Království zombie

Královstvím se šíří podivné zvěsti o nemocném králi a korunní princ se stává jedinou nadějí lidu v boji proti záhadné chorobě, která zemi pomalu zachvacuje. (Netflix)

BrooksW.Here

Neskutočná multi-žánrová nádhera, ktorá geniálnym spôsobom kombinuje politický thriller, epické historické rozprávanie a zombie survival horor... Je pre mňa takmer neuveriteľné, akým spôsobom dokázali tvorcovia spracovať tému oživlých mŕtvol (ktorých správanie je mimochodom výborne premyslené) na pozadí historických udalostí s tým, že to vyzerá ako keby sa to naozaj mohlo stať – ja som im to zhltol aj s navijakom a užíval som si každú jednu epizódu s tým pocitom, že je to natočené podľa skutočných udalostí (a vôbec mi nevadí, že nie je 😁). Prepracovaná ponurá atmosféra tomu vynikajúcim spôsobom pridáva na kvalite a k tomu ešte tie kulisy! Skoro som z nich odpadol! Všetky do jednej vyzerajú, ako keby reálne boli z danej doby a to isté platí aj o kostýmoch (každá jedna postava je oblečená do historického "dress-codu", dokonca aj zombíci), vďaka ktorým je celý tento seriál tak nesmierne autentický... Potom tu je ešte veľmi sympatické herecké obsadenie, všetkým ich výkonom som absolútne veril, svoje postavy zahrali bezchybne a popritom (dopĺňaní parádnym soundtrackom) boli ešte aj mimoriadne cool (nevadí mi, že som si zapamätal iba štyri mená 😀). No, a zostáva tu ešte ten jazyk... Mne osobne ani v najmenšom neprekážal, už v prvých minútach som si naň zvykol a naladil som sa na ich vlnu, ale tiež je pravdou aj to, že ak by to bolo v angličtine, hneď by som dal hviezdičku dole, pretože by tam ani trochu nepasovala a dosť by ma vytáčala... Pre zhrnutie, Kingdeom odporúčam úplne každému fanúšikovi zombie tematiky a s čistým svedomím mu môžem dať 9 kráľovských palácov z 10, pretože som naozaj spokojný. ()

PavelVanekArt

Technicky hodně dobrý, scenérie, hudba, kostýmy, záběry na Japonskou krajinu. Postavy taky nejsou zrovna nejhorší, nakažení konečně jinak vymyšlení, jenom mi celkem pokulhávala akce, které bylo málo a byla celkem utahaná a neefektivní. Pár dobrých řezů katanou tam bylo, ale nic, co by stálo za zmínku. Víc mě bavila politická linka přilběhu a absolutně nechápu, jak to mohlo takhle někdy existovat. Ve výsledku celkem příjemnej seriál, kterej rychle utekl, ale zrovna tenhle se mohl táhnout a víc zabrat, hlavně u cíle. 4* a.k.a 75% ()

Skeksis

Neviem, či "zombie". Zombíkom by predsa malo byť jedno, či je teplo, zima, alebo svetlo či tma. Proste ožijú a žerú živých. Ani som ich nikde nevidela tak utekať, iba sa potácať ako väčšina ľudí v piatok večer, keď ešte boli otvorené krčmy. Podivný mix zombíkov a upírov, a veľmi podobné prvky s GOT. Tuto "zombíci", tam bieli chodci, tiež nemali radi oheň a vodu. Tam kráľovské rody, tu klany. Akurát, že kto je kto som mohla iba tušiť, lebo všetci vyzerali rovnako. Mimochodom neviem, či by som dokázala brať vážne niekoho, kto nosí na podivnom klobúku dve obrovské pierka, alebo predo mnou kričí čurákuje v tých podivných háboch. ()

Davies182

Seriál s letos zatím největším rozpočtem, komparsem, a nejštědřejšími kulisami (neskutečná příroda), vedle kterého se ta nudná dementní trapárna se zombíkama od AMC může jen zahanbeně krčit v koutě. V Jižní Koree milují Pána Prstenů a comicsové The Walking Dead, a rozhodli se to skrze Netflix dát zatraceně hlasitě najevo. Ten šílený twist a monstrózní cliffhanger v poslední epizodě, to bude horší než čekání na finální sezónu Hry o trůny... ()

Astaroth12

Seriál nie je ani tak o samotných zombie, ale o mocenských intrigách. A to je asi aj najväčšia chyba seriálu, že nechal sa strhnúť na stranu nepopulárnych opatrení a aj toho, že kto je pri koryte určuje pravidla. Práve tam nastal problém uveriteľnosti a aj toho,  že to celé bolo veľmi prekombinovane. Divák nemal šancu v tej rýchlosti sa prikloniť na stranu dobra či zla, nielenže toho sa tu dialo veľa , ale aj postavy sa tak veľmi menili, že sem-tam z toho bol celkový bordel. Prvá séria bola hlavne o zombie, ale druhá zas riešila prečo sa to cele udialo a hlavne tam bol boj o moc tak nezaujímavý, že celý slušný zombie príbeh pochovalo pod nánosom vaty. Ako som prvú sériu žral, tak druhu som ledva dopozeral a ten koniec, ten koniec.... ()

• Dongnae, město, kde poprvé propukl zombie mor, je staré jméno pro Busan. Ironií osudu byl Busan nejbezpečnějším místem v Koreji v dalším korejském zombie filmu, Vlak do Pusanu z roku 2016. (HanzoBureshi)
  • Seriál je adaptací webového komiksu „Království bohů“, jehož autorem je Kim Eun-hee a kreslířem Yang Kyung-il. (HanzoBureshi)
  • Původně byla plánována jenom osmidílná série, ale když měla interní premiéra dobré ohlasy, byla zredukována na šestidílnou sérii a změněna na sezónní systém a byla potvrzena výroba 2. série. (HanzoBureshi)