Ve městě Blaviken přivítají Geralta nepřátelští obyvatelé a mazaný mág. Království Nilfgaard se rozhodne dobýt Cintru a Ciri vidí, jak se její svět začíná hroutit. (Netflix)

LachtanShows

Nejsem znalec knih, ani her, ale na seriál jsem se skutečně těšil a konečně je to tady. Henryho Cavilla jsem nikdy moc v lásce neměl, jako Geralt funguje ale suprově a veškeré bojové scény v jeho provedení jsou úchvatné. Jsem rád, že se hned ze začátku dostane na řádnou akci a nesetkáváme se s typickou šablonou, kdy se z osmi dílů první dva nic neděje. ()

misa_laska

Kdo Zaklínače nezná, bude se zřejmě ztrácet a připadat si hodně zmateně. 3 dějové linky, které nejsou ani ve stejném čase. Bez vysvětlení světa Zaklínače a nějakého úvodu. Divák je do světa hozen a nic neví. Jestli předpokládají, že všichni, kdo budou seriál sledovat znají knihy, případně hry? Škoda no. Stačilo by přidat úvod a zkrátit nudnou linku s Ciri. ()

Clark_Kent

Popravdě nejsem žádnej velkej čtenář, nečetl jsem vůbec nic o zaklínadlech a hry jsem se taky ani nedotkl. Jediný co bych vypíchnul, je úvod a cesta Geralta do krčmy. Zanechalo to ve mě určité emoce, mělo to jakýsi nádech tajemna. Ohledně Henryho Cavilla, ten se dokázal nějak transformovat. Z mého pohledu mu to s mečem jde rozhodně líp, než když předváděl Kal- Ela a oponoval Netopýrovi z Gothamu. ()

Necrotongue

Zase se mi potvrdilo, že čím větší mám očekávání, tím horšího díla se dočkám. Viděl jsem trailer k seriálu a čekal jsem naprostou příšernost, ale první epizoda mě vcelku mile překvapila. Vážně jsou herecké kvóty dobrým nápadem? Vždycky, když se objevil v záběru ten černoch v brnění, chechtal jsem se jako blázen, což úplně pokazilo dramatický nádech některých scén. ()

Eliott

Výborný start ihned vtáhne diváka do děje. Henry Cavil stvárňuje svoji roli dokonale a moc se mi líbilo jak to na závěr natře skupině zbrojnošů, což je dost možná nejlépe zpracovaná bojová scéna vůbec. Bitva v Cintře působila bohužel trochu uspěchaně a stejně tak přípravy na ni, ale hlavní postavy si mě hned získaly, i přes to, že hned umřely. Jinak asi nemám výhrady. ()

• Změněn byl závěrečný souboj. Původně se souboj odehrával přímo na zalidněném tržišti, zatímco finální souboj se odehrával v uličce mezi domy a bez přítomnosti většího množství prostého lidu. Knize odpovídal původní verze souboje, protože Renfri (Emma Appleton) v ní hrozila tím, že dokud Stregobor (Lars Mikkelsen) nevyjde ze své věže, tak bude zabíjet nevinné lidi. (Geralt z Rivie)
  • Spolu s Renfrii byla přeobsazena celá její banda, kde původní herce nahradili profesionální kaskadéři. Až na postavu Nohorna (Packy Lee). (Geralt z Rivie)