Svět ohrožuje vzrůstající moc království Nilfgaard. Yennefer se vrátí ke starému způsobu života a Geralt přehodnotí svůj závazek vůči zákonu překvapení. (Netflix)

Trevor

Yennefer sa vracia do miest, kde sa z nej zo "sviňky" stala Yen, Geralt vidí hrozbu, ktorú predstavuje Nilfgard pre Cintru a chce Ciri odviesť do bezpečia, ale...ale Geralt skrátka vojaka, ktorý by mu mohol pomôcť pri objasnení toho, kam Ciri odviedli chladkokrvne zabije, použiť Axie mu pripadá zrejme zbytočne. Aj keď sa občas rozhoduje impulzívne aj v knihách, skôr je známy svojim stoickým pokojom aj v ťažkých situáciach. Tu sa ukazuje že pokiaľ sa Netflix nedrží knižnej či hernej predlohy a dostane o čosi viac priestoru, stráca pôdu pod nohami a dej v ich podaní je síce možno sčasti pre televíznych divákov atraktívny, ale na druhej strane pre čitateľov Shapkowského je obrovským sklamaním. Ale, ruku na srdce, koľko divákov a predplatiteľov Netflixu z USA jeho knihy prečítalo??? Rovnako tak scéna s "obliehaním" v podaní Nifgaardského vojska nebola vôbec využitá. ()

Ellmariachi

A opět si mohu mnout ruce nad tím, že neznám předlohu. Když vidím nespokojenost čtenářů a naopak spokojenost nás ostatních, tak si výskám. Díl kdy do sebe začne poprvé vše zapadat. Linie se začínají protkávat a osud naplňovat. Konec s lehkým nádechem hororu vše krásně dotváří. 90 procent a pro mě zase jedna z opravdu dobrých epizod. ()

Wiikii

Příběhové linky se spojují, což je krásné sledovat i díky flashbackům. Sice zde není žádná povídka z knih, ale vše díky tomu vypadá příběhově více spjaté, pevné, plynule fungující. .. Dávám o jednu hvězdu více než jsem chtěl, protože seriál není kniha a já nechci jenom hrané příběhy z knih o zaklínači, já chci i něco více. .... HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

Elerrina

Víceméně zbytečný díl, který znovu přežvejkává polovinu děje z první epizody, jen s dodatečnou přítomností nové postavy a jejího úhlu pohledu. Yen se po krátkém setkání s bývalým milencem vrací zpátky do své nemilované školy, aby tam otravně prudila. Což ale nikoho nezajímá, protože se právě schází čarodějnický sněm a řeší, zda má být zasahováno do právě probíhajícího útoku na Cintru. Protože vysoká politika dopadne tak, jak obvykle dopadá, vytvoří se v důsledku toho čarodějnický odboj. A Ciri je opět na útěku a opět jí někdo zrazuje - to je furt dokola. Díl, který se snaží ždímat emoce poukazováním na citovou rozpolcenost všech postav a zároveň nám předkládá jednotlivce jako pouhá smítka ve víru politicko-mocenských intrik. Teoreticky by to mělo fungovat, ale nefunguje, pořád je to moc roztříštěné a zmatené. Nicméně vyprávěcí linky dvou dosud oddělených postav se konečně k sobě přiblížily v čase (i prostoru) a nastupuje zvědavost, jak a kdy se už konečně protnou. ()

Colby Sawyer

Konečné časové protnutí linek se ukazuje jako ultimátní scénaristické selhání. Nutno říct, že bez alepoň mírného vodění za ručičku díky předloze, jsou tvůrci úplně mimo a situaci nezvládají. Bojím se, co se bude dít až si podkopou předlohu tak, že na ní nepůjde navázat a oni to budou muset zvládat sami. Jak ukázala tato velmi zbytečná epizoda, tak očividně nedokážou ukočírovat ani jednu linku. ()

• Princezna Ciri (Freya Allan) na konci odříká kousek z tzv. Ithlinina proroctví. Jedná se o starou elfí věštbu předpovídající konec světa, která hraje svoji roli jak v knihách, tak i v herní sérii. Podle věštby pokryje svět hustý led, a pouze elfové díky Starší krvi dokáží přežít. (NiWi)