Vesemir se chce stát zaklínačem, aby unikl chudobě, a tak zabíjí různé příšery pro peníze a slávu. Když se ale objeví nová hrozba, musí se postavit démonům z minulosti. (Netflix)

Necrotongue

Animovaný zaklínačský prequel od Netflixu. Po takové informaci a potom, co mám za sebou dvě řady Zaklínače, jsem k filmu s přílišnou nadějí nepřistupoval. Ale i přesto, že u Netflixu nadále ohýbají příběh podle toho, jak se jim to hodí (například původní Filavandrel by svou seriálovou ani animovanou parodii zřejmě nevydýchal), u mě animák dopadl přece jen lépe než hraná verze. V tomto případě jsem tedy přiklepl lepší tři kousky, ale i tak mám k celé záležitosti množství negativních připomínek (hlavně pokud jde o příběh). / Poučení: Vidíš-li dav vesničanů s vidlemi a pochodněmi, asi je něco špatně. 3*+ ()

BarryLyndon

Poprvé co jsem byl svědkem zaklínačské poetiky ve filmu nebo seriálu a je opravdu smutné že s tím po dvou větších pokusech musí přijít animovaně Asiati. Jenom nechápu scenáristiku, která má být stejná se seriálem. Hlavně je s podivem jak v novem příběhu ctili necernobile vidění Sapkowského sveta, v tomhle serialova adaptace selhala. Nikdo to neuslyší rád a Cavillovi fandím vsude, ale ve srovnání s tímhle je to příšerné ve všech ohledech. Popravdě anime nemám rád a když jsem viděl na začátku černošskou rodinku ve slovanském fantasy světě, byl jsem skeptický.  Ale bylo to moc krásné, epické , lyrické. Za mne jeden z počinů roku a bod dolů dávám za look Vesemira, protože si nemyslím že vypadal jako Leoš Mareš v roce 2005 a jeho sidekick jako Carrot Top, ale jak říkám nemám rád anime. 9/10 ()

Starletka

Na Marvelovku to není špatné, ale tohle měl být snad Witcher, ne? Gratulace hernímu Geraltovi, protože už není moje nejneoblíbenější postava z celého univerza. Anime Kapitán Vesemir-Man se svýma dementníma bouráckýma hláškama, nelogickým chováním a permanentním stupidním úšklebkem si ho dokonale namazal na chleba. Ne, že by na tom ostatní postavy byly o něco líp. Nebo děj. Nebo atmosféra či animace (chvílemi jsem měla pocit, že se dívám na Cartoon Network). O americkém dabingu radši nemluvě (uši mě budou bolet ještě hodně dlouho). Moc věcí na pochválení mě nenapadá. Leda tak soundtrack. Pro mě opravdu wtf záležitost, na kterou bych ráda zapomněla. 4/10 ()

B!shop

No mam z toho lehce rozporuplny pocity. Uvod byl vylozene opruz, obzvlast v kombinaci s tou uvodni pisnickou jsem si chvili rikal, co za sragoru jsem to pustil a jestli to nemam vypnout. Nastesti po rozporuplnym uvodu se dej docela slusne rozjel. Pribehove to nic extra neni, vetsina postav je vam vicemene ukradena, ale zase je fajn podivat se na svet Zaklinace v jinym historickym obdobi. Celej film je hezky krvavej a brutalni, ale animace mi teda vubec nesedla, coz neni uplne problem tohohle filmu, jen proste tenhle styl moc nemusim. Celkove na animak slusny a jako doplnek hranyho serialu fajn, ale nic, co bych musel videt znovu. ()

agentmiky

Film ze světa Zaklínače, který se mi docela těžko hodnotí. Rozhodně převládají pozitiva, což jsem nečekal. Jsem fanoušek této série (hry, knížky i seriál s Cavillem), a proto mě origin story o Vesemirovi docela zajímal. Trochu se mi to vykreslení zpočátku nelíbilo, zde ho vyobrazili jako mladého, dosti hýřícího floutka, ale člověk si postupně na tuhle jeho verzi zvykne. Líbilo se mi zapojení dostatečného množství monster ze hry (přízraky, lešij, bazilišek atd.), to potěšilo mé "witcherovské" srdíčko, ale místy mi přišlo, že Vlčí sen postrádal dostatečnou porci té slovanské mytologie. Možná za to může korejský režisér, to se bohužel nedá nic dělat. Určitě se jedná o kvalitní animovaný počin, s brutalitou se nešetřilo, souboje jsou hezky zpracované. A potěší závěr s odkazem na hry :) Jsem na vážkách mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale spíše za mě tučné tři. 7/10 ()

• Vytváření monster zaklínači, aby je později mohli ulovit za odměnu, je manifestace „Kobra efektu“. Ten je pojmenován po případech z Dillí, kdy místní chovali kobry, protože britská britská vláda nabízela odměnu za každou mrtvou kobru. (Axarus)
  • Příběh je inspirovaný příběhy, které prožil Geralt v knize „Bouřková sezona“. Tvůrkyně Lauren Schmidt se rozhodla převyprávět příběhy, které prožil Geralt prostřednictvím postavy Vesemira. (Geralt z Rivie)

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)

Netflix oznámil zaklínačský prequel

Netflix oznámil zaklínačský prequel

27.07.2020

Netflix to se zaklínačským univerzem myslí vážně, po hraném seriálu i animovaném spin-offu teď totiž oznámil rovněž ještě hraný prequel. Minisérie The Witcher: Blood Origin bude mít šest epizod a… (viac)