Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Recenzie používateľa molcan2 k tomuto seriálu (24)

Začátek konce (2019) (S01E01)

Ale stále tomu dávam šancu a uvidíme, čo prinesie ďalšia epizóda. Réžia, zvuk a rozprávanie príbehu je 5/10 všetko ostatné je len priemer. ()

Čtyři marky (2019) (S01E02)

Ach bože to je zlé... dúfam, že to bol pilot k celej sérii Dialógy boli nudné Príbeh bol nezmysel, celá časť s elfmi... bard.... omg horšiu epizódu z dobrého seriálu som ešte nevidel Romantika s yennefer bola neuveriteľne hlúpa, strih mi pripadal ako na úrovni samovražedného oddielu... A je neuveriteľné ako len Harry Potter dokáže zvládnuť školu mágie, prišlo mi to rovnako zlé ako seriál kúzelníci A Geralt bol proste hlúpy a absolútne opačný ako bol predstavený počas prvej epizódy Človeku veľmi chýba hra o tróny pre vytváranie atmosféry okolo postáv, fantázie a nových miest Ale prvá epizóda bola dobrá a tretia je opäť na dobrej ceste ()

Zrádce měsíc (2019) (S01E03) odpad!

Triss vyzerá tak nehorázne inak ako Triss, že si nemôžem pomôcť, ale myslím si, že sa zámerne vybrali iným smerom ako zdrojový materiál, prečo, aby urobili nejaké vyhlásenie? Mal by som tiež poznamenať, že do epizódy je jednoducho pre čertovinu hodený nejaký extrémne bizarný voyerský, medzirasový sex. Inak je to dobre spracovaná epizóda, len by som si želal, aby mali viac tvorivej rozvahy a vyhli sa rozhodnutiam, ktoré zničia všetko dobré, čo sa deje okolo. ()

O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (S01E04)

Knihy som nečítal a jedna hra, ktorú som hral, ma sklamala. Práve som dopozeral prvú sériu seriálu od Netflixu a väčšinu času som sa nudil. Keďže mám skúsenosti s filmom/televíziou, milujem fantasy fikciu a hry, prinútil som sa to dokončiť. Ako povolanie nie je problém naučiť sa o čarodejníkoch. Vysvetlenie, prečo sa im vyhýbajú, bol v prvých epizódach problém, ale celý politický obraz bol pekelne nejasný. Takisto ste takmer netušili, kto sú kráľovstvá a kde sa nachádzajú vo vzťahu k postavám, les, v ktorom sa Cirri na krátky čas uchýli, úlohu, ktorú v tomto svete zohrávajú elfovia, atď. Nie je to ako seriál ako Hra o tróny, kde bola politika pevne stanovená, aj keď to bol materiál trochu príliš hustý na erm....hustý. "Zákon prekvapenia" (WTF je to? ) predstavený v 4. epizóde nedával zmysel. Potom sa to ako-tak spojí s dobrodružstvami barda a zaklínača, ale to netrvá dlho a ani to nie je veľmi dobré. Obávaní Nifgardiani (sp?) nie sú ako antagonisti veľmi rozvinutí, čo vždy naruší rovnováhu. Kráľovná Calnathe sa zdá byť veľkým hajzlom. Všetko je to také zmätené. Myslím, že seriál Legenda o Hľadačovi bol podobný rozsahom a prevedením, ale bol oveľa lepšie spracovaný, aj keď knihy Terryho Goodkinda Meč pravdy ma osobne začali nudiť, ale aj tak som ich prečítal asi tucet. Ako pri niektorých tv seriáloch, potrebujú nejaký čas na to, aby našli svoju pevnú pôdu pod nohami a Zaklínač ju ku koncu ako-tak nájde, ale stále je to IMO slabé. ()

Touhy v láhvi (2019) (S01E05)

Jediný dôvod, prečo táto epizóda nie je pre mňa dokonalá, je ten, že vyvrcholenie/najintenzívnejšia scéna sa vlečie príliš dlho a začína strácať dramatickosť. ()

Vzácný druh (2019) (S01E06)

Vidím niekoľko negatívnych recenzií, niektoré od čitateľov knihy Zaklínač. Mne ako človeku, ktorý nečítal knihy a hral hry, sa tento diel páčil, ale mal som pocit, že mi tu niečo chýba. Páčil sa mi dizajn drakov, niečo jašteričie, CGI mohlo byť lepšie, ale to mi veľmi nevadí, ak to nie je naozaj, ale naozaj zlé. Konečne vidíme vzťah Geralta a Yennefer, jedna z príjemných častí. Akčné scény boli slabé, príliš veľa strihu, nič som nepochopil z toho, čo sa dialo. Bola to dobrá epizóda, perfomancie si držia kvalitu, soundtrack je tiež dobrý. záporák sezóny ma bohužiaľ nepresvedčil, takže si myslím, že ho rozvinú v druhej sezóne, ak ho nezabijú v tejto, bolo by to sklamanie. Ešte dve epizódy do konca, očakávam, že sa to odteraz bude stupňovať. ()

Před pádem (2019) (S01E07)

4 z 5 hviezdičiek. Blíži sa vyvrcholenie série. Táto epizóda je prekvapením. Je tu zvrat s rozprávaním príbehu. Ktorý konečne doháňa zákulisie do súčasnej doby. Scenár je trochu pomalý. Táto epizóda sa buduje k svojmu vyvrcholeniu. Bolo dobré vidieť, ako sa táto séria skladá. ()

Něco více (2019) (S01E08)

Tento seriál sa mi veľmi páčil. Zistil som, že ma veľmi ťažko poteší televízia a film, ale tento seriál je stále lepší. Posledná epizóda bola jednoducho geniálna. Skvelí herci a herečky s fantastickým príbehom! ()

Zrnko pravdy (2021) (S02E01)

Geralt je úžasný, ale Ciri tu je len ja neviem.. myslím, že sa snažia vložiť tento kontext 2 rôzne osobnosti.. geralt ako pochmúrny a pragmatický starý čarodejník a Ciri osamelé a naivné dievča.. ona chránila dievča, aj keď vyvraždila celú dedinu? Ale na konci pochopila, že to nie je také jednoduché... ten diviak predsa len nebol taký nevinný... ()

Kaer Morhen (2021) (S02E02)

Po úplne slušnom 1. diele novej sezóny sme dostali tento ? Tá scéna so zjavením 3 okradnutých postáv bola strašne nudná a bezútešná. Myslel som, že to nikdy neskončí ! Niektoré dialógy sú tak krkolomné a ploché, že mi to pripadá ako prestrihy zo samotnej hry ! Ak si mám užívať sledovanie ďalších dielov a nie len prespávať sezónu, ako som to robil väčšinu prvej, potrebujem lepšie. ()

Ztráty (2021) (S02E03)

Vzdávam sa ďalšieho seriálu kvôli programu scenáristov. Prečo majú byť všetky ženy super drsné a úžasné a všetci muži buď slabí, alebo tyranizujúci nízko postavení? Samozrejme, že je to program. ()

Tajné zprávy z Redanie (2021) (S02E04)

Najlepšie časti boli opäť v Kaer Morhen. Aj keď mám Yennefer rád a chcem mať rád aj jej dejovú líniu, nepriniesla toľko, ako dejová línia v Kaer Morhen. Zdá sa však, že čoskoro začne byť zaujímavá, možno už v ďalšej epizóde. Táto epizóda sa tiež viac ponorila do politického aspektu všetkého a nastavila viac nitiek, ktoré sa navzájom prepletajú, čo je pravdepodobne dôležitá časť; románov, ale zatiaľ sa nezdá, že by to v tejto sezóne správne pristalo. Možno je to len tým, že ma takéto veci nezaujímajú, alebo to môže byť tým, že nie sú napísané dostatočne presvedčivo, aby ma zaujali. Dijkstra bol predstavený. Zatiaľ pôsobí trochu zastrašujúco a som si istý, že to je veľký aspekt jeho postavy v románoch/hrách. Ha! Chápete? Obrovský? Eh, koho to zaujíma. A jeho postava a účasť v tejto epizóde bola podľa mňa jednou z dobrých vecí, aj keď všetky jeho scény mali politický aspekt. A aj tá sova bola predstavená. Viem, čo "to" je. Nie som si istý, či v románoch bolo veľké odhalenie týkajúce sa nej. Ale myslím, že tí, čo ich čítali, by to pravdepodobne považovali za obrovský spoiler pre tých, čo ich nečítali. No, ja viem. Nič viac však neviem. Som zvedavý, akú úlohu v príbehu zohrajú Dijkstra a sova. Nie som si istý, aký bol účel príšery v kanáloch. Zdá sa mi, že to bolo len preto, aby zabila Dermaina. Bolo to hlúpe, lebo Yennefer momentálne nemá svoju mágiu, ale čakala som, že dôjde k bitke, a ono sa to zabije. To nemôže byť prvý a jediný raz, čo sa objaví. Možno zaútočí na loď v ďalšej epizóde. A zdá sa mi trochu čudné, že Yennefer bola stiahnutá dole a potom sa vrátila späť. Nemohla sa oslobodiť, kým Dermain nie. Muselo ju to pustiť. Uniká mi niečo? Buď to, alebo to bola stará dobrá zápletková pohodlnosť. Jaskier je späť a ja som voči jeho návratu neutrálny. Viem, že ľudia ho majú výrazne radi: Ja som napríklad nebol ani šťastný, ani nahnevaný, že je späť. Je to v poriadku postava. A som si istý, že ľudia milujú jeho novú pieseň, čo dokazuje počet jej pozretí na Youtube, na rozdiel od partitúr v soundtracku tejto sezóny. Bolo to v poriadku. Myslím, že sa mi viac páčila "Dej groš zaklinači". "Burn, Butcher, Burn" nebola zlá. Netuším, aká bude jeho úloha v nasledujúcich epizódach alebo v pokračovaní. Ale viem si predstaviť, že jeho postava bola nakoniec v románoch trochu dôležitá. Seriál má pocit, že dosahuje body, v ktorých príbeh začína naberať na obrátkach. Som zvedavý, kam všetko smeruje. Neviem, či je to kvôli hereckému výkonu Anny Shafferovej, alebo čím to je, ale Triss, ktorá Lamberta a Coena postavila na ich miesto za to, že sa "trochu zabávali" s Cirillou, nebola presvedčivá. Som si istá, že niečo podobné sa stalo aj v hrách/románoch, keďže Triss je jediná ďalšia žena v Kaer Morhen. V tejto epizóde to jednoducho nepôsobilo presvedčivo ani "prirodzene". Ja neviem. Sakra! Scenáristi prešli na meta a urobili nám všetkým zle. Teda, stále občas odvádzajú pochybnú prácu, ale táto výmena mi hovorí, že im na tom musí aspoň "záležať". A že sú si vedomí toho, že ich písanie je niekedy pochybné. Tá výmena sa mi páčila. Áno, prvá sezóna bola trochu komplikovaná. Áno, ten čarovný bozk medzi Geraltom a Yennefer bol trochu "lacný", hoci ja by som použil slovo "smiešny". Nemyslím si, že som si všimol odhalenie draka skôr, ako sa stalo, ale pri spätnom pohľade dáva zmysel, ako si to všimol; je to zrejmé. Fair play, scenáristi. Fair play. Niečo mi hovorí, že Vesemir svojou zdanlivou túžbou využiť Cirillu na vytvorenie ďalších čarodejníc nebol v súlade so svojím charakterom v románoch. V seriáli predpokladám, že jeho motivácia k tomu je kvôli Eskelovej smrti; vec sa má tak: Eskel v románoch nikdy nezomrel. Zaujímalo by ma, ako to ľudia vnímali. Nielen Jaskier, ale aj Dara sa vrátila. Už som vedel, že sa vráti, pretože tá propagačná fotka s Filavandrelom, Francescou a ním. Myslím, že jeho postava je exkluzívna pre tento seriál, takže je zaujímavé, že ho využili ako špióna pre Dijkstru, a tak sa vrátil do príbehu. A Wilson Radjou-Pujalte vyzerá trochu väčší ako v prvej sérii. Ťažko uveriť, že má 19 rokov, alebo som možno slepý. Stále si myslím, že premiéra je zatiaľ najlepšia epizóda, ale myslím, že táto epizóda bola k premiére najbližšie. Zdá sa mi, že sa viac zaujímam o to, čo sa deje; väčšina z nich sa zdá byť zaujímavá: ako aj čoraz zaujímavejšia. Dúfam, že to tak neprestane byť. () (menej) (viac)

Ukaž jim záda (2021) (S02E05) odpad!

Netflix, už nikdy sa nedotýkajte niečoho tak dobrého ako witcher universe, úplne rozbili pôvodný príbeh. Rience nebol na začiatku chytený Aretuzou, on NIKDY NESLÚŽIL CALANTHE, MÔJ BOŽE! Lýdia sa správa takto? To si zo mňa robíte srandu? Triss teleportuje Geralta do Istreddu? Kvôli nejakému monolitu? Nikdy sa to nestalo. Nemyslím si, že zaklínači boli skutočne stvorení kvôli bezovej krvi. Takže chcú z Ciri urobiť zaklínačku? Nuž, TO SA NIKDY NESTALO, NIKTO O TOMTO NÁMETE V KNIHÁCH NEPOVEDAL. V seriáli sa aspoň stalo niečo, čo sa stalo v knihách (Yen zachránila Jaskyňu a Rience dala jazvu od ohňa). ()

Milý příteli (2021) (S02E06)

Musím sa spýtať, čo, dočerta, robí Rience v Kaer Morhen a v Chráme Melitele? Ukazovať ho ako naozaj mocného mága je tak hlúpe. Veď viete, kto ho zabije a ako zomrie v knihách :) ()

Voleth Meir (2021) (S02E07)

Pre niektorých ľudí to nemusí byť najlepšia séria na svete, ale na úrovni, ktorú chceli v tejto sérii, nemôžem poprieť, že som si to užíval od začiatku do konca. Po úteku Yennifer a Ciri je ich spoločná cesta úžasná, naučiť Ciri nejaké menšie kúzla a potom spôsobiť oveľa viac škody ako úžitku ma vedie k presvedčeniu, že to bude dobrý koniec série! Geraltov otravný malý brat Jaskier, ktorý sa dostal z väzenia, bola jednoducho skvelá scéna, pesnička na to, ako ľahko odpraví strážcu, bola skvelá na pohľad. Určite boli ozdobou prvej série a byť opäť spolu, to bude skvelé vidieť. Celkovo sa mi páči, že koniec seriálu by mohol ísť perfektne z hľadiska netflixového seriálu, ale z hľadiska kníh to bude úplne iné. ()

Rodina (2021) (S02E08)

Je verný knihám ? Alebo hre ? Povedal by som, že je verný duchu všetkého, čo mu predchádzalo, a hoci vychádza z predchádzajúceho materiálu, razí si vlastnú cestu. Žiadny spoiler, ale záver poslednej epizódy je trochu predvídateľný, ak dávate pozor, ale neodrádza to od samotnej zábavy a intenzity akcie a príbehu. Naozaj veľmi skvelý seriál a skvelá druhá sezóna. ()

Shaerrawedd (2023) (S03E01)

Na úvod chcem povedať, že som veľkým fanúšikom prvej série. Videl som každú epizódu mnohokrát, ale táto má od prvej sezóny veľmi ďaleko, dokonca je horšia ako druhá sezóna. Niektoré scény, ako napríklad boj so shaerraweddom, vyzerajú ako nízkorozpočtové filmy. Famózny elfský mág Francesca Findabair s Filavandrelom hľadá Dol Blathanu, ale Filavandrel v druhej epizóde žil v Dol Blathane - údolí hojnosti. Gerald, Ciri a Yennefer utekajú pred "fantastickými" červami. Mocná Yennefer stratila tvár a teraz vyzerá ako plačúca čarodejnica... Verím, že rozprávači musia byť prekliati mocným kúzlom. ()

Každý po svém (2023) (S03E02)

Nikdy som nečítal knihy, ale prvá sezóna tohto seriálu bola sladká. Hovorím to ako priemerný zábavný idiot 🤘Game of thrones lite ale bolo to celkom v pohode. S2 bola ok, ale nie je tam s najlepšími príbehmi všetkých čias, ale ani nie je to všetko zlé tv. FLASH FORWARD: S3 každý vie, že Cavill odišiel kvôli tvorivým nezhodám, ale dám tomu šancu, prečo nie? S3 dve epizódy a je doslova smiešne aké zlé sú dialógy haha. Vážne, budem to pozerať až do konca, ale toto je tak OBVIDITEĽNE hollywoodsky varovný príbeh o tom, čo sa nemá robiť s IP, ktorá má vybudovanú sledovanosť haha sakra. Užite si a potešte svoje oči a uši varovným príbehom, ktorým je "Zaklínač", veľa šťastia Netflix. 5/10 len preto, že Cavill je úžasný herec. ()

Zase spolu (2023) (S03E03)

Ale ja som tu preto, aby som hovoril o tom, aká je estetika niektorých z nich absolútne odporná......väčšina stálych účastníkov má úžasné parochne, make-up a šatník. Všetci ostatní..... sú otrasní. A ten falošný kôň, na ktorom Ciri jazdí na konci epizódy v detailných záberoch, je to najhoršie vypchaté zviera, aké som kedy videl. Ani sa nenamáhali, aby vyzeral ako skutočný. Neuveriteľne nízky rozpočet. Je to škoda, pretože väčšina seriálu vyzerá skvele, takže nechápem, prečo tam zrazu hodili nejaký odpad. Nútené veci.....potrebujem povedať viac? ()

Pozvání (2023) (S03E04) odpad!

Dúfal som, že scenáristi nebudú brať peniaze za to, aby do svojho príbehu zapracovali LGBT, ale peniaze hovoria. Stále premýšľam, koľko stojí, aby sa postava zmenila na homosexuála, koľko peňazí sa minie na vrchole, Dokonca som zvedavý, či túto recenziu zrušia za to, že som povedal pravdu, "kráľ nemá šaty" - hádam na tom pod stolom zarobili veľa Táto sezóna sa ťahá stále viac a viac dolu, tak sa proste rozhodli zarobiť čo najviac na potápajúcej sa lodi. Tipujem, že ponuka bola na stole už od prvej sezóny. Hádam je čas začať hľadať inde. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá