The Suicide Squad: Samovražedná misia

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)

Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch a práve tu sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona. Podarenú partičku budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď ich vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby skupinu udržal pohromade. Pravidlá sú pritom jednoduché – jeden zlý pohyb a je po nich! Zomrieť môžu rukami nebezpečných súperov, ale aj svojich nemenej nebezpečných kolegov. Nehovoriac o tom, že ich má po celý čas pod drobnohľadom tím vplyvnej Amandy Waller, ktorá stojí za celým nápadom dať dohromady obávaných zločincov a využiť ich schopnosti v boji proti ďalšiemu zlu. Misia sa teda môže zdať na prvý, druhý aj tretí pohľad naozaj samovražednou... (Continental film)

nitrak

Oproti verzi s Willem Smithem teda docela odpad. John Cena se záchodovym prkýnkem na hlavě a nemastný neslaný podivný nepochopitelný "superschopnosti" ostatních hrdinů jsou akorát k smíchu. Margot Robbie to bohužel celé sama neutáhne. ()

Metuje

Téměř se to nedalo ukoukat. Všechny tři Gunnovy Strážce galaxie mám rád, ale tohle se mi teda do vkusu extrémně netrefilo. Párkrát jsem se zasmál, ale většinu času je humor příliš dětinskej, což však kontrastuje s poměrně neobvykle explicitním násilím v akčních scénách. V paměti mi zůstala scéna v první třetině filmu, kdy se vydávají zachránit toho “zajatýho” týpka, jehož jméno jsem už zapomněl :) To špičkování obou hitmanů bylo to nejzajímavější z celýho filmu. James Gunn zřejmě dostal naprostou volnost a je to na tom filmu taky vidět, bohužel se to na něm podepsalo negativně. Viděno jako příprava na seriálového Peacemakera, ale doufám, že ten teda bude lepší zážitek. ()

Oup

Gunn z toho urobil úplne iný film ako bol predchodca. Margotka zatiaľ 100% najlepšie Harley. Pobavil som sa a R tomu pridáva. ()

IronBalu

Prvni polovina filmu ok, akce, masakar, vtipky...druha polovina uz ale byla cim dal horsi, finalni bitva pak taky nijak zvlast nenadchla. DC at uz radeji nerebootuje a toci neco noveho, neco, kde maji sanci uspet ()

MikyFeny

James Gunn si odskočil od Marvelu do DC a stvořil Rkovou jízdu :D. Která funguje na 100% od humoru po akci až k emocím. Postav je tu mnoho a mají dost prostoru na to aby jste si je oblíbili. 9/10 ()

oleg121

Slabé 4*. The Suicide Squad začína veľmi dobre a prvých 20 minút pôsobí ako predzvesť úžasného a odvážneho filmu, no ako film ďalej plynie, vidno na ňom, že sa mu nedarí udržať nastolené tempo a zvyšok filmu je tak len nadpriemernou prehliadkou dobrej akcie, sympatických antihrdinov a odvahy tvorcov pracovať s dejom neočakávane. V porovnaní s predchodcom z roku 2016 sa jedná o šokujúce zlepšenie, stále však netreba zabúdať na to, že The Suicide Squad je "iba" poctivo natočeným akčňákom, ktorému s pribúdajúcou stopážou trochu dochádza dych a aj keď vyložene nenudí a nemá veľa záporov, nejde o žiadne prevratné dielo (iba ak sa porovnáva s väčšinou chabých pokusov od DC). A to je pre mňa vzhľadom na obrovský hype a famózne recenzie predsa trošku sklamanie. ()

Yuri_Boyka

Bravó! Takto to vyzerá, keď Warner zbytočne nestrká nos do práce talentovanému režisérovi. James Gunn, režisér špičkových marveloviek Guardians of the Galaxy, sa s tým proste nesr*l. Povedal si "f*ck it" a rozhodol sa, že naservíruje najenergickejšiu a najodviazanejšiu DC nálož, ktorá má gule a nebojí sa tradícii priemerných DC filmov ukázať vztýčený prostredník. Aj keď som bol pri prvých traileroch pomerne skeptický, tak vedel som, že sa na Jamesa môžem spoľahnúť. A čo to teda naservíroval? Meníčko plné krvavej akcie, ktorá má náboj; bandu sympatických a neuveriteľne zábavných "hrdinov"; skvelý humor, na ktorom som sa schuti zasmial; chrumkavé CGI, kde je cítiť štedrý 185 mil. budget a ešte nesmiem opomenúť šťavnaté gore... ach áno, to gore je absolútna špecialitka šéfkuchára. Násiliu sa tu hranice nekladú. Miestami pôsobí groteskne, čo ale bolo cieľom. Ak sa ešte mám vrátiť k tým hrdinom - Idris Elba je zaručená charizma ako vždy, rivalita medzi jeho Bloodsportom a Cenovým Peacemakerom funguje parádne a má šmrnc; Ratcatcher je hrozne zlatá a svojou nevinnosťou zaujímavo dopĺňa partiu týchto podivínov; Polka-Dot Man je zase takou depresívnou (ale vtipnou) zložkou a má naozaj zvláštne "mother issues". V neposlednom rade je tu opäť raz božská Margot Robbie ako Harley Quinn. A ako človek, ktorý si veľmi užil Birds of Prey, hlavne vďaka jej hereckému výkonu, musím povedať, že tuto to posunula znova na vyššiu úroveň a je to jej najlepšie zahraná Harley doteraz - sladká a totálne šialená zároveň. Oh, a ešte nesmiem zabudnúť na King Sharka alebo Nanaueho. Stvárnil ho Sly Stallone a veľmi mi prirástol k srdcu. Až do konca filmu som si hovoril: "Prosím, len nech sa mu nič nestane". Čo tu možno pôsobí trochu slabšie je samotný príbeh, ktorý je dosť "basic", skrátka taká komiksová klasika. Film je však vo všetkých ostatných smeroch tak "vypimpovaný", že mi to absolútne nevadilo. Neviem, či je povolené sa k tomu priznávať, no mňa bavil aj predchádzajúci Suicide Squad (#ReleaseAyerCut), avšak uznávam, že Gunnova vízia je niekde celkom inde. Hodnotenie: 9/10 PS: Dúfam, že to Gunnovi vyjde a bude mu umožnené zrealizovať crossover Harley x Groot. ()

VlastaP odpad!

Čtu tady ty recenze a ... nevěřím svým očím snad ještě víc, než když jsem koukal na plátno. Suicide squad je asi celé DC, které překonalo moje očekávání snad jen v tom, že to bylo tak děsivě hrozné .... nemůžu se rozhodnout, jestli byla horší "Matka!" nebo tohle. ... Děj za nula bodů. Příběh nemá žádný úvod, divákovi je prostě jen naservírováno že tohle je Suicide squad, makej nebo zhebni a možná mínus 10 let. ... Figury ... k zblití. Lasička? To jako vážně? Žralok? Pozůstatek Sharknada? Nebo co to mělo být? Ty figury jsou tak groteskní, že animované kytičky a srdíčka, copy&paste z "Who Framed Roger Rabbit" mě zaskočily míň, než Harlyjin skok s oštěpem, pro změnu ukradený z Wonder woman. Její rozesmáté levitování v oku megahvězdice .... na ni se vystříkali andělíčci, ale mě se v ten moment do ksichtu vystříkalo celé DC!!! Stejně si to musím nechat líbit. ... A ty hvězdice, vyletující z rozblemtaného podpaží ... bože!!!! ... romanticky poletující hvězdice, jako hejno holubic se třepotajících nad davem tupě zírajících obětí (taky jsem zíral s otevřenou hubou, ale z jiného důvodu).   .... Jediné, co by se dalo ohodnotit něčím kladným byla akce, kdyby ale ... kdyby ale nebyla ta CGIčka tak ubohá. Úroveň digitálu v DC je ... hoši sakra moje první 386 na 40 MHz se 4MB RAM by to zvládla líp. .... Chtěl bych pochopit to publikum, které dalo lepší hodnocení, než já. Slátanině nesouvisejících a na sebe takřka nenavazujících scének sekání, trhání, střílení a ... víc nic. Jakože vůbec nic. Ani ta Wallerová se na nic nezmohla, když se probrala poté, co dostala golfkou přes palici. ... Ježiíši svatý !!! ... Já jsem šel do kina a říkal jsem si, že DC nemůžou být takové kun.. , aby se pustili do natočení téhož, co v jedničce, s jinými figurami. ... Upřímně, to by asi byla ta lepší verze pravdy. Teď je mi konečně jasné, že vykopnout Jamese Guna z Marvelu mělo naprosto racionální důvody. ... Je to magor? Přešel z měkkých na tvrdé? Rozhodl se předvést Suicide squad na sobě, v reálném životě? ... Nevím. Každopádně je tohle druhý (pořád ještě jsem ho nezařadil před Matka!) nejhorší film, jaký jsem v životě viděl. ()

ilegal1983

Dlho som uz nepisal recenziu takze budem velmi strucny...Film jednoznacne graduje a to hodne famozne pretoze na zaciatku som ho mal chut vypnut.Krvave srandicky neskor pojdu stranou a tak sa dostaneme az k vaznemu finale kde vsetko naozaj zapada.Jednotlive postavy su vysvetlene rychlimi flashbackmi ktore nijako divaka neotravuju.Vyborni herci od Idrisa Elbu ktoremu rola Bloodsporta naramne sekla az po Margot Robbie a jej nie tak celkom klasicku Harley Quinn,dokonca i John Cena je slusny.A vyborna hudba pri titulkoch ma naozaj presvedcila o tom ze toto dielko bude rozhodne ine kafe nez jeho predchodca.Nebyt slabsieho zaciatku hodnotim plnou palbou takto to chce vydrzat a uzijete si...Chcem to vidiet este s ceskym dabingom a budem spokojny,kde sa hrabe Marvel.Black Widow bola totalna blbost ktora u mna nestala ani za recenziu. ()

Vampiroza

Přeceňovaný hype se nedostavil. Bohužel. SS první za mě lepší. I přes jeho nedostatky víc komiksový. Tohle rádoby fantasy expendables i s obrovským nadhledem prozívané, mě moc neoslovilo. Do sbírky později koupim ale není to něco co bych musel vidět víckrát. Starro v komiksu super...na plátně CGI kýč. Já vím jsem divnej ale opět nezklamal můj detektor na vysoce hodnocené filmy. 5/5 za mě nic moc 2/5 za mě top :) ()

Kataka

The suicide sqaud je nepřetržitá radostná jízda od začátku do konce. Bylo to nepředvídatelné a rozhodně to přispělo ke snaze zvýšit sázky žánru a bezostyšně zabít spoustu postav skutečným způsobem Jamese Gunna. Film odborně přepíná mezi tóny, aby vytvořil skutečně soudržný a plný příběh, žonglovaní srdečných momentů postav a vzrušující akci, grafickým násilím a inteligentním humorem s lehkostí taktem, celkově vytváří zvláštní zážitek pro staré i nové fanoušky DC a skutečně se odlišuje od rozsáhlého seznamu filmů kopírovaní a vkládání superhrdinů. Obsazení filmu je obrovské a každý člen je talentovaný a příjemný na sledovaní až do konce. Pozoruhodní pro mě byli Peter Capaldi jako radostně zlý génius „The Thinker“ a samozřejmě Sylvester Stallone jako hlas jednoduché milé ale divoké šelmy „King Shark“. Spolu s vracejícím se obsazením z 2016 Suicide squad zažil film nový svěží nádech Gunnovým stylem psaní, přesto si zachovalo určité spojení k minulým filmům. To filmu umožnilo navázat na již existující tradici, obohatit širší DCEU jako celek a současně poskytnout divákům čistě jedinečný a uzavřený příběh, aniž by se musel starat o to, jak věci souvisí s jinými projekty. ()

Jindra_S

Neuvěřitelné, po traileru jsem čekal hroznou pitomost, ale ono to bylo ... dobré, ba co dobré ... vynikající. Pořád s nadhledem, ale chvílema dojímavé, žádné "pobijeme se, ale všichni dobří zůstanou naživu" ani "pobijeme se, povraždíme, ale krev nepůjde vidět". Spousta vizuálních nápadů (názvy kapitol, kytičky místo krve, souboj sledován v odrazu přilby), scénáristických úskoků (první sebevražedný oddíl). Takhle si předsavuji blockbuster! ()

Hayley_Kelly

(Spoilery) Tohle je... dost divný film. Osobně mám ráda hodně šílené věci a tenhle kousek vám představí tolik šíleností, podivností, zvláštností a zmatků, že vám ke konci ani taková Harley nepřipadá tak moc na hlavu. Z nějakého důvodu cítili filmaři silnou potřebu zabít, zabít a oživit, zabít ale vlastně nezabít, nebo skoro zabít tolik různých postav, že jsem si v potitulkové scéně ani vlastně nebyla jistá, kdo že to v té nemocnici leží. Film má skvělou muziku, spoustu krásných efektů (občas trochu ve stylu Alenky v říši divů, ale tu já miluju), "hlavní" herci jsou všichni až na jednoho (ehm John Cena ehm) snesitelní (v případě Margot Robbie, Joela Kinnamana a Idrise Elby) dokonce i skvělí, ony tolik omýlané "vtipné" scénky docela ujdou - obzvlášť připojíte-li ke sledování psychickou únavu, insomnii nebo láhev vína (popřípadě libovolnou kombinaci výše uvedeného). Vzato kolem a kolem je tenhle film jednou z nejlepších věcí, se kterou DC přišlo od dob Temného rytíře. Ano, mám pár připomínek, ke kterým se za chvíli dostanu, ale ve finále divák dostane mnohem víc, než co by rozumně uvažující osoba shlédnuvší některé z novějších děl s nálepkou DC Comics měla očekávat. Osobně mi trochu vadí tolik otevřených dějových linek - jen v prvních dvanácti minutách vyvraždí téměř celý Sebevražedný oddíl numero uno, když se Sebevražedný oddíl numero duo pokouší o hrozně nenápadnou akci. Ostatním je to možná fuk, ale mě by třeba zajímalo, kdo ti lidé lomeno zvířata byli, jak se stali, čím se stali apod. Podobně jsem na tom s celou tou rebelskou klikou, jejíž šéfce z nějakého podivného důvodu vůbec nevadí, že banda Amíku napochoduje do tábora, vyvraždí všechny její lidi a jednoho sežere. Onen hlavní problém - přerostlá mořská hvězdice s obrovským očičkem... to je asi už vážně vtip, ne? Měli jsme tu skvělé záporáky, měli jsme stupidní zápúoráky, ovšem tohle se zapíše na dlouhý seznam film s naprosto a totálně nelogickými záporáky, kteří vlastně ani záporáci nejsou. Kdyby zrovna nevyvraždil tisíce lidí, mel by člověk hnedle chuť ho obejmout. Prakticky celý ten konec je torchu podivný - chápu, že má být jako "hlubokomyslný" a "sentimentální", ale bohužel... chodící šíleně smutná hvězdička, chrlič lentilek, pán Mírotvůrce záchodová mísa ba ani zaříkávačka potkanů nedostali dost prostoru, aby člověka zajímalo, co se s nimi stalo. Jediný moment, kdy mě film alespoň trošku "vzal za srdce" byla smrt našeho dobrého chrabrého vojáčka Flaga, který chtěl udělat správnou věc.    Tohle je docela dost záporů, ale víte co? Pořád to stojí za to. Margot Robbie coby slečna Harley Quinn je opět naprosto úžasná a Idris Elba v roli jakéhosi cvičeného zabijáka, jehož jméno si teda fakticky nepamatuju, dostal tak akorát dost prostoru, aby mohl důstojně sekundovat., vzdor tomu že je představován jako hlavní postava. No a samozřejmě, drahá Amanda Wallerová v podání Violy Davis je přesně ta správná bezohledná mrcha, kterou tak moc chcete vzít po hlavě lopatou, že vám ani nevadí že to nakonec schytá jen golfovou holí. () (menej) (viac)

opatstviolov

Tohle byl skvělej nářez. Zde bylo vidět, že když studio nechá práci na režisérovi a furt se do toho nesere, tak může vzniknout velice dobrý film. 9/10 ()

Fearghast

Překvapivě koukatelné pokračování podrůměrné příšernosti před lety. Hodně krvavé, většinou to pěkně odsýpá, pár postav značně nesympatických - což na padouchy úmyslně/neúmyslně sedí apod. Pěkný akčnák a největším překvapením pro mě byl John Cena, který pod dobrou režijí očividně umí zahrát i nějakou postavu O.o + Viola Davis jako Amanda Waller je dokonale nesnesitelná v tom nejlepším slova smyslu. ()

danvers

Vážne nechápem, ako sa tu každý ukája, že to bolo boh vie čo... Obyčajný fantasy "akčnák" ktorý potiahli Idris Elba a Margot Robbie, to je cele. Btw. spoiler alert :) Ak by to malo fakt byť niečo extra ako to tu ospevuje väčšina osadenstva, tak by to určite neskončilo happy endom ale nejakou rebéliou typu fuck off, this is not my fight.. ()

Pavlis.xxx

Gunn netočí nejlepší filmy, ale určitě jedny z nejzábavnějších. Výborné barvy a komiksové prvky plus pár nápadů k tomu jinak gunnovskej rukopis očividnej. To co slíbil to natočil a takhle si představuji Sebevražedný oddíl. Spousta zajímavých postav, Rkovej rating skvělej, akce zábavná a efekty přijatelné. Do toho padnoucí muzika, dobrej humor a sympatičtí herci. Peacemaker se mi líbil i když to je kkt, Polka-dot man zajímavý pojetí, Harley nezklamala, King Shark výbornej a Elbu mám rád pokaždé, všechny postavy měly co do sebe, takže celkově spokojenost. Myslím si, že tímhle projektem už tak vypatlaní Warneři neprohloupili. 8/10 ()

HighInTheSky

Nevěřim vlastním očím. Tohle byla pecka peckovitá! Nevěřil bych, že v dnešní přecitlivělý době je šance, že vznikne takhle zvládnutej akčnák, kterej baví od začátku do konce a nemá snad ani hluchý místa. Wouuuu, to byla jízda! Ještě jsem uplně nepobral, že jsem se tak bavil. Konečně si po dlouhý době můžu říct, že ty dvě a půl hodiny nebyl ztracenej čas. ()

TheAnimalOne

V žádném případě nelze být tento film srovnáván s odporným originálem, jedná se o šílenou jízdu a je jasné že DC dalo Gunnovi absolutní volnost a řeklo mu něco jako: “Tady máš prachy a dělej si co jen kurva uznáš za vhodný” a to se mi sakra líbí. Postavy mají duši a dokonce si narozdíl od předchůdce pamatujete jejich jména. Všechno to podtruhuje skvělé herecké obsazení a ten Rkový rating bez kterého si to nedokážu snad ani představit. Podtřeno a sečteno jedná se o vcelku velmi chutný bonbónek tohoto léta u kterého bych se zcela jistě nebránil pokračování. Dávám slabších 9 z 10 ale co už…tu pátou hvězdu si to zaslouží hlavně za to že DC konečně vypustilo něco poživatelnějšího co mě pohladilo na duši…a na penisu. ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (viac)