Geralt neochotně doprovází Marigolda na královský ples. Ciri vejde do začarovaného lesa. Yennefer se pokusí ochránit svoje svěřence. (Netflix)

warrenur

Driady v reflektorom nasvietenom lese na mna posobili znacne nizkorozpoctovo. Radoby vtipny Marigold a akoze mrzuty Geralt tomu este pridali cringe. Hostina slachty z minulosti, nahanacka s Yennefer typkom s klepetnatym zvieratkom sice az tak nerusila, ako skor ta nahla zmena nalad hosti na nej. Dalej prezradzat nejdem. Vysvetlenie linie medzi Ciri a Geraltom sa tvorcom celkom podarilo, i ked bolo dost chaoticke. Vobec cela ta previazanost deja je ina ako v knizkach. Slabsi priemer. ()

Sabrewulf odpad!

Co jsem to, do prdele, právě viděl?!!! Proč tam najednou cpou zpětně děj s královstvím a královnou (mimochodem hrozná píča), která v prvním díle chcípla? Kdyby to bylo podané aspoň nějakým flashbackem, nebo obyčejným popiskem o tolik a tolik týdnů dříve, ale oni to tam strčili úplně laxně, jako by děj normálně pokračoval. A od chvíle, kdy se na scéně z ničeho nic objeví postava Ježečka, která jakoby vypadla z osmdesátkových československých kulisových televizních pohádek, šel celý seriál do hoven. Krom toho jsem se neskutečně ztrácel během žvástů o nějakém právu překvapení (evidentě výcuc z knihy, který pochopí jen čtenáři) a celý následující děj (bitka, kouzlení, svatba...) byl hrozně mimózní. Korunovala to scéna s požitím kůže královny, která mi svou slátaností silně připomenula Noční a Denní hlídku od Bekmambetova. Takový ten typ fantasmagorie bez hlavy a paty. Mimochodem, jsem teprve u čtvrtého dílu a už mi začíná lézt krkem v každém díle ten stejný koncept Geraltových questů: Dostane zakázku, aby nějaké monstrum zabil, ale on to chce řešit po dobrém. Myslel jsem, že Zaklínači jsou žoldáci a ne Mirkové Dušínové. Jako jo, asi nám chtějí ukázat, že i Geralt má srdce, ale dělat to u každé zakázky, je už silně otravné. Opět jako v prvním díle všechny postavy protivné, stále si na něco stěžující. Vizuál dryádského lesa s tou křiklavě zelenou a žlutou byl hoodně špatný VTIP, tak hnusné jsem neměl ani začátky v Adobe After Effectu. A ta scéna s dýkou skrz portál, která končí na pláži... Neviděli jsme to už u Harryho Pottera? P.S: A ten Jar Jar Binks je tam zas, kurva. ()

misa_laska

Takže první časové nesmyslné protnutí linek. V lince Zaklínače se setkáváme s královnou Calanthe, která v lince Ciri zemřela již v prvním dílu. Jak matoucí. Příběh o Ježkovi a seznámení a přátelství s Calanthe je jako kde???? Takové hnusné osekání příběhu, který mi v hlavě utkvěl velmi podrobně, za to bohužel nemohu tento díl hodnotit vůbec kladně. Linka s Ciri NUDA a Yennefer mě v této sérii zatím teda vůbec nebere :(. ()

Elerrina

Opět tři vyprávěcí linie. Geralt je Marigoldem vylákán na zásnubní hostinu v Cintře, na kterou se v průběhu jinak docela zábavného večera dostaví nezvaný host, aby všem objasnil Zákon překvapení. Linka s Yennefer zase poskočila bez zjevných souvislostí dopředu – ctižádostivá čarodějka zřejmě upadla v nemilost, protože ji spolu s královou zavrženou konkubínou najednou honí vrahoun s jakousi přerostlou kudlankou. Ciri s černouškem jsou přijati v lese Brokilon dryádami, které jsou mocné a moudré, a na důkaz toho nosí obrovské dredy a make-up si nanášejí na ksicht lopatou. Sice je pořád na co koukat, ovšem divák nepolíbený předlohou bude mít trochu problém s pochopením toho, co se sakra vlastně děje a proč. Obávám se, že Zákon překvapení - původně vlastně ryze pohádkové pravidlo - se do tohoto moderně pojatého fantasy světa nepodařilo smysluplně zapracovat. Zároveň ovšem chápu, že vynechat ho nešlo, protože je to klíčový prvek pro pochopení budoucího vztahu Geralta a Ciri. ()

Sany33

Pre príbeh veľmi podstatná epizóda kedy sa spečatí príbehové spojenectvo medzi Geraltom a Ciri. Neviem prečo seriál začínal pádom Cintry a potom sa vraciame v čase do doby kedy ešte žili rodičia Ciry ale sto ľudí sto chutí. Potom je zas pohľad na Cirino putovanie do lesa kde sa stretne s Driádami. Jednoducho to časové sekanie je dosť mätúce. 70% ()