Hlavnou postavou príbehu je Julia Jones, ktorej priezvisko je kombináciou mien hereckej superstar Julie Robertsovej a fiktívnej filmovej postavy Bridget Jonesovej. Jedným z filmov, ktorých dejové prvky sa ukázali ako vhodná predloha šťavnatej paródie bol komerčný trhák Moja tučná grécka svadba. Podobné ťažkosti pri hľadaní „pána Pravého" spôsobuje rodina aj Julii vo filme Strašná haluz – jej rodičia vyžadujú, aby si našla niekoho, kto má rovnaké korene. A vzhľadom na to, že jej rodina dáva slovu multikulturalizmus celkom nový rozmer – otec je Afroameričan, matka indiánka a sestra Japonka – nie je táto úloha ľahká. Julia skrátka nemôže vyhovieť všetkým... (TV Dajto)

DannyJ odpad!

Od dob Scary Movie 4 nenávidim všechny filmy z tohohle odvětví filmovejch parodií. Ale tohle je fakt nejhorší ze všech! (samozřejmě sem neviděl všechny, protože na to fakt nemám sílu) Proč mi tohle někdo dělá. Pro mě to byl film plnej utrpení, na kterej sem koukal jenom abych se mučil za svoje hříchy! ()

blackrain

Parodie by měly především pobavit a rozesmát vás až vás bude břicho bolet od smíchu, ne vás přivádět do rozpaků svou trapností. Od takových filmů nemůžete chtít nic jiného, než to, že vám předhodí spoustu odkazů na jiné slavné filmy v poněkud odlehčené formě. Doják si utahuje z romatických komedií, ale určitě poznáte i jiné. Pokud máte radši Bláznivou střelu a Žhavé výstřely, pak vás stejně jako mě bude očekávat velké zklamání. Parodie už bohužel nejsou to, co bývaly. ()

otík

Je těžké natočit dobrou parodii na jakýkoli žánr. A zvláště z vtipných scén udělat ještě více vtipné a zároveň se neztrapnit, je nesmírně těžké. Tady se povedlo jediné. Napráskat do filmu scény z neuvěřitelného množství romantických či jiných komedií (jen namátkou: Když Harry potkal Sally, Nevěsta na útěku, Pretty Woman, Jeho fotr, to je lotr & Fotr je lotr, Svatby podle Mary, Pán prstenů, Mr. & Mrs. Smith, Kill Bill, Hitch, 40 let panic, Trosečník, King Kong, Slečna Drsňák) a dokázat udržet dějovou linii takovou, aby to aspoň dávalo jakž takž příběh. Jinak je na tomto filmu špatné úplně vše, svými prdícími a dalšími nechutnými scénami je trapný, parodované scény jsou vždy slabší než originál. Ale jedna hvězda je alespoň za to, že díky této trapárně si uvědomíte, jak se vám všechny ty zparodované filmy líbily a že to tehdy mohlo dopadnout daleko hůř. ()

Rufete

Jedna z nejlepších parodií, které jsem viděl, ty dnešní se s tímto nemohou rovnat. Samozřejmě film měl menší nedostatky, místy trošku přehnané herecké výkony hraničící snad i s trapností, ale upřímně; dlouho jsem se tak nezasmál, jako při zhlédnutí tohoto filmu. Parodie na několik známých filmů se povedla, šlo ihned poznat, o co se jedná. To je na tom dobré, lidé vidí srovnání a přijde jim to poté o dost vtipnější. A Alyson Hannigan byla okouzlující jako vždy, i když na začátku měla pár kilo navíc. ()

Vančura

Strašná sranda, která funguje i bez znalosti parodovaných předloh (s každou rozpoznanou narážkou ovšem zábava samozřejmě roste). Asi jsem dostatečně otrlý a odkojený přívalem pokleslých amerických filmů, abych si dokázal podobnou zábavu náležitě užít - za sebe nemám problém napsat, že mě tenhle film hodně bavil a celou tu šílenou nálož nechutností (typu stříhání beďaru kleštěmi nebo odsávání tuku ze zadku v autodílně) a pokleslé zábavy jsem si užil měrou vrchovatou. Současně je to film, u něhož mě mrzí, že na ČSFD není možné vidět procentuální hodnocení filmu VOLITELNĚ, respektive až poté, co člověk sám film ohodnotí. Podle mě totiž zrovna u tohoto filmu dokonale zafungoval stádní efekt - pár lidí to na začátku vyhejtovalo a stáhlo mezi nejhorší filmy, a pak už se to veze setrvačností, a každý, kdo sem přijde, vidí, že je to v TOP 300 nejhorších filmů, a stržen názorem ostatních automaticky snižuje své hodnocení na minimum. Nevím, je to jen můj názor, ale podle mě to tak nějak bude, a za sebe nevidím důvod, proč na tento film uplatňovat nějaká náročná kritéria. Je to prostě oddychová píčovina, kterou je nejlepší vidět s dostatečnou hladinkou v krvi, a osobně jsem viděl bambilion horších filmů. Za mě tři hvězdy nejen jako adekvátní hodnocení vtipnosti tohoto filmu, ale tak trochu i natruc ostatním. ()

• Žena zobrazená v reklamě na reality show, do které se přihlásí Julia, je doublerka herečky Alyson Hannigan. (HappySmile)
  • Carmen Electra byla za svůj výkon ve filmu v roce 2006 oceněna Zlatou malinou pro nejhorší herečku ve vedlejší roli. (Pepinec)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)