Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

• Česko Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (viac)

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí? (Continental film)

DragonnCZ

3/10. - Je mi to opravdu líto, opravdu, ale toto je prostě strašně nezajímavý, ohraný, a unuděný až na strop, že to není ani není možný, pro mě jako největšího Potterheada už odmalička co by nasedl ihned spěšným vlakem do Bradavic, je mi líto kam ten krásný kouzelný svět spěje a působí tak hrozně nudně a bez jakýchkoliv nápadů a je vidět, že značce dochází pomalu, ale jistě dech. Stejný režisér David Yates si tu absolutně nevěří, jeho režie je už po několika filmech průměrnou až podprůměrnou prací, o té akci ani nemluvim jak je příšerná, a to fakt uměl fenomenálně natočit Relikvie Smrti nebo se dokonale utvrdit už ve Fénixově řádě. Film má třeba celkem aspoň dobrý tempo a aspoň to odsejpalo. Eddie Redmayne je skvělý herec sám vím jak umí dobře hrát např. v Teorii všeho, ale tady mi přišlo jako kdyby se tu objevil omylem, podepsal omylem, a neví co vlastně má hrát a celej film se chová jak mimoň. Film mi na 2,5 hodiny třeba přišel jako 1,5, ale ten čas je opravdu zahození z okna a radši ho investujte jinam. Postavy tu vůbec nevyužívají své potenciály. Scénář taky stojí nejvíc za vyliž prdel a Rowlingová asi neví, že psát knížku a scénář jsou dvě rozdílný věci, takže ta ať na scénář už radši kráva nehrabe, a taky proto celý Zvířata působí hrozně meh a unuděně, i když u dvojky a jedničky přimhouřím obě oči. Hele dokážu říct, že sem rád, že se to prostě lidem líbilo, že mají k tomu filmu vztah a líbil se jim. Mě by se taky líbil, ale zhlediska filmařiny, to je naprostá katastrofa a nuda až na půdu. Prostě sem nic v tom filmu necítil, žádný kapánek kouzla, a samotný soundtrack mi jen řekl, jak ten původní Harry Potter je masterpiece. 1ka Zvířat byla dá se říct fajn, ale má své chyby, ale dala se a je to 7/10, má nosný scénář co to vede kupředu a funguje to, ale furt to není prostě ono co ten Harry Potter. Dvojka jde v podobných šlépějích, skvělá akce s temnotou + můj milášek Johny Depp, který si tam Grindelwada dával, a film to je tak 6,5/10 a ten příběh už, ale působí dost nudně. Co se musí nechat, Harry Potter vždy bude mít parádní kouzelnický efekty a i tady vrámci akce ani jednou nepohořeli a líbili se mi. Toť vše, je to sračka nečumte na to :)))) ()

koxin

Má to fajn momenty, nápady, postavy, i zápletku. Jen je vše dotažené tak napůl a polovina filmu jakoby se děla někde mimo, pročež spoustu věcí zanechává jen otazníky, na které ale ani vlastně nechci kdovíjak moc znát odpověď. To je o to víc zvláštní, když se to celé táhne, a věřím, že i při tomhle množství postav a naznačených dějových oblouků by se to při té stopáži mělo zvládnout zahrnout vše. Zvládlo? No, napůl. Ale fandím tomu, aby to přecijen neumřelo, protože drobné zlepšení tu je. A třeba do toho avizovaného pátého dílu to stihnou udělat napínavým. Potenciál na dobrej příběh tam je, a pomalu se tím nahrazuje ten původní záměr prvních dílů, kterým bylo dle mého názoru prodávat plyšáky CGI zvířátek. ()

oveckaoa

No je to lepší jak dvojka , ale žádná hitparáda to není. Ze 143 minut je tam tak 10 minut akce za to tam tak 50 krát zazní, že je Brumbál teplý jako lidi nejsou vypatlaní oni to pochopí napoprvé nemusíte to do nich rvat pořád. Credence je zde úplně zbytečný a kdyby tu nebyl nic se nestane a pokud čekáte jak já, že bude proti Brumbálovi bojovat tak více než scénu v traileru nedostanete jeho vysvětlení proč viděl Fénixe je debilní. Queenie je tam totálně zbytečná jen tam stojí chodí a čumí a na konci prozře k čemu bylo všechno to na konci dvojky , když během jednoho filmu mění strany.  Nejhůře nicméně dopadla Tina ta dostala 2 minuty filmu kdy se objeví na svatbě. Jaký mají  smysl nějaké kouzelnické volby, když vítěze určí zvíře co kdyby to zvíře nevybralo ani jednoho/jednu proč to zvíře vůbec na začátku Mlok chytal, když je tam řečeno, že na tom místě ty zvířata žijou   navíc na konci se z toho stane feministická agitka už od začátku je vidět tlačenka na to, aby vyhrála ta ženská a hádejte kdo vyhrál přece ta ženská? Další problém na to, že jsou to kouzelníci a dělají ze sebe něco lepšího tak zde nedokážou nikoho zabít. To nejlepší na konec nějaké krevní pouto zrušíte tak, že Vy budete někoho chránit a ten druhý ho bude chtít zabít Vaše kouzla se srazí a je po poutě co to je za ptákovinu. Tohle bude vadit více lidem než to co udělaly s Credencem na konci dvojky přijde mě, že si Yates řekl nasral jsem lidi ve dvojce co kdybych je nasral ještě více ? 40 procent ()

anli

Tak k nám přilétl třetí díl Fantastických zvířat a co nám další příběh z kouzelnického světa přinesl?Inu hezky popořádku.Gellet Grindelwald pokračuje svojí nastavenou cestu za převzetí moci nad kouzelnickým světem a zničení toho lidského ,tedy mudlovského . A mladý Brumbál dává dohromady tým ,aby tomu zabránil . To je jednoduchá synopse a příběh pokračuje tam ,kde skončil druhý díl.Temnota je viditelnější a je mnohem blíž . Třetí díl je první díl ,který má opravdu pořádný příběh a otevírá cestu k pořádnému vyprávění a motivaci všech postav ,která byla před tím ,říkám to na rovinu ,trochu nejasná . Zásluhu na tom má bezpochyby Steve Kloves ,který tady poprvé pracuje na scénáři s J.K:Rowling a díkybohu za to . Už jsem to napsal a musím to znovu opakovat ,ale Rowlingová si ukousla příliš velké sousto ,když z tak útlé knížečky chce napsat 5 filmů .A jak ukázali první dva díly -bylo to nad její síly a schopnosti. Ono něco jiného je napsat knihu a něco jiného scénář pro film ,to je jasné.Takže scénář už je tu patřičně rozmáchlý ,začínáme chápat motivaci postav a začíná do sebe zapadat i děj a jednotlivé dějové kousky v jeden větší kouzelnický celek. Naprosto nechápu ,jak někdo může říct ,že nic nechápal a nerozuměl tomu.Myslím ,že každý průměrně inteligentní divák je hned v obraze ,tedy samozřejmě za předpokladu ,že viděl předchozí dva filmy.Velký posun je tu v postavách ,protože tou hlavní přestává být Mlok a stává se jím Brumbál a jeho rodina ,což je moc dobře ,protože to tím pádem začíná mít to správné kouzlo ,tajemství a napětí. Potkáme tu známe postavy (Brumbálův bratr) ,známé věci (obraz Brumbálovy sestry a známá místa ( Bradavice ,Prasinky ,Komnata nejvyšší potřeby).Steve Kloves moc dobře ví ,kde se takový příběh má odehrávat a co sem hlavně patří a co chce divák vidět.Je to bezesporu jeho práce si troufám tvrdit.Dozvíme se spousta věcí o Brumbálovi a Grindelwaldovi a jejich vztahu a o příběhu a motivaci dalších postav.Co je tu opravdu prvotřídní je kamera George Richmonda ,která je opravdu úchvatná a dechberoucí .Koncepce jednotlivých záběrů je vskutnu precizní a jeho nasnímání jak velkých celků ,tak detailů je perfektní.Umí se proletět krajinou ,stejně jako zabrat důležitý detail ve chvíli ,kdy je to třeba .Moc rád jsem se vrátil do známých míst a trošku jsem se po druhém díle bál . Nakonec jsem byly spokojen ,i když nějaké ale stále mám .Tak předně se museli tvůrci vyrovnat s přeobsazením  ,neboť Gelerta Grindelwalda tady místo Johnyho Deppa hraje Mads Mikkelsen a to není jednoduché . A hned dávám odpověď - chybí nám Depp? Ano .A zhostil se Mikkelsen své role dobře a důstojně,?  Ano  , jen je prostě jiný , ale skvělý.A dále musel jasně pokračovat příběh ,který směřuje k velkolepému souboji obou rivalů .Taky nic jednoduchého . Musím říct ,že jsem konečně začal chápat plnou motivaci všech postav ,jejich chování a co a proč dělají . Trochu mám jen stále problém s Mlokem ,jehož postava ničím nevyníká a je takový nezajímavý .Vlastně možná ,jak řekl Brumbál ,má absolutně čisté srdce jako on sám .Ale to je jen můj pocit a můj názor samozřejmě ,nicméně mi pořád dělá trochu problém Mloka přijmout a akceptovat ,ale už je to mnohem lepší než v předešlých dvou filmech.Dále bych vyzdvihl hudbu ,která je vyníkající a James Newton Howard zapracoval i několik původních motivů ,včetně toho hlavního Johna Williamse , které tu prostě chceme slyšet a bez kterých to není ono.Vizuální stránka filmu je opět dokonalá ,jak exteriéry ,tak výprava ,tak vizuální efekty.A musím říct ,že vidět film ve 4K a 7.1 zvukem je naprosto dokonalá pastva pro oči a uši . Chtělo by to ještě zapracovat na příběhu ,přece jen je tu dost postav a děj občas až nepříjemně přeskakuje z místa na místo a divák musí velmi pečlivě sledovat a jindy se zase zbytečně na poměrně dlouhou dobu zastaví a nic se neděje . No madam Rowlingová ,filmový scénář je opravdu náročný a ne každý téhle mety dosáhne ,i když píše knihy .Doporučuji dále spolupracovat se Steve Klovesem ,který kouzelnický svět dokonale zná a ví co potřebuje.Takže opět mávám hůlkou a chvíli přemýšlím a při porovnání předchozích dvou filmů dávám 80% s čistým srdcem a jen doufám ,že další dva filmy vzniknou ,abychom se dozvěděli ,jak to vše dopadne a skončí.Závěrečný souboj Brumbála a Grindelwalda je perfetní a dechberoucí ,i když poměrně krátký a naznačuje ,jak bude vypadat ten velký . Takže se budeme těšit a doufám ,že kvalita téhle série bude stoupat a bude se moci po dokončení aspoň trochu rovnat s Harry Potterem. Expecto patronum !!!! () (menej) (viac)

hroubek

Velké zklamaní. Mám tuhle série dost rád, na příbězích o brýlatém chlapci s bleskem na čele jsem vyrostl a je to má srdcovka. Tohle se mou srdcovkou nestane a upřímně mě to mrzí. Těšil jsem se na tento film, doufal jsem, že se to povede a vydělá to hodně peněz, abychom dostali velkolepé finále. Teď, pár hodin po novinářské projekci neustále přemýšlím nad tím, zda chci další díl vidět se stejným tvůrčím týmem. A odpověď je, že ne! Další díl chci, ale je potřeba, aby se studio a hlavně J. K. Rowlingová nad sebou zamysleli a dali nám dobrý a zábavný příběh, jelikož tento film si za rámeček nedá ani jeden z nich. ()

fabecc1222

Tenhle díl možná i půjde v rámci série (Pokud nějaké další díly teda vůbec budou, nebo se radši nenastartuje nějaká nová série, už jen s Brumbálem) hodnotit lépe, pokud naplní mé očekávání, že se bude jednat o jakýsi překlenovací díl, kde se konečně zbavíme vedlejších linek, které nikoho nezajímají (Credence, Queenie, Jacob) a začneme se snad už konečně soustředit na to důležité. Je neuvěřitelné, že máme za sebou tři díly, a v rámci hlavní linky jsme se vůbec nikam nepohli, a na konci filmu se vždycky vrátíme zpět na začátek. Je vidět, že tvůrci vůbec neví, co s touhle sérií dělat, a potácí se jen od nedůležitého milníku k druhému a ještě k tomu postupně stíhají nabourávat zažitá fakta z HP. ()

VanTom

Přestože se mi předchozí Fantastická zvířata z většiny vykouřila z hlavy, docela jsem se chytal (byť opravdu nikdo ani větou nezmínil, proč najednou Johnny Depp vypadá (i se chová) jako Mads Mikkelsen) a neurčitý plán Brumbála s "týmem" spojenců se rozběhl slušně. Ovšem když měl nesoudržně klopýtající děj gradovat, přišlo roztahané, umolousané finále ("skořápky" s kufry a volba) bez rytmu či tempa, které výsledný dojem shodilo málem do podprůměru. Osobně bych se sérií teď a tady klidně skončil, nějak mě další osudy žádného ze zúčastněných neinteresují. [Viděno v kině – CineStar Anděl] ()

VasaX

Jak moc mám rád ten svět, a rád z něj uvidím co nejvíc ale Brumbálův sekret mě bohužel dost zklamal. Jude Law je cool, Mads co vystřídal Deppa je taky cool. Zbytek se tak nějak komíhá okolo jejich dvojhvězdy (zejména "agenti", to jsou hrozní strašáci, před TV Barrandov by našli čekat lepší komparz). Problém je v tom, že tenhle film se bere hrozně vážně. Nemám nic proti tomu, aby to bylo temné, ale chce to i trochu lehkosti, aby pak ten patos, co je tam naroubovaný, se lépe trávil. Tady už je to ale za horizontem vážnosti a ani občasný gag to nezachrání a patosem nasáklé scény jsou pak jako by vás v nejlepší zábavě někdo pleskal ledovým kaprem přes koule. To že to bolí je na tom to nejmenší. Další problém je výměna Johnnyho za Madse. Nic proti Madsovi, je to fantastická volba pro jakéhokoli chladného záporáka, ale jeho Grindelwald je prostě rázem úplně jiná postava než ten kterého vytvořili s Deppem. A tak se rázem ocitáme v alternativním vesmíru, působí to jako pěst na oko a očividně parádního monokla má i Yates, který pře otok nevidí, co se mu rozpadá pod rukama. Vizuálně to je úžasné, vyprávěcí kostra působí uceleně, ale celé to prostě nějak nefunguje díky všem těm kouskům, které tu kostru obklopují. Rád bych řekl, že tohle mělo vyjít přímo na nějakou streamovací službu, protože když u toho budou lidi žehlit nebo chystat večeři, nebude je tak mrzet ta více jak dvouhodinka něčeho, co působí, že mohlo mít klidně jen třicet minut. ()

Sany33

Príbeh: Grindelwald je opäť na úteku a jedinou nádejou ľudstva pred xenofóbnou genocídou sú Dumbledore a jeho team. Herecké obsadenie: Johnnyho je veľmi ťažké nahradiť ale Madsovi  sa to skoro podarilo. Ide o vynikajúceho herca, ktorý ale kvôli scenáristickým lapsusom nemal moc čo hrať. Podobne je na tom aj vynikajúci Jude Law ktorého evidentne rola Dumbledora baví ale potenciál tejto postavy je zabitý chabými dialógmi a ešte niečím, čo sa divák dozvie v prvej minúte a dvadsiatej sekunde filmu, čo nie len, že mi pokazilo dojem z filmu ale dosť to nahlodalo aj celé moje detstvo a sériu, ktorú tak milujem. Normálne som si musel film stopnúť a pozrieť sa či v post produkcií nefiguruje Netflix ale evidentne vie aj Wornerom z času na čas zajebať. Prevedenie: Najviac sa divák prirodzene teší z návratu do čarodejníckeho sveta so všetkým čo k tomu patrí ale atmosféricky to nefunguje. Magické momenty, ktorými oplýval prvý diel sú fuč a okrem nezmyselného máchania prútikmi, ktoré dokáže dokonca už aj mukel sa nič čo by dokázalo nostalgicky vrátiť fanúšikov série nedeje. Produkcia to vie a preto sa snaží nasilu vtesnať do filmu narážky na sériu o Harrym Potterovi, kde skalným fanúšikom pookreje srdiečko a filmu odpustia absolútny kolaps série. Ja sa medzi nich radím - a nie neodpustia. To, že tam bol Mads vtesnaný na silu a nebolo nijako vysvetlené prečo je tam zrazu jeho ksycht to tiež nechápem. A séria, ktorá nesie názov Fantastické tvory a dokopy ponúka asi 10 minút s týmito zvieratkami a jednu či dve dobré scény, je žalostne málo. Pocity: Som zhnusený. Absolútne odfláknutá filmarina kde už režisérovi, ktorý drží kormidlo od "Fénixovho rádu" evidentne dochádza dych a Jou už proste nevie nič normálne vymyslieť a tak do príbehu musia dávať wow efekty a emočne nevyrovnaný príbeh ktorý skáče zo záberu na záber bez evidentnej pointy. Pridaná hodnota: Neveril som, že nad nijakým príbehom z čarodejníckeho sveta budem lámať prútik ale tá doba nastala. Najradšej by som použil kúzlo pomätenia a zabudol, že som podobnú sračku vôbec videl. 25% ()

Eleanor05

Fantastická zvířata: Neumíme napsat scénář. Jak už jsem poznamenala u recenze k prvnímu dílu Fantastických zvířat, Harry Potter nikdy nebyl primárně o kouzelnickém světě a o tom, jak funguje. Dokonce jeho těžiště nikdy neleželo ani v tolikrát vyprávěném a tolikrát viděném souboji dobra se zlem (Potter vs. Voldemort). Všechno bylo o postavách. O skvěle napsaných a skvěle zahraných postavách, ztvárněných britskou hereckou smetánkou. Charismatickými a dobře od sebe rozeznatelnými herci... Fantastickým zvířatům chybí právě ona předloha, kterou měla Harry Potter série, a která by ony zábavné, osobité postavy obsahovala. A mimo jiné by obsahovala samozřejmě příběh, který by byl originální, nevšední a nevyskytovalo by se v něm tolik logických lapsů. Fantastická zvířata tak už od svého vzniku pouze parazitují na kvalitní značce svého předchůdce, téměř nic dobrého si ale z HP série neodnesla. Postavy, až na Brumbála, jsou děsné. Nudné, nezajímavé. Herci jsou vesměs nuloví, chybí jim jakákoli osobnost. Děj je rozvleklý, rovněž nudný a nedává smysl. Bezradnost Klovese a Rowlingové při psaní scénáře z toho přímo cáká ("Nikdo nemůže vědět celý plán." Jak by taky mohl, když ten "plán" neznají ani scénáristé?). Zase se tu boří zákonitosti HP světa - nikdo neříká zaklínadla, k nitrozpytu není potřeba hůlka, Priori Incantatem mezi Brumbálovou a Grindelwaldovou hůlkou? Really? Takže mají jejich hůlky stejné jádro, nebo se to jenom tvůrcům zdálo efektní? A tak dále. Nadužívání CGI efektů celý tento maglajz už nezachrání. Brumbálova tajemství (Jaká? Všechna jsou čtenářům HP dávno známá...) jsou zbytečným, nudným snímkem s hloupým příběhem, který nezaujme dospělé, a určitě nezaujme ani děti. Ledaže by je zajímala politika a volby. :D Chybí mu všechno to, kvůli čemu se stal svět Harryho Pottera tak oblíbeným. Příběh, postavy, herci, scénář, magická atmosféra. Zbylo jen CGI a to je sakra málo. 1,5*. ()

Brain-D

Výměna Madse Mikkelsena místo Johnyho Deppa vůbec nepřidala, ani neubrala. Ale směřování, kterým od druhého dílu až seriálově jde do kytek, tak to se absolutně nezlepšilo a bohužel za rok si nebudu pamatovat, že jsem tenhle snímek viděl. 45% ()

LEGACY

Naprosto zbytečný film, který jen bere čas dobrým hercům, jenž by se mohli objevit v něčem pořádným. Tohle ždímání HP bez špetky citu se mi nelíbí, stejně tak výměna Johnnyho Deppa, nebo hon na JK. Přesto všechno mě ve filmu potěšily alespoň efekty, ale postavy jsou plitké, s nikým nesympatizuji, ani nikomu nefandím. ()

Jaro.Krafcik

Už som videl fantasticke zvery 3, tajomstvá Dumbledora a musím povedať že si Yates splnil svoju úlohu režiséra. Plus tradične dobrý slovensky dabing. Podľa mňa rovnako dobré ako jednotka, aj keď dvojka mala tiež svoje čaro bola asi najslabšia. Trojka mala slabší rozbeh a zbytočne natiahnutú stopáž ale určite som si ju užil viac ako dve dievčatká vedľa mňa ktoré sa už nevedeli dočkať konca. Súboje a efekty stále dobre ale na seriu HP to určite nemá. A teraz pozor prvý spoiler odomňa v komentároch. Dozvedeli sme sa tie tajomstvá a jedno z nich bolo že Dumbledor je teplý. Áno to akože naozaj. Koniec spoileru a aj návštevy kina ktoré padla zase vhod. 4* ()

kklepkaa

Asi opět nejedu na čsfd vlně, ale prostě mně se to líbilo. Nějaké výtky samozřejmě mám, ale v kině na 4DX jsem si to rozhodně užila. Vysvětlení absence Tiny bylo nepřesvědčivé a souhlasím s tím, že Mikkelsen a vůbec jeho strana nedostala moc prostoru. Velká škoda. Nicméně bitvy mezi Brumbálem a Credencem a nebo Grindelwaldem byly skvělé. ()

drackula

Tento film má 143 minút. To je zhruba o 120 viac ako bolo potrebné. Hlúpe a nudné a nezachránili to ani občasné záblesky dobrých nápadov z čarodejného sveta. 40% HBO MAX ()

Vironey

Brumbál je buk? Tak s tím jděte do pr****. Jedině snad výměna Gargamela dává jakýs takýs smysl, Mads Mikkelsen to pozvedl z deppovské žumpy do trochu kultivovanější roviny. Nicméně celkově jde potterovská franšíza do kelu, co bylo na začátku milé a pohádkové, se postupně dostalo do trapnosti a banálnosti. Už si ani nedokážu vybavit, o čem byl předchozí díl (nebo díly? Už mi to splývá...), v paměti se zachoval jen pocit opruzelosti a trapnosti. Další díl vidět nechci. ()

Herzeleid

Jak hodnotit.. jsem rád za těch několik scén, které vás vrátí vzpomínkami do HP. Tím to ovšem končí. Fantastická zvířata se prostě celkově moc nevyvedla a tento díl obzvláště. ()

andalin

Přemýšlím, čím to je, že se všechny postavy ve Zvířatech zdají tak nezajímavé. 🥲 Bohužel mi zároveň s touto myšlenkou i přišlo, že jsem 80 % času nechápala, co a hlavně proč se děje. Mezi zbylých 20 % patří roztomilý zvířátka, roztomilý Newt, světelná hůlková show a Brumbál, který snad každých 5 minut zmiňuje, že miluje Grindelwalda. ()

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

23.02.2023

Pakliže jste posledních pár týdnů netrávili na opuštěném ostrově, nejspíš jste slyšeli o nové videohře Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera, odehrávající se v Bradavicích a na blízkých pozemcích… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)