The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Hledej světlo (S01E09)

(epizóda)
  • USA Look for the Light
TV spot

Těhotná Anna vkládá důvěru do celoživotního přítele. Joel a Ellie dojdou na konec své cesty. (HBO Max)

TV spot

kyjo

"People are making apocalypse jokes like there's no tomorrow. -- Too soon? -- No, it's topical." :) Některý ty vtípky jsou povedený. Pro odlehčení depresivní atmosféry rozpadajících se měst se docela hodí. Paradoxně Ellie, která je obyčejně ta, kdo hýří vtipem, je s blížícím se cílem čim dál víc zádumčivá. Stejně jako ve hře mi tady trochu vadil ten skokovej přerod Joela - kterej ještě před pár díly zpytoval svoje svědomí - v krutýho a nelítostnýho zabijáka. Chápu jeho motivy. Tvůrci se je snažili speciálně v tomhle díle podrobně vylíčit, ale i přesto mi to jeho chování přišlo těžko uvěřitelný. Jako plus beru, že to aspoň neni prezentovaný jako morálně správný. Z toho pak vlastně do značný míry vychází i děj druhýho dílu, resp. připravovaný další série. ()

HERGImanCZ

Skvělá epizoda, problém je kontext. Finále The Last of Us v podstatě přesně adaptuje svou předlohu. Bohužel epizodě značně ubližují určité aspekty samotného seriálu. Varuji rovnou, že mé zhodnocení se neobejde bez spoilerů. Už během seriálu jsem měl pocit, že příběhové odbočky trochu nabourají vztah mezi Joelem a Ellie a nebude tak dostatek času na vyobrazení rodičovské role Joela vůči Ellie, kterou má divák na konci cítit. A bohužel se ukazuje, že tomu tak je. K Ellie jsem ani zdaleka neměl tak silný vztah, jako tomu bylo ve hře. A přestože je finále velmi silné, ty emoce ve mně vyvolává spíše to, že znám právě tu herní Ellie a herního Joela. Provedení scény, kdy se Joel musí probojovat přes celou základnu Světlonošů, také není úplně na místě. Dlouhé pomalé záběry, kde by měla být cítit spíše hektičnost a strach o život Ellie, nefungují také z důvodu, že Joelovo drsňáctví nebylo ani z poloviny tak dobře prodáno, jako ve hře. Jak jsem zmiňoval, nejedná se přímo o problémy epizody, ale spíše toho, co ji předcházelo, proto mé hodnocení zůstává poměrně vysoké. ()

kreion

Veľmi dobrý diel, ale určite nie najlepší z prvej série a preto 4/5. Paradoxne sa mi páčili viac diely, ktoré neboli fan-service ako posledná časť, ktorá kopíruje hru 1:1. Zároveň bol 3tí dieľ niečo, čo by mi nevadilo keby mal seriál o 1-2 časti viac a ten z obchoďáku by mohol byť úplne vystrihnutí, lebo nedával veľmi zmysel ani v hre čo sa týka storytellingu Neila Druckmana a pôsobil lacno už aj v DLC hry. Každopádne, pekný záver, kde je jediná reálna emócia iba na začiatku epizódy. ()

Anderton

Finále je určené čisto pre publikum, ktoré sa do seriálu bezbreho zamilovalo a svojich hrdinov a vývoj ich vzťahu chápe. Pre mňa totiž išlo o diel, kde sa z Joela stáva bezhlavý zabijak a jeho chovanie mi bolo proste iba odporné, nech sú jeho motivácie akokoľvek ospravedlniteľné. Ono to pôsobí skôr tak, že ak sme vytvorili drsný svet, tak sa postavy musia chovať extrémne násilne a tým pádom to bude super cool. Občas to aspoň trochu fungovalo, občas vôbec. Po skvelej predchádzajúcej epizóde opäť sklamanie, ale to už je pri TLOU u mňa zvykom. 50% ()

JosefTomas

Nemám potřebu si tady honit ego nad tím, že "ve hře to bylo lepší", protože jsem její velký fanoušek, hrál jsem jí tenkrát na PS3, potom na PS4 a poté sledoval gameplay z PS5. Nakonec bych se stejně dostal k tomu, že hra má díky své dlouhé stopáži schopnost se dostat k postavám pod kůži, projít s nimi celý ten vývoj, díky akci být záživná po celou dobu a na konci vás dostat do kolen tím, že to finále neuspěchá. A i kdybych to tady se hrou neporovnal, tak 43 minut na rozuzlení příběhu je dle mého dost málo i na originální seriál, stejně jako počet 9 epizod s cenovkou 10-15 mega. To se na mě prosím nezlobte, ale to je podpásovka. ()

• Ashley Johnson, která ztvárňuje Annu Williams, je hlasová herečka ztvárňující postavu Ellie v herní verzi. (mikki089)
  • Žirafu v této epizodě si zahrála skutečná žirafa jménem Nabu. (mikki089)
  • V epizodě se objevila Laura Bailey jako zdravotní sestra, která svůj hlas propůjčila Abby, hlavní záporačce videohry „The Last of Us Part II“. (mikki089)