Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

• Slovensko Piráti Karibiku (viac)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů. (oficiálny text distribútora)

SeBig

Filmy s mečema a paruka nejsou nic pro mě, ale tady mě fakt bavil nejvíc Depp jako Jack Sparrow, který to celý zachranoval. Jinak příběh celkem slušný, taky ty efekty pěkný, prostředí. ()

classic

„Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly” , sa priam »obúvajú« (d)o španielskeho conquistadora, extrémne chamtivého Fernanda Cortésa, pretože títo dvaja scenáristi Elliott s Rossiom, sú si toho i veľmi dobre vedomí, že doslova prahol po (aztéckom) zlate, a tak tým pádom vzniká legendárny, pirátsky medailónik, ale už v typickom, hollywoodskom šate, pod záštitou vychýreného producenta Jerryho Bruckheimera, samozrejme, že sa pridávajú samé, nadprirodzené prvky, aby to bolo ešte viac zaujímavejšie: „Kamenná truhlica z Ostrova smrti, pozostávajúca z 882 kusov zlata, na ktorú potom pohanskí bohovia uvalili strašnú kliatbu, a keď každý smrteľník, čo z truhlice vezme hoci jediný kus, bude naveky potrestaný...” A režisér, predchádzajúceho trháku Kruh, čiže Gore Verbinski, dostáva na starosť - nakrútenie TOP letného, sviežeho, dobrodružne-komediálneho blockbusteru s hereckými hviezdami najjasnejšej žiarivosti, v ktorom dominuje minimálne toto ústredné kvarteto - Depp a Rush, vari úplne najväčší rivali, ďalej Bloom, ktorý už medzitým stihol zahviezdiť v Pánovi Prsteňov, ako elf Legolas, či Kneightley, ktorá sa ešte iba takpovediac stále hľadala, lebo až na základe tohto celosvetového úspechu, zaznamenala väčšiu pozornosť, pričom práve romantická linka medzi Willom a Elizabeth, je najviac nevierohodná ! No i napriek tomu sa nedá extra povedať, že by som bol bohvieako nadšený so samotnou réžiou, ktorá mi sprvoti prišla, ako mierne chaotická, s mnohými, filmovými chybičkami na kráse, a keď sa do toho následne zamieša aj nepríliš svedomitý strih, tak rozpačité dojmy tým pádom uzreli svetlo sveta, že našťastie sa to neskôr aspoň konečne ustálilo, ale až s príchodom podarenej, vizuálnej stránky, kde môžem započítať i kameru Dariusza Wolskiho, ináč vďaka tomuto varšavskému rodákovi, má počin celkový spád + vizuálne efekty z dielne Industrial Light & Magic, prakticky splnili svoj účel, na ktorý boli pred(určené). Summa Summarum: Po dlhšej, časovej pauze, som napokon ubral hviezdičku smerom nadol, lebo som sa vôbec nedokázal stotožniť s niekoľkými prehmatmi, ktoré neuveriteľne bijú do očí. Zdá sa mi to, že už Piráti povedzme, trochu zostarli... ? ()

LaciLC

Úžasný Johnny Depp, vynikajúca akcia, vydarené vtipy, výborná hudba, absencia nudy-myslím si, že toto pri Pirátoch na ***** stačí. ()

korbitch22

Dnes už kultovní legenda která do širšího podvědomí dostala skvělé herectví Johnyho Deppa, perfektní hudbu učně Honzy Pokoje a především pirátskou fantasy tématiku. Tenkrát jsme odcházeli z kina naprosto fascinováni. Každý pokračování je skvělý a velice se těším na pátý díl. Další neodmyslitelná srdcovka. ()

heyda

No dloouho jsem přemýšlel jestli 4 nebo 5 hvězdiček, ale nakonec jsem přimhouřil jedno oko a dal maximum. Přece jen jde o perfektní podívanou s nezapomenutelným Johny Deppem jako kapitánem Sparrow. Film je dost postavený na efektech a Johnyho hláškách. Takže vidět tenhle film v kiné musel být super zážitek. Bohužel jsem neměl to štěstí, ale to nic neznamená. Prostě bomba!!! ()

Dr.film

Američané mají rádi sladké happy endy, což dokazují i v Pirátech z Karibiku. Častokrát je to spíše ke škodě než k užitku, proto film drží nad vodou zejména: režie, z části hudba a z velké části Johnny Depp. Naopak ho potápí fádní příběh, který je až příliš jednoduchý, ale nějaký ten vtipný nápad se tu najde. Naštěstí je vše pod křídli Jerryho Bruckheimra, takže občasné "díry" jsou velmi pěkně zalátovány triky ILM a velkou výpravou. ()

sharky

Rutiní dobrodružný koktejl, který velmi rychle vyšumí z hlavy, na svůj žánr trochu moc dlouhý. Kostlivci mi přišli už toršičku moc fantasmagoričtí, ale zato velmi mile potěšili démonický Geoffrey Rush a pološílený Johnny Depp. ()

Flego

Úžasná zábava. Po nepodarenom Ostrove hrdlorezov z minulej dekády je konečne na obzore film, ktorý spĺňa všetky atribúty modernej zábavy. ()

TheEvilTwin

V dětství mnou oblíbený film (ačkoliv jsem z něho nic nechápal :D), ale až teď můžu docenit jednoznačnou kvalitu PotC. Má to rychlé tempo, hezké záběry, originální téma a áčkové, tehdy ještě komicky mladé, herce, kteří film pozvedávají na vyšší úroveň a dnes je to už celkem kultovní a všude známá filmová série. Vtipů bych si dokázal představit i více, protože hezky odlehčují a ubírají na vážnosti, stejně tak rating PG 13 filmu neskutečně sedí, a tím může cílit i na mladší publikum. Povedený díl a jdu na další, které snad nepůjdou s kvalitou až tak dolů. ()

anais

V pomyslné tabulce nejlepších dobrodružných filmů nejsou první "piráti" liga Indiany Jonese, ale s přehledem a lehkostí předbíhají první Mumii a například Zorra. Geniální Depp, zapamatovatelný Zimmer, sympatické vedlejší postavy. Instantní klasika s vypointovanými dialogy, a hlavně mistrovským Verbinského timingem akčních sekvencí (přehlednost, spousty vizuálních vtípků nijak nebrzdící hlavní akci), který nemá daleko ke Spielbergovi. Škoda, že se další díly rozmělnili v chaosu a délce vyprávění... Filmu bych vytkl snad jen určitou překombinovanost a snahu doříct všechno. Ale jinak opravdu perfektní zábava. (a dabing ubírá Deppovu výkonu 50%!!!) ()

MM11

Injekce, jak se patří... Mám za to, že tento trhák je důkazem stále značného potenciálu obdobné zábavy. Pirátská tématika byla načas u ledu jen zásluhou nešťastného Ostrova hrdlořezů a nikoli obecným přešlapováním na místě, což je dlouhodobý problém westernů. Pro znovuobnovení důvěry v piráty bylo učiněno maximum – vizuálně vyspělá, pravidla neporušující a přesto místy moderním vnímáním načichlá směs klasických dobrodružných manévrů. Dokonce si myslím, že ten jistý odpočinek tématice jedině prospěl. Kdo viděl už dávno legendární žánrově spřízněné snímky, ten podlě mě nemůže být s přístupu zklamán a film splňuje rovněž očekávání diváka, který má o pirátech jen povšechné znalosti a žádný takový film nikdy neviděl. Asi se nedá nesouhlasit s tvrzením, jak moc je film povrchní (Bloom a krásná Keira), ale s odstupem to nevidím tak zle. Splnil, co si předsevzal. U dalších plaveb už je to poněkud jiné, injekce funguje pouze jednou... ()

Nazghul

Naprosto skvělý Johnny Depp, překrásná Keira Knightley a čistě funkční Orlando Bloom. Byl by to pro mne skvělý film, ale hrozně mě irituje ten "Bruckheimerovský" nádech celého filmu. Zkrátka mě to v něčem připomíná všechny ty Skály, Con Airy atd. a to já vůbec nerad. Snad je to tou hnusně "heroickou" hudbou (viz. Skála) či místy hloupým humorem. Je mi to líto, ale jen ***. ()

d-corso

Výborný Johny Depp, ještě výbornější Geoffrey Rush, dobrý hlášky, ale to je asi tak vše. Není to sice zas tak málo, vezmeme-li v úvahu, že spousta (nebo spíše většina) filmů nemá ani jedno z výše jmenovaného, ale myslím, že pánové scénáristi se mohli přec jen trochu více zasnažit a společně s režisérem alespoň trošinku přitlačit na pilu. Nebo ještě jinak, slovy M.L. Kinga: Mám sen. V mém snu natočil Piráty z Karibiku Guillermo del Toro. A napsal si i scénář. Totéž platí i o pokračování, kde jsem ovšem musel ještě s jednou hvězdou dolů. Ale znáte to-když padají hvězdy, můžete si něco přát a ono se to splní. ()

SOLOM.

Bavil jsem se opravdu skvěle po celou dobu. Johnny Depp je prostě skvělý herec, který se stal oprovdavou perlou celého filmu. Jeho humorné hlášky, chůze i chování šílence-génia je prostě cool. Pro mě jsou Piráti z Karibiku jednou z nejlepších dobrodružných komedií jaké jsem kdy viděl. Líbeznou hudbu jsem si doslova zamiloval stejně jako půvabnou Keiru. I samotné efekty nemrtvých pirátů jsou luxusní. ()

Ilicka

První Piráti neměli téměř žádné předpoklady stát se hitem. Stali se jím. Od první chvíle v kině jsem věděla, že jsem na stejné vlně, že se na plátně plní mé dětské pirátské sny. Johnny Depp jakožto Jack Sparrow se pro mě stal symbolem pirátství a svobody. Barbarossa Geoffreyho Rushe je jeho přesným opakem- odporný, zákeřný, ale i posmutnělý a tragický (anti)hrdina, který není jen archetypem, ale plnohodnotnou postavou. Ostatní postavy zůstaly uvězněny ve škatulkách, především Orlando (ani teď si neodpstím rýpnutí) Bloom. Nejlépe ho bylo pozorovat, když stál ke kameře zády, nebo bokem s mečem v ruce. Celému filmu dominuje nadsázka a sebeironie, kadence hlášek, především z úst Sparrowa a Barbarossy, je často vražedná. Technická a vizuální stránka je i vzhledem k rozpočtu velmi dobrá, skvěle zvládnutá je především pasáž souboje Jacka s Barbarossou. Hudba je správná a prostě fajn, ačkoli inspirační zdroje jdou často dobře znát. Film sám by byl za čtyři hvězdičky, ale jedna individuální hvězdička byla, je a bude za charismatického Johnnyho Deppa a za mou neutuchající a upřímnou lásku k pirátskému žánru. ()

claudel

To je až neuvěřitelné, že člověk po několika letech, kdy hodnotí a komentuje filmy na čsfd zjistí, že nehodnotil a nekomentoval jedničku Pirátů :-) Musel jsem to ověřovat několik minut, abych si byl zcela jistý. Takže po deseti letech od zhlédnutí stále zůstává ve mně ten nadšený dojem, kdy jsem v tehdejším Palace Cinemas v brněnské Olympii spatřil konečně pořádný pirátský film, neboť tohohle žánru bylo tehdy jako šafránu, o kině raději nehovořím, týká se to především televize. Johnny Depp ve své roli exceloval a tehdy ještě stál na mém osobním piedestalu. Nyní jsem svůj piedestal přehodnotil, to však neznamená, že Deppa jako herce velmi respektuji. Geoffrey Rush je jako Barbossa rovněž bez diskuse. Úplně mě zachvátila touha podívat se i na třetí díl, k němuž jsem se po zklamání z dvojky nedokopal. ()

ARI50

Rozjezd pirátu za dobrodružstvím. Černou perlu mám za sebou několikrát a to díky skvělému Jackovy, celý film dokáže proměnit v zábavu, film je velmi dobře natočený kde nechybí žádná akce super příběh, láska, kamarádství ale pozor nebuďte ukvapení, cena zlata je vyšší. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)