The Last of Us

USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (viac)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

Recenzie používateľa MickV21 k tomuto seriálu (9)

Když se ztratíš v temnotě (2023) (S01E01)

Zatím velmi vydařená seriálová adaptace herní klasiky z postapokalyptického světa. Zemi zaplaví houba co ovládá lidi. První polovina je neskutečný akční a emotivní nářez, a jde zde vidět, že rozpočet musel být vysoko. Druhá půle je o něco pomalejší, ale i tak záživná. Pedro Pascal v roli zlomeného Joela nezklamal a Bella Ramsey jako Ellie s její prořízlou pusou mě osobně do této role taky sedla. Jsem zvědav jak se bude příběh vyvíjet dál, ale rozhodně má naběhnuto na seriálovou událost roku, což je zázrak když si vezmeme že jde o videoherní adaptaci. ()

Nakažení (2023) (S01E02)

Tentokrát se režie ujal přímo tvůrce hry Neil Druckman. Druhá epizoda tentokrát servíruje trochu hororovější pojetí, ukazuje počátky a také skutečnou zkázu epidemie. Vidíme zde první krůčky vztahu mezi Joelem a Ellie a na konci taky jednu ztrátu. ()

Long Long Time (2023) (S01E03)

Daleko pomalejší epizoda než předchozí dvě. Joela a Ellie si tentokrát moc neužijeme a příběh se bude odehrávat v daleko jiném duchu, takže odklon od herní předlohy je zde opravdu výrazný. Za sebe ale můžu říci, že mi to vůbec nevadilo. Téměř 3/4 epizody se točí okolo života Billyho a Franka, kteří mají mezi sebou trochu intimnější vztah než je pro zdejší homofoby přijatelné. Velice cením tvůrce za tento odvážný odklon a alespoň opět ukázal, že lidé mají předsudků plnou prdel. Na konci jsem i já měl na krajíčku. ()

Drž mě za ruku (2023) (S01E04)

Velice vydařená epizoda u které jsem chrochtal blahem. Cestování po zdecimovaném městě a napadení skupinou FEDRA skončí pro Ellie jedním poprvé. Setkáváme se s úplně novou postavou Kathleen (Melanie Lynskey - Dva a půl chlapa) a můžu říct, že se s rolí vypořádala bravurně. Za sebe dávám opět 5* už teď je to pro mě nejlepší adaptace podle hry. ()

Vydržet a přežít (2023) (S01E05)

Nemám slov. Tohle byl nářez. Máme tady dvě nové postavy (Henryho a Sama), akci i emoce. A i když znám předlohu, tak konec mě emočně rozsekal. ()

Rodina (2023) (S01E06)

I bez nakažených to jde. V podstatě celý díl je takový trochu uvolněnější a spíš meditační což se k zimní krajině velmi hodí. Velice cením autory, že použili hudbu ze hry. Toho je adaptace jak má být. 5* ()

Napospas (2023) (S01E07)

Tak poprvé bych řekl, že to tvůrci s tou vatou malinko přehnali. I tak se ale jedná o parádní epizodu. Kdo zná hru tak ví jak to skončí, ale i tak je napnutý až do konce. Pozornější divák si všimne i pár Easter eggů. Za mě 80% a kdyby měl díl o 10 minut méně vůbec bych se nezlobil. ()

V časech nouze (2023) (S01E08)

U minulé epizody jsem říkal, že by mohla být kratší. Tady si myslím že to mohli tvůrci trochu natáhnout a přidat i nějaké nakažené. Kdo zná herní předlohu, tak ví že by tam měli být. Jinak super díl a vidíme čeho všeho je člověk schopný když je na absolutním pokraji nouze. ()

Hledej světlo (2023) (S01E09)

Poslední díl první serie mi přijde až moc uspěchaný. Když jsem psal, že 7. díl mohl být kratší, tak tady bych zvládl klidně i těch 20 minut navíc. Za sebe můžu říct, že jsem čekal malinko víc emocí. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

30.12.2023

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)