The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Nakažení (S01E02)

(epizóda)
  • USA Infected
Z nakrúcania

Po útěku z karanténní zóny se Joel a Tess dohadují o Elliině osudu, zatímco si klestí cestu troskami dávno opuštěného Bostonu. (HBO Max)

Z nakrúcania

moviefan4

Čistá dokonalosť! Pre milujúceho fanúšika neskutočná spokojnosť s materiálom akým je The Last of Us je v tých správnych rukách, je doručený fan service s dávkou novoty pre každého z Nás! Píše sa história o prerušení kliatby videohrených adaptácii a som hrdý že sa to deje pri dokonalom diele ako je The Last of Us! ()

warrenur

Post-apokalypticky svet je vyobrazeny paradne...opat, ako v predoslom dieli to ma civilny start ozrejmujuci pociatky tejto huby. Ellie si to hlaskuje ako typicka pubertiacka a z rutinneho prechadzania ruin porasteneho mesta postupne narasta napatie a boj o prezitie, az k samotnemu zaveru. Velmi slusne 85% a trosku nadneseny plny pocet. ()

PaTeXx

První pětihvězdičkový díl. Dlouho očekávaný první encounter s clickerem vyvolal obrovskou vlnu pozitivních nervů. A že fakt kurva obrovskou. Excelentní práce s kamerou a audiovizuální stopa, vzhled clickerů byl podle očekávání úžasný. Mrzí mě, že se trošku přeskočila pasáž v mrakodrapech, ale knihovna ji vynahradila naprosto dostatečně. No nic, Bille, here we come! ()

kubas369

8/10. Opět se mi hodně líbila scéna na začátku dílu, kdy celou tu záležitost s epidemii pěkně zakotvují do reálného světa. S čím už mám problém, je ta záležitost s tím propojením, protože by se to dalo zcela jednoduše využít proti nakaženým, přesně tak jak to nakonec udělají tady. Je to první velká změna oproti hře, která mi fakt vadí ale ne kuli tomu, že to ve hře bylo jinak ale kuli tomu, že to nedává moc smysl. Další věc s kterou mám problém, ale to není jen tady, je délka epizod. První hodně přes hodinu, teď sotva cca 50 minut, další přes hodinu, co to má jako být? Kdybych se koukal na každý díl po týdnu, tak mě to sere ještě víc. Ale tohle není problém jen Last of Us, tenhle problém má každý druhý stremovaný seriál. Jinak rozbité město vypadá na seriál docela slušně a navazuje správnou úzkostlivou atmosféru. A clicer vypadal naprosto fantasticky. ()

Litvicek

Úvodní scéna měla grády a navodila patřičně atmosféru. Pak skočíme v čase, příběh něco přeskočí a naši hrdinové pokračují dál ve své cestě. Nebudu rozebírat odchylky oproti herní předloze, protože bych se neskutečně nasral (protože tvůrci se rozhodli ty nejlepší herní okamžiky přeskočit a udělat příběh/zásadní scény lehce jiné). Dostáváme do detailu propracovaný postapokalyptický svět a příběhově je zajímavé celý vývoj sledovat, nicméně akci bych čekal lepší a rozhodně jsem nečekal tak rychlý postup děje kupředu. Druhý díl a už se loučíme s jednou z hlavních postav, kterou jsme neměli moc možnost vlastně ani poznat, natož si ji oblíbit. A to je sakra škoda. Příběh pokračuje a já jsem přirozeně napnutý jak kšandy na další a další pokračování. 4 slabší hvězdy - baví mě to ale herní předloha je oproti tomuhle úplně jinde. ()

• V prízemí hotela sa trojica prebrodí cez cca 3/4 metra hlboký bazén vody. Po výstupe po schodoch hotela majú suché nohavice aj topánky. (andrejba)
  • Když Ellie (Bella Ramsey) jí sendvič, je v průběhu střihů nakouslý vždy z jiné strany. (willy1)
  • V úvodu epizody má divák možnost vidět ve scéně z Jakarty ceduly „Baťa“. (Punisher)