Geralt zjistí, co potřeboval vědět o Riencovi, a narazí na naprostou zrůdnost. Ciriin smysl pro spravedlnost je ostatním na obtíž. Marigold zazpívá urozenému fanouškovi. (Netflix)

ArsenalEagle

Představení 2 čarodějek (opětovně a Keita, + ve 3. díle Rita), tedy jedněch z nejkrásnějších žen Kontinentu. Člověk by zaplakal, když vidí, co za tlusté a reálně ošklivé herečky je hraje. Opravdu snad jedinou přesně trefenou čarodějkou, tj. jak si představuju, že v knize opravdu vypadala a celkově chováním, je Tissaia. ()

Sany33

Príbeh: Cesty našej štvorice sa opäť rozdelia. Geralt s Marigoldom idú po stope ohnivého mága a jeho mocného pána. Yen a Ciri sa zas pokúšajú dostať Ciri pod ochranu čarodejníckeho rádu. Prevedenie: Už som sa v rámci tejto Netflixovskej habaďúri zmieril s veľa vecami ako je napríklad,  hispánska Triss Ramoncul, teraz po novom nechutná čierna Keira ale teplého Marigolda už nerozdýcham. Im to tam už pekne kvapká na karbit v tej Amerike a popravde sa Cavilovi nečudujem že sa na to vysral. Ja si dávam záležať aby som rozpozeraný seriál dopozeral do konca ale tu to bude s veľký premáhaním. 21% ()

warrenur

Geraltovi vymenili mec? Alebo ho niekto z ansamblu slohol a predal na e-bay-i po prvej epizode? :) Rukata a nohata priserka pripominala Sciona zo souls hier. Spomenul som si na Monte Crista a jeho sposob, akym sa dostal zo zalara, ked sa vymenil vo vreci za mrtvolu abbeho Fariu. Hodne inspiraciek v tomto dieli. Linia medzi Ciri a Yen usla, ale povedzme si. Bola nutna zachadzka na prazdne pole, ked stacilo chytit rucicky a ukazat minulost? :) Zaver s blondavou holkou usiel. Stale vsak scenar kriva. ()

psychoJoa

Stále je mi záhadou, na koho tedy tvůrci seriálu cílí. Fanoušci knih a her nemohou být s tímto paskvilem spokojeni, pokud ano, očividně nedávali pozor nebo jim stačí fakt hodně hodně málo ke spokojenosti. S běžným divákem zde ale taky nepočítají, protože sem tam uletí narážka odkazující na znalost knih, kterou dále nidko nerozvádí. Což je matoucí pro obě zmíněné strany. Vzhledem k tomu, že z knih byla převzata pouze jména… a svět nefunguje tak jak by měl, nedává smysl pak slepě vypouštět narážky, které se setkají s nepochopením - u znalců i u nezasvěcených. Scénář je pak rozhodně zatím tím největším problémem celé nové série. ()

Necrotongue

Naprosto souhlasím s uživatelem ArsenalEagle v jeho názoru, že jedině Tissaia de Vries vypadá jako čarodějka ze Sapkowskiho knih. Zbytek je buď ošklivý, divně zbarvený nebo obojí dohromady. Děj byl silně podobný tomu z minulé epizody, takže se opět převážně přešlapovalo na místě, aniž by se dělo něco podstatného, pokud nepočítám oční souboj mezi Marigoldem a Radovidem. No, vypadá to, že Marigold už dolovil... / Poučení: Ani nevím, jestli bych našel víc woke seriál. A věřte mi, nemyslím to jako pochvalu. ()

• Hrad, v ktorom sa Geralt stretne s príšerou, je inšpirovaný hradom Predjama v Slovinsku. (Ingtar2)