Rose Hathawayová (Zoey Deutchová) je dampírka, napoly človek a napoly upír. Dampíri sú zároveň strážcami Morojov, pokojných a smrteľných upírov, ktorí žijú diskrétne v našom svete. Poslaním dampírov je chrániť Morojov pred nesmrteľnými krvilačnými upírmi - Strigojmi. Dampírka Rose so svojou kamarátkou, morojskou princeznou Lissou Dragomirovou (Danila Kozlowski), prežívajú uprostred nekonečných vojen upírov rôzne dobrodružstvá. Obe si v nich overia silu svojho priateľstva, obe spoločne trpia, keď strácajú milovaných ľudí. Upírie vojny sú všade navôkol a ukončenie sporov je v nedohľadne. (TV JOJ)

claudel

Pro upíry mám od dětství slabost, takže jsem neváhal a přečetl si první díl úspěšné série. V českých kinech film prosvištěl rychlostí zvuku, takže jsem tohle promeškání dohnal až na služební cestě ve Vídni. V sále sedělo pět diváků, což ve mně vzbudilo neblahé tušení, že se tahle filmová adaptace nesetkala s diváckým úspěchem a může následovat osud např. Zlatého kompasu. Přitom by to byla velká škoda, neboť se domnívám, že se film opravdu povedl, nenudil jsem se. Jestli se budou "chytat" i diváci, kteří knihu nečetli, úplně nedokážu posoudit. Zoey Deutch je pro roli Rose jako stvořená, Francouzi určitě v komentářích použili slůvka "craquante". ()

psychoJoa

Jedná se o takovou teen filmovou klasiku s upíry a dle mého osobního názoru je to teda mnohem lepší počin, než celá filmová Twillight sága (má lepší děj a sympatické postavy!) - škoda, že ta dostala pokračování, a tohle ne! Dost mě mrzí ten "hate", co snímek dostává - jak říkám, za mě musí být cílová skupina nadšená a ten zbytek bude samozřejmě remcat, protože je to prostě jen upírský film pro teenagery a ne žádné veledílo. ()

eLeR

Od začiatku do konca je tento film vynikajúci, herci odviedli svoju prácu parádne, akčná stránka filmu je na vysokej úrovni, príbeh je zaujímavý, nepredvídateľný, myslím si, že tento film mi zmenil život .. srandujem. Ale Danila mal náhodou fantastické vlasy .. zase srandujem. Bože, toto ale bola kravina nad kraviny. Odpad nedám, lebo Kozlovskij, Byrne a Gayle .. tých mám rada, ale v iných filmoch. ()

noriaki

Přemýšleli jste někdy nad tím kam chodí upíři do školy? Je v Montaně, vypadá jako Bradavice (čtyři koleje, kouzla, středověký vzhled), ale nevede ji Albus Brumbál, ale ředitelka Kirovová. Ano, vážně je to ruské jméno. Všech dvanáct urozených rodů včetně královny jsou z Ruska. Tedy těch dobrých upírů. Pak jsou ještě zlí upíři a poloupíři, kteří chrání ty dobré před zlými. A to je jenom ochutnávka z trochu cáklé mytologie. Ale ono to vážně není špatné. Režie sice není z nejlepších a příběh ani tak neplyne, ale zmateně skáče od scény ke scéně. Dialogy občas zní jako kdyby scenárista sesbíral na fanouškovských stránkách Twilightu a chvílemi to vypadá jako kdyby je vyplivoval generátor náhodných slov. A v celé téhle akční romanci je přesně jedna slušná postava. Kupodivu ji neztvárnil Gabriel Byrne, ale charismatická (a neřeknu méně talentovaná) variace na Ellen Page. Ale s přehledem vytáhla celou tuhle směsku alespoň do průměru. A jenom tak mimochodem přehrála všechny okolo sebe asi o dvě třídy, aniž by se u toho zadýchala. Proti křečovitým momentům a odpadovým replikám bojovala statečně a kupodivu často úspěšně celou dobu co strávila v záběru kamer. Dokonce se postarala i o to, že i když v žánru komedie není, tak film částečně vtipný je. Zbytek herců nestojí za řeč a to včetně Claire Foy, kvůli které jsem si ho původně pustil. Překvapivě zasloužené tři hvězdičky. ()

Allien.9 odpad!

Bez rychloposuvu prakticky nekoukatelné. Filmová adaptace "Vampire Academy" není nic jiného než nízkorozpočtová přehlídka neherectví a neskutečně debilních dialogů, na které není pozitivního vůbec nic. Trailer zas až tak šíleně nevypadal, výsledek je ale skutečně dno dnoucí. Knihy se (možná) dají, ale tohle... ()

• Rozpočet snímku činil 30 miliónů dolarů, přičemž celosvětové výdělky dosáhly částky zhruba 15 miliónů dolarů - což pohřbilo natočení možného pokračování z (celkem) šestidílné knižní série. (fiLLthe3DD)
  • Originální název filmu má původ v knize od Richelle Mead. Původně chtěla Richelle knihu vydat pod názvem "Vampire Academy: Blood Sisters", ale nakladatelství si myslelo, že se kniha bude lépe prodávat pouze pod názvem "Vampire Academy". (Anez99)
  • Richelle Mead, autorka knižní série "Vampýrská Akademie", si zahrála cameo jako jedna z učitelek na Akademii svatého Vladimíra. (EveStump)

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet… (viac)