Webový seriál nazvaný Small Town Detectives: Oddfjord, zkráceně STD: Oddfjord vypráví strastiplný satirický příběh amerického policisty Dava (ztvárněného Dave T. Koenig), který dosud pracoval v New Yorku, o němž si myslel, že je to zločinem zamořené doupě. Díky výměnnému pracovnímu pobytu se tak dostane do malého norského městečka, jež pro něj mělo být jeho vysvobozením. Jeho názor na klidnou idylickou práci se však změní, když zjistí, že je to mnohem horší, než v USA.
Tento vtipný kousek parodující klidnou náturu norské země vznikl pod hlavičkou PistolShrimps, která se mnohdy svými výkony dokázala vyrovnat i slavným televizním stanicím. (P. J. D.)

P. J. D.

Webový seriál, který mě rozhodně pobavil. Scénáristovi a režisérovi Stianu Hastdovi tleskám za výborně vymyšlené komické scénky, dobré dialogy a hlášky, co do takové tématiky patří a hlavně režii, kterou dovedl do zdárného konce. Na to, že se jedná pouze o internetovou tvorbu, to dosahuje až příliš dobrého výsledku. Mnohdy to tak předčí kvalitou i známé americké televizní seriály. Jen škoda, že je to tak krátké. Má to plno potenciálu, co by se dal dobře zpracovat do půlhodinového dílů. Ne-li víc. Je ale pravdou, že jako mnohý web-seriál, má i tento své mouchy a trhliny. Proto čtyři z pěti. ()

Natami

Vcelku zajímavý počin. Herci sice často přehrávají, ale ve většině případů se jim to vyplatí. Příběhy jednotlivých epizod také nejsou špatně napsané a jejich ztvárnění prostřednictvím režie vypadá taky na pořádný kousek práce. Nejspíše to také bude tím, že za tím stojí jedna a ta samá osoba. Celkově se mi tento seriál líbil, ale na víc, jak čtyři hvězdičky to tedy není. ()

philip.j.fry

Mám rád druh humoru se kterým pracují potrhlíci jménem PistolShrimps.YouTube série jako Outcast of Hogwarts jsou už klasa a pozadu nezůstávají ani jejich parodie na LotRa jako Boyz N the Ring.Proto k hodnocení tohohle webseriálu přistupuju s čistou hlavou.Hned první epizoda Velká Vlaková loupež je dobře zahraná,zrežírovaná a je prostě vtipná.Seriál tedy začíná dobře.I druhá epizoda je parádní,což dokazuje i naprosto geniálním parodováním britského Sherlocka.Třetí a čtvrtá je ale už trošku jinde s humorem i s dějem a už nejsou tak dobré jako předchozí.Škoda.Nastává tu sice jakési vytržení v podobě pátého dílu Únos ve škole,To je ale zadupáno dílem se skupinou Datarock,kde skoro nic kromě Davea a magorů z PistolShrimps nefunguje,což je na škodu.Vše ale zachraňuje sedmá epizoda s důchodci,která je o dvě třídy výš než zbytek webseriálu.A závěrečná zombie epizoda?To je už jen taková jednohubka na závěr.Takže-polovina dílů nic moc a polovina dílů boží.Tak to bude za tři hvězdy.Sorry kluci,sorry Dave ale..jinak to prostě nejde.This is Oddfjord! ()

• Písničku "Gloria", kterou můžeme slyšet v závěrečných titulcích každé epizody, složil známý tvůrce Junkie XL, který si také střihnul hlavní roli záporáka v šestém díle první řady. Skladbu "Gloria" hraje norská skupina Datarock. (P. J. D.)
  • Neboť se jedná o webovou tvorbu, všechny díly jsou zdarma ke shlédnutí na YouTube kanálu PistolShrimps. (P. J. D.)
  • Webový seriál u nás vnikl do podvědomí díky stránce videacesky.cz, která jej kompletně přeložila pro české diváky. (P. J. D.)