The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Hledej světlo (S01E09)

(epizóda)
  • USA Look for the Light
TV spot

Těhotná Anna vkládá důvěru do celoživotního přítele. Joel a Ellie dojdou na konec své cesty. (HBO Max)

bigsoul

Prostě nejlepší adaptace hry. Tvůrci se nenechali strhnout laciným předěláním plné akce a zombie. Ale poctivě s respektem k předloze připravili emočně silný serial s krásnym postapocaliptickým světem. Za mě 10/10! ()

kec_up

Přidávám se k těm co hodnotí jako lepší průměr.Za mě Ellie špatný výběr postavy, dva homo díly asi povinné, ale o ničem se zbytečným prostorem který chyběl na konci. Chyběla mi tam iniciativa trochu něco dovysvětlit a dopilovat narozdíl od hry..v době kdy hra vyšla byly filmečky ve hře krátke a o to více nahuštěné..2ka už je úplným opakem a je tam spousta filmu.  O a nakonec jelikož asi tak 80% hry pokořujete různé clickery, tak tady jim ten prostor za mě nebyl dán…skoro bych řekl že tam bylo víc gayu než clickerů. Jako plus dávám některé lokace které byly stejné jako ve hře, to potešilo velmi..a uvod prvního dílu byl luxus který nebyl myslim jen okopčen ()

SimcaJB

Tak to máme za sebou. Už druhý dokonalý seriál od HBO. Nebyl to ani Rod draka, který šel v loni, ani Westworld, který už skončil. Je to seriál dle Playstationové hry The Last Of Us. Začneme tím, že poslední díl nás dostal na úplný konec cesty. Hlavní dvojice, Joel a Ellie, se konečně dostala ke světlonošům, aby mohla Ellie poskytnout svojí genetickou informaci. Pravděpodobně by z ní vznikla vakcína proti celé záhubě lidstva. Není ale všem dnům konec, a tak se během konce jejich cesty dozvíme docela důležitých věcí o jejich životě. Několik vysvětlení ohledně Joela a také příběh Ellie o tom, že to už není jen tak malá holčička, která potřebuje ochraňovat. Dozvíme se také o tom, jak byla Ellie narozena a proč je imunní proti nákaze. Její matku mimochodem hraje herečka, která představuje herní Ellie. Je to další herecké cameo z herní předlohy. Je dobře, že  úvod většina epizod má, trocha historie, retrospektivy neuškodí a umožní to více pochopit příběh. A příběh porodu  Ellie je dost důležitý. Je dobře, že tak dobrý seriál má různé režiséry. Tentokrát vyšla režie na Aliho Abbasiho, který natočil i přechozí díl. Vychvaluji zvolení režisérů. Craig Mazin dokázal s neamerickými režiséry natočit dost dobrý seriál.  Každý z nich přinesl do epizody to své. Začneme Neile Druckmannem, pro kterého to je velký splněný sen natočit pár epizod velkého seriálu, protože jeho dítě (tedy hra na konzole) dospěla v seriálovou adaptaci. Nesmíme zapomenout i na Jasmilu Žbanić, která už je zkušenou režisérkou, za kterou stojí celosvětový ohlas jejich filmů. Do epizody Rodina (S01E06) přinesla dost dobrý rodinný a soudržný pocit. A hlavní tvůrce Craig Mazin? Ten si odbyl svůj režisérský post ihned na pilotní  epizodě, která celý seriál odstartovala a byla to nejlepší epizoda. Je velmi dobře, že devítidílný seriál není jenom o hlavní dvojici. Jejich příběh jsme sledovali jenom v pár epizodách. Ve většině epizod jsme si užili jiný příběh, který vysvětluje věci kolem nich. Příběh života dvou partnerů byl k nezapomenutí. Také příběh o tom, jak se Ellie nakazila je velmi důležitý. A také nesmíme zapomenout na to, že první díl byl o tom, jak Joel přišel o svojí dceru a jak ho to vlastně poznamenalo. Poslední díl první sezóny příběhový oblouk hlavní dvojice zakončil. Po strastiplné cestě plných zlých lidí, nepřátel a zombíků se dostali kam měli. Potkali lidi, které hledali. Jak je ale známo, tak jejich příběh bude pokračovat v druhé sezóně dál, a tak jsme znovu nuceni vedlejší postavy (jako v předchozích epizodách) opustit, abychom mohli sledovat pouze hlavní dvojici za jejich příběhem. Moje Hodnocení: 60 % A proč, bohužel je to nejslabší díl, protože jde pouze o to, že příběh hlavní dvojice skončil dalším krveprolitím dalších postav, aby hlavní dvojice mohla jít v klidu dál. ()

Ricky.Bobby

Dostal sem žirafy! A to mi stačí. Takže za 5⭐...Ale teď vážně, chtěl sem nakažené, dostal sem jednoho a ne v místě kde bych ho chtěl, celý díl se trošku hnal, slušelo by se tak o 20 minut delší stopáž a nemocnice byla skvělá. 9/10 ()

macikpacik

Keď človek hral prvý diel, tak to zabíjanie Noela bola samozrejmosť, chránil hlavne Elie. Až po odohraní dvojky, sa začneme zamýšlať, ako to bolo z pohľadu druhej strany. V seriále to naznačujú nápadnejšie aj menej nápadne a tým vlastne trošku predbiehajú - dej z druhej hry. Každá vražda býva pomstená. Práve v tomto 9-tom diely je to najviac naznačené. Je rozdiel v hre pobiehať po rôznych kanceláriách, ordináciách, špekulovať, ako zabiť nepriateľov a zachrániť Elie. Čo ma prekvapilo, je fakt, že v seriálovej podobe už to nie je také čierno-biele. So znalosťou obsahu dvojky a rôznymi náznakmi už prvej sérii, som sa díval na Noela trochu inač. V hre mi išlo len o záchranu Elie a Noelovi som všetko prepáčil. Ale keď to vidíš vo filme, tak je to vlastne brutálne vyvražďovanie nevinných ľudí, ktorí majú- mali - len dobré úmysly - získať liek pre ľudstvo. Je tu presvedčivo vyjadrená dilema - Elie /ako náhrada zabitej dcéry/ vs obetovanie Elie a nádej na získanie lieku. Nie je to vo filmoch nijako nová myšlienka, ale v hrách to bolo prelomové. Takéto morálne otázky sa v hrách bežne neriešia. Trošku ma mrzí, že ta epická scéna, kde sa Elie pýta Noela, či jej vraví pravdu o fireflies, je trošku odfláknutá. V hre to bol pre mňa naj, absolútne naj moment nielen tejto hry, ale všetkých hier, čo som hral. Tak či onak, aj tento die presne vyznel tak ako mal. a ako vždy, aj dnes 5 hviezd. ()

salamko

Nevím jak vy, ale nejsem uspokojen. Všechno bylo fajn, ale něco mi tam celou dobu scházelo. Předlohu mám moc rád a tam si myslím že je to o poznání lepší.  PS: Prosím vás, zahraje si všichni normíci hru, nebo se alespoň na ní podívejte. Stojí to za to. ()

darius1706

Neznaje předlohy, finále jaksepatří. Nevím, jestli ve hře to bylo nějak více řešeno, ale ani jsem nečekal, že by to mělo dopadnout tak, že si všichni padnou do náruče a vše bude sluncem zalité. Přesto mě to, jak to dopadlo, překvapilo. ()

luky312

Ako som sa tesil na koniec tak som ostal sklamany. Zaciatok fajn, stred fajn. Ale ta emotivna hudba (ktora bola este aj zlá) sa do tej prestrelky vobec nehodila. Milosrdna loz este ok a potom titulky.... WTF? ()

Bluff

Kampak ti tvůrci spěchají? Je to jako posledních 50 metrů na dlouhé dráze, ještě zrychlím, ať už to mám za sebou. Poslední díl mi přišel, jako bych hrál hru, ale s cheatama a snažil o fast run. Škoda. ()

SyL3r

Fíha .. z Joela za za pár dielov stala One Man Army .. Nevidím v tom ten hype ani náhodou, držia to tak vysoko čisto len SONY fanboys. Nevravím, že je to zlý seriál ale polovicu celého seriálu som sa nudil. Pritom prvý diel bol taký úžasný a potom to šlo u len dole vodou. ALE stále musím pochváliť Pedra, ten chlap je skvelý herec, zahral to úplne neskutočne. Len ako hovorím, nevidím, necítim ten hype. Priemerný seriál z ktorého je cítiť vyšší rozpočet. 70% za posledný diel. 60% za celú prvú sériu. ()

hypnos11

Poslední díl nezklamal. Mínus je, když divák ví, co ho čeká, to ale samozřejmě není chyba adaptace. Joel v seriálu působí více či méně jako podivín, v posledním díle se to tak trochu potvrdí, a ačkoliv se jeho pohnutky dají pochopit, je těžké s nimi souhlasit. Na druhou stranu, to samé se dá říct o Marlene, ikdyž v menším měřítku. Co říct na závěr? Hudebně seriál vsadil na staré známé jméno, a musím číct, že hudba působila jako nevtíravý, ale kvalitný a promyšleně vložený podkres. Herci skvělí, bez výjimek. Příběh komorní, osobní, většinou poklidně plynoucí - něco nevídaného v post-apo či zombie filmech nebo seriálech. Napadá mě, že se to v tomto trochu podobá snad jedině The Road (také vynikající, ale temnější posta-apo adaptace) od Hillcoata. Seriál mi dal přesně to, co jsem od něho čekal, a nezbývá mi, než tvůrce pochválit. Myslím, že Druckmannův osobní dohled se vyplatil. ()

megacik

Zaspal som pri pozeraní tejto časti, čo sa mi už dávno nestalo....takže veľmi neviem o čom to bolo. Buď som bol veľmi unavený, alebo to bolo také nezáživné. Tipujem, že pol na pol.  Keď si nájdem niekedy čas na znovupozretie tejto časti, tak možno zmením hodnotenie. ()

MickV21

Poslední díl první serie mi přijde až moc uspěchaný. Když jsem psal, že 7. díl mohl být kratší, tak tady bych zvládl klidně i těch 20 minut navíc. Za sebe můžu říct, že jsem čekal malinko víc emocí. ()

whitey

To muselo být oříšek přijít na to, jak natočit část s vystřílením nemocnice. A tady je moje jediná výtka, bylo to natočené až moc videoherně, kde rambo styl funguje, ale tady se mi to moc nezná. Ale tak překousnu to. Že je to kratší mi nevadilo, aspoň tam nebyl patos. Těšing na druhou sérii. ()

Epics

Encyklopedicka definice zazdeneho finale serialu. V pocatecnim sledu citlivych konverzaci se nam rychle pripomene, jak se vlastne oba maji velmi radi, abychom pochopili, proc prijde ta lyricky ladena a hudbou podkreslena vyvrazdovacka v nemocnici. Na vsechny mozne epizodni zapletky a postavy se v serialu casem nesetrilo, ale zrovna posledni dil musel byt takovahle 40ti minutova rychlokvaska. Nechapu... ()