Geralt vyráží s Ciri na cestu, která ho dovede ke starému příteli. Jakmile u Soddenu ustane řinčení zbraní, začne Tissaia nelítostně pátrat po tom, co potřebuje vědět. (Netflix)

Ištván87

Proč kruci zprznili jednu z nejvtipnějších povídek? Pokud bych tu povídku neznal, asi by mě při sledování ani nenapadla ta inspirace Kráskou a zvířetem. Do toho zamlčení jedné informace, která v povídce není nijak důležitá (byť je to důvod kletby), aby z toho v adaptaci udělali zásadní zvrat, protože dneska nám prostě musejí stopadesátkrát připomínat, že znásilnění je špatné (to snad všichni víme, ne?). Škoda. Ta povídka je fakt skvělá a tady z ní skoro nic nezbylo. Fakt nechápu tu jejich posedlost přetváření si povídek k obrazu svému. ()

Krnac

Ako ja neviem, úvod do prvej série dobrý, veľa scén malo dobrú réžiu aj keď niektoré trochu divnú ale aj keď to malo sakra hodinu mal som potom pocit takej neukončenosti ako keby ani tá hodina nestačila že sa tam toho udialo málo, mimo Geraldovej linky ktorá mala približne 20 minút + 10 minút na začiatku bolo dobré, zvyšok s celej hodiny tu bolo všetko nanajvýš priemerné. Strašne by tu sedelo kebyže v tejto epizóde Gerald skoro není a lepšie spracujú to dookola a má vyčlenenú ďalšiu epizódu. ()

john.h

Toto byla moje nejoblibenejsi povidka z Posledniho prani a rikal jsem si, proc takovej silnej pribeh nebyl v prvni serii. K memu prekvapeni timto pribehem odstartovali druhou serii a moc se mi to libilo. Hodne obrazku v tomto dile serialu se shodovalo s tim co jsem si predstavoval u knihy. Nechapu, jak si na to muze nekdo stezovat. Vzdyt to je vicemene 1:1 podle nejlepsi povidky z Posledniho prani skoro slovo od slova, jen do toho naroubovali Ciri a kolem povidky jeste nacpali pribehove linky serialu, aby to melo nejake continuum. Za me (hrace i ctenare) spokojenost. ()

Necrotongue

Podle vývoje v první epizodě druhé řady soudě, byl by Witcher skvělým seriálem, kdyby byl natočen podle Sapkowskiho povídek; spolu se ságou infiltrovali děj i temní Slované, kteří mi tu přijdou jako extrémně rušivý prvek. Taky si musím znovu zvykat na ošklivou Yennefer, přepigmentovanou Fringillu Vigo a chabé dialogy. Větší část dílu ale zabrala povídková pasáž, proto hodnotím s klidným svědomím čtyřmi kousky. ()

ArsenalEagle

Nejlepší díl celého seriálu. Perfektní zpracování povídky, přičemž změny, které zde jsou (Geralt s Nivellenem se znají, je zde Ciri), nijak neruší a v rámci seriálu parádně zapadají. Výborně se pracuje s atmosférou a původní myšlenka povídky je plně zachována. Tohle je kvalitní adaptace, takhle si představuji seriálového Zaklínače. ()

• Jedná se o adaptaci povídky „Zrnko pravdy“, která je součástí první knihy „Poslední přání“, ale i tak se ji tvůrci rozhodli zařadit do druhé série po setkání Geralta (Henry Cavill) a Ciri (Freya Allan). (Geralt z Rivie)
  • Zatímco v knize se Geralt (Henry Cavill) s Nivellenem (Kristofer Hivju) setkává poprvé, seriál nám říká, že jej znal již v jeho lidské podobě a Geralt mu pomohl s jeho otcem. (Geralt z Rivie)
  • V knihách vyprávěl Nivellen (Kristofer Hivju) Geraltovi (Henry Cavill) o pobití služebnictva i všech ženách, které měl, a nebál se přiznat i existenci Vereeny (Agnes Born). Seriálový Nivellen svým přátelům ale lže a mluví o kočce. (Geralt z Rivie)