Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

major.warren

Fantastická zvířata 2 rozhodně nejsou úplným brakem. Začnu kritikou. Největší chyba? Scénář! J.K. Rowling sice opět sama převedla svůj svět na filmové plátno, ale dosti jí to vrže. Druhý díl nemá samostatně fungující kostru jako jednička a sama Rowlingová až moc fantazíruje. Řešení: Jen jedno, ale sakra vypiplané pokračovaní, kterým se celá sága Fantastických zvířat kauzálně i formálně uzavře. Eddie Redmayne jako Mlok Scamander hraje opět výtečně, vtipně, zároveň nepodléhá slabším scénám a dodává filmu kouzlo filmu předchozího. Johnny Depp byl pro roli hitlerovského Grindelwalda skvělou volbou. Vizuálně je to standard utápěný v CGI. Kouzlo prvního dílu mi tu dost chybělo. James Newton Howard opět předvádí standardní ba chvílemi až geniální hudební doprovod. Hudebně je to krásné a možná o něco živější než jednička. Celkově jsem zvědavý na trojku, byť nejsem z druhého dílu zrovna nadšen, natož pak příjemně překvapen jako u jedničky. 60%. ()

Blackhand47

Když jsem tu film hodnotil poprvé, věděl jsem tehdy do čeho jdu, protože jsem měl načtenou celou zápletku a hodnotil jsem tak v podstatě akorát filmařské hledisko. Ona je totiž akce jako taková na filmu celkem slušná, efekty povedené a hudba skvělá. Brumbál s Grindelwaldem taky fungují a Queenie s Jacobem, kteří fungovali v jedničce se vracejí, byť je jejich filmová linka navíc. Jenže film nemá žádný děj, má plno slepých uliček, běhání z bodu A do bodu B, odkud jdou zase jinam, protože jeden MacGuffin je nahrazen zcela jiným. Scénář je prostě zlo. Postavy jsou stejně jako u prvního dílu na místě jenom proto, že si to scénář žádá a ten v podstatě psal Grindelwald, protože všichni dělají, co on sám chce. Plno postav je tu zbytečných a většina z prvního filmu taky. Rowlingová se to navíc snažila napravit fan-servicem, jenže ten tu taky nefunguje, protože světe div se, odporuje tomu, co už napsala nebo prostě do děje vůbec nezapadá. A finální zvrat je naprostá blbost (celá dějová linka Credence je stupidní) a když si to tvůrci uvědomili, tak je ve třetím filmu potom zase trošku změněný. Hodnocení: 35 % ()

Vědma

Jednička mi svou nekomplikovaností a zábavností sedla. Tady při vší snaze o osudovost ( která ne že by nebyla dobře naznačená) bylo tolik zmatů a složitých dějů, které nikam nevedly, že jsem nestíhala sledovat, co postavy dělají, kam jdou a proč a která je která. Co musím pochválit jsou představitelé hlavních mužských postav v čele s Jude Lawem., který je dojemně Brumbálovský. Špatný nebyl ani Johny Depp, který byl ve svých posledních filmech víceméně tragický. ()

kajas

O jednoho Brumbála lepší než nevýrazná jednička. A to doslova, protože Law si mě získal od prvního okamžiku a upřímně doufám, že příště získá mnohem více prostoru. Depp si svého Grindelwalda taky vychutnává, jistě ale nejsem jediná, kdo nechápe podtitul tohoto dílu, protože zločinů opravdu mnoho nepředvedl. O nějaká "zvířata" už tady samozřejmě vůbec nejde, takže je potřeba si užít každou chvilinku, kdy se na plátně objeví starý známý hrabák nebo nějaká novější potvůrka. Dost ale výtek. Technické zpracování nemá jedinou chybku a po dlouhých letech můžu vřele doporučit i 3D verzi, která je (zvlášť v IMAXu) docela působivá. Není mi úplně jasné, jakými kličkami se Rowlingová hodlá dalšími TŘEMI filmy dobrat až k legendárnímu souboji Brumbála s Grindelwaldem, ale budu u toho s ní. Edit 2022: Byla jsem překvapená, jak slabé to na druhé zhlédnutí bylo... ()

higuain

Měl jsem vůči tomuhle poměrně optimistický očekávání, bohužel to moc nedopadlo. Nejvíc škody páchá ta nucená všudypřítomnost Scamandera a jeho zvířat, protože jakmile jsou na place Brumbál a Grindelwald, je film na úplně jiný úrovni (i díky skvělýmu obsazení). JKR má slabost pro outsidery, to není žádná novinka a v HP to docela fungovalo, ale pokud kvůli tomu bude cpát Scamandera do hlavní role v příběhu, kterému by měli vládnout Brumbál s Grindelwaldem, tak tím téhle sérii pouze uškodí. Dále zamrzí, že Yates opět nedává akční scény, jejichž "epičnost" tvoří z 90% hudba (viz finále) a ze zbylých 10% digitální triky, který jsou ale na dnešní poměry standardní. Nějaký propracovaný akční choreografie a souboje tu nečekejte, to by k režii museli pustit někoho, kdo pro to má cit a představivost a Yates od souboje Voldemorta s Brumbálem nenatočil jedinou akční scénu, kterou bych chtěl vidět víckrát. ()

Trevor

Kedže prvý pokus na návštevu zverov v kine nevyšiel, vybrali sme sa skúsiť šťastie tentokrát v pondelok a v treťom týždni premietania a počet divákov v kinosále príjemne potešil. Aj keď to vyzeralo, že naša osvedčená zostava bude tentokrát oklieštená napokon sme dorazili v plnej sile. Druhé Fantastické zvery sú príliš dlhé na to, že vo filme sa toho udeje veľmi málo, nakoniec film zinkasoval 4*. Jednak kvôli ľuďom, s ktorými sme sa po čase opäť stretli, jednak vďaka slovenskému dabingu a námahe že aj samotné odkazy na lístkoch vo filme boli v našom materinskom jazyku, najmä však vďaka prekvapeniu, ktoré sa udialo po skončení filmu a vďaka ktorému budem mať výbornú pamiatku na tento večer. Efekty splnili účel a pekné horské prostredie učarovalo asi najviac a prekvapenie, že som nebol najstarším divákom v sále ma potešilo. Zvery oslovili aj ľudí, ktorým neboli určené a preto by si možno zaslúžili červené čísla. ()

Zmiu

Čekala jsem, že to bude průšvih. Ale asi si pamatuju dobře předchozí díl, takže mi nedělalo problém se zorientovat. Je to hezká podívaná na efekty, předzvěst druhé světové války je mrazivá, rozdělení přátel a milenců je taky působivé. Zápletka je místy překombinovaná, takové ty věci, že je někdo vyměněný a adoptovaný, to už mi přijde, že nevěděli, co vymyslet. Některé paralely k Harry Potterovi taky zcela neodopovídají tomu, co si o světě HP myslí skalní fanoušek. Ale jinak jsem spokojená. Líbí se mi vidět jiná prostředí magického světa a herci jsou taky dobří. Tím, že zde není žádná kniha, nemůžu nadávat, že něco udělali jinak a pokazili. Nemám žádná očekávání, takže se můžu jenom bavit. Každopádně je vtipné, že zde kouzelníci nosí ty elegantní dobové obleky k nerozeznání od mudlů. Co se asi staně, že v Harry Potterovi chodí jak hippíci a někteří ani nevědí, jak se mudlové oblékají? ()

Aleee89

Není to Harry Potter, ale to se dalo čekat. Přemíra postav, milion příběhů, motivací, spousta slepých případně nejasných dějových uliček, skoro žádné napětí... Mé výtky směřují hlavně ke scénáři, ten se nepovedl. A ani nostalgie po dětských časech a atraktivní kouzelnické souboje to zkrátka nezachrání... ()

OG_Swifty

S fantasy filmama, odehravajicima se PRED dejem starsich filmu (Henry Peterka), mam vseobecne velky problem. Ty filmy novejsi totiz pravidelne prichazi s vic efektama a vsim kolem, takze to popira prirozeny vyvoj (coz se tyka i fantasy). Kdyz v HP kouzlej, vzdycky hlasej "alakazam" nebo "adava kadabra" a tady uz vsichni jen mavaj prutama a strilej / blokujou s kamenejma xichtama. Druhak by me zajimalo, kam zmizely vsechny ty fantasticky zvirata, ale treba se to v zaveru vysvetli, ze je ten nerd pochyta, zavre do kufru a pak to zapali… co se tyce filmu, Johnny Depp mi prisel debilni, ani sem mu moc nerozumel, a vsechny kouzla a picoviny delal bez sebemensiho zavahani - i Henry staryho beznosaka aspon cas od casu potrapil, zatimco tady ve finalni bitce bylo more bystrozoru a Depp je spalil jak hovna v papiru - ta negrice se "strasne smutnou" minulosti si proti nemu taky neskrtla, proste nikdo nic. Takovy zbytecne prehnany. Kdyz to skoncilo, tak jsme s pritelkyni jeli domu a ani si o tom vlastne nechteli povidat, protoze to cely bylo takovy velky "HM" ()

Lauri

Do teď si pamatuji, jak jsem po návštěvě prvního dílu odcházela z kina celkem zklamaná. Něco mě k ní ale natáhlo zpět, po čase jsem se na ní naučila a momentálně mi učarovává minimálně jednou měsíčně. Občas si dokonce říkám, že ji mám raději než samotného Harryho Pottera. S dvojkou je to úplně obráceně - z kina jsem odcházela nadšená a na čsfd jsem jí hned napumpovala 5 hvězdiček, postupem času jdu ale s hodnocením dolů. Nějaké twisty opravdu nedávají smysl a ten vibe, kterým se pyšní jednička, je pryč. ()

applause

Většinou je první díl lepší. Tenhle se s ním nedá ani srovnávat. Zklamaná jsem nebyla, čekala jsem to. Co se týče audiovizuálních efektů a hereckých výkonů, tak bez problému, horší je to s dějem, kde jsme se toho moc nedozvěděli. Tohle byla jen nádstavba před nadcházejícím dílem. Bohužel a teď zase budeme čekat. ()

Giggo

Bohužel jak se stává u trilogií, které někdo natahuje pro peníze (Hobit) i zde máme skoro zbytečný díl. Ano dozvíme se pár nových skutečností z života známých postav. Celkově je děj hodně natahovaný, často plný zbytečných odboček, zmatených a nepřehledných akcí. Možná to bylo očekáváním po zdařilém prvním díle, ale tento mě rozhodně zklamal. Zbytečná délka, málo akce, chaotické souboje. Pochválit můžeme hudbu a herce, bohužel Depp ani Law nedostali moc prostoru předvést co dokáží. ()

Havaj8

Trailer se mi líbil a očekával jsem mnohem větší porci zábavy a akce než tomu bylo v prvním díle, ale realita byla jiná. Já se v tom kině vyloženě nudil, první půlka se táhla, spousta cizích postav, o kterých jsme nic nevěděli, a prostě se nic nedělo. Pak jsme se dostali do Bradavic a říkal jsem si, tak teď to přijde, začne se to lámat k lepšímu, ale ono pořád nic. Těch zvířat tam bylo málo, o nich to vlastně už ani tak nebylo, Grindewald mě taky nijak nepřesvědčil, že je to takovej záporák. Jedním slovem bych řekl že to bylo mdlý. Ani pohádka pro děti, ale ani nic propracovanýho pro starší publikum. A jsem i mile překvapen, že to tak necítím sám. ()

joeybarbaro2

"Magic brooms only in the magic souls…" Druhá "Zvířata" nám přinesli více Johnnyho Deppa aka Grindelwalda, který tohoto temného čaroděje ztvárnil opět dokonale (jak jinak), ale bohužel tím svým výkonem zastínil hlavní hrdiny. Tak jako tak, film pobaví po všech stránkách. 75% ()

M.i.k.e

po prvním díle a nabušeném traileru jsem čekal víc,ale zase nemůžu říct,že by mě druhá Fantastická zvířata zklamala.Z celého Potterovského univerza jde sice o nejslabší kousek a informace,které přináší by rozhodně nemusely být vyprávěny v rámci 134 minut,ale pořád se na to hezky kouká,Depp a Law jsou výborní a mě prostě vždycky návrat do tohoto světa potěší.Doufám že dojde na další díl,kde bude méně vaty a víc zásadních věcí...70% ()

Marqta

Tenhle díl mě vyloženě zklamal. Asi to je i tím, že jsem dějově očekávala něco trochu jiného, nicméně děj zde byl podle mě hodně skromný, popsatelný ve dvou větách.Doufala jsem že ve filmu bude více" návratů do Bradavic" více kontextu k událostem a ne jen ostrouhaná jednoduchá dějová linka. Začátek vypadal slibně, ale potom se celé dvě hodiny stopáže nic moc neděje. Co se týče vizuálního zpracování, tak to určitě nebylo špatné, herecké obsazení vlastně taky ne. Snad bude další díl lepší. ()

kombajn

Jako když vyběhnete ze startu maratonu a po kilometru vám dojdou síly. Digitální orgie s velmi slabým a nudným scénářem. Zatímco jednička fungovala, u téhle nastavovaná kaše je vám vlastně jedno, co se na plátně s postavama děje. ()

Figu

Film viděn na třikrát. To myslím mluví za vše. Je to postavený především na panu Deppovi, což skoro vyšlo, pač docela válel a navíc ta mystičnost mu jde parádně k tělu! Ale to je tak nějak vše... Myslím si, že Grindelwaldovy zločiny mohly zůstat v utajení a nemusely se nikdy servírovat divákům před oči... Po slušné jedničce slabota za 55% ()

Chen

Na jedná stranu poměrně překombinované a na té druhé to nedrží příliš pohromadě. Řemeslně je to kvalitní práce, souboje jsou fajn, ale dějové to prostě není ono a ano, je to klišé, něco takového prohlásit, ale magie se vytrácí. Není jisté, jestli budou další díly, ale pokud bych si musel vybrat, tak bych preferoval adaptaci Prokletého dítěte a Fantastická zvířata bych alespoň na chvíli uložit u ledu, dokud nevznikne lépe zvládnutý příběh. ()

Vyhy

Hodnocení po druhém zhlédnutí: Za mě stále stejný level jako první díl. Neurazí, ale ani nenadchne. Eddie a Johhny si scény kradou pro sebe, protože jim jejich role sedne a užili si jí. Příběhově je to žel ale nezajímavé, finále více méně o ničem. Přijde mi, že tvůrci nevěděli, jak to pořád uchytit a více méně se plácáme na místě. Nemá to tu atmosféru jako HP. Jasně, nostalgie z toho stříká díky záběrům z Bradavic, ale to je tak vše. Akorát z toho mám chuť si pustit Harryho. :) ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)