Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (viac)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Réžia:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (viac)

Ako svet vyzeral, keď sa menil na hrôzostrašnú apokalypsu zobrazenú v Živých mŕtvych? Fear the Walking Dead sa odohráva v Los Angeles. Sleduje osudy Hispánca Travisa Manawu (Cliff Curtis), ktorý sa pri apokalypse stretáva s Madison Clark (Kim Dickens) a jej deťmi Nickom (Frank Dillane) a Aliciou (Alycia Debnam-Carey) v The Walking Dead. (Sexy_Beast)

Lenny.M

Miluju The Walking Dead. Ten komix, ne seriál. Nicméně FTWD jsem si nemohla nechat ujít kvůli Alycii Debnam-Carey. Celá natěšená na propuknutí apokalypsy a jediné, čeho jsem se dočkala, bylo rodinné drama. Každým dílem to bylo horší a horší, nicméně sleduju dál jenom kvůli ní. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: AMC = 23.8.2015, réžia českého znenia (VSI pre AMC 2015) = ?+PREMIÉRA II. série: AMC = 10.4.2016, réžia českého znenia (VSI pre AMC 2016) = ? - "Rozbeh" je sľubný. Snáď to tak vydrží až do finiša. (24.8.2015) ()

veru_needy

Docela slušné 'pojítko' k originálnímu seriálu The Walking Dead. Jedná se vlastně o tzv. "prequel", který poukazuje na to, jak vlastně všechno začalo - jak se apokalypsa rozpoutala. Co je ale třeba říci je to, že i přesto, že se tento seriál pojí s originálním The Walking Dead, tak že na sebe nijak nenavazují. Herecké obsazení je uplně jiné, prostředí je jiné a ani postavy se nijak nepojí s originálním The Walking Dead seriálem. Jde vlastně o to samé jako ve světě Ricka Grimese, akorát s jinou rodinou na jiném místě a v jiném čase. Za mě 70-80%. ()

ARI50

Živí mrtví je nejlepší zombie seriál je to tak, a počátek konce mi dodal skvělou zábavu ale slabší pohled na seriál. Bohužel postrádal jsem hodně ale zase jsem dost dostal abych věnoval dost pozornost a oblíbil si ho takže za mě super. ()

JASON_X

Na jednu stranu méně akce než ve Walking Dead (což je pochopitelně pochopitelné), na stranu druhou i méně telenovelických zápletek a keců než ve Walking Dead. Každopádně děj mě nenudil. Ale čekal jsem trochu bohatší scénář, a možná trochu naivně i to, že seriál aspoň částečně objasní samotný původ nákazy (ale v první řadě k tomu nedošlo). Kvůli mému oblíbenému maorskému pedofilovi z Once Were Warriors (Cliff Curtis) slabší čtyři. ()

Morholt

Walking Dead mě ze začátku bavilo, ale postupem času jsem seriál odpískal, protože to bylo pořád dokolečka to samé a příliš nechápu, že jsem čekal od prequelu něco jiného. Každopádně nedočkal jsem se. Epidemie udeřila, lidé propadají panice a my sledujeme osudy jedné nepříliš funkční famílie, kterou by asi nastávající situace měla stmelit. Takže klišé jako prase, postavy spíš nesympatické, nebo úplně na pěst (Frank Dillane) a ataky zombie sice na úrovni, ale zase nic, co bych už neviděl jinde. Jo kdyby to byl film-prequel, tak by to byla jiná, ale se seriálem čas trávit určitě nehodlám. 30% ()

Lucasion

Mladší bratříček The Walking Dead - Živých mrtvých . Je těžký stát v tak velkém stínu velkého bratra. Vím, o čem mluvím. Fear the Walking Dead neměl jednoduchou cestu do televize. A už vůbec ne do srdce fanoušků originálu. (Mluvím především o sobě) Ale po díle No Safe Harbor mohu s čistým srdcem konstatovat, že ta cesta ač nelehká, tak přesto se povedla. Prostředí vody je skutečně "nové" a působí dobře. Postavy jsou vcelku uvěřitelné. Já si oblíbil především Travise a Alicii. Cliff Curtis je sympaťák a Alycia Debham-Carey (Fuj to je dlouhé jméno) je milá a hezká už od pohledu. Samotná myšlenka spin-offu mě docela míjí. Ale juknout na to, jak to vlastně bylo, než se probudil Rick v nemocnici, by nemuselo být tak špatné. Takže první díl druhé série se povedl a já dostal chuť se pustit i do celého seriálu. A to byl snad jeho účel ne? Je jisté, že dřív nebo později se do těchto vod vrátím. A já se docela těším, až ten návrat nastane. Díky AMC za tuhle projekci! [Předpremiéra pilotního dílu druhé série] (88 %) ()

PROROK14

Oproti TWD je to veľmi slabá kávička, ale nie je to zas až také zlé. Hodnotenie by som chcel spresniť na 7/10 (ozaj by som privítal stupnicu ako na imdb). Miestami to bolo trocha nudné, ale na druhej strane sa objavili momenty, kvôli ktorým to vlastne sledujem. Bol som sklamaný, keď som sa dozvedel, že prvá séria má iba šesť častí. Na druhej strane tu nevidím veľmi potenciál rozvíjať seriál. Skôr či neskôr to musí dôjsť k bodu, keď z toho bude TWD. Ale nie som presvedčený, že by som si bol schopný vytvoriť také puto, aké mám k postavám z TWD. Tuná tieto postavý nie sú ani zďaleka také sympatické. Najsympatickejší je asi mexický holič a milionársky černoch s jachtou. Ináč nič moc. Druhej sérii dám ešte šancu a uvidíme, kam nás to zavedie. ()

Tommassi3

"Kdyby se něco dělo, věděli bychom o tom.. Úřady by nám to řekly.." ;) Seriálový spin-off prequel, který se i dík úspěchu Walking Dead stal jedním z nejočekávanějších projektů posledních let, zároveň samozřejmě vedle tohoto důvodu i pro zvolený koncept předchozího, kdy tvůrci své hrdiny hází rovnou do víru už nezadržitelně rozjeté apokalypsy, také jedním z nejvíce se logicky nabízejících.. Prequel rozšiřující univerzum Živých mrtvých, který rozhodně měl, aspoň co do potenciálu, co říct.. Zdá se ovšem, že otec projektu Robert Kirkman spolu se scénáristy vsadil tentokrát na vztahové drama před akcí plnou krve, a já osobně jsem tak docela zklamaný, byť by se v rovině teorie mohlo jednat o naprosto zásadní posun k lepšímu oproti nesmírně plytkým a co do interakcí často nablblým Walking Dead.. Poměrně dost atmosférická záležitost, i řemeslně dostatečně na úrovni, s velmi dobře vybranými herci, která si však zřejmě vyláme zuby na zvoleném tempu, které se jeví i v souvislosti s nemrtváky, kteří se naučili běhat až poměrně nedávno, až příliš otravným.. Dám tomu šanci, ale nevím.. Po první velmi nezvykle kratičké sérii lze snadno konstatovat, že Fear The Walking Dead, kde tvůrci nejobšírněji zkoumají podstatu lidské vlastnosti tvrdohlavě odmítat přijmout logicky nepřijatelné, v jistém smyslu skutečně rozhodně svého slavnějšího staršího bratříčka předčí.. Jako největší herecké překvapení se jeví i dík velmi dobře napsané a rozhodně i nejzajímavější roli mladičký Frank Dillane se svým feťákem Nickem.. Nakonec si tak nejspíš další sezóny tohohle velmi neobvykle hlučného projektu, které už dostaly zelenou, ujít skutečně nenechám.. ()

ChArLeNe

Pre mňa je pilot sklamaním. Postavy sú mi nesympatické, a nepáčilo sa mi ani hranie a kamera na začiatku. Ďalej som to tak podrobne neskúmala, pretože som seriál mala iba ako kulisu. Možno aj preto neviem pilot dostatočne oceniť, i keď skutočnosť, že divák stráca záujem a robí iné veci namiesto sledovania deja, o niečom vypovedá. Spraviť pútavý pilot je priam umením. Uvidíme, ako sa seriál ďalej vyvinie. Snáď bude menej rodinnej drámy a viac sa budeme dozvedať o apokalypse. ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- První tři epizody měly sakra dobrou atmosféru, zejména ten pocit, že hlavní postavy ví, že se něco děje, ale svět jakoby žil dál ve své bublině a snažil se blížící se zkázu nevidět. Jakmile se do děje zaplete armáda, už je to takové tradičnější The Walking Dead, ale pořád mě to baví víc, než původní série. Zejména proto, že postavy se chovají více jako lidé a nejsou tak charakterově zkarikaturizované. A i ten rozpočet tam je vidět, davové scény v závěru série byly supr. Hodnocení série: 4/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Začátek na vodě paráda. Oproti původnímu TWD diametrálně odlišné prostředí táhne a je to prostě napínavé. Jakmile však hlavní postavy nechaly moře za sebou, cosi se hrozně zvrtlo a z dílu na díl jako kdyby začal psát scénář někdo nekompetentní. Postavy jednaly bezdůvodně stupidně a logika dostávala pořádně na prdel. Naštěstí se scénář postupem zase z této demence vymanil a závěrečné epizody jsou opět skvělé. Jako celek tedy druhá řada dobrá a to hlavně proto, že postavy mě baví víc než ty z TWD (zejména Alycia Debnam-Carey a v závěru i Cliff Curtis). Snad se ale pro příště scénáristé podobným výkyvům vyhnou. Hodnocení série: 4/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- FTWD sice nemá Negana, ale ani to nezabránilo celému seriálu hravě překonat jeho staršího bratříčka. FTWD je svižnější, má dravější a živější režii, též má zajímavější a uvěřitelnější postavy, které se rychle vyvíjí a obsahuje i něco, čemu se dá říkat příběh. Určitě to není na čistých 5*, na to má FTWD až příliš mnoho rezerv na několika frontách (logika některých rozhodnutí dost skřípe), ale pořád je to velmi zábavná a hodně nekompromisní podívaná. Hodnocení série: 4,5/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- Tentokrát se dá celá série rozdělit na dvě diametrálně odlišné poloviny. Dočkali jsme se masivního časového skoku, kdy jsem si první dvě-tři epizody připadal dost mimo a měl pocit, jako kdyby mi někde ušla celá série. Seriál se totiž chtěl časově srovnat s původním TWD, aby si tvůrci mohli přizvat putujícího Morgana. Celá první půlka je vyprávěná retrospektivně a postupně zjišťujeme, co se s celou skupinou Madison stalo. Nechybí napětí, nekompromisní zvraty a celkově ty ingredience, které máme na seriálu rádi. Zato druhá polovina je tak trochu restartem, do seriálu přichází nové postavy a víc než kdy jindy se putuje z místa na místo. Osobně mám cestovací epizody velmi rád, ale seriál v tuto chvíli až moc trpí jakousi bezdějovostí a nelogickým chováním postav. Ta bezdějovost mi nevadí, osobně mám rád focus na survival a vztahy mezi postavami, takže mi nějaký Negan-like záporák nijak zvlášť nechybí. Postupně ale začne tempo hodně upadat a v momentě, kdy měla série vrcholit, dostáváme utahané a tak trochu vtipně nelogické finále. Takže ve výsledku zklamání, byť na dobré momenty (a že jich 4. série měla dost) nezapomínám. Hodnocení série: 3/5 --- PÁTÁ SÉRIE --- Problémy předchozí řady přetrvávají a co víc, jsou snad ještě výraznější. Nemůžu říct, že by mě ani pětka nebavila. Má pár zajímavých nápadů (jaderná elektrárna), má stále fajn postavy s trochu naivně pitomými, ale lidskými motivacemi. Problém s pátou sérií je ten, že se tam opět absolutně nic neděje, nula zvratů a 90 % času se příběh ani nikam nevyvíjí. V zásadě mi důraz na postavy a jejich psychologii nevadí, ale tady je to prázdno skutečně až extrémní. Plus ta stará známá TWD (ne)logika, kdy jednou dělá skupině problém hrstka nemrtvých a podruhé je kosí hlava nehlava. Jednou zvolí nějakou supr čupr taktiku a podruhé si na ní postavy ani nevzpomenou a radši udělají nějakou pitomost. Ale tohle přizpůsobování pravidel tak, aby se to hodilo scénáristům, je dlouhodobý TWD trademark. Příště by to každopádně chtělo kopnout rapidně do plynu, podobný volnoběh jsme zažili už u TWD a téměř to seriálu zlomilo vaz. Hodnocení série: 3/5 --- ŠESTÁ SÉRIE --- Upřímně, to nekritické nadšení ze šesté série zas až tak nesdílím, i když oproti řadě předchozí tu bezpochyby určitý kvalitativní skok je. Zápletka s Virginií mě až tak nechytla, neb se jedná jen o dalšího záporáka v řadě - velice podobného těm předchozím. Naopak si cením, kvůli roztržení skupiny, větší epizodičnosti, kde jsou jednotlivé díly malými ucelenějšími příběhy zaměřenými na menší skupinky několika postav. Druhá polovina série je už o poznání zajímavější, s několika dobrými nápady a dokonce i jednou epizodou, která jako kdyby se propadla časem z nějakého seroše z 90. let. Náběh na finále byl vyloženě výborný, mám obdobné razantní twisty, kde se nějakou velkou událostí zcela mění pravidla hry, hodně rád, ale i tady jsem měl pocit, že to co do zpracování mohlo být o poznání působivější. Hodnocení série: 3,5/5 --- SEDMÁ SÉRIE --- Divná série a zahozený potenciál. Nejsou to teda další Threads, ale první polovina čerpající z jaderného twistu z předchozí řady ještě ujde a má místy, i přes dost podivné střídání kamerových filtrů, slušnou atmosféru. Pak se ale věci vrátí do starých kolejí a to se týká i scénáře, který tentokrát není jen polo, ale místy vyloženě debilní. A vrací se i snahy o umění, které příliš nefungovaly v osmé sérii původního TWD a stejně blbě působí i tady. Převládá zklamání z celé série a z poslední epizody i rozčarování, protože FtWD zřejmě i začíná trpět syndromem zoufalého oživování starých postav. Hodnocení série: 2,5/5 () (menej) (viac)

ledzepfan

Jak mě první série bavila o několik levelů více než celé TWD, tak s dalšíma sériema to klesalo a klesalo až se to dostalo na přiblblou úroveň TWD. Občas tam problikne geniání nápad nebo silná scéna, ale v zásadě je to (stejně jako TWD) telenovela pro lidi co se vyhraňují proti telenovelám. Rozjezd čtvrté série sliboval příjemnou změnu, a chvíli to opravdu vypadalo na smysluplný obrat o 180° ale po pár dílech to, i přes nové (nebo přenesené), postavy zase začalo trpět tím samým alzheimerem jako předtím.... Celý TWD svět je snad ta nejpřeceňovanější seriálová zaležitost posledních deseti let. Přehlídka břídilství, diletantství, lenosti a naprostého opovrhování divákem jako uvažující bytosti.. ()

maddy

Prekvapivo veľmi fajn. Hlavným pozitívom je, že sa Fear the Walking Dead dostatočne líši svojim prístupom k látke oproti materskému seriálu. Aj keď stretnutia so zombies sú obmedzené na minimum a za jednu epizódu dôjde tak k dvom, tak sa darí vynikajúco budovať znepokojivá atmosféra, vykresliť zmätok a celkovo podať predzvesť blížiacej sa apokalypsy a pocitu, že čo chvíľa sa tu niečo veľmi nepekne pokašle. Miestami mi to svojou atmosférou pripomínalo až úvodnú časť v meste vo World War Z. Hlavné postavy neotravujú a tým pádom funguje aj mierne zdĺhavá rodinná línia, a navyše sa darí podať aj strach so zombies, ktorí tu nie sú iba mäso na porážku ako v pôvodnej sérii, kde im každý z tristo metrov dokáže trafiť rovno do hlavy, ale pre postavy predstavuje skutočný problém aj jeden zombík. Samozrejme, na výborný pilot pôvodného Walking Dead v réžii Darabonta Fear the Walking Dead nemôže dosiahnuť, no všetci vieme aká „telenovela“ sa z toho postupne stala. No vzhľadom k tomu, že Fear bude mať iba šesť epizód je tu záruka, že minimálne kvality prvej Walking Dead série dorovnať bez problémov môže, ba ju pri troche snahy aj presiahnuť. Za mňa zatiaľ spokojnosť, aj keď obava, že to ďalšími rokmi a sériami pôjde skôr k priemeru tu je vzhľadom na ... no, na ten Walking Dead. Edit: finále našlápnuté ako nič iné, škoda tých slabších epizód štyri a päť. / Season 1 = 3,5* (7/10) ()

Paxxx.cz

Po třech dílech měním na 4*. Pilot měl pomalý rozjezd, ale další epizodyuž nabídly velmi dobré momenty a příběh se začíná dobře vyvíjet. Uvidíme jestli se kvalita udrží až do konce první série (teď jsme v půlce), zatím tedy 75%. ()

Vxxx

K pátému dílu už jsem se nedonutila. Pro mě nuda. Neustálá tma, drama... Žádné scény na odlehčení. Na něco takového mám původní Walking Dead. To bych už taky dávno přestala sledovat... nebýt magor, který prostě rozkoukaný seriál už musí dokoukat. FTWD prostě není pro mě a nestojí mi to za ten čas. Nesympatičtí herci, plno postav, které se mi akorát pletou (speciálně ženské vedlejší postavy... Neberu 2* ()

agentmiky

Neboť jsem viděl tu opravdovou sérii Walking Dead,tak bylo s čím srovnávat.Především musím ujasnit,že se to z počátku nesmírně vleče.Ten,kdo chce hned akci,tak nebude nadšený.Ale když těch pár prvních dílů vyčkáte,tak to vůbec není špatné.Cliff Curtis,který je mým oblíbeným hercem ve vedlejší roli,zde hraje hlavní roli.Oproti Rickovi z původní série má výhrady proti zbraním,je to jeho přesný opak.Uvidíme,co přinese následující rok s druhou sezónou,protože mě poslední díl utvrdil v tom,že pro mě tento seriál ještě neskončil.Hodnocení:75% ()

dejww

Podobně jako staršímu bratru to tomuto seriálu šlo skvěle na začátku. Doufal jsem, že dostaneme odlišný pohled na celí vývoj nákazy. Ten jsem na začátku vskutku dostali a přes první zdlouhavé díly první řada skončila velice nadějně. Další dvě řady se povedly možná ještě o něco víc. Nicméně čtvrtá na mě zatím působí tak, že tvůrců. Řekly tvůrci staršího bráchy: „Hele my jsem to už úplně zkazil. Musíte to taky zkazit, aby nikdo neříkal, že jste lepší seriál.“ To se bohužel stalo. Dostali jsem naprosto nelogický a zbytečný časový posun který nikdo pořádně nevysvětlil a nejlogičtější vysvětlení je, protože prostě Morgan je magor a my ho v TWD nechceme. Tak si ho vmete časovou osu si nějak polaďte a hotovo. Nerozumím tomu, proč oba seriály z tohoto světa začaly víceméně “realisticky“ a postupem času se z toho stává čím dál tím větší absurdita a surová akce za použití výdobytků kultury před nákazou stoupá. To je potřeba se opravdu hnát za akcí za každou cenu? ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (viac)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (viac)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (viac)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (viac)