je jeho vlajkovou lodí. Ve všech ohledech dokonalé. ()

Guzo

Narozdíl od většiny fanoušků nepovažuji V. epizodu za nejlepší, přesto mi asi utkvěla ze staré trilogie nejvíc v paměti (hlavně výcvik s Yodou). Zklamala hudba, která mi přišla slabší než v předchozím díle, ale hlavně už to ztratilo takovou tu jiskru "tohle je svět Star Wars, tak se pořádně koukejte, kde se co děje". ()

mkubalikova

100% za mě pro všechny tři díly původní série, ale s poznámkou, že Impérium mám o chloupek radši než zbylé dva díly. Ale je to taková Sofiina volba. Tahle trilogie je totiž skvělá kus od kusu, ale jako celek je to prostě master piece. Ať vás provází síla! ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (viac)

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

17.09.2021

Duchovní otec Hvězdných válek George Lucas se dočká vlastní dokumentární série. Šestidílný dokument zaměřující se na Lucase a společnost ILM pak točí Lawrence Kasdan, scenárista Impérium vrací úder a… (viac)