Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

• Česko Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (viac)

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí? (Continental film)

Greg25

Nějak se mi nechce věřit, že z toho světa nešlo dostat víc. Proč celý šablonovitý děj je tak předvídatelný, plný nejotřepanějších klišé a jaksi se táhne na vlně nudy? Platí to o celé sérii a třetí díl to završuje. Navíc všechny ty scény, jako kdyby v nich nebylo nic navíc, celé to působí hrozně neživým dojmem a mdlé dialogy to zrovna nerozhýbou. Před dvaceti lety by to možná prošlo, respektive stačilo, ale ta doba už je dávno pryč. Jednoho spíš napadá, jestli část úspěchu Harryho Pottera vlastně nebylo jen sakra dobré načasování. Jsem moc zvědavá, co na to řekne další generace čtenářů a diváků. Ale už teď víme, že z téhle konkrétní odnože nikdo vískat nebude, teď ani v budoucnu. PS: Nevím, co k tomu vedlo, ale prakticky z děje vymazat jednu z hlavnějších postav a přijít tak o jediný energický prvek filmu, jedinou dynamickou postavu, je fakt nápad za milion... 50% ()

Dunadan

Úprimne dúfam, že séria Fantastic Beasts týmto dielom definitívne skape. Na trojke je totiž fantastické snáď iba rozhodnutie štúdia poslať ju radšej do kín, než do koša na odpadky, kde by sa podľa môjho názoru vynímala ďaleko lepšie. Mám pocit, že jediný, kto sa tu ešte aspoň trochu snaží, je chudák James Newton Howard, ktorému je to ale prd platné, keď jeho hudobné motívy doprevádzajú všetok ten bezduchý, zatuchnutý a nezmyselný paskvil naokolo. A tých niekoľko fajn mávnutí čarovnými prútikmi to z biedy rozhodne nevytiahne. ()

Sunny.69

Zase další film, kterýmu na kvalitě ubrala nejvíc stopáž. To je nějaká novinka, že má vše přes dvě hodiny?  Posledních 40 minut stojí opravdu za to, ale to celé předtím je spíš táhnutá nepříliš jasná nuda. Škoda. ()

mateas.matt

A coze vlastne je to Brumbalovo tajemstvi? Tezko rict.. film se neskutecne tahne, ten film je proste linej jako ja. Jedno z mala pozitiv co tu vidim je to, ze neni tak preplacany efektama jak druhy dil. ()

MiniMinion

Celkově vzato to není špatný film, jenom se v něm prostě nic nestalo. Na konci jsme více méně tam, kde jsme byli na začátku, jen s pár změnami, které vlastně ani nejsou pořádně vysvětlené či zdůvodněné. Je to o něco zábavnější, než minulý díl, ačkoliv k jedničce se to zdaleka neblíží, ale aspoň se to chvílemi nebere tak vážně a například scéna s kraboštíry je výborná, připomíná mi tón právě těch prvních Zvířat. Newt a Jacob jsou stále výborné duo, k týmu se naplno přidává Theseus a je mnohem sympatičtější než minule, Jude Law je stále fantastický Brumbál, no a představuje se Mads Mikkelsen jakožto náš nový Gellert Grindelwald. A musím říct, že jakkoliv mám Johnnyho Deppa rád, daddy Mikkelsen je prostě mnohem lepší volba. Jen jsem doufal, že scénáristé nějak jeho změnu vizáže odůvodní, ale na to se tedy očividně kašle. Obecně se zde ignoruje spousta věcí či dokonce postav z předchozích dílů. A to s velice chabým vysvětlením, či někdy dokonce zcela bez vysvětlení. Narozdíl od dvojky se ale opět stávají titulní zvířata naprosto stěžejní součástí příběhu, za což jsem velice rád. Celkově stále podstatně slabší než první díl, ale o něco lepší než ten druhý. Zatím se ale v celkovém příběhu této série stalo pramálo a nemá to vůbec žádný spád. Jen se pomalu vytrácí magie, šedne to a pohasíná. Snad se to zvedne, ještě mají dva díly… Brumbálova tajemství: 6.5/10. ()

TORTERAjirka

Po karambolu v podobě minulého dílu udělal David Yates snad nejrozumnější věc, kterou mohl a to, že se rozhodl celý koncept vyrábění filmu překopat. A světe div se, když už to nepíše samotná Rowlingová, které filmové scénáře nejdou, tak to začíná fungovat. Podařilo se uzavřít většinu absurdních příběhových linek a v příběhu se dá orientovat.  Nicméně příběh je bohužel děsivě předvídatelný, motivace postav jsou místy nesmyslné a celkově příběhově trpí naprosto stejnými problémy, které má celá série. Jsem ráda, že jsme se dočkali relativně fanouškovsky uspokojivého (byť ne dokonalého) rozšíření světa. Stále mi teda vadí, že se ve filmu máte, zejména v první části problém zorientovat a pro ne-potterheady bude celkem problém příběh pochopit.  Co musím pochválit je hudba a obecně některé skvělé scény. Celkově to docela funguje a sérii to celkem vytahuje z propasti. Nicméně žádný zázrak to také není. ()

warrenur

Pribehovo treti diel celkom usiel. Je ponimany vo vaznejsom duchu a napriek niekolkym preslapom a "natahovackam" som neni az tak "zhrozeny" ako divaci udelujuce rezolutne jednohviezdia. Avsak, na mieste Grindewalrd-a by som si viac prial Depp-a ako Mads-a, nesedel mi v tej roli. 60% Zaver bol milunky. Zial tieto separatne tri diely fantastickych "zverov" si ma nikdy, ani z daleka, neziskali tak, ako seria o Potterovi. ()

LordBeeDoO

Zbytečný a fantasticky nudný film. Scénář, který nedává smysl, scény, které ničím nepřispívají, strnulí herci, kteří se tváří jakoby nevěděli co mají říkat. Důležité postavy z předchozích dílů nemají žádný prostor, nové postavy bez jakéhokoliv pozadí se naopak snaží prosadit, ale nemají jak. Doufám, že pokračování už nikdo natáčet nebude. ()

Saur.us

Po předchozích Grindewalkových zločinech krok ke zlepšení. Stále je to silný průměr daleko za originální sérií, ale alespoň jsem se od začátku nemodlil, aby byl už konec. ()

Untentrauer

Ve hře hogwarts legacy, která vyšla 2.10.2023 mám momentálně nahráno 247 hodin. Kde začíná má objektivnost a kde končí posedlost? Jako fanoušek série si nevidím do huby a jsem schopný ledacos odpustit. Nedokážu to hodnotit objektvině. Ale pokud jste fanda, jako já, pak je tohle tutovka! ()

Thire

O trochu lepší, než druhý díl. Pořád je to ale spíše o Brumbálovi a jeho "geniálních" plánech, než o Newt/Norbertovi a zvířatech (i po třetím filmu mám problém si pamatovat jméno hlavního hrdiny, protože v každém jazyku je jiné). Fantastická zvířata byla zakomponována do děje o něco více, než v předchozím filmu, kde byla zvířata jen v názvu. Mikkelsen jako Grindelwald celkem ok, víc se mi líbil Ulrich z Dark. Hvězdička navíc za Jacoba, který mě v tomto filmu opravdu bavil a jeho role mu dobře sedla. Ostatní postavy výrazně slabší, Queenie byla dost nesympatická a vypadal jakoby zestárla o 10 let, to stejné Yusuf. ()

Domis2809

Film byl přesně takový, jaký jsem ho čekal, nebylo tam nic míň, bohužel ale ani nic víc. Tvůrci se snaží ukázat, že film neberou na lehkou váhu a vymýšlejí co nejvíce propracované plány...k čemu to ale, když zakončení filmu dopadne tak, jak musí každý divák, který viděl předchozí díly, čekat. Přeobsazení Johnyho Deppa mě mrzelo, jelikož patří mezi mé oblíbence, přitom to, jak Mikkelsen ke Grindelwaldovi sedí, byla jediná věc, která mě šokovala. I když to vypadá na další díl, není to teď něco, co bych netrpělivě očekával. ()

Kopi1

Tak asi nejhorší vyvrcholení trilogie co jsem viděl. Prázdný a nudný film, kde se nic neděje. Asi 80 % filmu se zaměřuje na nějaké vedlejší mise, které nemají s koncem nic společného, nejsou zábavné a jsou tam prostě bez nějaké pointy, aby měli postavy co dělat. Postava Credence absolutně nezajímavá a na to, jak dělali, že bude silný, tak jsem se těšil na nějakej souboj, no ten trval asi 10 vteřin, pak dostal na prdel a Brumbál mu promluvil do duše a tím to haslo. Grindewald takovej nějakej bez jiskry (Mads ne, ale špatně napsaný), jako vlastně celý film. Když to porovnám například s filmy od Marvelu, tak tam je vidět, jak těm lidem na tom záleží a vědí, co fanoušci chtějí, zde nic takového. Ať si David Yates dá už od toho pokoj a nechají to být. Když už, tak by se film měl odehrávat např. 200 let před nebo 100 let potom. Nezáživný, prázdný, nulové napětí, souboj byl dobrý asi jenom jeden a ani Jude Law mě v roli moc neoslnil, jedinej, kdo se mi furt líbil, tak je Eddie. ()

BOURQUE

Tretie pokračovanie príbehu Fantastických zvierat nedokázal prekonať svoje tiene z minulosti. Príbeh síce dostáva malý impulz v tom, že charakter prof. Brumbála je trochu lepšia rozobraný, ale nič ďalšie, významnejšieho charakteru, sa nestane. Film sám v sebe je zbytočne nafúknutý na 143 minút, je pomerne statický a ani finálna bojová scéna dvoch titánov nedosahuje požadované kvality. Výmena (dôvody sú známe) J. Deppa za M. Mikkelsena určite nie je krok vedľa. Ale sú prípady, keď ani tie najväčšie hviezdy nedokážu zalepiť všetky chyby, ktoré film obsahuje. Bolo by na čase väznejšie zamyslieť nad tým, že či sa táto filmová sága (a hlavne v tejto forme) má pokračovať. P.S.: Pre prípadných nadšencov zopakovanie minimálne predchádzajúceho diela je doporučené. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

panvasik

Ach jo... už podle trailerů jsem doufal v to, že film dokáže vrátit seriózní jméno Fantastickým zvířatům, když všichni víme jak dopadla dvojka, ale dopadlo to tak, že já vlastně ani nevím, jestli se mi dvojka nelíbila nakonec více...  :( 35% ()

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

23.02.2023

Pakliže jste posledních pár týdnů netrávili na opuštěném ostrově, nejspíš jste slyšeli o nové videohře Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera, odehrávající se v Bradavicích a na blízkých pozemcích… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)