Scary Movie

• Slovensko Strašné kino (viac)

V poklidném americkém městečku začne zničehonic řádit vrah ve známé halloweenské masce a černém kostýmu. Jeho akce ovšem mají velmi svérázný průběh - někdy ho překvapí oběť nečekanou reakcí, jindy se zdrží na marihuanovém večírku, pak ho pro změnu při vraždění předběhne někdo jiný... (oficiálny text distribútora)

lola3121

Tenhle "Děsnej biják" mě opravdu pobavil, i přes některé až skoro pubertální vtípky. Za důležité považuju, že jsem se po většinu filmu smála, což se o třeba o jiných komediích říct nedá. Takže nebudu pokrytec a dám poctivé 4 hvězdy. Ostatně parodii člověk náležitě ocení jenom pokud viděl původní film, který je parodován. Proto jsem si závěr tohoto děsného bijáku vychutnala až potom, co jsem viděla Obvyklé podezřelé. ()

2-Xtreme

Tvorcovia sa snažili, aby bol film po celý čas vtipný. Aj keď nebola práve žiadna parodujúca scéna, vždy som sa dokázal zasmiať. Hlavným aspektom je tá totálna jednoduchosť. Vtipy sú miestami blbé či trápne, ale veď o to ide. Toto nie je komédia, toto je paródia a tým pádom je aj humor trochu iný. Je bláznivejší a totálne uletený. Plno gagov, skoro bezduché rozhovory jednotlivých postav, ale stále sa je na čom zasmiať. Ak by sme film brali vážne(čo určite niektorý robia) tak by sme ho rovno mohli spláchnuť. Proste v klasickom filme by som niečo takéto nevydržal, ale ak to berieme tak ako máme, ako paródiu nemôže sa stať, že sa nezasmejem a namiesto toho len pokrútim hlavou. Tí čo sa nezasmejú a považujú tento film za odpad, nemajú v sebe ani kúsok humoru. Proste taký ľudia by namiesto kritizovania vôbec nemali pozerať takéto filmy. Napríklad ja, keby som to mal hodnotiť seriózne dám tomu nejakých 55%, ale keďže som taký istý blázon ako Wayansovi a žeriem všetky tie horory s kludným svedomím dám 80% aj napriek tomu, že už prešlo pár rôčkov čo som to videl prvý krát. Celá recenzia: TU ()

sharky

Dost velká prákovina, která se ale místy trefuje vítečně do černého a ukazuje demenci teenagerských filmů ("kdyby tohle byl film, tak by nás místo puberťáků hráli herci kolem třiceti" " - musím vypadnout, dceruško, mám problémy s kolumbijskou narkomafií. - Myslíš, strýčka Escobara, tati?" ) Je to hloupé smát se cizímu seštěstí:), ale při scéně, kde babičku v chodítku srazí piáno, jsem málem umřel smíchy. Navíc Anna Faris má po celý film naprosto úžasný přihlouplný výraz ve tváři a závěr ve stylu Obvyklích podezřelích se opravdu povedl. ()

duklak2

Tak konečně až nyní v roce 2008 vidím parodii na filmy. Viděl jsem Vřískot a tak jsem se těšil na film, který ho bude parodovat. Tento snímek celkem pobavil. I když ty vraždy jsou celkem nechutné. Děsnej biják bije do očí a zanechá ve vás stopu, kterou smažete až za pár dnů, ale vždycky si ji vybavíte a vzpomenete si, že Scary Movie je ten film, který paroduje jiné filmy. Doufám, že pokračování mě nezklamou a já si užiji stejnou porci zábavy, kterou ve mě ponechal tento snímek. ()

Nin

Po letech znovu zhlídnuto. Čekal jsem, že se mi to bude líbit méně než, když mi bylo 12 let... a taky že jo. Ale žádná katastrofa to není. Dost to odcejpá, mělo to slušnou produkci, takže to nepůsobí ani dnes lacině a věrně to napodobuje devadesátkový horory. Vtipy jsou šíleně puberťácký, ale trapně mi u filmu nebylo a pár džouků se hodně povedlo (některé se mimochodem ztratily v českém překladu). Celkově pohodová parodie. (6/10) ()

• Režisér Keenen Ivory Wayans si zde zahrál malou roli. Můžeme ho vidět v kině, když běží trailer ke smyšlenému filmu "Amistad 2". (Stocki)
  • Šerif (Kurt Fuller) dá Cindy (Anna Faris) v pohári silnú čiernu kávu, no keď Cindy vypadne z ruky pohár, tak je káva zrazu svetlá. (DonParegio)

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Mlčenlivý Bob zabijákem?

Mlčenlivý Bob zabijákem?

24.08.2006

Kultovní figurka na filmařské šachovnici, režisér Kevin Smith, poskytl další informace o svém příštím filmu, do něhož se pustí poté, co skončí s propagací aktuálních Clerks 2. Jak už ohlásil dříve,… (viac)