Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

• Česko Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (viac)

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí? (Continental film)

johnywalker

Neoriginální a nelogická slátanina, kterou zachraňuje rozkošnej magickej srneček a pár vtípečků. Recast Grindelwalda není rozhodně největší problém totohle dílu, i když si stojím za tím, že Depp by vnesl do filmu trochu víc energie. Rozhodně doporučuju podívat se společně s někým, kdo HP svět zná skoro nazpamět, okamžitě totiž budete vědět, co všechno je špatně. K postavám si ani po třetím díle nevytvoříte žádný vztah, Kredenc je v příběhu naprosto zbytečnej, Ezra je jako herec příšernej. Většinu času člověk absolutně netuší, co se proč děje (film se totiž řídí motem "plán je nemít žádný plán", což se tvůrcům evidentně hodilo do krámu, jelikož na vytvoření smysluplného příběhu už asi neměli dech). Abych to shrnul - nacházím fakt jen málo pozitiv a je to zkrátka škoda. ()

Rathalos

V skratke by som to komentoval asi tak,ze tento treti diel je lepsi ako druhy,ale slabsi ako prvy,cize tym padom to vidim jasne a to na styri hviezdy...:-) ()

Olík

Zatím co si to v soudní síni rozdává Johnnyh Depp se svojí ex, rezervní Grindelwald kuje pikle, obvyklé i neobvyklé. Co určitě musím vyzvednout, tak že Brumbálova tajemství jsou první fanstastickozvířátkovskou zápletkou, která má svým způsobem nějaký dějový náčrt a dovede diváky i k jakémusi konečnému rozuzlení. Ale jinak tak trochu uměle nastavovaná krupičná kaše. Dlouhé, zmatené, jalové……jako by každé ze třech dobrodružství patřilo k jinému příběhu. Chápu, že skalní Harry Potter fans obrací proti J. K. Rowling hůlky, ale já se vlastně docela bavil……rozhodně víc, než u Grindelwaldových zločinů, ale taky rozhodně míň, než u prvního „hledání“. ()

helloween93

Zbytečně natahovaná nuda, kde kdysi zajímavý režisér Harryho Pottera tento svět zabíjí snad už posledním příběhem o Fantastic Beasts. Že se série o magických zvířatech WB a Rowlingové rozpadla pod rukama nemůže být pochyb. Už jen ta změna názvu u třetího filmu a upozadnění zvířat na úkor Brumbála dala tušit průser. A taky že jo, Secrets of Dumbledore jsou jeden z největších propadáků roku, který sérii pohřbil, a ta pokud bude dovyprávěná, tak už jen na HBO Max. 2* ()

geek.ondra

Stále jsem v té menšině která tomuhle akčnějšímu, scenáristicky rozvětvenějšímu a dospělejšímu pohledu na kouzelnický svět strašně fandí. Brumbálova tajemství jsou po řemeslné i herecké stránce bezchybná a po příběhové stránce se opět otevírá mnoho zajímavých možností. Zamrzí maximálně tak absence geniálního Johnnyho Deppa ale Mads Mikkelsen je nakonec poměrně slušný a snaží se. Tentokrát si to pro sebe celé krade skvělý Jude Law. Fantastická zvířata jsou tak pro mě stále ambiciózní a velkolepou ságou která si nyní může připsat třetí úspěšnou kapitolu. 8/10 ()

dudunecek

Kurz pro všechny spisovatele za pouhých 170 kč ! V tomto kurzu, který má pouze 143 min vám spisovatelka J.K. Rowlingová názorně ukáže, jak vypadá špatný scénář! Vhodné pro začínající scénáristy i pokročilé! McGuffiny, zbytečné a nevyužité postavy, nesmyslné motivace postav, budování scén, zmatený příběh, debilní pointy a mnoho dalších chyb a základů! Hrají v každém multiplexu! Jestli si někdy připadáte zbytečně, vzpomeňte si na Kredence a vlastně celou tuhle filmovou sérii, a bude vám hned líp. ()

B.Wilde

Po tom, co jsem na tenhle film slyšela takové špatné recenze, jsem od toho fakt moc nečekala a možná to bylo i ku prospěchu. Paradoxně se mi ten díl nakonec líbil asi nejvíc z těch tří. Já si asi nikdy moc nenašla cestu k postavě Mloka, takže to že tohle vlastně nebylo ani tak moc o něm, mi nakonec přišlo spíš vhod. Pořád jsem čekala, kdy přijde ta fáze kdy mě to přestane bavit, ale nestalo se to... jo je to takový temnější, sem tam proložené fajn humorem a asi mi to prostě sedlo. Každopádně tak jako tak, na HP tahle série prostě nemá a je to jiné. ()

katmandzoo

Zhliadnuté na premiére v kine a musím povedať, že vidieť to v IMAX verzii tomu dodáva vyššiu mieru kultúrneho zážitku. Ságu Harryho Pottera a všetko s tým spojené zbožňujem, preto je moje hodnotenie zmierlivejšie. Aj keď film obsahuje niekoľko logických, časových nejasností, prázdnych scén, bez ktorých by sa bez problémov zaobišiel a rýchloukončených dejových liniek/zvratov, divák dostane to svoje. Zároveň sa tu dozvieme dôležité informácie zo života hlavných postáv (viď. samotný názov filmu) a potešia aj výkony niektorých hercov (predovšetkým Fogler a Law, Mikkelsena som už videl predviesť lepšie výkony). Suma sumárum som však rád, že som to videl, páčilo sa mi to a už sa teším na pokračovanie. ()

tomik99

Steve Kloves jako scénárista rozhodně pomohl. Konečně tu máme celistvý příběh a každá postava dostane svůj příběhový oblouk, který je něčím zajímavý. Nutno podotknout, že film lépe funguje v úvodu. Čím více se blížíme konci, je to o malinko horší, nicméně se nejedná o kdovíjakou katastrofu. Série stojí na silným Brumbálovi, který se chová stejně tajemně a nelogicky jako v případě Potterovské série. Výměna Johnnyho Deppa rozhodně bolí, nicméně on nikdy nebyl hlavním problémem série. A o Madsu Mikkelsenovi se dá říci to samé. Zachráncem ale taktéž není. Poměrně zajímavý a stravitelný příběh dostane Queenie a Jacob. Tina Goldsteinová se objeví pouze na jednu dvě scény, ale ty jsou poměrně dost silné, takže za kapesníky se rozhodně stydět nemusíte. Celý film má výrazně silný politický podtext, ve kterém lze vidět určitou paralelu k dnešnímu světu. A je úplně jedno, zda si místo Grindelwalda představíte Andreje Babiše, Donalda Trumpa či jakéhokoliv jiného politika ze západního i východního světa, který nemá úplně čisté svědomí, ale zoufale touží po moci. V tomto směru je film skvělý. V čem je ale tedy opět problém? Ten tkví v závěrečné třetině, kde se Rowlingová a Kloves zkrátka nedokázali utrhnout ze řetězu. Chtělo malinko zariskovat, nechat volby vyhrát někoho jiného a zájem o sérii by byl razantně jiný. Jelikož se ale oba scénáristi vydali cestou klasického klišé a happyendem, tak celkově třetí film opět působí zbytečně. I když se v něm něco děje, tak poslední půlhodinka posílá celý snímek do kopru. Jsme opět na stejném místě jako ve dvojce a nikam jsme se nepohnuli. ()

JamesConnorG

8/10. - Nevím jak vy, ale já jsem nadmíru spokojen. Možná je to tím, že od Fantastických Zvířat nečekám nic moc extra velkolepého a senzačného, ale zase si nemyslím, že si film takový hate zaslouží. Ovšem zase hate chápu a aceptuji, z mé strany se ale jedná o celkém pohodové a okay pokračování. Jsem velký fanoušek Harryho Pottera už hodně let a tenhle film mě fakt nepohoršil, naopak jsem si ho užil :). ()

AloeB

Sinceramente, úplně jsem zapomněl, že jsem tento film před týdnem viděl. A ačkoliv jsem degenerát, který z kouzelnického světa sežere každé hovno, hlavně ať to má spoustu efektů a krásných kostýmů, tak po návratu z Yelmo jsem cítil příšernou pachuť a trpce jsem litoval, že u mne zvítězila touha udělat si na snímek názor dokud je ještě v kině. A já nechci nad Brumbálem, Rowlingovou a tím dalším odpadem lámat hůl, nechci se připojit k vlně stejných degenerátů jako jsem já, kteří tvrdí, jak je film a série obecně na hovno, ale ono je těžké se k tomuto mainstreamovému hejtu nepřipojit jednoduše proto, že se to objektivně velmi blíží k pravdě. K hodnocení se sice nemá cenu vyjadřovat, hádám, že mnohé bylo řečen tupci i oprávněnými, nicméně Rowlingová a zbytek scénáristů jednoduše nezvládají pracovat s vazbami mezi charaktery; rejža neumí představit děj ani svět a lahodná atmosféra kouzelnického světa se ztrácí. Jde již o druhý film, který surově cpe pokémony, kde akorát překáží, aby si alibisticky obhájil krkolomný název série. Dějově nikdo neví, o čem to má být, kromě stěžejních bodů, kterými je románek Brumbála a Grindelwalda a následně jejich souboj, k němuž snad někdy dojde. Ovšem si cením toho, že konečně veřejně přiznali jejich vztah, když už nic jiného. Proč jsme se dočkali až sem, kdy se série jmenuje koza a děj se točí kolem vozu je zřejmě neznámo ani samotné Rowlingové, odpověď se však může zdát velmi jednoduché. V roce dvatisíce kdovíkolik, kdy měla vyjít dobrodružná pohádka o sympatickém magizoologovi, se mohla zdát představa odlehčeného příběhu založenému na fiktivní učebnici (která knižně za nic nestojí) velmi lákavá, narazilo to však na potřebu Rowlingové odvyprávět jiný příběh, který se odehrává v tomtéž období a tak se v dokumentu Fantastic beasts and where to find them musel nutně objevit i zlovolný agresor Johnny Depp a jeho podivná mise v New Yorku (v porovnání s Voldym, který měl v Kameni mudrců jasný cíl - získat zpět své tělo - působí Grindyho snaha ulovit magickou černou mlhu poněkud fillerově). Nevím zda víc pro diváky či samotnou autorku se pak zdála Kouzelnická světová válka mnohem více vzrušující, ale Grindelwaldovy zločiny již přinesly kompletní proměnu na osudové drama o přežití kouzelnického světa - ovšem s tím, že se snažily zachovat atmosféru a sympatické charaktery prvního dílu, po vzoru Harry Potterů totiž musela mít i nová série novou sympatickou partu. A začaly první velké srážky, kdy golden trio nebylo do konfliktu osudově zainteresováno, fantastická zvířata ztrácela svoji roli a do toho si Yates jednoduše neuměl poradit z vyobrazením konfliktu na pozadí stejně umně, jako to Rowlingová zvládla v knihách, když se Voldemort dostal k moci. Série měla pokračovat ve vypravování dvou příběhů; více osobního děje s Mlokem, Jacobem a sestrami a též osudové drama Brumbála a Grindelwalda - skrze tuto schizofrenii však nezvládla správně zpodobnit ani jeden z nich. Byl by toto ale problém? Obecně si stojím za tím, že i toto netradiční pojetí se dá odříkat kvalitně, chce to ale více zkušeností, což Rowlingová, která (se vší úctou) postavila svoji první knižní sérii na archetypech a klišé, a Yates, který je možná tak řemeslník, co jednou průměrně napodobil Cuaróna, oba postrádají - či spíše nevidí její potřebu. Stojím si za tím, jak by bylo krásné dostat dobrodružnou sérii Mloka s kouzelnými zvířaty a pak někdy později válečné fantasy o válčících kouzelnících; ale úplně by mi stačilo, kdyby toto již existující spojení bylo psáno s rozvahou - jestli mají být ještě dva díly (sic se teď po neúspěších série hovořilo jen o jednom, ale bojím se, že by to ještě víc uškodilo), tak ať se vyserou na zvířata, Mloka nechají narukovat do války, rozpracují tvrdě vztah těch dvou hrdliček (B. + G. = <3) a soustředí se na jedno dobrodružství na pozadí války - trend natáčet Hry o trůny, aniž by se chápalo, o čem Hry o trůny jsou, je kapku škodlivý. Rozepsal jsem to dlouze a zmateně, možná to v budoucnu opravím, zásadní poselství by ale mělo být, že to šlo udělat jinak a jde to ještě spravit. A já jako degenerát, co má k tomuto světu nějakou zvrhlou lásku, bych si to přál. Je smutné, že ve mne probudí více emocí  neúspěch oblíbené fikce než některé události související s válkou na Ukrajině. () (menej) (viac)

ViktorS

Je to už dosť dlho, čo som videl naposledy Fantastické zvery, ale musím povedať, že sa mi tento tretí film dosť páčil. Je síce fakt, že nebiť jedného milého zvieratka, tak názov „Fantastické zvery“ by takmer vôbec nesedel k deju tohto filmu, ale pokiaľ tento nedostatok odignorujem, tak po vizuálnej aj príbehovej stránke bol tento film celkom slušný a mne osobne sa páčil o niečo viac ako predchádzajúci diel. Nebol tu síce Johnny Depp, ale Mads Mikkelsen ho nahradil veľmi dobre a od prvej scény som s ním nemal problém. Nechcem písať, že bol lepší, ale určite sa Johnnymu v tejto role vyrovnal. Som teda zvedavý či tvorcovia prinesú aj štvrté pokračovanie. Možno by bolo najlepšie vytvoriť pre Dumbledora a Grindelwalda samostatný film a sériu Fantastické zvery opäť prenechať fantastickým zverom. ()

Vabr odpad!

Okay, už jsem tento komentář psal jednou, a celý se mi vymazal, takže jsem se samozřejmě nas*al a s*al na tento komentář asi zhruba měsíc, a až teď jsem se tedy odhodlal na pokus č.2, který doufám, že vyjde, a bude podstatně zkratkovitější, protože nechci podnikat pokus č.3. Předem pro upřesnění - neviděl jsem jedničku, zbytek jo. Takže... Třetí díl započíná scénou z kavárny, kde sedí Brumbál a Grindenwald a melou rádoby zdrcený romantický kecy, což mě s*alo a nepochopil jsem, proč z nich museli dělat gay pár, když to absolutně nedává smysl a působí oba spíše jako dvě zhrzený buzny než dva mocní čarodějní protivníci. To mě vytáčelo po celou dobu, protože zkrátka wtf. K ostatním postavám ve zkratce. Mlok je trapnej rádoby dobrák, sekretářka je tichá myš, která to na konci "krutě zabombí", mudl je extrémně trapnej exot a nejspíše měl být komickým prvkem... nejspíše, Credence má debilní jméno a vztahy s ním jsou fakt na prdel, no a ostatní jsou směsicí všech předešlých - kýč, trapnost, nuda, pseudodobráckost, dětinskost, nelogičnost. Pokračujeme "humorem" (ten mě nas*ával na filmu nejvíce spolu s postavami a de*ilním dějem). Humor tu rozhodně nehledejte, ten tu zkrátka není, i když se asi na něj snaží nějakým mystickým způsobem cílit, který mi utekl. Přesto se ale lidi smáli - to mě opět s*alo. Přesněji proto, že kdyby to byl aspoň nějakej normální humor proboha a ne, že mudla udělá tuhle pi*ovinu a tamtu pi*ovinu - vždyť to  bylo tak nezku*věřitelně samoúčelný až mě z toho bolelo břicho - a jak se "cute" krtek a Větvík snaží dostat z klece - wow, děsně "vtipné", musel jsem u toho vřískat smíchy jako zbytek poloprázdného kina. "Humor" byl tudíž extrémně špatný a se*ou mě lidi, kteří se u toho popadají za břicho a chodí na další a další nesmyslná pokračování, neboť to vypovídá a jejich IQ, která nemají, a akorát tím svým hlupáctvím přispívají tomuto parazitovi Yatesovi a J. K. Rowling, demen*i! Příběh celkově je totálně de*ilně zkonstruovaný, protože od druhého dílu se neposunout vážně nikam, páni, to je výkon, tleskám! Tohle ani není spoiler - Grindenwald opět uteče a jsme tam, kde jsme byli na konci dvojky - hotovej wow efekt. Samozřejmě sarkasticky. Jinak je příběh neakční (výjimkou je asi 10 min v Bhútánu), nezajímavý, nudný, trapný, křečovitý a tááááák zdlouhavý vzhledem k nulovému progresu. Dál pokračovat v komentáři nehodlám, jen přihodím odůvodnění odpadu!, který je opravdu smysluplný: To, jak jsem slyšel, jak se ti lidi v kině neustále smáli každé pi*ovince a jak se nemohli přestat řehtat a užívali si tento plitký blábol, tak mě z toho přemohla skoro až deprese a takové silné rozhořčení, kam ty filmy v kinech míří, že tomu udělím nekompromisní odpad! Vždyť se proboha podívejte, tohle je ždímárna jasná až na Měsíc a já tohle nehodlám podporovat, už mně samotnýmu je líto těch 130 Kč. Radím Vám (velké V!, protože mám Vás ve úctě), abyste přestali tento nehorázný blábol podporovat, díky tomu tohle celé Fantastické šílenství jednou provždy snad skončí! P.S. Šel jsem na to do kina se dvěma spolžákama, kteří jsou magoři do HP, a naivně si myslel, že to nebude tak špatné. Bohužel očividně bylo. Mám ale radost, že se jim to taky nelíbilo, aspoň uznali pravdu pravdivou. P.S.S. Na vyhodnocení se*u. Tahle chujovina si to v žádným případě nezaslouží!!! () (menej) (viac)

HenryIvan

Logika diktuje byť k tomuto kritickejší, no, nejak sa mi nechce. Je to hravé, nenudí to a to, že to často nemá logiku na tom správnom mieste a že by to kľudne mohlo byť o triedu lepšie nebudem radšej brať do úvahy. ()

Johny M.

Přeobsadit Deppa a nechat tam Eddieho Obrnaobličeje je obří kiks ale budiž; to že ho nahradil Mads Neherec taky není úplně ideální. To že udělali z Brumbála zadkoláskaře by mi bylo taky celkem fuk... Ale když ona je to pořád taková děsná pí*ovina. 2,5* ()

Daiker

Opravdu jen pro fanoušky světa Harryho Pottera...... Film taky na něm parazituje..... Mělo se to hned všechno točit kolem Brumbala a ne tam cpát toho nesympatického herce s fan. zvířaty..... Jako fanda HP si to už určitě znovu nepustím a spíš se těším za pár let na zfilmování Prokleté dítě s původní sestavou 🙂 ()

JanBar

"Nejlepší plán je nemít žádný plán." Přesně to si řekli tvůrci tohoto snímku a vytvořili film, který nedává naprosto smysl. Přestože jsem předešlé filmy viděl, nějak jsem z té směsice k sobě nadarmo naskládaných scén nepochopil, o co vlastně šlo. J.K. Rowling se při sepisování scénáře očividně přiotrávila Drmolivým dryákem a zanevřela na svůj vlastní kánon. Dokonce ani Mikkelsen není žádný hard carry, přestože ostatní creepy svým hereckým výkonem převyšuje o několik stupňů. ()

aR3Zz

Nenadchlo, neurazilo. Vlastně celkem povedený snímek, ale od Yatese a Rowlingové bych ale čekal tak nějak více. Vše poctivé, dobře natočené i odvyprávěné. Jenže bez duše. 60% ()

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

23.02.2023

Pakliže jste posledních pár týdnů netrávili na opuštěném ostrově, nejspíš jste slyšeli o nové videohře Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera, odehrávající se v Bradavicích a na blízkých pozemcích… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)