The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Hledej světlo (S01E09)

(epizóda)
  • USA Look for the Light
TV spot

Těhotná Anna vkládá důvěru do celoživotního přítele. Joel a Ellie dojdou na konec své cesty. (HBO Max)

Kevadros

Hodně slušný zakončení. Výborná narážka na "podávání žebříku" která mě rozesmála. To jak se Joel prostřílí nemocnicí bylo snad ještě intenzivnější než ve hře, tam tomu ta filmová podoba fakt sedla. ()

Ant_Antony

Jestli tohle mělo být vyvrcholení seriálu roku, tak je to velké zklamání. Narození Ellie - wt(a)f?!?!? Kam se to hrabe na Quite Place... No a závěrečná přestřelka v nemocnici je opravdu - ani nevím, jak to vlastně popsat... První sérii jsem dal jen že zvědavosti, na další se už nechystám (ať už kvůli spoilerům ohledně znalosti hry - ač jsem ji nikdy nehrál - nebo prostě proto, že jsem si k postavám nevytvořil jakékoliv pouto). ()

Alien220

Jízda jako blázen! Jasné, ploché a úplně upřímné. Joel kráčející nemocnicí v letargické hudbě a se záběrem na nábojnice u jeho nohou - jedna z nejlepších rage scén, co jsem viděl. ()

mosnak

Původní představitelka Ellie si zahrála její mamu a udělala na mě větší dojem než současná Ellie. Velkolepé finále se nekoná, opět nesdílím nadšení všech přítomných. Na cely příběh The Last of Us je potřeba více než je 9 dílů (a to ještě o jeden díl méně, protože Billuv příběh byl tak trošku mimo). Prý se finálová epizoda hrála v kine. Nedovedu si představit, že bych jel do kina kvůli 40 minutam. Tvůrci seriálu do toho měli narvat více emocí, epizod, houbovich zombiku a hlavne ... Ellie, která bude podobná svých zjevem i pohyby původní předloze. 57% ()

LachtanShows

Ano, chvíli mi to zas trvalo, ale i já konečně dojel současného krále sledovanosti HBO a i když je sezónní finále až nezvykle krátké, tempo si nastolí slušné a každého fanouška absolutně navnadí netrpělivě vyhlížet druhou řadu. ()

ROCK,THE

Finální díl byl opět více než luxusní a naprosto přesný předloze, legendární scéna s žirafami mi hrkla slzy do očí, maličkosti jako kdy Joel vysazuje Ellie pro žebřík mi zas vykouzlily úsměv na tváři a epická finální nemocniční vyvražďovačka byla naprosto skvělá a žďímala emoce stejně jako ve hře samotné. Jediné co mě mrzí že tam nebyla nejlegendárnější před závěrečná bitka s nakaženými v tunelu na kterou jsem se hodně těšil ale nevadí, jinak víc než luxusní zážitek a určitě si zaslouží 10/10 PS: Cameo Ashley alias originální Ellie ze hry taky víc než zahřálo u srdce a navíc nám dala nový pohled na matku Ellie o které jsme se prakticky ve hře nic moc nedozvěděli. ()

Cermbo

Finále jako takové je sice poměrně povedené a kvalitně se drží své herní předlohy, ale šlo z toho rozhodně vymáčknout více. Celé je to takové zrychlené a to kazí emoce i celkový zážitek. ()

warrenur

"You'd just come after her...". Drsnarna, ktora sa premietne az do najvnutornejsich motivov a naviazanosti. Ano, Joelovo vycinanie v budove mi prislo trochu scenaristicky naivne. Tato serialova podoba sa mi velmi pacila, a preto si hru si v buducnosti urcite zahram. Depresivnejsi sebecky zaver prvej serie mi zapadol do celkoveho nastavenia. F*ck humanity. :D ()

molcan2

Joel ju teda vytiahol a rozhodol sa udržať vírus nažive, čím sa zvýšil počet epizód. Tešil som sa, že to bude divokejší a srdcervúcejší záver poslednej epizódy tejto sezóny. Tak to začalo sľubom, že to všetko ukončia a budú pokračovať za tým, za čím sa vydali a celý ten čas, koho sa snažili nájsť ich zasiahol zo zadu, ale nie sú priatelia. Mal som pocit, že rozhovor medzi Marlene a Joelom mohol byť lepšie prepracovaný, keďže to bola hlavná udalosť príbehu a celá časť epizódy s chaosom mala byť peknejšie natočená a nie len slow mo. Inak som cítil vážnosť a sebeckosť epizódy, vďaka čomu je pre mňa dobrým zakončením záverečnej časti sezóny. ()

JamesConnorG

9/10. - A máme tu vyvrcholení první série. Moc mě potěšila účast herečky Anny, která v původní hře ztvárnila právě Ellie. Z celkového vyvrcholení příběhů a z adaptování hry jsem naprosto spokojen, jen jsem se u epizody nemohl zbavit pocitu, že je to poněkud uspěchané, ale tenhle díl shrnul takřka vše co šlo, takže jde jen o můj pocit. Pevně věřím, že spousta lidí, co neznala konec, budou buď potěšení nebo naštvaní, což plně chápu, ale to měl být také záměrem, holt ne každému se Joelovo rozhodnutí zamlouvá, ale udělal prostě to, co uznal za vhodný. Příští série bude opět a i více emoční jízda, takže se máme na co těšit a zároveň bát. Po konci seriálu jsou mí Pondělky o poznání smutnější. Moc jsem si to užil a uvidíme se u druhé sérky! ()

tomik99

I když v některých momentech je seriál naprosto přesný a věrný předloze, za což dávám obrovský palec nahoru, tak se nemůžu zbavit dojmu, že vše jede do finiše až moc uspěchaně a rychle. Celé show by slušely tři epizody navíc. Seriál nás nenechá v klidu vydechnout a strávit s postavami nějaký čas navíc. Stejně zrychlená scéna s Joelem a Marlene byla i ve hře, nicméně nemohli jsme se tady dočkat něčeho navíc? Celé to působilo, jakoby Marlene ani nedocenila, že Joel převedl Ellie přes celou Ameriku. Dostaneme s postavou jednu scénu a bum jede se dál. Druhá a naprosto fatální výtka je k nakaženým, kteří se v celém seriálu prakticky nenacházejí. Nikdo je nemusí zabíjet po desítkách. Ale nešlo alespoň udělat jednu plazící scénu, jak se Joel a Ellie prodírají metrem, aby se dostali k nemocnici? Celá jejich výprava působí naprosto nezaslouženě a vlastně pochod přes půlku kontinentu působí jako docela hračka, pokud máte mapu a víte kam jdete. Takhle to ale být nemá. ()

PEZ

Trošku lacné a jednoduché finále prvej série. Ono, samotná časť nebola úplne zlá, akuráť pochovala behom pár minút celý zmysel toho, o čo sa dve hlavné postavy počas prvej série snažili. V tomto prípade mohli autori pridať viac minút navyše, aby poskytli Joelovi trošku väčšiu a uveriteľnejšiu motiváciu spraviť to čo spravil. Niežeby sme všetci občas nemali skrat, ale predsa, máme tu seriál, pri ktorom sme strávili už 16 hodín nášho času. Nič, ide sa ďalej, ale v druhej sérii by sa mohol posunúť seriál z epizódnych príbehov na nejaký väčší, zmysluplnejší arc. Pretože v opačnom prípade záujem u mňa sledovať Last of Us ďalej nebude stúpať, ale skôr klesať. ()

Romanstekl

Přesně jsem čekal, že to dopadne takhle, aby mohla být 2.,3.,4.série. Neříkám že to není dobře, že něco tak kvalitního jako tenhle seriál nebude pokračovat, jen je škoda že se budou dál ždímat prachy na úkor natahování seriálu. ()

kyjo

"People are making apocalypse jokes like there's no tomorrow. -- Too soon? -- No, it's topical." :) Některý ty vtípky jsou povedený. Pro odlehčení depresivní atmosféry rozpadajících se měst se docela hodí. Paradoxně Ellie, která je obyčejně ta, kdo hýří vtipem, je s blížícím se cílem čim dál víc zádumčivá. Stejně jako ve hře mi tady trochu vadil ten skokovej přerod Joela - kterej ještě před pár díly zpytoval svoje svědomí - v krutýho a nelítostnýho zabijáka. Chápu jeho motivy. Tvůrci se je snažili speciálně v tomhle díle podrobně vylíčit, ale i přesto mi to jeho chování přišlo těžko uvěřitelný. Jako plus beru, že to aspoň neni prezentovaný jako morálně správný. Z toho pak vlastně do značný míry vychází i děj druhýho dílu, resp. připravovaný další série. ()