Čierne Vianoce

• Česko Černé Vánoce (viac)

Poklidně univerzitní městečko Bedford se jako každý rok připravuje na Vánoce. Žádná ze studentek na dívčí koleji netuší, že se do jejich soukromí vkradl démonický cizinec. Vše začíná obscénními telefonáty, avšak brzy nastávají teror a hrůza, nešetřící žádnou z dívek. Jejich osud se ocitá v rukou psychopata... Film, který byl natočen o čtyři roky dříve než legendární Halloween, je všeobecně považován za kultovní film své kategorie a neměl by uniknout vyznavačům hororového žánru. (Popron)

Knor

Nečekal jsem to, ale jsem mile překvapenej jak moc na mě tenhle horůrek zapůsobil. Jakožto slasher funguje standardně dobře plus má to výbornou atmosféru a solidního psychopatickýho zabijáka. Vraždy byly slušný, při telefonátech mi i trochu běhal mráz po zádech ale hlavně ta hutná atmosféra mě dostala. Takže jsem rád, že mně tenhle vánoční filmeček nezklamal a doplnil jsem si trochu vzdělání. ()

Blazkowicz

Toto není vůbec dobré. Vánoční atmosféra nikde, dlouhé a táhnoucí se dialogy, žádné vyvražďování a ta příšerná tma. Skoro celý film je to točený v nějakém šeru nebo tmě, asi aby to nabudilo atmosféru. U mě to nabudilo leda tak spánek. Klasický sedmdesátkový film, který byl ve své době dobrý, ale dneska je otřesný. Navíc od odklápěcích hlav z Kanady. Tím je to ještě horší. 1* ()

Gamekeeper77

Hou, hou, hou...spousta řečí, málo akce a ještě míň napětí. O momentech, kdy Vám naběhne husí kůže nemůže bejt ani řeč. Horory ze 70' a 80' bejvají považovaný za klasiku, mě z drtivý většiny neberou, připadaji mi hloupoučký a často směšný. 60%. ()

tremors

Atmosférický vánoční skoro-slasher, ve kterém bohužel vrah nedostane moc prostoru k vraždění. Příležitostí by měl spoustu, ale bohužel se místo vraždění řeší spousta věcí okolo, někdy i docela nepodstatných. Ale víc mínusů ve filmu nevidím. ()

kobras5

Příjemný snímek s otevřeným koncem. Sice nemohu souhlasit s tím, že by to byl nějak významně dobrý horor, protože hororových prvků tam je velmi málo (spousta toho je běžná v dnešních krimi seriálech), ale taková lepší kriminálka s thrillerovými prvky by to mohla být. Navíc pro mě velmi příjemné prostředí a věk filmu velmi přidává na kvalitě. 75% (viděno česky). ()

blondboss

Pokiaľ som správne pochopil, tak v tomto prípade sa bavíme prakticky o prvom slasher hororovom snímku vôbec. Je to aj patrične vidieť na kvalite, resp. nekvalite scén, na totálne stupídnom konaní postáv, na nevýrazných dialógoch a prakticky nulovej hororovej atmosfére. Niektoré scény boli síce jemne mrazivé, ale je vidieť, že to bol prvý pokus o podobný typ filmu, preto za mňa len veľmi priemerné hodnotenie a slabé tri hviezdy. 50 % ()

Manas50

Celkem působivý slasher s výbornou atmosférou ale divným zabíjakem, který mě většinou svými zvuky v telefonu spíše rozesmál, než vyděsil. Kladem jsou pro mě neoukoukané a sympatické herečky. Chování postav bylo dost přirozené oproti jiným podobným filmům. Škoda předvídatelného závěru, který vlastně ale v době vzniku snímku předvídatelný nebyl, kdyz se jedná o prvního zástupce tohoto subžánru. 65% ()

Auguscotty

TÁTO RECENZIA PREZRÁDZA KONIEC FILMU... Jeden z najdesivejších a najvyčerpávajúcejších (v tom dobrom slova zmysle) hororov, aké som videl. Je jasné, že nie každému sadne/sadol tento typ hororu, ale osobne musím povedať, že temer každé rozhodnutie v scenári bolo podľa mňa to správne. Dôvody, prečo je tento film taký efektívny, je hneď viacero: 1. Ani identita, ani vzhľad vraha sa nikdy neodhalí, divák po celý čas iba počuje jeho hlas a maximálne vidí jeho ruky. 2. Vrahov motív sa taktiež nikdy nevysvetlí. 3. Keď v horore dôjde k vražde, divák automaticky čaká, kým telo nájdu ostatné postavy, aby sa tak vzbudilo medzi nimi napätie a začali pátrať po danom páchateľovi. Tu sa nájdu maximálne tak telá Barb a Phyl a nemenovaného dievčaťa v parku. Pani Macová a Clare zostávajú v podkroví a nikto sa o nich nedozvie, čo ma privádza k poslednému dôvodu: 4. Tess a polícia si myslia, že vrahom bol Peter a tým sa prípad uzavrie. Nielenže je vrah stále na slobode, Tess v „sebaobrane“ zabila nevinného človeka. Toto všetko v kombinácii s tým, ako je kamera upretá na dlhé, vydesené pohľady postáv, dotvára dokonalú hororovú atmosféru. Horor sa tým pádom nekončí klasickým rozuzlením, ale pretrváva dávno po tom, ako Tess zaspí a polícia opustí dom, zatiaľ čo je v pozadí znovu počuť vyzváňanie telefónu. ()

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (viac)