The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Rodina (S01E06)

(epizóda)
  • USA Kin
TV spot

Joel a Ellie nedbají na rady místních obyvatel a pronikají hlouběji do nebezpečného území, aby našli Světlonoše a Tommyho. (HBO Max)

TV spot

Garson

Další díly už bohužel nedám,další nudu už bych nezvládnul.Seriál kde se jenom kecá a na několik hodin záznamu jsou dvě minutové akce mi bohužel nestačí.Joel(Pedro Pascal) hrál skvěle v mém oblíbeném seriálu Narcos,ale zde se moc nepředvedl i když mnohem horší byla hnusná nebinární "zombice" Ellie(Bella Ramsey) která mi lezla celých 6 dílů pěkně na nervy a příběh seriálu letěl skoro od začátku strmě dolů.Hned jsem si přitom vzpomněl jak jsem se před pár lety díval na Prima Cool na reality show EXPERIMENT KOLONIE,kde se po zinscenované apokalypse snaží skupina vybraných lidí přežít jen s tím co mají a je to mnohem lepší a poučnější než tato seriálová blbost.No nic,snad si příště lépe vyberu v té hromadě nezáživných seriálů. ()

Roman.Ticka

Perfektní režie, skvělý emoční doják pod kulisami středověku mísící se s počátky kovbojů a civilizace ještě silně okořeněným kombinací funkčního komunismu s prvky sektářství a hippiekomunitní pospolitosti. Kupodivu vše krásně ladilo a navíc připomnělo důležitost pomalu ale jistě mizejících hodnot 😉😊🥲🫣🥳 ()

darkrobyk

Napínavé vztahové drama se změní v boj o život... Zatímco Joel má se sebou problémy a cítí, že mu asi nebudou stačit síly ke splnění mise, Ellie hrubne snad ještě více a stává se z ní tak trochu chlap. Jistě, okolnosti a vše, co má za sebou, tomu napomáhají, ale doufám, že většina jejích postojů je póza, za níž se ukrývají obavy a strach. Klíčové momenty - setkání bratrů a překvapení na univerzitě. K navození napětí a pocitu nebezpečí netřeba nakažených, stačí lidi... ()

Rastamania

Přeci jen me začíná něco pořádě srát.. A sice české titulky na HBO..konkrétně české ekvivalenty anglických nadávek... Nejen že není absolutně žádnej důvod, ale je to tak trapný, až mě to, jak jsem psal výše, začlo sráááát! Ne štvát nebo vadit. Fuck taky není sakra, dick není blbec a ten  kdo je zodpovědný za takovou svatokrádež zaslouží pár facek. Kua! P.S: nenutte me pripominat otevreny dopis KSCM! :p ()

klukluka

Pedro byl na začátku tvrdej jako šutr a tady plakal jako želva. Neklamný znamení, že se mu stane něco zlýho. A jako se mění charaktery, měnil se i budget na jednotlivý díly. Tentokrát ušetřili i za benzín. Jsem maličko jízlivej, pravdou nicméně je, že to celkově lehce vyměklo a čekal bych, že se schyluje k velkýmu finále, který dá na ty oddechový díly zapomenout. P.S.: Lidi jsou na vymření a opicím ta houba neva? ()

• Epizoda končí děsivým cliffhangerem. Joel (Pedro Pascal) je při rvačce pobodán, a přestože se mu s Ellie (Bella Ramsey) podaří na koni uniknout bezprostřednímu nebezpečí, je jasné, že je na tom špatně. Zhroutí se do sněhu a nechá Ellie, aby ho prosila, aby vstal. Když se kamera stáhne, slyšíme ponurý klavír a hlas, který zpívá: „Jedu na projížďku se svým nejlepším přítelem. Doufám, že už mě nikdy nezklame. Ví, kam mě vezme. Vezme mě tam, kde chci být. Jedu na projížďku se svým nejlepším přítelem.“ Zní vám to povědomě? To proto, že jsme tento text už někdy slyšeli: když Joel, Ellie a Tess (Anna Torv) opouštějí bostonskou QZ. Slova jsou z písně „Never Let Me Down Again“ od Depeche Mode z roku 1987, která hrála v Joelově rádiu jako signál od Billa (Nick Offerman) a Franka (Murray Bartlett). V této epizodě tak zní coververze písně Depeche Mode, a to v podání Jessicy Mazin, dcery spolutvůrce a scenáristy seriálu Craiga Mazina, který po své dceři požadoval, aby její verze byla strašidelná a pomalá a pojednávala o dceři truchlící nad ztrátou otce. (Dangerous2)
  • Růžovo-bílo-fialová mikina s kapucí, kterou Ellie (Bella Ramsey) dostane od Marie (Rutina Wesley), se shoduje s herní verzí Ellie, když dorazila do Jacksonu. (mikki089)
  • Elliin (Bella Ramsey) kůň Shimmer z videohry „The Last of Us Part II“ se v epizodě krátce objeví jako hříbě. (mikki089)