Ciri nemá pochopení pro Geraltovy způsoby a sama odvážně překonává náročné překážky. Kvůli intrikám a podezřením mezi členy Bratrstva se z Yennefer stává štvaná zvěř. (Netflix)

Necrotongue

Hmmm, no, i tak se dá. Pro mě je zatím setkání s druhou řadou nepříjemné v tom, že se příliš nebavím. Nebo skoro vůbec. Vedly se řeči, nedělo se téměř nic podstatného, takže jsem nabyl dojmu, že jde zase jen o pouhou vatu, která nemá diváka zaujmout, ale je tu jen proto, aby měl seriál patřičný počet dílů. Mně by nějaké dlouhé debaty nevadily, to by se v nich ale muselo řádně intrikovat, manipulovat a musely by mít určitý cíl.To mi tady chybělo. ()

Orion12

Prostě to nemůžeš srovnávat s předlohou, max jména postav a lokace, paní Laumer Schmid jede totální yolo improvizaci, kašle na nějakou předlohu- Geralt vezme ciri do lesa kde ví že tam asi je lešij nebo něco, geralt by jí nikdy neohrozil, navíc ještě ví že nemůže bojovat, nikomu z pevnosti o tom neřekne,20 magům a strážím zdrhne prostě yenefer bez schopností ještě s vězněm a ještě chvilku dají pokec před pevností. Celý příběh eskela pohřbili, lešijové přestávají dávat uplně smysl... První že se dá zabít jen ohněm potom lešije eskela dají vlkům jako wtf ? potom v lese najdou jiného lešije, těšíš se na fajn fight a pak to zabije zmutovanej lešij nebo stonožka nebo co to kurva bylo, tak najednou se dá lešij zabít i jinak než ohněm ? Triss je dobré křoví. Linka yennefer by totálně nemusela mít 20-30 min z celkový epizody... tolik prostoru neměla snad ani v knihách. Vesemirovi málem ty kontaktní čočky div nevypadnou z důlků a vypadá jak žába xd. Tak přesně takhle to dopadá když je tvůj hlavní tvůrce seriálu ŽENA, nemají se co srat do fantasy žánru a fakt jim to nejde. Hodnotím jak by to hodnotil totální neznalec předlohy co v životě o witcherovi ani neslyšel. Jinak je to odpad ! ()

Sany33

Príbeh: Ciri sa snaží vyrovnať výcviku zaklínačov. Geralt vystopoval Lišojeba a nakoniec zisťuje že ten je jeho najmenší problém. Yenn sa vracia do Aretuzy a čelí napadaniu zo strany svojich vlastných kvôli lojalite musí popraviť Nilfgadskejo zajatca. Prevedenie: Opäť vynikajúca Geraltova linka, ten výcvik a lišojebo no proste topka. A potom je tu zas nezmyslený návrat Yenn do Aretuzy kde ňou vždy všetci opovrhovali a ona tam nakľuše navyše bez magických schopností. Testom jej lojality má byť poprava zajatca a ona s ním z neznámych príčin zdrhá a navyše pred celám magickým ansámblom ktorým stačí lusknúť prstom a je na prach ale nie oni ju radšej nechajú ujsť. Neviem dokedy Garaltova linka dokáže udržať kvalitu na úrovni. 71% ()

psychoJoa odpad!

P.S. Nejde o to, že to není podle knihy. Jde o to, že to celý smysl příběhu (psaného i ve hře) przní. Zcela a nesmyslně. Protože ten výsledek je i sám o sobě chabej. Tímhle dílem očividně jakékoliv vazby na zaklínače končí… zůstává jméno a to je celý. Geralt se nechová jako Geralt (nikdy by Ciri nevystavil nebezpečí), čarodějové se nechovají jako čarodějové (protože by jim určitě dva nemagiči zdrhli)… propadám v psychopatický smích s přívaly záplavovejch slz. Končím. Na tohle nemám. A jestli kdy někdo jen pípnul, že je to byť jen na motivy - tak si lže do pusy. Tady jsou motivem očividně jen jména. A to je celý. ()

tomik99

Moc nechápu, jak Yennefer v minulém díle uprchla svým věznitelům a najednou se objeví úplně někde jinde, nikdo neřeší, kde byla a co se ji stalo a ještě ji svěří tak důležitý úkol jako popravu největšího nepřítele. Právě její dějová linka táhne seriál neskutečně dolů... Zbytek už šel, výcvik Ciri se mi líbil, i když se nedokážu ubránit, že to monstrum na konci tam bylo znovu jen na efekt, abychom si mohli odškrtnout další příšeru. Opravdu tam musela být? ()

• Když Lambert (Paul Bullion) říká, jaký je rozdíl mezi zaklínačem a hromadou hnoje, tak skutečně tento rozdíl řekne. Avšak v epizodě Touhy v láhvi (2019), kdy toto zaznělo poprvé, jsme se skutečný rozdíl nedozvěděli. (Pito126)
  • V průběhu let si hráči oblíbili hlášky herního Geralta. Ten během hraní například zmiňuje to, že fouká silný vítr (konkrétně slovy „wind's howling“). Toto sice nelze brát jako přímý odkaz na hry, ale vždy, když hráči někde zaslechnou či spatří tato slova, vybaví si právě Geralta. V anglických titulcích pro neslyšící se tato hláška objevila na začátku třetí epizody. (Geralt z Rivie)