The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Hledej světlo (S01E09)

(epizóda)
  • USA Look for the Light
TV spot

Těhotná Anna vkládá důvěru do celoživotního přítele. Joel a Ellie dojdou na konec své cesty. (HBO Max)

vydumnica

Emocionálne vyčerpávajúce finále, ktoré mohlo byť aj o hodinu dlhšie. SPOILER: Nie je ťažké pochopiť Joela, že má potrebu Ellie chrániť ako vlastnú dcéru. Takže celé ich putovanie naprieč nebezpečnou krajinou bolo úplne zbytočné, mohli zostať v mestečku u Joelovho brata a vyhnúť sa každej prekážke v ceste, kedy museli bojovať o holý život! 4 a pol* za túto epizódu! ()

Martrix

Drsná úvodní scéna a ta po ní jakbysmet. Hráči asi ocení i čistě herní vsuvku v nemocnici, na kterou navazuje poněkud očekávané, ale přesto rozpačité zakončení "Bostonské mise"; vyhlídky na ovce, mi jako lákadlo na druhou řadu nepřipadají. Ať se snažím být sebevstřícnějši a nehledat mouchy, pořád na tomto seriálu nevidím nic výjimečného, co by z něj mělo dělat událost roku. Super vizuál, dobří herci...jistě, ale tím disponuje spousta seriálů. Postrádám zajímavě rozvedený nápad, originální pojetí, prostě skvělý scénář. Ale abych jen nekritizoval. Silnou stránkou je míra věrohodnosti. Když dojde na nejhorší, tak se člověk řídí základními pudy. Každý člověk. Některé příběhy se nám snaží vnutit, že se řídíme srdcem, ale nebýt sám, ochranitelský pud, být součást smečky... i to patří k základnímu naprogramování. A tohle ukazuje The Last of Us, už od první epizody a působí tím autenticky. Takže i když je scénář jednoduchý, oceňuji, že tvůrci nezabředávají do patosu a nejsou doslovní. Nicméně, jakožto hrami nepoblíbený divák, bych tuto řadu zredukoval na max. 5 vydatnějších epizod. Celkové hodnocení 78%. V mých očích tak stále zůstává jedničkou mezi zombie seriály Kingdeom. ()

Remivsremi

Finále jasně ukázalo největší neduhy druhé poloviny první řady. Zbytečně se spěchalo na úkor vážnějšího budování vztahů, atmosféry, prožitku. Bylo to hrozně povrchní a rozhodně se nejednalo o nervydrásající jízdu, kterou to celé mělo být. ()

BROKEN_

Ano mohlo by to mít delší stopáž, ale bylo to úderný. Úvod s Ashley Johnson (herní Ellie) byl super. Jsem rád, že Ashley dostala tuhle roli. Byla skvělá. Joel a Ellie mají zde úžasnou chemii před pasáží v nemocnici. Žirafy potěšily. No a pak přijde pasáž v nemocnici a ty bláho. Vždycky při hraní mě finále dostane a jsem rád, že to bylo i zde. Slyšet skladbu No Escape, která je moje nejoblíbenější z videohry, no přiznám se, že jsem se u toho rozbrečel. Pěkně věrná adaptace závěru hry. Tady zkrátka tvůci nemohli ucuknout a udělat něco jinak. A poslední scéna mě jako vždy rozsekala. "Swear to me. Swear to me that everything you said about the Fireflies is true ........I swear.......... Ok." ()

elanius

Potvrdzuje sa mi, že séria bola veľmi zle štruktúrovaná od začiatku. Tvorcovia si hlavne neustrážili tempo a dynamiku. Výsledkom je záverečný diel, ktorý kvalitou patrí niekde do stredu série. Finále série býva aj pri o dosť horších seriáloch viac vyšperkované. Mám až nutkanie streliť tomu záveru za 2*, ale ocením teda aspoň pekné momenty vo vzťahu Ellie a Joela. (5/10) ()

Timak

Já jsem vlastně spokojenej. Atmosféra úžasná, herecké výkony boží, žirafa, příběh, vyvrcholení, už jsem zmiňoval žirafu? Tak proč jenom 4*? Protože to prostě takhle nechci. Bylo to na mě krátký. Dušička není spokojená a chce ještě. ()

Sany33

Príbeh: Joel a Ellie konečne našli Svetlušky. Ellie je ochotná obetovať sa za vyššie dobro, čo ale Joel nie je ochotný akceptovať. Z nasadením vlastného života sa pokúsi vysekali ich oboch von z obrnenej pevnosti Svetlušiek. Prevedenie: Príbeh postupne gradoval a je mi ľúto že posledná časť vykreslila Joela ako slaboduchejších parchanta ktorý si ani nevie stať za slovom. Ale surovej akcie bola kopa, čo ma neskutočne tešilo a aj bavilo. Emočne tiež hodnotím veľmi vysoko a čo ešte dodať, neviem sa dočkať ďalšej série. 98% ()

J.Lajner

Příliš uspěchané a v souvislosti s polidštěním Joela, rovněž trochu nevěrohodné. Ve finálním důsledku, ale závěr funguje tak jak má a jsem rád, že tenhle projekt vznikl. Doufám, že během adaptace druhého, značně kontroverzního dílu, neztratí tvůrci koule. Budou je totiž rozhodně potřebovat! ()

kenkaku

Jeden den hraje Melu Gibsonovi dceru a druhý už probíhá těhotná po lese… ten čas letí. Každopádně neskrývám radost - je to flashback! Takže jogurt-free děj. Bohužel jen 10 minut :(. Pak zase Mandalorian s jogurtem někam jdou a žvaní o hovadinách. Naštěstí žvaní obklopeni “správným vizuálem” a jogurt je jak vyměněný. Naprosto nulové chování nesnesitelné pizdy (jako kdyby to takhle nešlo od začátku). Bohužel když už konečně dojde na něco jiného (než žvanění) je to 10 minut před koncem (a samozřejmě ne celých deset minut) a musí to být zprzněné nějakou artovou idiocií (akce za doprovodu vážné hudby, která překrývá původní zvuk). Tohle je ztracený a bublina definitivně splaskla. ()

klukluka

Když pominu, že akce v nemocnici může na nějaký idioty působit jako výzva Jdi a vystřílej nějakou další střední školu, a že zabít neurochirurga 20 let po tom, co přestaly fungovat vzdělávací instituce, se rovná vraždě někoho prakticky nenahraditelnýho, tak to vnímám jako hodně vydařenej díl. Ty výhrady nejsou tak nicotný, The last of us nedává tomuhle světu nic opravdu dobrýho- můj názor. ()

Litvicek

Zřejmě nejslabší a nejumělejší epizoda a zrovna na "velké finále", které nebylo vůbec velké, ani nikterak významné. Nástavba s původem matky Ellie (byť byla překvapivá) mi ve finále nic nepřinesla a vlastně jsem o ní nijak ani nestál. Trocha emocí, trocha akce a šup, jsme zpátky v Jacksonu a já končím tuhle sérii s velkým rozpačitým pocitem. ()