Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

Radda

Teprve první sólovka ženské hrdinky tedy přichází po opravdu dlouhé době. Film se odehrává před většinou filmů z MCU a rozhodně to není vůbec na škodu. Devadesátkový feeling filmu opravdu sluší a dává tak připomenout skvělým způsobem tehdejší dobu zejména v technologii. V hlavní roli vystupuje Brie Larson, která dokazuje že není vůbec špatná herečka ba právě naopak. Dále je tu Jude Law, který by si však zasloužil o dost více prostoru na plátně, i tak však předvedl velmi slušný výkon. Poté je tu více rolí, které nám jsou již známé z minulých filmů a to Nick Fury v podání výborného Samuela L. Jacksona, který tu opět famózně hláškuje, v dalších rolích se vracejí agent Coulson, Ronan a Korath, všichni tři mají bohužel malý prostor na plátně. Film má opět výborně zmáknuté triky a hudba zde též stojí za zmínku. Bohužel jsou zde i nedostatky, jako například velmi pomalý rozjezd s nepřehlednými časovými skoky. V závěru filmu se nám již Cpt. Marvel ukazuje v ,,plné síle,, která je však možná až moc přesílená. Brzy ji však uvidíme ve čtvrtých Avengers, kde se bude muset střetnout s obávaným Thanosem. Film se v celkovém hodnocení zařazuje na průměrnou pozici v rámci Marvel filmů. PS: Na začátku tu má krásnou vzpomínku Stan Lee. PSS: Taky by se slušelo dodat, že tu má výbornou roli kočka Goose. Snímek tedy hodnotím 60%. ()

OG_Swifty

Kapitanka Marvelova a vsechny ty rasy Kree a Skrull jsou pro me stale jeste neprobadanym uzemim a nejsem v nich moc kovanej, ackoliv jsem ted nedavno par komiksu cetl a aspon ty jmena typu Minn-Erva, Ronan the Accuser, Korath the Pursuer atd rozpoznam. Kdyz se dostala v uvodu filmu na Zemi, prislo mi to jako slabsi (!!!) napodobenina Wonder Woman s mnohem sympatictejsi Gal Gadot, ale nastesti to netrvalo tak dlouho a film se rozjel svoji cestou. Pro me osobne kontroverzni - Brie Larson jako herecku i jako cloveka nesnasim a do role mi nesedla, opacne zde pusobi side-kickove slozeni z mych oblibenych hercu Jacksona a Gregga, kteri se velmi dobre starali o tu zabavnou cast filmu.. tezko uverit, ze mu je uz 70 let. Cernoska a Jude Law "meh". ()

Eržik

Marvel mě už několikrát přesvědčil, že prostě nešlape vedle, a to i když trochu riskuje, má totiž vypracované záchranné systémy, které film vždycky nějak podrží. Captain Marvel na nich ale jede téměř celou dobu - vtip, nostalgie, sentimentalita, silné vedlejší postavy... Jenže hlavní herečka prostě není dobrá, mě se nelíbí a myslím si, že to byla chyba v castingu. Čekal jsem jestli mě nakonec nepřesvědčí, ale nevyšlo to. Nahoru to tahá Fury a překvapivě i Skrullové. Akce je zde asi nejslabší ze všech MCU filmů. Pár vtípků a povedených momentů tady je, ale zároveň se najdou i takové, které nefungují a celé se to zadrhne, na to nejsem zvyklý a je to škoda. Za mě tedy asi nejslabší film dosavadní série, tedy mimo Ultrona, ten má speciální prvenství. P.S.: těšil jsem se na návrat Coulsona na velké plátno, ale jde taky o zklamání. ()

Giggo

Proč na Marvel filmy chodím? Protože mě baví. Bavil jsem se? Ano skvěle. Film utekl neuvěřitelnou rychlostí. První polovina je sice trošku ukecanější - ale nenudí. Marvel nám pěkně servíruje příběh, potkáme pár známých postav a vše se pomalu rozbíhá k epickému finále, které možná uteče až příliš rychle díky tomu, že hlavní hrdinka je krapet overpowered (což su zvědavý jak bude působit v Avangers End Game). Film podtrhuje dobře hudba, která byla příjemným překvapením a už se těším na soundtrack. Velmi působivé sou i efekty. Není to tak barevné jako Doktor Strange, ale nemá to k tomu daleko. Su rád, že to točili až nyní, kdy efekty jsou na stále vyšší úrovni. Trošku jsem se bál Brie Larson, ale vůbec nerušila naopak příjemně působila v roli "zlobivé holčičky", která škádlí Nicka Furyho :) Za mě rozhodně další + body Marvelu a už se těším na případnou dvojku. ()

Havaj8

Po Black Pantherovi další nová sólovka, která byla potřeba vzhledem k průběhu Avengerů. Seznámení s Captain Marvel alias Brie Larson spolu s Furym a Coulsonem bylo pojato vcelku dost vtipně. Hlavně ještě za přítomnosti kočičáka. Sice občas hledání sebe sama bylo zmatečný, o to víc pak mohl překvapit ten zvrat v druhý půli. Akce tak nějak úměrná celýmu filmu, ale co se samotný hrdinky týče, je až moc silná. Nevím, jestli je i v komiksu taková, ale člověk by čekal, že ona samotná by mohla stačit na Thanose a už dávno tím pádem mělo bejt hotovo. Nicméně Brie se mi do toho hodí, je sympatická, usměvavá a dostatečně cool. Vloženej příběh o tom, jak Nick Fury přišel o oko, je až ironická. Těším se na poslední Avenegery jak malej kluk, ale zároveň tím skončí další velká kapitola mýho filmovýho života. ()

ProNotor

Marvel mě vždy zaujal svými hrdiny a ani v tomto filmu tomu nebylo jinak. Pěkná baba obdařená superschopností zachrání svět před zkázou a odhalí skutečné padouchy, ač se to na první pohled zdá být úplně jinak. Trošku slabší kousek z dílny Marvel studios, ale jako seznámení se s novým hrdinou, to bylo dostačující a člověk se zase dobře bavil. Klasicky našlehaný hláškami od Samíka, to by nebylo, aby mu to nenapsali přímo na hubu. Těším se na další vystoupení nové hrdinky. 4* ()

M.i.k.e

klasický marvelácký origin movie se všemi svými plusy i mínusy.Na začátku chvilku trvá se pořádně zorientovat,ale jakmile se dostane děj na zemi a Carol začne pátrat,objevovat a vůbec procházet všemi těmi nezbytnými peripetiemi,dostane se film do správných obrátek,včetně fungujícího humoru (a že je ho tu překvapivě hodně) a šlape jako hodinky až do konce.Brie Larson byla pro Captain Marvel skvělá volba.Snad jen tu devadesátkovou retro atmosféru mohli tvůrci využít ještě trochu víc,ale to už je spíš detail...80% ()

Figu

Přišlo mě to jako Capitan Amerika jednička, akorát, že to nebylo o 1. světové, ale o vesmíru... Moc mě neberou filmy, kde jsou hlavní hrdinové ženskýho pohlaví. Divergence, Hunger games atd.... To jsou těžký průměry. No jestli byl pro dav lidí točících se kolem světa komiksu slabší Black Panther a Dr. Strange, tak by měli mít v tom pytli vhozenou i kapitánku Carol. Asi nejslabší Marvelovka posledních let! 55% ()

Wiikii

Tento nový Star Wars mě přišel, jako by se inspiroval Star Gate ... Aha ne počkat, tohle byl Cpt. Mar Vel od Marvelu .. Tak to pak dává smysl, proč tam byly začátky Nicka Furyho a Phila Coulsona i když vše se dělo v 95 roce, což mě osobně nějak nesedí, že by byl Fury relativně "malá" ryba. .. Ale to není to nejhorší, on celý tento snímek je samé filmové klišé, co má nalákat masy do kin a "nabejtit" lidi na Endgame. ... Ach a paní Marvel to odnesla, hlavně že vydělala peníze. ... HODNOCENÍ: 55% (3*) ()

Vyhy

Endgame je za námi, mě zklamala, takže všechny ostatní marvelovky asi už beru s nadhledem. Opojení je pryč. Dávno je pryč doba kvalitního Iron Mana, prvních Avengers a podobně. Jako komiksovka asi fajn, ale nezajímavá, místy předvídatelná a v celkovém pojetí vlastně nudná. ()

Luicy

Co to má sakra být za šaškárnu? Tohle je jednoznačně ta nejhorší marvelovka, kterou jsem kdy viděla! Tragická Brie Larson hrající ještě tragičtější hlavní postavu, která je napsaná opravdu děsně. Už od samého začátku je Carol neskutečně nesympatický a totálně nezajímavý charakter. Příběh a postupný vývoj postavy je tu takřka nulový. Typka si v půlce filmu vydloubne elektronického jebáka na krku a stane se z ní ještě víc nafoukaná overpowered pipka, která během celého filmu nedostane ani jednou přes hubu. Ono vlastně ani nebylo od koho, že... Za mě to byla prostě nuda a ztráta času. Jednu hvězdičku dávám za tu roztomilou micinu... ()

Martin741

Sympatickjy film dejovo zasadeny do 90s. Zeby sa fakt uz zacali tocit filmy obsahovo zasadene do 90. rokov ? No ak aj nie, raz ta doba pride. Kazdopadne aspon trochu sa rozobera charakter hlavnej cute herecky Brie Larson /Kong - Ostrov Lebek, Docasny Domov 2013/, ostatni su len do poctu.  Zid Zakon doslova zbytocny. Trikovo to uz nema na Avengers, ale ako oddychovka stale na urovni, Marvel vyplodil daleko horsie veci  : 70 % ()

rakovnik

Tato Marvelovka mě nezasáhla. Nevýrazný film, ničím zcela neuchvátil. Až na několik vtipných scén se jedná stále o to samé. Navíc mi vadilo, že snad polovina filmu byla tam tmavá, že i když jsem se díval v noci, mnoho jsem nepochytil. Chválím ale hlavní postavu, která byla sympatická a v televizi příjemně dabovaná. ()

Streeper

Velké překvapení od Brie Larson, od které jsem očekávala daleko více strohý a nudný herecký výkon, nakonec se mi velice líbila a jsem ráda, že oproti traileru je ve filmu živější a trochu i divoká. Nicméně nejlepší postavu ve filmu za mě ztvárnil Ben Mendelsohn, vždy, když se mě někdo zeptá na názor na Captain Marvel, zmíním zrovna jeho. Skvělé hlášky, skvěle napsaná a zahraná postava. Samuel byl krásným zpestřením, ale styl jak přišel o oko bych očekávala trochu větší a zajímavější. Povedený prequel k Avengerům. ()

Lenka.Vilka

Začne to logem Marvelu. Mě ukápla slza a slečna za mnou se zeptala starýho, kde je ten děda. Popojedem. Nebo se mi vrátí emoce toho momentu. Začnu tím, že jsem se na film těšila hlavně kvůli Brie. Ona je prostě k sežrání. Je to taková holka od vedle, která není zbytečně sexy, takže jí to hrdinství prostě uvěříte. Uveříte jí, že je hrdinka. Ne že jí to jenom sluší v kostýmu. Celou dobu filmu jsem se bavila. Putování Carol její minulostí skrz přítomnost bylo moc hezky natočené. Stejně jako ten celý designovaný kabátek. Film funguje skvěle jako origin, stejně tak jako spojka mezi dějem potom. Takže si často říkáte "jo, takhle", "a proto", "to tam vsunuly dobře". Nebo "ta jim dobře kope zadky", pokud jdete do kina kvůli svýmu starýmu a o postavě nevíte vůbec nic. Současnou vlnu 80' a 90' ohledně zvuku ve filmech si užívám. V tomhle případě 90' jsem úplně chrochtala. Nebýt třeba takových Garbage, puberta by byla krutá :( takže to udělalo radost. A Just A Girl během brutus bitky? Potom se nedivte, že za mě měl ten film všechno. Navíc hezky zpracovali celou tu věc ohledně Kree/Skrullové. I ten, kdo neměl tucha, vo co go (jestli někdo takový je, kromě oné slečny za mnou), se v tom neztratí. Omlazenej Fury byl v pohodě. Zobák Coulson byl vážně divnej. Jako pěst na oko. Jediné co zamrzí je to, že víte, kam se děj dostane. Vlastně vás tam nic nemůže překvapit. Ale stejně jsem si film užila, protože funguje na stejném principu jako Rogue One. Vy víte, kam to dojde. Vy víte, kam postavy cesta dovede. To, co chcete vědět, je ono "jak". A podle toho, jak vám ono "jak" sedne, budete film hodnotit. A ode mě žádné jiné hodnocení čekat nejde. Jsem fanda. Strčte si objektivitu někam. ()

Attta

Dálší pohodovka co nám přidala trošku toho pozadí do skládačky a připravila půdu pod nohama pro Avengers Endgame, na který se každý fanoušek musí po tomhle filmu těšit ještě víc. Cením Marvel za to jak umí zacílit na jeho hlavní věkovou skupinu zasazením osmdesátek a devadesátek čímž nám připomněl naše tehdejší každodení patálie. Osvětlení Furryho backgroundu a Shieldu mě bavilo a ve výsledku sem si film bez velkých očekávání skvěle užil. ()

BarryLyndon

Moc mne překvapila Brie, která to opravdu táhla a škoda, že je z rozhovorů a PR tak studená, tady působila opravdu sympaticky a charismaticky, bavil mne samozřejmě Coulson, i Fury a Goose a tím by asi výčet pozitiv končil, osobně to řadím snad ještě pod Thora 2. Tolik zabitého potenciálu, z retro atmosféry minimum, příběh odnikud nikam. Twist totálně zabitý, záporáci nijací, samotný origin pak šel totálně doprdele Dr. Manhattan byl na malé prostoru s podobným originem daleko uvěřitelnější. Takhle to dopadá když se dá režie a scénář Marvelovky na no name tvůrcům. btw jsem jediný kdo si u Goose vzpomněl na Kulhánka a Kocoura? Dost by mne zajímalo kdo se inspiroval kým jestli vůbec :))) ()

Nach

Pěkné, docela přímočaré a nenudí to. Více od toho jsem ani neočekával, protože kromě samotných dvou posledních Avengers nenaplňuje Captain Marvel spolu s ostatními Marvelovkami škatulku pro náročnějšího diváka, který je zvyklý kochat se lepšími věcmi, než jen akcí, akcí a mosty v podobě humoru mezi nimi. 75% ()

Rocky88

To je tak roztomilý, když si holky hrajou na Supermana. A ještě je to barevňoučký a blondýna přece nemusí chlapům nic dokazovat a tak. No zkrátka srágora pro zakomplexovaný buchty. Díky za SLJ. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu