Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (viac)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Réžia:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (viac)

Ako svet vyzeral, keď sa menil na hrôzostrašnú apokalypsu zobrazenú v Živých mŕtvych? Fear the Walking Dead sa odohráva v Los Angeles. Sleduje osudy Hispánca Travisa Manawu (Cliff Curtis), ktorý sa pri apokalypse stretáva s Madison Clark (Kim Dickens) a jej deťmi Nickom (Frank Dillane) a Aliciou (Alycia Debnam-Carey) v The Walking Dead. (Sexy_Beast)

honzii

Kdyby to přišlo před Walking dead, možná bychom byli nadšenější. Jenže místo toho, aby zde tvůrci pracovali s našimi znalostmi a snažili se nás zaujmout něčím novým, jsme frustrováni, protože veškeré zombie napětí i situace známe, jen je neznají postavy, které nám jsou více méně jedno (heroinový kluk jednoznačně nejzajímavější - a ani ten není vůbec rozvíjen). Pocit totální apokalypsy, který to celé začal držet nad vodou, byl totálně rozředěn v tom "nejlepším", tudíž jakákoli naděje na něco zajímavého opět pryč. Psychologie postav nic moc, scénář nepřináší nic extra ani co se zápletky týče a celé to působí jako by to někdo napsal jen tak na koleni hlavně aby to bylo. Mělo to víc šokovat, víc tlačit na pilu a víc táhnout na branku. Průměrná nuda a frustrace pro ty, kteří milují WD. ()

Wotan

Škoda, že to zase musi být z pohledu americké rodinky, která působí snad stejně sympaticky jako rozevřenej deštník v prdeli. Kéž by tak někdy natočili začátek amerického snu třeba z pohledu zasahujích složek. ()

Ivusha

Ja musim napsat update, protoze aby sly sledovat posledni serie, byla by treba lobotomie. Zatimco prvnich par serii bylo slabsich, pak se to celkem rozjelo. Nad nejakymi temi plot holes se daly primhourit oci, ale co se delo posledni priblizne dve serie, to bylo horsi nez ta lobotomie. Kdo to jako pise? A oni jsou za to scenaristi jako placeni? Wtf? ()

Corpsegrinder

Je zábavnější strávit začátek zombie apokalypsy v kómatu než při vědomí a řešit sračky. Zatim nechávám bez hodnocení protože z úcty k Walking tomu chci dát šanci při dalších dílech (nerad bych dopadl jako lidi co původní WD odepsali po první sérii a připravili se tak o nejlepší seriál všech dob) ale nevidim to dobře. Nesympatický postavy hraný hnusnejma hercema tenhle seriál neutáhnou protože právě WD má sílu v charakterech. Navíc jelikož jde o začátek tak zombíci jsou ještě čerstvý, to znamená že nám tu chodí lidi vod marmelády, a jak každej hororovej fanoušek ví, marmeládníky nemá nikdo rád. Zatim zklamání. P.S. obsah seriálu zde vůbec nesedí. ()

eagle-eye

Odvárek a zklamání. Čekal jsem větší hloubku co do osvětlení příčiny, ale nájezd v podstatě paralelní. Takže tu budeme mít nejspíš 2seriály o tom samém, ale tentokrát s nezáživnějšími herci. A kdoví, třeba se s Rickem a spol.nakonec shledají.:-) ()

Warle

PILOT - atmosférou vynikající, dějově avšak šíleně natažený a prázdný. Uvidíme, jak na tom bude seriál, ovšem pilot se řadí mezi průměrné díly původního Walking Dead. Ale zatím je to brané trochu jinak než původní WD a to je dobře. EP1 - o stupeň lepší jak pilot, méně ukecaný díl s více akcí a rozšířenou nákazou. ()

buzzwoody

Pilot se docela zalíbil, i když ukázal málo. Některé postavy jsou krajně nesympatické, jako třeba ten feťák Nick, ale hlavní hrdina Travis ujde. Bude se mi to asi víc líbit, až si všichni uvědomí, co se děje a začnou proti tomu bojovat nebo tak. Ale na Walking Dead to zatím nemá. S každou další epizodou asi pozměním komentář a možná i hodnocení, za pilot bych dal tři a půl, ale cítím potenciál, tak to necháme na čtyřech. Změnit to můžu vždycky. A pokud přijdou vhodné narážky na Rickovu skupinu nebo snad i camea, bude se mi to jen líbit. ()

AndrejBB

Takže znova pekne od začiatku. Ja som rád, pretože chodci zase raz predstavujú hrozbu a niečo neznáme, nie len kulisu, ktorú hlavní hrdinovia zabíjajú už len tak mimochodom. Navyše teraz na to ideme od vzniku nákazy a nie sme postavení priamo pred hotovú vec. Aj keď hlavné postavy nie sú veľmi sympatické, mám pocit, že časom si ich obľúbime. ()

chaometic

Po prvním díle mám dost smíšené pocity a ještě hlavní role pro metrosexuála. Herecké obsazení mdlé. Dávám jim maximálně dvě série. ()

IvoB

1. Série: 3* (6/10). Spinoff k WD nezačal úplně špatně. Nové postavy, prostředí a zápletky jej dělají zajímavějším než poslední slabší řady původního seriálu (4. a 5.). Zároveň ale musím uznat, že byla 1. řada The Walking Dead o dost údernější, napínavější a celkově lepší. Tady je ten rozběh trošku horší, ale prostor pro zlepšení tu určitě je. ()

Miuri

Pokud přečkáte slabou čtvrtou sérii, pak se to po těch prvních 3 řadách znovu slušně rozjede a strčí do kapsy i originální The Walking Dead seriál. Cením, že se s tím kolikrát vůbec nemazali oproti TWD a měli postupně netradiční příběhy v jednotlivých sériích, kdy představili další zajímavá témata a rovněž, že se nebáli upravit barvu obrazu z jednotlivých období vždy pro dané téma, což bylo zajímavým zpestřením zejména pro originální postapo téma sedmé série. ()

Lefty86

První série byla dobrá. Zajímavá. Druhou jsem viděl jen půlku za skoro deset let. Párkrát jsem se k tomu zkusil vrátit ale prostě to nejde . Udělali z toho šílenou hovadinu . Segrestorovi jsem poradil WD a ptal se ho po první sérii co na tohle říká . Psal že je to kokotina a nechápal jsem proč. Teď už vím. Viděl dopředu co z toho bude. ()

TwoFace

— From death we come and to death we deliver ourselves. — První dva díly jsou prakticky nuda, kde se nic neděje, řeší se rodinná situace a celkově nic moc. Postavy jsou zezačátku otravné, ale to se časem změní. Poslední minuta druhého dílu pak přináší scénu, která je atmosférickým blahem a ukazuje, jak to mělo vypadat. Doufal jsem, že seriál ukáže chaos ve městech, jak se hroutí infrastruktura, jak končí civilizace, zkrátka to, co od něj všichni očekávali. Místo toho sledujeme jednu rodinku, která je ještě ke všemu zavřená za plotem, takže o situaci kolem nic neví, takže ani divák nic neuvidí a prakticky nic se neděje. Tenhle seriál měl obrovský potenciál, který absolutně nevyužil. Na konci první série a začátku druhé přichází malé zlepšení, přesto se však seriál i nadále drží v zajetých kolejích, čímž si škodí jen sám sobě. Fear the Walking Dead připomíná spíše béčkovou produkci, a upřímně se divím, že se nad vodou udržel déle než dvě série. ()

Cement73

Pilot bol dost zdlhavy ale nenudil. Uz v druhej casti sa akcia zacina pomaly rozbiehat, hoci zatiaľ ide predovšetkým o vykreslenie atmosféry zániku civilizácie. Pilot za 3,5*, prvý diel už za 4*... ()

mosnak

Nějaký "umělec" tady napsal, ze ho pilotní dil bavil vic nez u původního The Walking dead. A jako vázně? Začátek první serie patří mezi skvosty zombie žánru. U The Fear se jedna o slataninu nesympatickych herců s debilnim příběhem o feťakovi, rozvedenem fotrovi, ktereho nikdo nerespektuje, nezkrotnou puberťačku atd. Mam za sebou 4 dil a je mi jasne, ze tento seriál je jen parazit, ktery těží ze slávy původního The Walking dead. Nic vic nic min :-( - 24% Mexicka pohádka pokračovala další dvě série. A pořád a pořád to upadavalo. Jenže ve 4.sérii se vše změnilo. Přišel Morgan a konečně se to rozjelo. Ano ,když už parazit původního The Walking dead tak v takovemhle stylu - 70% Aktualizovano 19.6.23 - Sleduji poslední sérii a musím uznat - je to děsná sračka. ()

Ingtar2

Mladší braček jedného z najlepších seriálov všetkých čias došiel, a po zhruba štyroch rokoch sa mi ho podarilo dopozerať. Áno, občas to bolo neskutočne stupídne. Áno, občas sa mi chcelo plakať nad hlúposťou dialógov, nad konaním postáv, nad Gimpleom samotným. Dosť často som chcel niečo rozbiť keď seriál zabil jedinú, poslednú zaujímavú postavu, jediný zdroj zábavy. Ale aj tak som vždy ostal pozerať. Po štyri roky som pomaličky odkusaval z ďalšieho dlhého seriálu, často síce popri skladaní puzzle alebo veciach do školy, ale nikdy som to s Fear nevzdal, aj keď som počas niektorých epizód mal na mále. Veľmi ma samozrejme zaujímajú osudy niektorých postáv, veľmi by som chcel vidieť, čo by sa dialo ak by sa napríklad Madison a Alicia stretli s Rickom, ak by Garett Dillahunt nechcel opustiť show, ako by reagoval Negan na Stranda a podobne. Pretože Fear má naozaj skvelé postavy, ktoré síce robia somariny, avšak aj napriek tomu mi prirástli k srdcu. Alicia. Strand. John, John senior. Daniel. Madison. June. Ďalšou so skvelých vecí boli jednotliví záporáci. Nešlo ani zďaleka o nejako fantasticky napísané postavy; avšak nápad s Padre? Nápad s Victorom? A najmä. Nápad zhodiť na Texas nukleárnu bombu? Jo, tento seriál som si veru užil. S6 > S3 > S8 > S2 > S4 > S7 > S1 > S5. ()

Illy

Žádná hitparáda. Snůška nudných herců v nepříliš záživném příběhu o počátku konce. Druhá série je u mě ve hvězdách, snad jen když bude nadbytek času...... ()

tragicus

Abych rozřešil rozpory mezi fanoušky Walking Dead a Fear the Walking Dead: ve WD nesmyslnost a úpadek postav krystalizuje až v pozdějších fázích první a hlavně během druhé série, zatímco tento seriál už měl tento zárodečný krystal k dispozici a zbytečné postavy (tj. všechny) se tedy chovají nesmyslně už od samého začátku. Tvůrcům očividně nestačí zombie apokalypsa a musí dávát pompézně najevo, že největší kurva je stejně nakonec člověk a největší strach byste měli mít stejně z něj a název by měl být spíše: Fear the walking/standing/lying Man, or whatever else is he doing. Není komu fandit, otravnost postav jde od 10 k pěti a i celkem sympatický Daniel Salazar se nakonec zachová jako naprostý imbecil. Takže je to ve své podstatě stejný shit jako WD, nicméně FtWD k tomuto stavu nespějí během času, ale začínají v něm. ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (viac)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (viac)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (viac)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (viac)