Počas mnohých misií a napriek neprekonateľným prekážkam Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina prekonali, a premohli každého nepriateľa, ktorý sa im postavil do cesty. Teraz čelia protivníkovi, ktorý sa vynára z tieňov minulosti, je poháňaný krvnou pomstou, je odhodlaný rozbiť túto rodinu a navždy zničiť všetko a všetkých, ktorých Dom miluje. Vo filme Fast Five z roku 2011 Dom a jeho partia zlikvidovali zákerného brazílskeho drogového kráľa Hernana Reyesa a na moste v Riu De Janeiro mu sťali hlavu. Nevedeli však, že Reyesov syn Dante (Jason Momoa) bol toho všetkého svedkom a posledných 12 rokov pripravoval plán, ako prinútiť Doma zaplatiť najvyššiu cenu. (CinemArt SK)

borec999

Oproti katastrofálnej 9ke zlepšenie. Nič to však nemení na tom, že dejovo séria ako celok absolútne nedáva zmysel a že známych hercov je vo filme zbytočne veľa (za čo si tvorcovia môžu sami, keďže takmer každá mŕtva postava sa časom zázračne vráti a zo záporákov sa stávajú dobráci). Viacero z nich je žalostne nevyužitých (Statham, Mirren, Brie Larson, Cena), pričom niektorí čo sú absolútne nezaujímaví, prípadne v akcii nepoužiteľní, zaberajú kopec screentime-u (Ludacris, Tyrese Gibson, Sung Kane, Nathalie Emmanuel). Osviežením oproti 9ne bol záporák Momoa, ktorý sa baví, prehráva a užíva si svoju úlohu sociopata a divák s ním. Vďaka hercom ako Theron, Statham, Cena a ďalším v medziscénach keď sa nejazdí, nebúra alebo nebojuje som dokázal ako tak udržať pozornosť. A potom je tu Vin Diesel. Ten ktorý si stále ide to svoje a vôbec sa neprispôsobil tomu, v čom hrá (narozdiel asi od každého ďalšieho). Hrá jak keby natáčal Oscarovú drámu, hádže životné múdra a pri každej príležitosti kecá o čom asi? Áno, tipli ste správne: o "family". Do záverečnej pol hodiny inak ale ako tak okej. Po tom ale ako príde záver, v ktorom: sa v akcii presunieme do žánru sci fi, Diesel prežije nemožné, všetkých ochráni, zneškodní Momou (aj keď na neho evidentne nemá), sa mi znova pokazila chuť. Na Diesela a nedostatok jeho sebarefexie začínam mať alergiu a dúfam, že 11ka bude naozaj posledná (aj keď o tom silno pochybujem, lebo veď čo iné by Diesel natáčal). 50% ()

iXtr3m3

Výrazný pád dole aj po sci-fi deviatke. Prepisovanie za jazdy je poznať, Momoa neskutočne prehráva, ak toto mala byť Fast and Furious variácia na Jokera, tak síce dávam palec hore za odvahu, ale zároveň aj palec dolu za prevedenie. S Johnom Cenom pekne vydrkali, záverečná post-credits scéna bola prezradená už vopred, takže prekvapenie sa nestalo, navyše som si len potvrdil, že daný herec je síce fajn herec a mám ho rád, ale je rovnako predajný ako väčšina a zásadovosť mu nič nehovorí. Statham sa tu len mihnul, Brie Larson je lepšia ako Cpt. Marvel. Tie otočky zo zloduchov na klaďasov boli prefláknuté už pár častí dozadu, ale tu to už bije do očí a návraty postáv zo záhrobia, tak to je v tejto sérii už pravidlo. Veľmi veľa postáv sa tu len doslova mihlo. Slovo family svojim výskytom už útočí na Samuel L. Jacksonovo Mtfckr a v určitých momentoch tu boli scény, ktoré tam doslova nesedeli, pretože namiesto komédie pôsobili ako trapédia či paródia... Čo to ťahá na tri hviezdy, je výprava, technické spracovanie (keď si odmyslím niektoré dofasané CGI, ktoré pri takom obludnom rozpočte mali byť dokonalé) a jednoducho síce fantasmagorické, ale napriek tomu už 22 rokov obľúbené postavy. Inak k tomu rozpočtu. Toto stálo cca 350 Mega? Cameron za tie peniaze vytvorí dokonalý funkčný aj obsahovo aj technicky svet s famóznym motion-capturingom a dychberúcim CGI v scenériach či akcii a tu dostaneme film, ktorý vyzeral tak na 150 Mega, t.j. o 200 Mega menej? Beriem, že aj herci čo to pobrali, tak ale potom premýšľam, koľko postáv do filmu zapojím, aby sa náklady viac držali reality. Takto hrozí, že záveru sa možno ani nedočkáme, resp. bude sa prepisovať tisíckrát, aby bol fajn. Namiesto gradácie ako napr. pri sérii Mission Impossible od časti k časti, tu máme kvalitatívny zošup, ktorý musím priznať aj ja, čo väčšinou privieram oči a som miernejší. Neľutujem, že som film videl, na to mám sériu už až príliš rád a všetko zlé na nej už beriem ako dlhoročný trademark, ale neuberá sa to dobrým smerom a zaslúžilo by si to omnoho lepší koniec. BTW na to, že sme tu už neleteli do vesmíru, tak miera sci-fi elementov tu bola ešte vyššia ako vo Fast 9 alebo Hoobs and Shaw, viď. scény so synom na diaľnici, vrtuľníky, priehrada atď. atď. Jedna WTF scéna vedľa druhej a minimum tých, ktoré by to vyrovnávali. ()

DavidS.

Absolutní brak pro ztučnělé hovězí hlavy po lobotomii...Nabubřelá franšíza, která si nedokáže pohlídat ani trikovou složku, která je prostě a jednoduše odpudivá...Všechny scény s angličáky jsou idiotské, z jiného vesmíru, kde místo fyzikálních zákonů vládne seprané vasil tílko...Momoa stejně jako ve Snivokraji trapná variace Fauna a čertíka Bertíka s pupíčkem... ()

666Carnage

Lepší než devátý díl a rozhodně i zábavnější. Diesel furt dělá jako by všechno šlo zvládnout, když máš rodinu. Kecy typu vzal jsi mi všechno a ale né moje auto jsou k smíchu. Opět jsou tu nereálné scény a taky zde neplatí gravitační zákony a občas i fyziky. Celý to ale táhne Momoa, který je jako Joker s hodně penězi. Tahle série měla i světlé momenty, jenže už by to chtělo sérii utnout. Doufám, že potom co jsem viděl na konci tohoto dílu už se ta cílová rovinka aspoň blíží. 60% ()

Wally

Už je toho moc....nebaví to, je to přeplácaný a chvilkami směšný. Paradoxně víc baví, když tam nejsou ty scifi honičky...jako vyloženě akce v Římě mi hned ze začátku film znechutila. Kladně hodnotím snad jen ten zástup hvězd - H. Mirren, J. Statham, Ch. Theron, J. Momoa nebo J. Cena. Nic víc se kladně asi hodnotit nedá... A ten neuzavřený konec...ach jo... ()

KoRner

Prihlúple, ale furt nadupané, plné bitiek a výbuchov. Tvorcovia si dali záležať a konečne zakomponovali do deja aj nejaké tie preteky. Sú sice digitálne hnusné ako celá akcia, ale aspoň necestujú do vesmíru. Momoa je prepalený záporák ako z komiksu a je tu toľko postáv, že človeku je vlastne jedno, čo sa im môže stať. Nabudúce by som však toľko neskákal z miesta na miesto. Divák sa v tom stráca a očividne aj scenáristi. ()

NifKor

Neví někdo, jestli Vin Diesel jede na benzín nebo ten Diesel? Už je to přes 10 dílů a furt neznám odpověď jellikož jsem nikoho z nich ještě neviděl tankovat.... 2/10 ()

FilmysMartym

Ne a ne a ne, proč to pořád natahujou. Mělo to dávno skončit, tenhle díl je naprosto prázdnej, plochej a nicneříkající. Po odchodu z kina jsem litoval svých peněz a času. Pár vtipných scének a relativně povedená akce to fakt nezachránily... Strašně častý skákání z lokace do lokace a nesoudružnost celýho příběhu moc nepomohly. Alespoň herecké výkony s návratem pár postav potěšily. Cliffhanger na konci byl ok, na 12 půjdu, jen abych věděl jak to konečně po těch letech skončí :D ()

AdamesWWE

[7/10] Po najslabšej časti série (9) je tu dalšia časť, jubelná 10ka a musím povedať, že po tom čo som videl naposledy, som od tohto príliš neočakával, pri najlepšom priemernú časť. Ale prekvapivo ma tento film bavil po celý čas, ked sa človek prenesie cez všetky reálne zákony fyziku a realitu, je to vydarene natočený letný blockbuster. Pekné lokácie, akcia dobre natočená. Herecké obsadenie klasika, dosť ma tu prekvapil Vin Diesel, teraz som mu tú jeho postavu aj celkom veril. Vedlajší nováčci sú okej, hlavný záporák Momoa - fajn zmena čo sa týka záporákov v tejto sérií, určite využil svoj potenciál a svoju rolu si užíva.  Skrátiť film o pár menej potrebných scén a bol by som aj celkom spokojný, poteší pár spomienok na minulé časti. Ako začiatok konca je to dobré, ked sa podarí udržať vo veľkom finále aspoň podobnú kvalitu, ako má táto časť, máme sa na čo tešiť. Na to jedno-dve pozretia, je to fresh zábava. ()

SpaceOdyseus

Celou projekci jsem si rikal, co jsem asi tak cekal? No, necekal jsem to tak lobotomicky blbe, necekal jsem tak neinvencni a nudne akcni sceny, necekal jsem smrtelne vazneho Diesela (dobre, to jsem cekat mel) a necekal jsem, ze se budu stydet to sledovat. ()

POciSEM

Snesu hodně ale tolik bullshitů fakt ne. Od odpadu to zachraňuje jenom solidně přehrávající záporák Momoa, i když i ten je dost dobře na pěst. ()

Knowho

Tenhle film je tak moc velká sračka až je to vlastně neuvěřitelně skvělý. Toretto se nezastavuje od začátku a filmu a snaží se zachránit svojí family, geniální zápletka, která je hrozně blbě provedena, ale zároveň to je absolutně geniální. Logiku nehledejte. Ani fyzikální zákony. Tohle je totiž Dom Toretto! 7/10 ()

Lefty86

Po nepovedené devítce je rodina zpátky. Se skvělým Momoou a "Reacherem" kteří do toho perfektně zapadli. Momoa se vyloženě baví a je fakt vynikající. John Cena byl vtipný a dojemný zároveň. Potitulkovka skvělá.  Jasně že je to šílenost kterou série nastolila už od pátého, šestého dílu. Kdybych chtěl jooo hledat nějaký výtky tak jedině že Diesel nějak gumovatí v obličeji a hraje tak nějak divně. Jako mladší mi tak nepřišel, přichází to s věkem. Ale to je jen kdybych měl joooo najít nějakou vadu. Ale já ji hledat nešel. Šel jsem se bavit a vypnout a já tuhle sérii mám prostě pořád rád. A scény s Walkerem byly dojemné. Skvělý tah. Paul je prostě součástí série stejně jako Vín. ()

Strandmon

Fast X se vrací ke kořenům a po horším osmém a devátém dílu přináší opět spousty hloupé a digitální zábavy. Desátý díl nahoru bezpochyby tahá návrat starých, dobrých postav a zároveň příchod spousty nových tváří (s Alanem “Reacherem” Ritchsonem v čele). Každá stará i nová postava zde dostavá poměrně dost času, což je na jednu stranu dobrá zpráva, ale na druhou stranu díky tomu trochu trpí scénář. Každopádně když pominu klasickou absenci fyzikálních zákonů, kterou už s každým dalším přibývajícím dílem téhle skupině promíjím čím dal více, tak jde opravdu o obrovskou nálož zábavy, bez jediného hluchého místa s zatím nejlepším záporákem v sérii. Po dlouhé době dávám tedy Vinovi a jeho rodině opět palec nahoru. ()

woodsman

noa celkom v pohode pokracovanie Momoa najvecsie prekvapenie bude to este zaujimave tesim sa na dalsi diel konecne navrat mojej bohyne na konci hura ()

Paldiny

Tá značka je unavená ako ja na desiatom kilometri devínskeho behu, ale predsa sa na X-tom pokračovaní pozitíva nájdu. Tým najväčším je parchant Momoa. Syn nebožtíka, ktorý zahučal kdesi v päťke a zároveň dedič ťažkého konta, ktoré mu dovolí byť pred Torettovou partou zakaždým o krom vpred. Na Toretta sa tak hádže špina z každej strany a stáva sa hľadanejším než dr. Lecter po záťahu vo Florencii. To ale neznamená, že by mu scenárista obmedzil cestovateľské návyky. Toretto tak naďalej využíva služby aeroliniek a či už je v Taliansku, Portugalsku alebo Južnej Amerike, zakaždým to smrdí uzavretím krajiny pre teroristickú hrozbu. Momoa našťastie nie je žiadnym nudným suchárom. Chalan očividne odkojený hereckým koncertom Ledgera z Temného rytiera si rolu živla mocne užíva a ja s ním. Miloval som ho (najviac rozhovor s dvomi nebožtíkmi), moja žena ho zase nenávidela, jednoducho typ postavy, ktorá sa dostane pod kožu každému. A čo potom ostatné postavy? Jedna zomrie, druhá ožije, tretia zmení stranu, štvrtá sa po pauze vráti. Jednoducho rýchla a zbesilá klasika. Z akcie si po dvoch týždňoch už moc nepamätám, snáď len futbalový match s 20 tonovou bombou, ktorá takmer zrovnala zo zemou večné mesto. Ale nebojte sa. Z večerných správ sa dozvieme, že si to pamiatky síce odskákali, ale všetko prebehlo bez strát na životoch. Ako to tam vyzerá s odstupom času, napíšem po lete. ()

Marius_ss

Tak toto bol des... po priemernej, no znesiteľnej 9tke, je toto strmhlavý pád dole. Tu bol asi scenáristom samotný Vin Desiel. Akcia nie je zábavná, emotívne momenty sú na smiech (to s tým Cenom bol asi najtrápnejší moment v histórií blockbusterov), a scény, ktoré by na smiech MALI byť...nie sú smiešne ani náhodou. Dokonca ani podpichovačky Ludacrisa a T. Gibsona tu absolútne nefungujú. A ten záporák... ten záporák.... Ak ste mali nervy na Waititiho za to, čo vyviedol s Thórom, tak to, čo spravili v tomto filme s Momo-om, budete nenávidieť. Ešte som nezažil, aby natrieskané kino plné nahajpovaných ľudí, odišlo komplet nasrané, alebo sklamané. Jednoznačne najhorší diel série. A ako tak čítam poniektoré oslavné recenzie... mám pocit, že niektorých recenzentov od dnešného dňa už nebudem brať vážne. Tu už neobstoja ani tie najdebilnejšie argumenty. ()

Klajnik

Je zajímavé sledovat, jak mnozí, kteří nebyli s devítkou spokojeni, jsou nyní pozitivněji naladěni, ačkoliv se o žádný kvalitativní vzestup nejedná - naopak je to v mnohém ještě horší film: Desítka je totiž narativně hůře vystavěná (viz. ty flashbacky), má velmi špatně natočené boje na blízko (špatná choreografie a zběsilý střih, což je minimálně po úspěchu prvních KingsmanůJohn Wicka pod standardem - viz. Nobody, Extraction, Anna, Kate, Hardcore Henry) a řada scén se odehrává v hnusných a uzavřených studiových setech (laboratoř) nebo kompletně digitálním prostoru (Alan Ritchson a Brie Larson mezi obrazovkami), což kontrastuje s jinými scénami, které se poctivě odehrávají na reálných místech (viz. naháněčka s bombou v Římě). Devítka v tomto směru ještě byla konzistentní. Sice je to furt sračka, ale poctivěji udělaná, což od filmů s takovými rozpočty očekáváme (desátý díl je mimochodem ten nejdražší, 8. nejdražší film historie: 340 mega). Na druhou stranu lze říci, že tato levnost hezky souzní s takto pokleslou látkou. Pokud však série hodlá rezignovat pod dosud drženou úroveň, tak se obávám, že na další díly nebude třeba chodit do kina, protože spektákl by stále přítomnou doménou, kvůli níž to kino mělo smysl. Jak už jsem ale říkal, desátý díl stále obsahuje i prakticky zhotovovanou akci jak lze vidět v behind the scenes a Dieselovo sjíždění přehrady, ač celé CGI, tak dostatečně kvalitně zhotovené na to, abych to byl schopen považovat za spektákl. Desítce se však navzdory kazům podařilo vyzískat větší diváckou shovívavost (hodnocení F9 zde momentálně na 42%). Řekl bych, že je to velmi dáno novým záporákem, jehož zde Jason Momoa ztvárňuje jako jakéhosi teplého Jokera (který kupříkladu lakuje nehty mrtvolám, nebo se představu způsobem: "I'm Dante. Enchanté"), což je sice vtipné, ale samoúčelné, protože tvůrci pouze chtěli, aby byl tento záporák výrazný a pamětihodný, ale nedali tomu žádné opodstatnění (vím, že tahle série rezignuje na logiku, což ji v jistých bodech sérii dobře slouží, ale v jistých ji to zase shazuje). Pokud byl Dante takový vždy, neodpovídá tomu ve svým flashbacích. Pokud se zcvokl až poté, co mu v závěru pátého dílu udělala family, tak tomu zas neodpovídá jeho temperamentní povznesenost a nevázanost. Podle mě ho tvůrci měli vykreslit šíleného i ve flashbacích anebo jeho motivaci neroubovat na to, že kdysi udělala family. Klidně by mohl na scénu naběhnout jako cvok, který se prostě baví tím, co dělá, je v tom dobrý a chce změřit síly s legendou, kterou je Dominic Torreto. Momoův záporák, Dante, každopádně vnáší do série silný parodický nádech (byl však přítomný i v devítce), který působí uvědoměle vzhledem k tomu, v čem hraje a kontrastuje s Dieselovou naprostou neuvědomělostí. Lidé jsou již z Dieselovo převážnosti otráveni, avšak struktura tohoto dílu Diesela separuje od zbytku jeho family, což způsobilo, že ostatní postavy můžou rovněž dělat out of context šaškárny (ghetto magician) jak ze Scary Movie, jelikož nemusí prokazovat vážnost nabubřelému egu Vina Diesela. Tyto aspekty činí desítku snesitelnější v očích diváků. Já však považuji Dieselovu neuvědomělou převážnělost a egoismus jako jeden ze dvou hlavních humorných aspektů celé série. Duo Gibson/Ludacris má být humorným prvkem série, ale vtipné nebývá, protože tyto filmy většinou nebývají vtipné tehdy, když se vtipné být snaží. Divák se nemá smát s těmito filmy - se smát jim! Dle mého existuje jistá setrvačnost diváckého uvědomění. Od Šestky je už úplná píčovina, ale mainstream ji stále mohl vnímat jako dobrý akčňák. Sedmička ale mainstream zmátla svým loučením se s Paulem Walkerem, načež si mysleli, že tato série má mít jakési "srdíčko". Osmička se ještě svezla na popularitě, ale po poměrně otravném spin-offu Hobbs and Shaw to už Devítka odnesla navzdory tomu, že svou okázalou uvědomělostí (Romanova nesmrtelnost nebo let do vesmíru) vyšlapala cestu Desítce, která je mainstreamem přijímána zase poměrně dobře. Každopádně - smát se Dieselovo neuvědomělosti je minimálně pro mě velmi divácky vděčný aspekt série. Diváci tohle ale ani u desátého dílu stále nechápou. Chtějí, aby herci věděli v čem hrají, dělali jim uvědoměle zábavu a všichni se tak mohli smát společně jako... jako jedna velká rodina. Avšak já se nejvíc smál u toho, jak Diesel vjede do jeřábu - jak vahou své osobnosti udrží auto na silnici, ačkoli ostatní auta smete tlaková vlna - jak řekne záporákovi, aby zavěsil první - jak zvedne/obrátí převrácené auto (je to silný man) opět na kole a pošle ho driftující proti nepřátelům - jak přistane z letadla na dálnici - jak strhne ty dvě helikoptéry, protože má pod kapotou třeba 5000 koní - a jak na konci sjede tu přehradu.  Mimo Dieselovo sekvence musím ještě vyzdvihnout obětování (jinak řečeno jako vystoupení z Dieselova stínu) Johna Ceny, které vůbec nedávalo smysl, jelikož mu synovec zrovna před chvilkou spravil ta děla, které měl k autu přimontované. Mohl z nich proti nepřátelům vystřelit a nemusel se takhle zbytečně zabíjet :D  () (menej) (viac)

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023