The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

V časech nouze (S01E08)

(epizóda)
  • USA When We Are in Need
TV spot

Ellie narazí na skupinu pomstychtivých přeživších – a zaujme pozornost jejich vůdce. Oslabený Joel čelí nové hrozbě. (HBO Max)

TV spot

BrooksW.Here

"You won't survive out there for long." _____________ Po slabšej siedmej epizóde moje očakávania už naozaj nemohli byť vyššie a s istotou môžem potvrdiť, že tvorcovia ma nesklamali... Síce táto časť začína veľmi pomaly a pokojne (avšak nie nudne!), tak aj napriek tomu sa po celých tých 50 minút stáva stále viac a viac pútavejšou. Už od prvého stretnutia Davida s Ellie som mal pocit, že sa bude jednať o naozaj zaujímavú epizódu, kde sa dozvieme niečo viac o novej skupine a o stravovaní po apokalypse, ale nakoniec mi prišlo, že tvorcovia už nie sú ochotní venovať toľko času zbytočnostiam (v prvých epizódach to bolo úplne inak) a idú sa vrhnúť rovno do finále – udalosti z ničoho nič nabrali nečakane strmhlavý spád (čo nemyslím v zlom, odvtedy už to malo ten správny drive...) a všetko sa mimoriadne urýchlilo. Neviem, či to príbehu prospelo alebo nie, no podľa mňa skôr áno (opäť zopakujem, že hru som nehral, takže môj názor sa vzťahuje iba k tomuto seriálu, nemám ho s čím porovnať)... Honba preživších za Ellie nemala chybu, bola veľmi napínavá a pekne natočená, no a to finále ma úplne dostalo... Záverečný požiar a bitka v reštaurácii sú podľa mňa jedným z najlepších momentov, akých sme sa v tomto seriáli zatiaľ dočkali – naozaj som nečakal, že nám tvorcovia naservírujú takúto dychberúcu scénu, pri ktorej nebudem môcť odtrhnúť oči od obrazovky... Ale aj napriek tomu si myslím, že The Last of Us trpí jedným veľkým nedostatkom – na mysli mám počet nakazených... Clickerov sme sa zatiaľ dočkali iba v dvoch častiach, Bloater tam bol iba jeden a Runneri boli asi iba v polovici epizód... Netvrdím, že je to niečo, čo by mi nejako veľmi prekážalo, ale jednoducho si myslím, že tvorcovia by do seriálu mohli vložiť viac nakazených... Pre mňa za mňa nech majú tie časti aj hodinu a pol, vadiť mi to nebude... Práve kvôli tomu dúfam, že sa ich dočkáme aspoň v poslednej epizóde...  A HOR SA DO FINÁLE!!! ()

Ironhead

Já jen k těm poznámkám, kde byli lidi z města (vlastně ani ne z města ale letoviska, jasně to ta říkají), když ne venku? Ona když je sněhová vánice, nemáte pořádně co jíst a je tam nejmíň tak deset pod nulou, tak asi lidi nebudou dobrovolně korzovat venku po ulici. Krom toho ta akčnější malá část té komunity to měla v té chvíli už za sebou a většina zbylých ani nevěděla, čím je vůdce krmil ;) ()

korbitch22

90% my ass. Sice je to lepší, než naprosto zbytečná předchozí epizoda, ale pořád to má kurevsky nevyužitý potenciál. David je sice solidní psychopat a několikrát dokázal díl navodit nepříjemný pocit, ale kde jsou nakažení? Kde je víc z historie Silver Lake, tahle epizoda má mít 90 minut a ne kouření čuráků. Když na konci hoří hlavní budova sekty nikdo nikde. Nezájem. Tvůrci jsou si vědomi toho, jak strašně šel divák dolů se svými nároky a hlavně jak všeobecně klesá nejen inteligence diváků, ale tvůrčí inteligence všeobecně. Přesně proto se tu můžou teď kokoti rozplývat a pětihvězdičkovat jak mamrdi, jelikož jim stačí dneska ke spokojenosti nedotažený prefabrikát, který je doslova vykastrovanou verzí herní předlohy. Já teda 4* dám, ale jen za onen nepříjemný pocit z Davida, Joelovu nekompromisní popravu a Ellie sekáčkový záchvat. Ale moc dobře si uvědomuju, že kvalita obsahu je zatraceně pochybná a vše stojí na kvalitním vizuálním zpracování a herectví všech hlavních i epizodních postav. Nebýt Pedra, ani bych se na to nekoukal. 70%. ()

Martin86

Nevěřil bych, že to řeknu, ale tento díl byl nejspíš lepší, než originální hra. Napětí, akce i efekty, všechno na jedničku. Jedině ikonickou scénu se zajícem jsem čekal :DDD Upřímně se ale bojím příštího dílu. Stále toho mají dost k odvyprávění a hodinová stopáž podle mě nebude stačit. No uvidíme. Tento díl jasných 5/5 ()

JamesConnorG

8/10. - Beze srandy brutální jízda. Nová skupinka přeživší s čelem Davidem nejsou takový svatoušci, jak se prvně zdají a během epizody se krásně vykreslí do své pravé podoby. Co musím jednoznačně pochválit je výkon Belly Ramsey, která tu předvedla brilantní výkon jako Ellie. Co mě dosti mrzí je takřka nulová přítomnost nakažených, kteří v adaptaci byli a měli svoji roly. Tenhle fakt jsem se snažil moc nehodnotit na celku seriálu, ale už i mě celkem mrzí, že tam nemají až tak velký prostor, jak by měli. Ano, je to hlavně o lidech a jejich konfliktu, ale nakažení jsou další hlavní hrozbou, co by se měla řešit. Bez ohledu na tohle jsem byl ale z epizody dosti spokojen, jen mě ke konci Joelova "procházka" a nic nedělání po nepřátelské oblasti trochu mrzel. Čeká nás finální epizoda a já věřím, že bude sakra silná! ()

• Troy Baker, který v seriálu ztvárňuje postavu Jamese, je hlasový herec ztvárňující postavu Joela v herní verzi. (mikki089)
  • Ellie (Ramsey) používa na lov jeleňov pušku. V hre používala luk. (molcan2)
  • Ve scéně, kde Ellie (Bella Ramsey) má Davida (Scott Shepherd) a Jamese (Troy Baker) na ráně, Bella Ramsey opravdu drží skutečnou (nenabitou) pušku. Kvůli své velikosti a váze se Bella snažila udržet zbraň namířenou po delší dobu, což je v epizodě patrné a bylo záměrně ponecháno, aby se ukázalo, že Ellie zjevně není zběhlá v používání těžkých střelných zbraní. (mikki089)