The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Hledej světlo (S01E09)

(epizóda)
  • USA Look for the Light
TV spot

Těhotná Anna vkládá důvěru do celoživotního přítele. Joel a Ellie dojdou na konec své cesty. (HBO Max)

kreion

Veľmi dobrý diel, ale určite nie najlepší z prvej série a preto 4/5. Paradoxne sa mi páčili viac diely, ktoré neboli fan-service ako posledná časť, ktorá kopíruje hru 1:1. Zároveň bol 3tí dieľ niečo, čo by mi nevadilo keby mal seriál o 1-2 časti viac a ten z obchoďáku by mohol byť úplne vystrihnutí, lebo nedával veľmi zmysel ani v hre čo sa týka storytellingu Neila Druckmana a pôsobil lacno už aj v DLC hry. Každopádne, pekný záver, kde je jediná reálna emócia iba na začiatku epizódy. ()

Esinti

Dávám velký palec nahoru za scénu navíc kde si Ashley (která hrála Ellie ve hře) zahrála "svou vlastní matku". Dávám malý palec dolů za slabší moment setkání se světlonoši a za to, že poslední Joelova akce nemá tu sílu jako ve hře. Jeden důvod je samozřejmě ten, který tvůrci nemohli ovlivnit, tedy fakt, že když za postavu hrajeme tak si k ní uděláme mnohem větší pouto než když ji jen sledujeme v TV. Druhý důvod, ale ovlivnit mohli a sice ten, že Joeluv "přerod v psychovraha" byl v seriálu moc prudký. Hra má prostě 12 - 16 hodin jen pokud poběžíte na fofr dopředu. Mají minimálně 6 hodin na budování vztahu a dalších 6 aby Joelovi mrsklo. Tady se to když to sečtu i s mučením v 8 díle stalo během cca 30ti minut. Třetí mini důvod podle mě byl, že i když to Bella hraje opravdu dobře, na charisma videoherní Ellie nedosáhla. Proto nás až tak nevzalo když se jí mělo něco stát. Na druhou stranu stále se jedná o velmi dobré finále velmi dobrého seriálu. Proto dávám 4* ()

quido_zidle

Začátek nuda, ukecané. Pak se do toho vloží "John Wick" a udělá se ten správnej fičák... Celkově - nejlepší seriál roku? To ani omylem! A díl od dílu mě víc a víc štvalo jak mizeli emzáci až se všichni chovali jako už ani žádní neexistovali... ()

swenyx

Závěrečná epizoda nebyla asi tak velkolepá jak bych čekal, flashback na mámu Ellie byl fajn, ale finalé v nemocnici bylo takový, že se mi tomu nechtělo moc věřit, seriálový Joel má celou dobu problém proti více nepřátelům naráz, ale najednou se z něj stane Kratos a všechny povraždí jak nic, kdyby to tak bylo celou dobu tak ok, ale zvykl jsem si už na tu realističnost na kterou si celou dobu seriál hraje a pak tohle.... Celkově ten díl byl moc krátký, nebyl vůbec čas na to něco procítit když každá scéna trvala pár vteřin, mělo to mít tak o půl hodiny více. ()

Pes

Neviem či 4* nedávam, lebo to porovnávam s najslabšími časťami alebo sa mi to naozaj páčilo na 4*... Skôr tá prvá možnosť, s prižmúrením oboch očí a zapchatím čúracej dierky... Nové seriály sa natáčajú skurveným štýlom, ktorý ma dosť znechucuje, je až nechutné aké podobnosti vidím s iným... No nič, počkajme si na druhú sériu a pevne dúfajme, že to nebude katastrofa. ()

Pharao20

Píše sa o tom ako je neľahké dostať herný námet do filmovej ci seriálovej podoby bez toho aby tvorcovia nemuseli robiť odbočky a vypĺňať tak čas. Čo je pochopiteľné a logické. Pokiaľ má ale seriál 9 časti a pozostáva hlavne z tých odbočiek a hlavná dejová línia sa ultra rýchlo zhrnie, tak to je fušerina.Tu sa to dalo spraviť oveľa lepšie. ()

boss123

Tak už mám zhliadnutú aj deviatu epizódu seriálu The Last of Us, ktorá je zároveň, aj poslednou. Musím povedať, že som spokojný. Ako s epizódou tak aj s celým seriálom. Ale ku seriálu samotnému sa ešte dostanem v recenzií seriálu ako celku, ktorú  plánujem. Deviata časť má najkratšiu stopáž. Napriek tomu sa toho v nej udeje pomerne dosť. Aj, keď nejaký stret s nakazenými by v závere tejto sezóny vôbec nebol na škodu. Príbehu by len prospel. Je to škoda. Úvod je veľmi silný. Je úderný a dokázal so mnou celkom zamávať. Jednotlivé scény sú v niektorých chvíľach takmer jedna ku jednej s originálom. To musím, ako fanúšik určite pochváliť. Samozrejme sa objaví niekoľkokrát nových informácií, o ktorých som predtým nevedel. Záver je prakticky rovnaký ako v hre. Má veľký dopad a pre nových divákov môže byť aj prekvapivý. Konečne sa naplno prejavil aj hudobný skladateľ Gustavo Santaolalla. Jeho hudba povyšuje úroveň celej epizódy a krásne doplňuje obraz. Technická stránka je skvelá. Tak ako v celom seriály. Poslednej epizóde dávam päť hviezd z piatich a viac sa rozpíšem v recenzií celej série. ()

Mukade odpad!

Neuveriteľne nepodarený diel. Ellie uleteli všetky muchy a je celý čas depresívna, čo ma znechutilo a vôbec ma následne nezaujímali keci Joela. Keďže som bol 100% spoiler-free, netušil som k akému rozuzleniu smerujeme a keď som sa ho dozvedel, veľmi ma sklamalo a nasralo pretože ani jedna alternatíva neposkytovala happyend len poondiaty hnusný badend a keď som bol dovtedy v nasratej depresii (z horeuvedených dôvodov) po kolená, tak to čo sa udialo od stretu z Fireflies až do konca, ma do nej vrazilo po krk. ()

Joskarakoska

Více méně asi nejvíce věrná epizoda herní předloze, téměř 1:1. Jen škoda krátkosti pouhých 43 minut. Už se těším na 2.sérii. Za mě se seriál dost povedl i když měl slabší momenty tak to bylo super. Možná je to tím že jsem první Part dohrál 4x. Tak budu muset teď oprášit Part dvě a konečně ho dohrát. ()

Dex16

Podle mě trošku uspěchané finále 😭 poslední díl mohl být určitě delší. Jinak jsem nadstandardně spokojený 👍🙂 bylo tam dost momentů, které jsou doslova 1:1 ze hry, 🎮🕹️ což mě moc potěšilo. Emoce taky fungovali, hudba🎵 skvělá, kamera🎥 místy až dechberoucí, nezbývá nic jiného než se těšit na druhou řadu, která bude rozhodně stát za to! 👩🏻🧒 ()