The Suicide Squad: Samovražedná misia

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)

Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch a práve tu sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona. Podarenú partičku budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď ich vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby skupinu udržal pohromade. Pravidlá sú pritom jednoduché – jeden zlý pohyb a je po nich! Zomrieť môžu rukami nebezpečných súperov, ale aj svojich nemenej nebezpečných kolegov. Nehovoriac o tom, že ich má po celý čas pod drobnohľadom tím vplyvnej Amandy Waller, ktorá stojí za celým nápadom dať dohromady obávaných zločincov a využiť ich schopnosti v boji proti ďalšiemu zlu. Misia sa teda môže zdať na prvý, druhý aj tretí pohľad naozaj samovražednou... (Continental film)

Tominni

Návrat Sebevražedného oddílu, i když v pozměněné sestavě (na začátku vlastně v pozměněných sestavách dvou týmů), nicméně James Gunn nás provede akcí za akcí, které mají dostatek nadhledu a vtipu, tedy já jsem se určitě pobavil. Tahle parta částečných záporáků má něco do sebe. ()

Recenzon

DC jsem nikdy moc nemusel a spíše mě to táhlo víc k Marvelu (Když nepočítám to co natáčí v téhle době). A musím říct, že tenhle film byl mňam mňam a neskutečně jsem si ho užil. Interakce mezi postavami je naprostá paráda a byly to snad ty nejlepší okamžiky z filmu, navíc na tenhle film hned navazuje seriál Peacemaker, kterej je jeden z nejvíc MŇAM MŇAM seriálů co jsem viděl. A humor dobrej 👍 ()

Gig

No jak bych to sesumíroval. Krásný vizuál, plno krve, komiksově povedené. Harley Quinn zpátky se vším, co k ní patří a mám rád z komiksů nebo animováného seriálu. Bezva nadsázka, která sem patři. King sharka oživili se vším, co k němu patři. Ale proč mám pocit, že se sem tam koukám na Příběh žraloka. Dalši věc, co je do očí bijící, to je ta podoba se Strážci galaxie. Nejde o to, že to režíroval stejný težisér, ale vidím tam toho psa, který mi připomíná mývala - i s tím šklebením. Navíc zaporák - stejný herec ze Strázců a má i stejný výraz. No a na závěr ještě něco z Krotitelé duchů… Takže suma sumárum. Na jednu stranu radost a zábava a na druhou, kde já to už viděl. ()

blazma

Tak nějak nerozumím tomu nadšení z tohoto snímku. Sice to je zlepšení oproti původnímu filmu. Až absurdní zabíjení se nejspíš očekávalo, ale za mě teda nuda. Zbytečně dlouhé. Finále natahované. Obsazení, které mohlo být daleko zajímavější se hned po pěti minutách filmu zkrátí na polovinu. Jakože wtf. Sice nemůžu říct že to nestojí za to, ale narovinu jsem si občas zívnul a málem v určitých pasážích i usnul. Pro mě docela zklamání za které může až moc velké očekávání z tohoto filmu. ()

spoock

James Gunn proste tymovky umi. Zabavna jizda s umenim vykreslit na minimu prostoru nektere postavy, kloboucek. Nakonec muzeme byt radi, ze na cas ten Marvel Gunna zarizl, pac dostal prilezitost i u DC, coz se pocita. ()

cerdax2

Pokud cekate obdobnou ujetost jako je original, tak budete zklamani jako ja. Postavy jsou nezajimave, nevykreslene, proste nudne. Humor je z velke casti nahrazen vulgarismy a zbytecnym nasilim. Peacemaker (John Cena) vetsinu casu chodi jako by mu nekdo natrhl pozadi :(. Digitalni lasicka je natolik odporna, ze jsem vahal jestli dosly prachy na efekty nebo jestli reziser chce divaky znechutit. 45% za par vtipnych scen a utek Harley (Margot Robbie) z vezeni. ()

Henrinity

Po všetkých tých sluboch ako to bude šialené, utrhnuté z reťazov a nekompromisné sa vlastne jedná trochu o sklamanie. Je to zábavné to áno, je to lepšie ako ten odpad z 2016 to áno, ale príbehovo to nieje absolútne ničim výnimočné a zomieraju tu len postavy ktoré môžu zomierať (od začiatku je celkom jasné kto padne a kto nie a ani raz film neprekvapí). Celé to tiahne čierny humor, ktorý je fakt drsný a nešetrí nikoho a nič. Peacemaker ktorý má dostať vlastný seriál sklamal najviac, čakal som že svoju zvrátenú morálku bude prejavovať celý film, no k tomu došlo až nakonci (mimochodom najlepšia scéna z filmu). Naopak Harley Quinn pozitívne prekvapila, po tom aký cringefest predvádzala Margot v predchádzajúcich DC filmoch tu jej humor bol trefný, v akčných scénach pôsobila epicky a štylom prejavu vyzerala akoby vypadla z DC animákov a DC hier. Nenudil som sa ani chvílu, ale ani ma tu vyslovene nič nenadchlo. Bloodsport a Ratcatcher 2 ničím zaujímaví. King Shark v pohode. Na úrovni Shazama a druhej Wonder Woman. Nadhodnotené ako prvý Burtonov Batman. Tohtoročná Black Widow a hlavne Justice League boli lepšie filmy a myslím si že aj pôvodná verzia z 2016 predtým než z nej WB spravilo hudobný videoklip by bola lepšia. ()

jokino odpad!

To si niekto urobil srandu, alebo toto "niečo" myslel ako vážne..? Pre mňa osobne, ani humorné, ani zábavné, dejovo totálne plytké a CGI - OMG. Z môjho pohľadu sa to teda ani z oblúka nechytá na 1 diel. Skôr úplne tupé zosmiešnenie asi úplne všetkého, aj keď asi aj o tom to je.. Za mňa, strata času.. ()

IZFNP

Po roku opäť v sále kina a ja plesám, plesám, plesám. James Gunn natočil zatiaľ najzábavnejší film korony - podobne ustrelený úlet som potrebovala ako soľ. Film, ktorý na diváka valí piate cez deviate, ale stále nestráca hlavu a pätu. Skvelý soundtrack, vymakaná štylizácia, nekorektný humor, úžasné gore momenty a žiadne servítky. Postavy, ktoré bavia, momenty, u ktorých som plakala smiechom, a hlavne brutálna popcornová zábava. ()

husak_k

Je fascinující, že u podobných filmů se člověk vydrží bavit tak půl hodiny, a potom mu dojde, že je to tak stejnotvárné a neoriginální. Sem tam se Gunnovi podaří udělat slušnou scénu (vystřílení nepřátelské osady), ale zbytek je jak přes šablonu. Jediná sympatická postava byla holka s krysama a trošku ještě Kinnaman, jehož postava jako jediná není hláškující karikatura. Například od postavy Johna Ceny jsem čekal mnohem víc. Za celý film mě rozesmál akorát ten Weasel úplně na začátku, kterého měli radši nechat ve filmu na úkor toho žraloka. Na druhou stranu asi nejlepší superhero film co jsem viděl za poslední 3 roky, což toho ale moc nevypovídá. 50% ()

xxmurphyxx

Tak konečne tu máme prvý a poriadny Suicide Squad a nie tú emo sračku od Ayera spred piatich rokov. Gunnov rukopis tu jasne čitateľný, cítiť zápal pre vec, chuť priniesť nové nápady, vyblázniť sa a hlavne schopnosť pracovať s postavami, nie ich len hodinu predstavovať a potom sa s nimi vydať z bodu A do bodu B ako ten nešťastník roky dozadu. Gunn sa s tým neserie, nebojí sa byť sprostý, nekorektný, surový a hlavne kurva zábavný. Rko tomu prospelo, osobne si neviem predstaviť, že by ho nemalo rovnako ako pri Deadpoolovi. Samozrejme toto nie je klasické temné, depresívne a hlavne dospelé DC, toto je primitívna a kurevsky krvavá zábavná tímovka, ktorá sa ani náhodou neberie vážne a ide si svojou uletenou cestou miesto toho aby sa snažila hrať na Marvelovku ako Ayerov počin. Je tu aj ďaleko lepšia práca s postavami a ich vedenie, dokonca aj gumený xicht Cena ukázal záblesk herectva a to sa tak často nevidí. Navyše herci boli rovnako dobre vybraný ako aj ich komixové predlohy, ktoré sú tak šialene divné až sú zaujímavé a zábavné a cítiť medzi nimi chémiu. V rámci DC tvorby tento film patrí naozaj medzi to najlepšie. Samozrejme Nolanova Batman trilógia alebo Philipsov Joker sú úplne iná liga a svojou temnotou či osudovosťou sa môžu rovnať s hoc akým filmom aj mimo komixového žánru ale toto určite v rámci komixu patrí medzi to najlepšie naprieč DC univerzom a môže sa merať aj s väčšinou Marvel tvorby. ()

Frca

WOW. Tenhle film byl naprosto boží a za mě asi největší překvapení tohoto roku. (Což není moc těžké, když se filmy skoro nepromítají.) Jsem velkým fanouškem Marvelu, ale letos mě trochu zklamali s Black Widow. Tak jsem si řekl, že dám šanci konkurenci. A rozhodně se to vyplatilo. Tam kde minulý Sebevražedný oddíl poněkud ztroskotal, tam tento "reboot" naprosto brutálně válí. Naprosto skvělé postavy, ať už stará známá-Harley Quinn či naprostí nováčci mezi postavami-Ratcatcher 2  a King Shark.  Obzvlášť tedy žralok. To byl naprostej borec. Chování malýho dítěte, který na jednu stranu  neví, jak se moc ve společnosti jiných chovat a vlastně nemá žádný přátele a na druhou stranu strašně badass, který se nebojí někoho roztrhnout, nebo mu ukousnout část těla.  DCEU strašně překvapilo a jsem zvědavý, co nás čeká dál. Samostatný film o mých výše zmíněných nových oblíbencích bych si dal líbit. Stejně tak se těším na seriál o Peacemakerovi. Jsem zvědavý, co z toho bude.  Za mě 5* DC strašně překvapilo. Sice zůstávám stále věrný hlavně MCU, ale nebudu  už pořád zatracovat DC filmy. ()

cernakus

Není to sice vyložená nuda, ale film je hodně nekonzistentní a dlouhý, takže nudné pasáže prostě jsou. Charaktery postav jsou veskrze nezajímavé a pointa očekávatelná. Člověk se rozhoduje mezi 3 a 4 hvězdami, ale upřímně, na 4 hvězdy tomu něco prostě chybí. ()

HanzoBureshi

Tak tady není co dodat, je to parádní, našlápnutá, drsná/krvavá a epická podívaná. Toto je asi nejlepší film od DC, který jsem si fakt užil na maximum naposledy od trilogie Temného rytíře od Christophera Nolana. Ani dokonce si nepamatuji, kdy naposled se ve filmech takhle umíralo, prostě pecka. Nejvíce se mi líbila temná scéna s Harley, která měla ve filmu pár minut odchylku pro sebe. Děkuji Jamesi Gunnovi za takovou pecku! Dávám 75%. ()

LordArthas

Tuhle Rkovou jízdu jsem potřeboval... Deadpool sice nedostižen,ale unaven a v poslední době otráven z Disneyho nesmyslů (čekám na toho kinder Blada), tak to bylo přesně to porno co jsem potřeboval protáhnout moji krevní soustavou. Emoce, zvraty, zvířátka, MEG (ale úplně k sežrání mňam mňam)... Teď bych si dal Loba a s ním ten mindblow jak se patří 😍 ()

Kinofil

|| R || Warner Bros./DC || Rozpočet: $185 mil. || USA: $55 817 425 - ČR: 10 199 288 Kč - Celkem: $168 717 425 || James Gunn se může radovat. Vyhodili ho z Disney, aby mu v DC dali volnou ruku na vysněný projekt, načež ho Disney přibral zpět, aby dokončil Strážce. Sebevražedný oddíl je osobní komiksovou jednohubkou, která na nic nenavazuje ani navazovat nebude. Prostě vzal kamarády herce, štědrý rozpočet a natočil fanouškovský film podle oblíbeného pomalovaného sešitu. A Warneři si mysleli, že na tom trhnou balík. Volná ruka je tu cítit v každé scéně, hlavně pak zběsilý úvod, to ale neznamená, že jde nutně o kvalitní podívanou nesprzněnou studiem. Nejprve je tu eRkový rating, který filmu nijak nepomohl ani neublížil. Je fajn, že stříká krev, lítají končetiny, fuckuje se o život, ale k čemu to je, když to nemá na diváka žádný efekt. Kdyby se odstranila všechna digitální krev a postavy nenadávali, film by byl úplně stejně přístupný, jako kterákoliv komiksovka. To znamená, že nejde o dospělý film. Dále je tu náhodně slepený příběh s náhodně vybranými hrdiny na základě jejich co nejšílenějších schopností rozstříhaný do náhodných kapitol ala Tarantino. Sice díky nim film úplně nenudí, ale mám pocit, že předešlý díl dával větší smysl. Scénky totiž, stejně jako některé vtipy, nejsou dostatečně vygradované a jejich úkolem je pouze nabídnout další "cool" akci. Některé jsou zbytečné úplně, v kontextu celku pak všechny. Nemá to jasný směr, kam se to chce ubírat a neustále kličkuje. Kdyby na konci nebyla obří hvězdice, ale cokoliv jiného, nikoho to nepřekvapí. Své o tom ví i kamera, která za každou cenu zkouší všelikajé jízdy, podhledy a otočky, aniž by pro to byl důvod. I přes použití digitálních IMAXu RED kamer se první půlka topí v temnotě, jako cokoliv od Snydera, jen aby to ve druhé půlce hýřilo všema barvama. Kouká se na to dobře, to jo, jenomže pořád jde jen o efekt a ne prostředek. Rovněž i soundtrack, který je od Gunna zatím nejslabší (asi si to šetří na třetí Strážce). O postavách ani není, co napsat. Málokterá má prostor se projevit a když ano, tak brzo zemře. Situace, že bych se měl o ně bát tak ani nenastane. Za zmínku stojí jen pohledná Krysařka, která je po Harley (se všemi jejími filmy) nejlépe prokreslená a Bloodsport díky charismatu Idrise Elby. Ostatní tam prostě jsou, pak nejsou a pak se možná objeví. Gunn očividně neměl žádné větší ambice natočil nejlepší DC film všech dob. Sebevražedný oddíl je stejně hravý a ujetý, jako cokolik od něj, kdy neměl za prdelí Feige. Měl možnost natočit si, co chtěl a kdokoliv naladění na jeho notu se může přidat. Dělá to tak i Tarantino s Rodriguezem. Jen za jiný prachy. Stát to 50 mega a být to nezávislák, měl bych z toho i radost jako třeba Kick-Ass. Jenomže blockbuster za 180 klacků nemůže být jednohubka. Podobných případů se proto znovu asi nedočkáme. Važme si toho, ale nestavme to na vrchol žánrové tvorby. Tam patří jiné kousky. 70%. ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (viac)