The Last of Us

USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (viac)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

Recenzie používateľa elanius k tomuto seriálu (10)

Season 1 (2023) (S01)

Rozhodne vo mne prevláda sklamanie z Last of Us. Prvá séria je ako druhý krát zaliaty čaj. Málo emócií, málo akcie, málo príbehu. Hru nepoznám, hodnotím čo som videl v seriáli. Najlepší diel bol ten s kazateľom a prekvapivo jeden z najhorších bol ten posledný kde mal seriál excelovať. Osobne mi sedia herci a chémia medzi nimi, ale aj tu mám pocit, že sa z nich dá dostať viac. Vôbec netuším, akú časť hry pokryla prvá séria. Na záver zariskujem a prorokujem, že druhá séria nás posadí na zadok. (6/10) ()

Když se ztratíš v temnotě (2023) (S01E01)

Veľmi vlažný rozbeh. Prvá epizóda ma nechala až podozrivo v kľude. Podľa mňa bol úvod do The Walking Dead o triedu lepší. Ale vieme ako to potom dopadlo. Snáď pri Last of Us bude trend opačný. A inak nemyslím si, že produkčná stránka je prvotriedna. Mám z prvej epizódy značne sterilný pocit. (5/10) ()

Nakažení (2023) (S01E02)

Rozhodne posun k lepšiemu, ale stále nič čo by sme už nevideli. Hlavne som zvedavý na posun v deji. Zažili sme to už pri The Walking Dead, nekonečné presúvanie a chodenie od nikam do nikam. Treba rýchlo vzbudiť nejaké emócie vo vzťahu k Ellie lebo tu som trochu sklamaný. Nedá sa nespomenúť na Children of Men, kde som takmer nedýchal aby sa Kee alebo decku niečo nestalo. Na seriálový hype tohto roku zatiaľ nepresvedčivé. (6/10) ()

Long Long Time (2023) (S01E03)

Celkom odvážny ťah naservírovať nám "off-spin" epizódu už ako tretiu v poradí. V hodnotení som celkom rozpoltený, objektívne, jedná sa o emočne vyšperkovanú (Linda Ronstadt) jazdu ale nepríde mi proste fér sa za toto skryť tak skoro na začiatku. Osobne to hodnotím ako produkčný fail, toto sa tak skoro proste nerobí. Inak bavilo. (7/10) ()

Drž mě za ruku (2023) (S01E04)

Ďalšie príbehové prešľapovanie na mieste. Už by sa to konečne mohlo a malo rozbehnúť. Znovu len presun z miesta A do B. Aspoň obstojný záver s prísľubom zaujímavejších epizód. (6/10) ()

Vydržet a přežít (2023) (S01E05)

Tak toto by už šlo. Takto zhruba si to nejako predstavujem, aj keď je jasné, že sa tempo znovu spomalí. Pedro Pascal to nenormálne ťahá a fakt to na ňom celé stojí, zatiaľ viac ako na mladej. Čo ma mrzí, že ona je falt zatiaľ len také 'cargo' toho príbehu, aj keď potenciál tam je a dúfam, že sa zúročí. (8/10) ()

Rodina (2023) (S01E06)

Mám trochu pocit, že sa úplne nedarí budovať dáke vnútorné napätie. Teda aspoň na mňa to nefunguje. Ako pekná epizóda, ale celkovo ma celý seriál zatiaľ necháva chladným. Také viac menej bezpečné presúvanie sa postáv v rámci docela chabej dejovej linky. Už nezostáva veľa epizód na záchranu. (6/10) ()

Napospas (2023) (S01E07)

Zvolnenie tempa. Akože fajn epizóda ale prvá séria nemá 24 dielov. Opatrne treba s týmito offspin záležitosťami. V druhej sérii by bolo na to vhodnejšie miesto. Mne Ellie každopádne baví a v rámci možností som si tento diel užil. (6/10) ()

V časech nouze (2023) (S01E08)

Takto by to celkom aj šlo. Stále málo nakazených, ale zvykám si a trochu upravujem očakávania. Úprimne, taký Walking Dead mal o dosť podarenejších kultistov ako tento ryšavec. Ale fakt ma uspokojilo ako dostali na prdel. Nice. Plné hodnotenie si snáď nechávam na posledný diel. (7/10) ()

Hledej světlo (2023) (S01E09)

Potvrdzuje sa mi, že séria bola veľmi zle štruktúrovaná od začiatku. Tvorcovia si hlavne neustrážili tempo a dynamiku. Výsledkom je záverečný diel, ktorý kvalitou patrí niekde do stredu série. Finále série býva aj pri o dosť horších seriáloch viac vyšperkované. Mám až nutkanie streliť tomu záveru za 2*, ale ocením teda aspoň pekné momenty vo vzťahu Ellie a Joela. (5/10) ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

30.12.2023

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)