Film rozpráva príbeh šiestich členov posádky vesmírnej stanice, ktorí sú svedkami zlomovej udalosti v dejinách ľudstva: objavenia mimozemského života. Keď sa však nevinná biologická vzorka začne správať inteligentnejšie, než by ktokoľvek čakal, životy členov posádky aj ľudí na Zemi sú v ohrození... (Itafilm)

Tondonis

Vykrádačka Votrelca.... Ale prosím Vás!! Ako chcete natočiť príbeh, ktorý bol spracovaný x krát a x rôznymi spôsobmi? Remeselne znamenité, čo sa kamery, hudby a hereckých výkonov týka. Kino sa určite oplatí a fanúšikovia žánru by mali odchádzať spokojní. ()

Silblade

Nemilosrdně za 5. Život je film za dlouhou dobu, který ve mě nechal hluboký dojem a u kterého by mě zajímalo "jak to bude dál"? Těžko říct, jestli se to někdy dozvíme, nicméně po celou dobu jsem cítil hutnou atmosféru, plnou napětí, kde se ten parchant zase objeví a s kým zase zatočí. Zabíjecí scény byly místy hodně odpudivé, až jsem litoval toho, že jsem se předtím nadlábl večeře. Smrti byly hodně přesvědčivé, stejně jako výkony herců. Jejich obsazení mi celkově sedlo, od začátku jsem fandil sympatickému samurajovi Šoovi, který celou dobu vypadal, že ten se marťanem o*ebat nenechá. Hudba byla velkolepá, efekty jakbysmet a konec... se neprozrazuje.:) Život je film, který stojí za to jít na něj do kina. A který si rozhodně nezaslouží "modré hodnocení", neboť bych musel říct, že v tomto případě by bylo nevypovídající. ()

Tomko87

Posádke vesmírnej stanici urobí peklo zo života cudzí mimozemský organizmus. Kde som to už videl ....Áno .. Ani neviem, či to je vykrádačka Votrelca, alebo len tuhá inšpirácia. No samotný film bol výborne natočený, Od prvého ,,kontaktu,, som bol v neustálom napätí. Herci hrali v pohode. Proste živé terče a Deadpool. Život beriem ako príjemného predskokana k Votrelec: Covenant. ()

Psychous

Trochu jsem se po přečtení místních recenzí vyděsil a do kina se mi moc nechtělo. Díky bohu, že mě žena přesvědčila. Jedná se o neuvěřitelně povedený mix Sunshine/Alien/Gravitace, který fanoušky těchto filmů prostě nemůže zklamat! 88% ()

Ronkar

Jsem rád za jakékoli vesmírné sci-fi, ať už jde o filosofický opus nebo vetřelčí vyvražďovačku. Život je to druhé, ale velké plátno mu moc sluší! Řemeslně znamenité, po většinu stopáže dynamické a zábavné. Zápletku nemá smysl moc rozebírat, protože i když snímek musel stát slušný balík peněz, je to prostě béčko s klišé příměsí, která k tomu patří. Podhodnocovat tenhle snímek kvůli plagiátorství v době, kdy se v kinech objevuje celá řada předražených blockbusterů s dějem jako přes kopírák, je však pokrytecké. Nenecháte-li se odradit průměrným hodnocením a připustíte, že se tu hraje víc na řemeslnou formu než originalitu, film si užijete. Místní monstrum má pěkný design, osádka je v fajn, triky v pohodě a napětí povětšinou funguje. V některých akčních momentech je atmosféra neobyčejně intenzivní a chválím i rytmicky temný soundtrack, který dokáže rozpumpovat srdce v hrudi. I přes předvídatelnost děje ve mně zůstal po závěrečné tečce převážně pozitivní dojem a to se počítá. Souhlas s: J*A*S*M ()

cubas

Začátek filmu je parádní, neviděl jsem upoutávky, tak vůbec netušil o co jde, takže super. V momentě, kdy zkušený vědec začne do neznámého života kérovat elektřinou si říkám, a jeje, tady mi něco nesedí. No a bylo hůř. Vrcholem byla scéna se Sojuzem a celkově totálně dementní chování elity ze Země. Na závěr je už jedno, jestli A nebo B, když jsem odcházel z kina, vypadalo to na 3*, ale po krátké úvaze šla jedna hvězda dolů, fakt ne. Hloupost scénáře se neodpouští. ()

Los_Angelos

Trošku s podivem koukám na to, že film má přes 70% .... přitom to je jen taková standardní lekačka, jakých už ve vesmíru bylo mraky ... kamera výborná, triky velmi slušné, vlastně celý film se natáčí ve stavu beztíže ... ale tenhle Život nemá šťávu. Viděno v kině, 50%. ()

halberdier

Sci-fi jednohubka, která se mezi klasiky žánru jakými jsou Vetřelec nebo Horizont události nezařadí, nicméně se u ní divák slušně zabaví. Solidní herci, krásná výprava, úvodní nepřerušovaný záběr a netradiční závěr patří ke kladům tohoto filmu. Titulní monstrum není špatné, film odsýpá, ale ve finále není příliš napínavý a nepřináší do žánru nic nového. ()

Velislav

Inšpirácia Alienom neskrývaná, prakticky všetko s mimozemšťanom na vesmírnej lodi musí byť s ním spájané, kde tu a tam nejaký ten Event Horizon, napriek tomu funkčné. Science fiction o tom, čo spraví túžba po poznaní, resp., čo spôsobí emocionálny černošský invalid, keď zabudne používať ratio. Výber hercov v poriadku, rovnako aj heavyend. Videné v kine. 7/10 ()

Saskie-

Musím filmu dát 4*, protože ač se jedná o docela klišé příběh s hodně vtipným marťanem, neběhají v něm samí tupouni. Doteď se vzpamatovávám z toho, že ve filmu vážně neběhá žádná parta pitomců, to totiž jakoby pro filmy s podobnou tématikou byla samozřejmost. Ano, občas se postavy nechají unést emocemi, ale jinak je jim hned od začátku jasné, co je důležité a dělají vše pro to, aby zaručili úspěch firewallu. ()

dadoool

Bylo to ze začítku zajímavé, pak už jen děsívé :D. Některé scény mi ve filmu moc nedávaly smysl a to byla trochu škoda, protože to připomínalo takové ty klasické nesmyslné horory. Jinak pěkné záběry, zahrané velmi dobře, ale už bych se na to znova nekoukla, na mě až moc děsivé :D ()

brasek

Neorganická zlúčenina snímkov Votrelec a Gravitácia. Záver absolútne predvídateľný a dovtedy... snaha sa nedá uprieť, ale nie je to plnokrvná záležitosť. U mňa taká žánrová jednohubka, ktorá nenudí ale nemôže sa chváliť úžasným príbehom a atmosférou. ()

Optical

Další sci-fi/horor jakých tu už bylo, a i zde jsou zastoupena všechna ta typická klišé. Tedy: špatná karanténa, nefungující komunikace se základnou i speciálně na misi trenovaná posádka, která při prvních potížích začne jednat chaoticky atd. Postavy jsou divákovi představeny zlehka, tudiž při jejich postupné likvidaci se o ně ani nezajímá. Bohužel tenhle materiál je už po letech okoukaný a film nemá čím překvapit, snad jen jmény, které se na natáčení sešly. ()

veverysiak

Nič svetoborné, všetko to tu už bolo a tento kúsok bol hrozne nenápaditý, lebo sa nedokázal vymaniť z klišéovitých postupov, neponúkol moment prekvapenia a aj herci to odbúchali tak, ako keby nešlo o držku celej zemeguli, ale ako keby sa zabávali pri nejakej videohre, koniec možno niekoho nadchol, ale predpokladám, že drvivú väčšinu scifi fans rozhodne nie, za nich vravím, že chráň nás boh od dákych pokračovaní, kasu možno sčasti naplnia, ale my si len zlostne odpľujeme, že sme sa im dali nachytať, takže 55%. ()

PF 2017

PF 2017