Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

anderson

Už som to niekde písal, tak zopakujem. Zábavná blbina pre deti. Ale môj vkus neurazila, dokonca úvodná akčná naháňačka požmurkávajúca na Francúzsku spojku nesmierne pobavila. Škoda, že sa tohto štýlu tvorcovia nedržali aj naďalej a skĺzli naspäť k mytologickému manuálu. Ale ako vravím, bolo to vtipné, farebné a heroické. Dokonca aj "ripleyovej šredingerova mačka" sa objavila, tak čo si priať viac. Za tri oslintané teseracty. (19.2.2021) ()

HellFire

Brie Larson se v téhle roli doslova našla... aby mohla propagovat své feministické postoje a chrlit kolem sebe nenávist. Kdyby se aspoň mohla opřít o silný příběh a poselství, jenže Captain Marvel je ta nejnudnější superhrdinka. Nemusí čelit žádným skutečným problémům a je nepřekonatelná. Kam chcete takovou postavu posunout dál? Viz Endgame, kde jednoduše doslova vlastním tělem sundala vesmírnou válečnou loď a nakopala Thanosovi zadek. Ne, Disney očividně nechce mít s Brie už nic společného a dalšího filmu se nedočkáme. Pokud jste stejně masochističtí jako já, určitě vás potěší 2hodinový rozbor. ()

Thomick

Jak je Black Panther příkladným, vymazleným průlomem s vlastní tváří, tak je Captain Marvel lecčím jenom ne tím samým - tudíž ani omylem není tím, co Marvel vehementně prodával - a ve finále dělá pro women empowerement asi tak desetinu toho, co Black Panther už dávno udělal svou nenucenou cestou. --- Problém Captain Marvel nespočívá v tom, že by nebyl fundamentálně relatable - to on bezesporu je. Spíš že jeho jedinej opravdu rezonující moment přišel úplně závěrem, s větou "I have nothing to prove to you". Větou, která jako by patřila do alternativního Captain Marvel, na němž si tvůrci dali pořádně záležet, a jenž nepůsobil spíš coby last-minute procitnutí a uvědomění si, že 1) Endgame bez dalšího prequelu nebude dávat smysl, 2) Marvel Universe stále nemá feministickou ikonu. Tak proč nespojit nutný s užitečnym, že jo. --- Ve výsledku Captain Marvel nehodnotim ještě hůř hlavně proto, že měli tvůrci a priori složitou pozici čili konfrontační, reaktivní přístup svým způsobem museli zaujmout. Kdykoliv si ovšem Carol bestarostně razila svou (stejně jako si ji můžou razit všichni mužští superhrdinové), kvalitativně film nijak nezaostával za většinou origin (nebo orange?) stories. Na rozdíl od mnohých ani nemám sebemenší námitky proti obsazení Brie. Ale že se zdejší atmosféra devadesátek promítá do poněkud devadesátkového, a v dnešní době už hrubě nepostačujícího, apelu na styl "my svou femininitu přerostem a ještě těm chlapům ukážem co proto!" (skrz náhodný nabrání náhodnýho souboru schopností... protože takhle se dnes, tuším, bojuje se sexismem - stačí být cool, umět lítat, hořet, a tak...), to se mi prostě skousává těžko. Ale někde se začít musí. A třeba se to časem vypiplá... ()

fleker

Důsledek přezaměstnanosti v praxi, všichni běžní dabéři jsou zabraný a noví nejsou. Konkurzy se teď dělaj zřejmě někde v sámošce v Lídlu, protože jinak si ten CZ hlas hlavní hrdinky nedovedu vysvětlit. Po pěti minutách jsem si kvůli vám musel stáhnout anglickou verzi s titulkama, abyste věděli! Samozřejmě všechno stahování proběhlo zcela legálně přes ulož.to, chtěli po mně 3 koruny za film, ale přišlo mi to moc a navíc nerad posílám peníze na účet, aby mi do počítače neskočil virus, tak jsem tvůrcům raději zaplatil opsáním kódu z obrázku. ()

ARI50

kočička v akci, slušný a zajímavý příběh, efekty skvělé a herecky určitě hodně povedené, a tak minuty běžely a já jsem se ponořil do filmu a skvěle si ho užil, na malinkaté drobnosti velká spokojenost, ()

luka4615

Od Captain Marvel jsem po prvotních reakcích nečekal mnoho. Předpokládal jsem, že to bude stejná vyčpělá nuda jako loňské první MCU zklamání "Ant-Man and the Wasp". Avšak po odchodu z kina mohu s klidným svědomím prohlásit, že jsem velmi příjemně překvapen. Captain Marvel je totiž rozmáchlým a povedeným originem, jenž nám ve svých nejlepších momentech servíruje nekompromisní akci zkříženou s již klasickým "marvelovským" humorem. Všechno zde až na pár menších zaškobrtnutí funguje tak jak má, přičemž se před Vámi na ploše čítající 124 minut rozestře poslední, svižný a akční dílek skládačky před velkým finále jedné velké éry. Snad jediným nedostatkem Captain Marvel tedy zůstává poněkud rozvláčné "cupitání" kolem minulosti Carol Denvers, což výsledný dojem ze snímku vcelku výrazně sráží. Avšak až na tento poměrně zásadní detail se jedná o vysokooktanový akční origin s výbornou Brie Larson, jenž by si žádný fanoušek MCU neměl nechat ujít. Bylo totiž vážně opojné sledovat, jak se v tomto filmu některé nezodpovězené otázky či osudy z předchozích filmů a potitulkových scén spojují v jeden výborně fungující filmový vesmír. Nám všem tedy nezbývá nic jiného, než si pořád dokola dávat maraton předchozích snímků MCU a nedočkavě vyhlížet datum 25. dubna, kdy má premiéru snímek "Avengers - Endgame". Skvělá práce! PS: Kdo by ještě chtěl za mazlíčka kočku žeroucí padouchy a Kameny nekonečna? (Viděno v kině CineStar Čyři Dvory České Budějovice) „I've been fighting with one hand tied behind my back. What happens when I'm finally set free?“ ()

mm13

Škoda obkecávať. Šikovní sú tam všetci, nezakoplo im to ani tesne pred prvým veľkým finále. A nebolo to ľahké, priviesť na scénu takúto deux ex machinu, aby zapadla do celku. Zapadla! Misia splnená a divák sa neprestáva zabávať. ()

evapetra

Další z nekonečné řady amerických seperhrdinů, tentokrát v ženské podobě. Ovšem ještě neporazitelnější a superdinštější než její mužští kolegové. Celé je to takové hodně hloupoučké a v paměti mi zůstane akorát to, že ta první kombinéza slušela superhrdince víc. Taky jsem se neubránila přemýšlení o tom, jak by asi ta úplá kombinéza slušela superhrdinštině oplácané kamarádce. Prostě, samé vznosné myšlenky mě při sledování tohoto filmu napadaly. ()

JASON_X

No páni, to jsem nečekal. Je to svižné, záživné, nad očekávání vtipné, relativně dospělé, válí v tom digitálně omlazený Samuel L., hraje do toho dobrá devadesátková muzika... Jen kdyby dvě hlavní kámošky, bílou i černou, hrály jiné herečky, než ony dvě nesympatické chlapice. Každopádně hodně příjemné překvapení, na hony vzdálené trapným Avengerům, i když se jedná, jestli to dobře chápu, o příbuzné střípky z jedné mozaiky. Silné čtyři, motherflerken. ()

Lucasion

Tak nějak vnímám Captain Marvel stejně jako loni Black Panthera. Tenhle film prostě můžu z MCU vypustit a nezajímat se o něj. Vážně můžu? Vlastně ne, protože mi to svědomí nedovolí a jelikož jsem fanda MCU univerzu a třesu se jak ratlík na End Game, tak tenhle můstek mezi Infinity war musím vidět. Vtip je v tom, že filmu vyčítám prakticky to stejné jako u Black Panthera. Nezajímavý hrdina, předvídatelný děj a rozhodně to není humorné jako jiné Marvelovky. Tvůrci už jedou podle zažité šablony, tak proč jí měnit. Film prakticky slouží k tomu, aby Vám představil dalšího superhrdinu a pro mě osobně to má největší přínos jako onen zmiňovaný můstek mezi Avengers 3 a 4. Z traileru jedna jsem měl pocit, že mě čeká zajímavý origin, z traileru dvě jsme viděl typickou popcornovou zábavu, která je ultra barevná. V kině jsem tak náležitě udělal a s plným kyblíkem coca-coly a popcornu jsem první půl hodinu jen zíral a nevěděl zda sleduji další díl Star Treku, Star Warsu a nebo spin-off k Guardians of the Galaxy. Po přesunu na Zemi, se mi libí "začátek" projektu Avengers, mladý Fury (Samuel L. Jackson) a osmdesátá léta v USA. Ale jinak mě to vůbec nezaujalo. Captain Marvel pro mě je jen jedna z mála těch filmů z MCU, které mě nebavily. (50 %) ()

Morholt

Captain Marvel není postavený na digitálním bordelu, ale na fajn hlavní hrdince, vtipu a hláškujícím Samuelovi, který vypadá stejně jako v raných tarantinovkách. Filmu sedí i devadesátkové retro, které sice mohlo být využito víc, ale i tak pamětníkům zábavně připomene, s čím se potýkali či co tenkrát hrálo v rádiích. Efekty byly v daném formátu naprosto dostačující a i když rozumím hlasům, které žehrají na absenci nějaké nezapomenutelné scény, tak já si žádnou konkrétní nepamatují ani v rámci Avengers. Herecky dokonalé a vedle již zmíněného Jacksona září především Brie Larson, která přirozeně ztvárnila pro mě nejsympatičtější postavu marveláckého světa. 85% ()

ScarPoul

Brie Larson hrá dosť podivne. Nemá v sebe vôbec nič, čo by mi pomohlo uchopiť Captain Marvel ako postavu. Na to že sa jedná o THE BEST MTF IN THE UNIVERSE je jej zrod pomerne ťažkopádny a nezaujímavý. Iste má to pekné efekty ale to už je štandard. Je veľká škoda, že po toľkých filmov, nemá Marvel Universe veľmi čím prekvapiť. Ani akciou, ani niečim emocionálne pamätným. Nick Fury je hláškujúci černoch a hoci mám Sama Jacksona rád ( a že to ten týpek zachraňoval), tak som čakal jeho temnejšiu verziu postavy keď už bol ten vojak a špión. Ale očividne fuck it. Základná zápletka je klišé a na troch scenáristov stojí niečo čo je síce pekný konštrukt ak by sa jednalo o jeden z prvých filmov MCU ale takto to pôsobí... ako to povedal Deadpool? Lazy writing? Záporák zase nezaujímavý a tie akože emócie uveriteľné asi ako môj spev. Je to oddychovka. Má to pekné momenty ale vyšumí to to veľmi rýchlo. Wonder Woman má dušu. Captain Marvel musí mať za sebou 20 ďalších hrdinov aby túto sólovku vôbec ustála. Ale ako to už býva. Čo je easy na understanding funguje. ()

Lacike

Po každej stránke klasický Marvelovský súčasný štandard. Nehmatateľná CGI akcia s priemernými trikmi, ktoré ma neohúria. Trochu sa mi páčili akurát scény z vesmíru na začiatku, keďže mám rád sci-fi, ale aj oveľa staršie filmy ponúknu pôsobivejšie zábery. V súbojoch sa mlátia CGI panďuláci, ktorí naviac väčšinou uštedria rany mimo záber kamery, aby to malé deti nerozhodilo. Aj keď náhodou nejakú scénu natočili reálne, tak to v tom digibordely zaniklo. Príbeh ma nezaujal rovnako ako postavy. Pozrel som si to len kvôli Jacksonovi u ktorého som sa behom prvej Marvelovskej fázy tešil na Furyho sólovku, ale v tomto preplácanom štýle to už ide mimo mňa. Vysvetlivky jak prišiel k niektorým ikonickým trademarkom mi pripadali trápne. Brie je pekná ale jej postava si ma nezískala. Jediný kto ma trochu zaujal je môj obľúbenec Jude Law. Zvrat ohľadom toho jak sa jednotlivé strany majú som nečakal, ale v tom sterilnom prevedení mi to bolo jedno. Fanúšikovia Marvelu budú určite spokojní, ale ja som si v tom filme nič poriadne nenašiel. DCčkovská Wonder Woman ma bavila o triedu viac. Keďže takýto tuctový digibordel zarobil toľko peňazí, tak už chápem prečo napríklad aj nový terminátor ponúkne také lacne od reality odtrhnuté trikové scény. Je to štandard, ktorý súčasným mainstreamovým divákom stačí. Hlavná je kvantita. Tak ja asi ostanem u starých blockbusteroch a nových béčkach Scotta Adkinsa. P.S: potitulkovú scénu som vôbec nepochopil. 4/10. ()

BoPo

Tak nejako Captain Marvel evokuje ženskú verziu Strážcov Galaxie. Carol sa zároveň snaží byť akýmsi Iron Manom s prsiami, pretože podobne ako on rada prehodí s aktuálnym spolubojovníkom žmurkaciu hlášku na odľahčenie. Jednoduchá zápletka a aj charaktery postáv. Žiadne zložitosti. Marvelovská porcia efektov a Samuel L. Jackson. Rutinná komiksovka, ktorá pocitovo nepriniesla nič nové. Skôr odohrala v podstate marvel šablónu, ktorá funguje, zarába, ale nemá dnes už čím vyložene potešiť. ()

GeusX

Sic jsem to viděl až po Avengers: Endgame, ale to neva. Solidně zpracovaná komiksovka v luxusním vizuálním balení, na což už jsem si tak nějak zvykl. Příběh poutavý a bavil mne, příjemné vtipné odkazy na nostalgickou historii i marvelovský svět. Na druhou stranu, udělat nějakého superhrdinu, jehož schopnosti ještě nikde nefigurovaly, snad ani moc už nejde. V podstatě mi to jednou stačilo. Dobrý standard a čtyři hvězdy s hodně odřenýma skrulláckýma ušima. Možná to trochu srážel cz dabing hl.postavy, který mi příliš nesedl. 70% (viděl jsem: 1x DVD cz dabing) ()

kepiash

Stále ta samá úspěšná šablona, kterou až na výjimky Marvel používá už více než desetiletí. Ale proč ne, když funguje a vydělává? Vždy dostaneme podobný koktejl akce, efektů, emocí, humoru a skvělé hudby, který si sice drží svůj vysoký standart, nicméně příliš překvapení náročnějším divákům nenabídne. Captain Marvel je dobrý film, jenže já bych rád, kdyby mě filmaři z Marvel Studios něčím šokovali (jako se jim to povedlo u Infinity War) nebo aby mi ukázali něco úplně nového (jako tomu bylo u Deadpoola). V opačném případě mi film časem poněkud zešediví, zapadne a obávám se, že ani v případě Carol Danversové to nebude jinak a vynikající soundtrack, hláškující Fury ani nebezpečná číča na tom pravděpodobně nic nezmění. ()

OndwaK

Captain Marvel byl skoro tak dobrý, jako jsem očekával. A to rozhodně není žádná pochvala. Takhle generický Marvel film jsem asi ještě neviděl a neskrývaná femi-kampaň tomu nijak nepomáhá. Pořád je to ale Marvel, takže mnoho povrchních standardů kvality, jako je vizuál, efekty a místy i ten humor, zůstalo naplněno. Příběhově je to na můj vkus asi až moc nesmyslně komixové, hlavní hrdinka působí náležitě arogantně a tu sílu jí člověk moc nevěří. Až když přijde na záchranu geniální Samuel, můžeme se začít bavit o třech hvězdách a Jude Law + Ben Mendelsohn to tam nakonec s velkým úsilím společně dotlačí. Ale bez nich by to bylo úplně jinde. Nicméně pro mě žádné velké zklamání, protože jsem od tohoto filmu moc nečekal. Jen doufám, že Avengers: Endgame nebude dávat slečně Marvelové příliš prostoru. Byla by to škoda. 53% ()

vurhor

Docela fajn. Těžce předvídatelné, více méně bez napětí, ale koukalo se na to hezky. Jelikož se navíc jedná o interquel, potěší i návrat několika starých známých, plus vidět omlazeného devadesátkového Jacksona je radost pro oko. Jinak se toho ale o Captain Marvel příliš říct nemá. Je to klasická zábavná marvelovka, která není ničím speciální či originální, ale má sympatickou hrdinku a vcelku dobré tempo. Na středeční odpoledne v kolejní studovně ideální. A ta kočička tam je geniální. Lepší 3* ()

JohnCZ

Naprosto standardní marvelovka s trochu silnějším ženským otiskem, který jsem ale po těch ukňouraných kontroverzích čekal mnohem výraznější. Captain Marvel se mi jeví jako daleko zajímavější superhero origin, než byl předchozí Black Panther. Zejména proto, že vrací do hry i nějaké staré známé a nebere se až tolik vážně. Vlastně je to docela příjemná akční oddychovka před jistojistě vyčerpávajícím Endgame, která sice nepřínáší nic nového, ale fanda dostane tradiční koktejl toho, co má na Marvelu (příznačně) tak rád. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu