Jak vznikal seriál The Last of Us

• USA Making of The Last of Us

Vydejte se s herci a štábem do zákulisí natáčení The Last of Us a zjistěte, jak se jim podařilo přivést seriál k životu. (HBO Max)

Gemini

The Last of Us je skvělá (zatím dvoudílná) série videoher, nyní už i skvělý seriál (o jedné, a v dohledné době snad dvou řadách), a tohle je dokument, který Vás nechá nahlédnout pod pokličku toho, jak se to druhé vlastně vůbec vyrábělo a co všechno bylo potřeba pro to, aby si to tak skvěle "sedlo". Nečekejte žádný převrat dokumentárního žánru, je to klasický "film o filmu", ale komu nespadne brada z toho, jaká pečlivost se věnovala každému aspektu výroby - včetně nestvůrnosti pohybů "houbíků" a znepokojivosti jejich hlasových projevů - ten už asi viděl příliš mnoho TikTokových videí, v důsledku čehož ztratil schopnost nechat se zaujmout něčím jiným než patnáctisekundovou řachandou tisíckrát jinak. A ano, je tam i segment věnovaný hudbě génia jménem Gustavo Santaolalla. Pořady o vizuálních efektech ve filmech mě fascinovaly už od dob, kdy ČT1 někdy v r. 1991 nasadila "Hollywwodské specialisty" uváděné Jamesem Coburnem, a půlhodinu strávenou s tímhle dokumentem hodnotím skoro tak vysoko jako seriál samotný;) 80% ()

William_

Co dodat...když dělají správní lidi správnou věc, vyjde z toho úžasný výsledek. A už teď se nemůžu dočkat na další série. ()

vydumnica

Veľmi veľmi zaujímavé!!! Každý seriál by mal mať takúto špeciálnu bonusovú "epizódu" MAKING OF😉. Veľmi rada som nahliadla do zákulisia. Mohlo to byť aj dlhšie. Zo seriálu som zatiaľ videla len prvé dve epizódy, keďže až tak ma nenadchol a nie je to zrovna "môj" žáner, bola som trochu na pochybách, či ho budem pozerať ďalej. No keď vidím, koľko námahy tu tvorcovia vynaložili a to množstvo detailov, všetko vypiplané, obdivujem...a asi tomu dám ešte šancu :-). ()

BlackTom

Primerane dlhé vzájomné čonganie si fujár k primerane dobrému serošu. Až som dostal chuť znovu si zahrať obe časti a rewatchnúť seriál. ()

warrenur

Velmi pekne, citlivo a zaroven v skratenej, ale vystiznej forme natoceny dokument. Prepojenie s hrou, pouzitie co najviac realnych props, skutocnych hercov, ci komparzu, uskalia s vyberom scen, ich tvorba zasadenie - napriklad nakupne centrum, filmovanie v extremnejsich podmienkach - sneh, 360-stupnove filmovanie v aute, tvorba masiek "klickerov", minimalisticka ale atmosfericka hudba Gustava, odkial "prisiel" efekt zvuku klickerov, ako sa vysporiadali s nocnou scenou v slepej ulicke a masivnym utokom klickerov - co z toho muselo prebrat CGI, ked sa narazilo na fyzicke moznosti cloveka, miera pouzitia CGI, udrzanie posolstva a atmosfery z uspesnej hernej fransizy. Odporucam kazdej/-mu, komu sa pacil serial, ci hra natolko, ze chce vediet/vidiet viac. :) Stoji za to. Dokument v podobnom style v trojnasombnom rozsahu vytvorili napriklad aj o serii H.Pottera, kto ste fanusikovia, tiez vrelo odporucam, kvoli atmosfere, ci nostalgii, ktora mala naviac generacny presah. 80% ()

Trešlson

Půl hodiny je na tenhle materiál zoufale málo. Oficiální doprovodný podcast nabízí mnohem více zajímavých informací. Kdyby byl dokument 20-30 minut ke každému dílu, byl bych o mnoho spokojenější. ()

Dawe2

Tohle byla naprosto profesionální práce a na výsledku je to strašně znát. A jsem opravdu šťastný za to, že to lidi ocenili a že se jim seriál možná i kvůli tomu líbil. Byť příběh je tu asi ještě větším důvodem. Každý detail je provedený s hnidopišskou přesností a byť se nedá všeho při sledování všimnout, jako celek to prostě funguje. Doufám, že nepoleví a vytvoří i druhou úžasnou sérii, že to nepokazí. A pokud to budou dělat stejní lidé a bude adekvátní příběh, věřím, že se to může povést, držím jim palce a těším se. ()

swenyx

Zrovna když hraju Remake první hry tak jsem narazil na tenhle dokument k seriálu. Samozřejmě jako vše spojené s Tlou to bylo dokonalý. Lituju lidi kteří vydrží maximálně u her jako je Fortnite či jiných online sraček a nikdy nezažijí pravou příběhovou hru. Stále si stojím za tím že je to asi nejlepší příběh ve videohře. Jinak byla jen škoda že to nebylo delší, já bych na to mohl koukat hodiny a hodiny. ()