The Suicide Squad: Samovražedná misia

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)

Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch a práve tu sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona. Podarenú partičku budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď ich vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby skupinu udržal pohromade. Pravidlá sú pritom jednoduché – jeden zlý pohyb a je po nich! Zomrieť môžu rukami nebezpečných súperov, ale aj svojich nemenej nebezpečných kolegov. Nehovoriac o tom, že ich má po celý čas pod drobnohľadom tím vplyvnej Amandy Waller, ktorá stojí za celým nápadom dať dohromady obávaných zločincov a využiť ich schopnosti v boji proti ďalšiemu zlu. Misia sa teda môže zdať na prvý, druhý aj tretí pohľad naozaj samovražednou... (Continental film)

ER

Byl jsem velmi zvědavý, jak Gunn zvládne zkombinovat humor a Rkový děj. Jak vidno, těžkou hlavu si  z toho nedělal a natočil to s kadencí humoru, akčních scén  a roztržených těl, jako Bloodsport, jenž se umí trefit vždy do černého. Zcela s převahou dokázal vymazat první film a přiblížit se na dostřel Deadpoolovi. Dokonce se mi tu líbil i Cena. Nebyl tak často vidět a zemřel "s menší kulkou v srdci". Pozitivně vnímám i trochu uzemněný projev Harley Queen, zato s nejlepšími hláškami ze všech. Idris Elba je - Idris Elba. Od samotného začátku Gunn nenechává nikoho na pochybách, že to bude jízda, takže už při vylodění první várky sebevrahů jsem se hodně pobavil. A i když mi humor ne vždy sednul, krysařka skoro vůbec a pár blbinek k tomu, výsledný dojem je chvalitebný. ()

Aiden

Taketo kokotiny patria na papier. Marvel, DC aj Hasbro. Zábava pre deti a vypatlancov čo si nevedia prečitať ani bublinku textu a hraju sa na geekov a pritom vedia o comicsovej kulture hovno a aj to len z TBBT. Sorryjako ()

Hashirama

Tvůrce jako James Gunn je pro film jako Sebevražedný oddíl učiněným božím zjevením. Tvůrce s nespoutanou kreativitou, bláznivou poetikou a divokou estetikou a zároveň s technickým talentem, který i do prosté a neobjevné zápletky vtiskne osobitou stopu, haldu zábavných a morbidních nápadů a obří dávku nadhledu, který DC potřebuje jako sůl. Kde jinde by týpek, co střílí barevné puntíky, bojoval proti obří kosmické hvězdici? Co se týče charismatu, překročil The Suicide Squad jako první DCEU film konečně stín Man of Steel, čemuž určitě napomohla i Gunnova tvůrčí svoboda, která by mu u jiných áčkových zakázek neprošla, a Rkový rating, který (doslova) tne do živého a dovoluje Gunnovi zvysoka srát na kompromisy. Ujetá jízda s kupou parádních momentů, náloží vypečeného humoru za hranou a roztomilou krotitelkou krys (nom nom). 8/10 ()

Withree

No vidíte to, ono jen stačilo DC Cinematic Universe trošku zmarvelizovat. James Gunn se zde mohl vyřádit tak, jak si u Marvelu může nechat jen zdát. Hned od začátku si Gunn hraje hru s divákem "Nikdy nevíš, koho zabiju v příští minutě" a narozdíl od Ayerovy verze se neštítí udělat opravdu brutální korekce ve scénáři. Neznamená to ale, že je film bezchybný. Podle toho hypu, který se kolem filmu objevoval, jsem doufal v trochu plnější kino zážitek. Harley Quinn mi tady přišla už dost navíc a naprosto ji zastínila fantastická Ratcatcher 2. I ty nejlepší fatality si Warner Bros vystřílel u trailerů. K filmu se po desetiletí vrátil můj oblíbenec John Murphy a dal nám opět skladbu, která se bude v budoucnu objevovat všude možně. Jsem spokojenější než u předchozí slátaniny a doufám že si Gunn najde čas i na případný druhý díl. ()

Karp

Nový Sebevražedný oddíl je přeplácaný, funguje v jednotlivých scénách a to i po výtvarné stránce, ale jako celek je to jakási barevná, rozplizlá slepenina všeho, co bylo možné vidět v jiných komiksech. Oproti předešlému Oddílu nabízí Gunn lepší hlavní postavy, ale celé snažení posílá dolů cukrkandlovým záporákem, na kterého člověk jen bezmocně zírá a medituje o lobotomii... A tak kromě poslepovaných klipů v jeden film schází emoce. Není o koho se strachovat, není komu extra fandit a je nutné spoléhat jen na herecké kouzlo osobnosti Idrise Elby, Margot Robbie a Johna Ceny. Zásadní dojem, který jsem si odnesl, je, že James Gunn našel svůj recept na adaptaci komiksu a tak jej teď bude servírovat až do úplného omrzení. A jediná změna, ke které dojde, bude v množství a intenzitě ingrediencí, které ale dobrý filmový pokrm nevytvoří. Bylo by dobře ho zase trochu přiškrtit v rozletu a nechat přemýšlet, jak diváka zabavit a vytvořit přitom celistvý film tvořící smysluplný celek. Zatím se James Gunn zařadil mezi ty, kteří umí udělat z mála velkolepě působící film, ale neumí udělat velký film se všemi možnostmi, které se mu nabízí. Také je v kombinaci s druhými Strážci galaxie jasné, že jeho oblíbená barva je, zdá se, fialová a to ve všech odstínech. 65% ()

Sharpooter

Takovou parádu jsem nečekal. Bylo mi jasné, že tento film bude mnohem lepší než původní Sebevražedný oddíl, ale tohle byla fakt pecka. Konečně byl sebevražedný oddíl to, co od toho čekáte (sebevražedným oddílem) a ty krvavé scény provázející nás skoro celým filmem byly úžasný. Příběh byl taky hrozně super, prostě dobrý námět a milion úžasných nápadů. Postavy byly napsány extrémně dobře, představili nám zde spoustu nových postav, které si prostě zamilujete a které mají skvělý příběh. Herecké výkony byly taktéž skvělé a výběr herců rovněž. Vizuálně film vypadal famózně. Akční scény byly prostě best, střídání úhlů kamery bylo úžasné, vždy jsme viděli to, co jsme potřebovaly vidět, z toho nejlepšího možného úhlu. Prostě sebevražedný oddíl 2016 se může jít vycpat! Hrozně se mi líbilo, že na originální snímek tento film vůbec nenavazoval a vlastně se o něm raději ani nezmínil, prostě to vyřešili tak jako já: dělali, že žádný sebevražedný oddíl v roce 2016 nebyl. Režisér James Gun udělal masterpiece! 9/10 ()

Ceberus

Celkem zábavný počin, trochu parodující komiksové filmy. Filliona jako T. D. K. ani Stalloneho hlas jako Sharka jsem nepoznal. :-) A samozřejmě nezapomeňte počkat na potitulkovou scénu. ;-) ()

LordMysti

Dle recenzí jsem se těším možná až moc, ale musím uznat, že jsem čekal velkou kravinu a dostal jsem svým způsobem překvapivě fungující kravinu která mě prostě bavila po celou dobu. A to je základ! ()

Mouchal

Přece jenom zlepšení oproti minulému pokusu, nicméně stále to není na plný počet. Rko tomu ale určitě hodně prospělo. King Shark je fajn, humor poměrně funguje, Starro jako hlavní záporák je poměrně zajímavá volba (kromě toho za mě "trapnýho" způsobu jeho eliminace) a duo Elba x Cena si spolu notuje suprově. Během celého filmu jsem se dost dobře bavil a ikdyž je zápletka opravdu opět jednoduchá (ono taky co vymýšlet se Sebevražedným oddílem...), funguje a to je něco, co v DC filmech dosud dost často chybělo. Za mě spokojenost a natočit v rámci DC univerza pár takových "funkčních" filmů, možná se ještě vzchopí. Ale po ohlášení herečky Catwoman, Batgirl a spin-offu Black Canary tomu dávám mizivé šance. 80% ()

RetroGamer

Počas celého filmu bola nuda a stále som čakal, kedy sa to rozbehne. Keď prišla hviezdica, ktorá mala film zachrániť, tak to bol skôr joke. Ešteže som na to nešiel do kina, lebo by som toho ľutoval. Najlepšie postavy – Harley Quinn, Bloodsport a krysie dievča Ratcatcher. Ostatní boli nevýrazní a nebolo mi ľúto, že zahučali. Viac ma bavil prvý Squad. ()

gemi

Hrozně usilovně wanna-be-cool slátanina. Když člověka při sledování napadají věci typu "aha, tak tady si tvůrce myslel, že to bude asi hrozně vtipné," nebo "tady si vzal střihač asi dovolenou," tak je něco hrozně špatně. Tam, kde to jde Deadpoolovi úplně samo, to tady naprosto selhává. Nejhorší na tom je, že je to prostě nuda. ()

Nix

Jako recese to funguje na jedničku, má to černý humor, brutalitu a dobrý scény, který fakt zaujmou a pobaví, rozhodně to je pro mne daleko lepší podívaná než The Boys a postavy mají grády a jsou dobře napsaný a ještě lépe zahraný, krom žraloka, který nepotřebuje komentář a člověk si ho i tak zamiluje, ale měl jsem problém s poslední půl hodinou, bylo to trochu už moc, i když originalita záporaka nechyběla, ale tohle bylo na mne trochu moc. Jenže jako celek je to skvělý, mám rád, když je tým super hrdinů trochu jiný. No a Harley je zase skvělá. Rozhodně doporučuji. ()

JORDY

James Gunn a JEHO verze Sebevražedného oddílu, do kterého naverboval ty nejpodivnější záporáky z historie DC. Uznávám, Gunnův styl nemusí sedět každému, ale já se naštěstí řadím mezi ty šťastlivce, kterým se jeho tvorba líbí. Inspirace staršími válečnými je zřejmá, a tímto dalším mixem komiksových filmů s různými druhy žánrů se nám dostává zase jiný pohled na, v současnosti drtivě dominující, typy snímků. Největší problém na filmu považuji jeho neotevřenost skrze to, o co se vlastně jedná. Vidíme pokračování prvního filmu? Nebo je to snad restart? Či obojí? Odpověď bohužel ani neznáme. 85% ()

Idahou

Lepší jak jednička, nebere se moc vážně, ale i tak to neustále kolísá mezi totální sračkou a obstojným bijákem. Klidně by se to mohlo vydávat jako dílo nějakého generátoru "hollywoodských pecek". Tisícovky mrtvých, skákání po rozpadajících se budovách, bídná choreografie bojů a... prostě to samé co vždycky ()

Psycho.R

Ano, patřím mezi ty, kteří podporují restore Snyderwerse. WB s DC poslední dobou plácá, jak s rybou na suchu. Nedokáží se rozhoupat, jakým směrem se dát, zvlášť poté, co slavila Snyderova JL takový úspěch, ale studio zarizlo předem návaznost. Od té doby se jednotlivé díly tváří, že se odehrávají ve stejném vesmíru, ale jsou to samostatné filmy. Spoiler. Zde jde skutečně o jakési pokračování, neboť se potkáme i se starými kámoši z jedničky, ovšem dva z nich jsou zaříznuti, jeden dokonce hned na začátku. A zbytek se ani v komiksech moc neukazuje, spíš jde o vedlejší postavy, které nemají na to utáhnout film, který naprosto neodpovídá atmosféře komiksu SS, spíš se podobá sérii, kde Harley vystupuje sama a je to fakt crazy. ()

onlavu

Dobře ujeté, ale tak relativně normálně, celkem jsem se bavil. Fajn film na odreagování. Postavy si člověk hned oblíbí. Za mě příjemné překvapení. ()

bearmeedek odpad!

Vymazlený film pro relaxační projekci v psychiatrické léčebně. Kolik je asi v Česku těchto zařízení? Podle počtu zhlédnutí a hlasitého potlesku jich bude určitě hodně. ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (viac)