Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (CinemArt SK)

Oktavianus

Čekal jsem mnohem větší průšvih, takže možná rozjařeně o hvězdu nadsazuju. Ale poslední dobou čím dál častěji dávám víc na dojem než na strojový poměr mezi kvalitou a chybami. A z Predátora mám dojem velmi dobrej, bavil jsem se, Evoluce je čistokrevný zábavný blockbuster jako vyšitý. Děj rychle utíká, akce není až tak moc tupá, navzdory nesympatičnosti hlavního hrdiny (jak stále pořád vzpomínám na Schwarzeneggera!) ani dialogy nejsou úplně blbé - a moc mě bavila parta vojenských cvoků, která hláškuje po celou dobu, co jsou na plátně. Vtip s Forrestem Gumpem mě vyloženě rozesmál. Díky tomu se až do konce udrží nálada v mírné nadsázce, což jsem s radostí kvitoval. Jasně, chyb a chybiček se najde taky dost, za všechny zmíním ukvapený závěr, kde se najednou začne divoce a nepřehledně umírat, klišé o geniálním aspergerovským spratkovi, občasnou superultradrsnost hlavního hrdiny (co je místy fakt směšná, byť je míněna tvrďácky vážně) nebo samotný fakt, že nestačí normální Predátor, ale je třeba ho nechat se vyvíjet, až je z něj taková potvora, co si s sebou vozí i domácí mazlíčky. Nicméně se zapracovalo na predátoří mytologii - jsem zvědav, zda s ohledem na další díly. Vůbec bych nebyl proti. ()

Stanislaus

Nejnovější Predátor je větší, krvelačnější a umělejší než kdy předtím, což má svoje plusy i mínusy. Trochu mi vadilo, že si do filmu našla cestu nezáživná rodinná vata, a že scenáristé nevyužili naplno potenciál postav, hlavně když vezmu v potaz panoptikum válečných veteránů. Závěrečná honička na vesmírné lodi byla plná solidní akce a potěšila mě přítomnost predátorových "mazlíčků". Jinak jde však bohužel o podprůměrný kousek, který mohl v závěru vybalit lepší pointu. Tuctový akčňák, který sází na osvědčenou značku, avšak ani omylem nedosahuje kvalit svých předchůdců. ()

Flego

Predator má už svoju značku a určite mu neuškodí ani tento film. Nejde o žiadny skvost, príbeh načrtne zápletku a potom sa pustí do akčných scén. Jednohubka, ktorú si fanúšik nenechá ujsť, ale nadšený nebude. Hudba ťaží z pôvodneho filmu a tento fakt veľmi potešil. ()

BMW12

Předchozí predátoří filmy si už ani nepamatuji, ale tohle byla dobrá zábava. Je to hodně akční masakr, ale je tam dost vtipných momentů. Tohle akčně-vtipné pojetí mi sedlo. Možná některé charaktery cvoků bych pozměnil, ale vcelku jde o dobrý film. ()

Jinny

Nový Predátor je poněkud chaoticky sestřihané a má problémy s plynutím děje. Pokud dojde na akci, tak stojí za to, potíž je v tom, že film rozhodně mohl a měl být nadupanější. Není to špatný příspěvek do predátořího univerza (byť si o pokračování říká trochu moc hlasitě). Predátoři z roku 2010 se mi ovšem líbili víc, už kvůli vážnějšímu a temnějšímu pojetí. ()

poz3n

Hrozný a především neskutečně zbytečný film. Shane Black uplácal biják, který je podprůměrný ve všech jeho aspektech. Paradoxně trochu funguje jen v jednom směru - v komediálním. Několikrát jsem se zasmál na místech, u kterých to tvůrci patrně opravdu zamýšleli. Ve zbytku času jsem však jen zoufale kroutil hlavou. Strašné CGI, plytký scénář plný dementních dialogů a ta nejnudnější možná režie. Jednoduše ztráta času. 1/10 ()

hrona odpad!

Asi jsem udělal chybu, že jsem na biják nešel do kina, třeba by mě tam ta zdejší euforie nějak chytla. Nicméně doma v televizi je to naprostá příšernost, postrádám zde jakýkoliv náznak alespoň trošku inteligentního humoru nádechu devadesátek. Blackovy filmy ať už po stránce scénáristické i režisérské mám moc rád, ale tady tedy ustřelil. Divně chovající se nesympatické a nesourodé postavy, zvířátka z kosmu, mluvící predátor? Zkrátka hrůza děs běs. Je pravda,že díky tomuto filmu zařadím snad i souboj mezi Vetřelci a Predátory o několik stupňů výše. Škoda, že hlavní roli nevzal do rukou Štefan, anebo Chuck, alespoň tam tomu predátorovi mohli vydloubnout oči, nebo ukopnout hlavu. ()

honajz

Má to své světlé momenty, i ten pokus nějak s tím nápadem víc pracovat, se mi líbí, ale jak nastoupí klišé největší - autistický chlapeček s geniální mozkovnou -, jde to podle mě dost do kytek, včetně toho týmu vojenských bláznů, kteří nemůžou přece být takoví blázni, aby nějakému taťkovi, byť taky vojákovi, pomáhali zachraňovat synka před potvorou, na kterou kulky nestačí a které se stačí rozpřáhnout a sedm jednou ranou. A ještě aby se za nějakého fakana obětovali. Bioložka lepší jak Rambo, skáče, běhá, střílí, kde se to učila? A nakonec ty náhody, aby přežili jen ti správní hrdinové, už jsou fakt moc na pěst i na takovýhle film. ()

HellFire odpad!

Další ze série hollywoodských velkorozpočtových průšvihů, který si při rozpočtu 88 milionů doláčů přišel z kin celkem jenom na 160 míčů. Když vezmeme v potaz, že většinou padne minimálně stejná částka na reklamu a studio dostává z každého lístku přinejlepším polovinu ceny, jsme tutově v červených číslech. Není divu, že Shane Black se stáhl do ústraní, aby si zahojil rány. Podařilo se mu totiž napsat a natočit stupidní film plný nelogických situací a trapných pokusů o humorné situace. Mám takové podezření, že si řekl o pár milionů, aby následně požádal 10letého syna svého kamaráda, jestli by mu ten scénář nesepsal. Nebo při vymýšlení synopse kouřil hóóóóóóódně trávy a šňupal tuny kokainu. A nakonec mu to schválili všichni producenti v čele se studiem. Začínám nenávidět Hollywood. ()

TheEvilTwin

Jeden z filmů, na které jsem se tak moc těšil, a dostal jsem totální průser. Zpracování je docela dost dobré, efekty loďí, predátorů a zbraní a přestřelek jsou okej, jediné, co mi vadilo, byly možná až moc umělé efekty na pohybech predátorů a jejich stupidních psů (wtf, vůbec tam nemuseli být). Ta horší cást filmu je scénář, který asi napsal režisérův 3letý syn. Plno klišé, hlášky tam vůbec nefungují (možná 3 sedly dobře), banda povrchní a nudná a celý děj místo aby se zaměřil na predátory "lovící ve tmě", tam celou dobu motá okolo party vojáků a místo bitvy oni X predátor je to nakonec lidé X lidem. To celé se dalo, ale to, co přišlo ke konci, mě absolutně složilo. Konec předvídatelný a nudný, v jedné scéně zabije 3/4 hlavních postav úplně absurdními vraždami, a nečekaně to skončí tak, jak to každý čeká. Závěrečná scéna s "anti-predátorovým oblekem" ,tak u té jsem se už jen smál. SLABÉ 2,5/5, na tohle se už rozhodně nepodívám ()

anderson

Na tento film by som sa asi nikdy dobrovoľne nepozrel, nebyť najnovšieho tragického prírastku do loveckej ságy. A musím povedať, že som sa bavil kráľovsky. Black síce mytológiu tiež poriadne prekopal, ale nielenže on na to má právo, ale dokonca mu to všetko aj parádne funguje. A to napriek tomu, že sa nejedná o R-kovú "řežbu", ale skôr popcornovú zábavu pre dnešných aktivistických tínedžerov. V desivom závese Koristi dávam jednoznačné silné štyri evolučné DNA reťazce. (Hoci pevne dúfam, že všetky tieto mutácie budú iba slepá vývojová cesta.) (7.8.2022) ()

Hurley

Humor si tu například sice pořád udržuje rakovino­tvornou frekvenci průměrný marvelovky, zároveň je to ale necenzurovanej a často záměrně přemrštěnej humor Shanea Blacka, kterej má o dost ostřejší hrany a tudíž i postrádá fýling korpo­rátního dotazníku nejoblí­benějších fórků vaší mámy, i když ta v komediálních eskapádách novýho Predátora hraje dost klíčovou roli taky. víc » ()

Janek

Jakoby talentovaní tvůrci byli pod časovým pressem a odevzdali něco, co je tak tak dodělané. Shane Black s tím nemůže být spokojen. Predátoři z 2010 jsou daleko čistší. Ačkoliv Shane Black tomu místy umí dát šťavnatost, přesto je to binec jak hrom, hlavně ke konci. Ale nuda to není, proto ***. ()

SOLOM.

Již po přečtení samotného strohého obsahu k tomuto filmu jsem z toho nebyl zrovna moc nadšený. Predátoří sérii mám docela rád (hlavně tedy první a druhý díl), ale tohle už bylo na můj vkus až moc. Remaky starých klasik nemusím vůbec, ale když už někdo přijde s dalším pokračováním a novými nápady jak ještě okořenit již zažité – se skřípěním zubů tomu dám šanci – jako se stalo u Predátorů. Jenže tady si z toho Shane Black udělal viditelně prdel. Jasně měl na to svým způsobem právo Predátor je i jeho výtvor, ale ani se nedivím, že z tohoto projektu Arnie vycouval, hned po přečtení scénáře. Překombinovaný a místy dost chaotický příběh začal hned záhy sbírat negativní body. Hlavní postava snipera Quinna byla ještě vcelku snesitelná, ale jeho postižený leč sakra chytrý synek a drsná evoluční bioložka, která ovládá všechny druhy zbraní a je téměř nezranitelná (asi se Predátorovi zalíbila, když se předním krčila nahá…), to už byla sakra čára přes rozpočet – co se logiky týče. A to nemluvím o bandě psychopatů / vojáků, kteří sice hláškovali co to šlo, ale jinak mi teda zrovna moc sympatičtí nebyli. Zlatá Arnieho banda z jedničky. Do toho všeho tu kromě klasického Predátora začne pobíhat skoro čtyřmetrové hovado se svými psy (ti měli vážně dost), kteří se alespoň postarali o pěkně krvavou zábavu (myslím tím Predátory ne ty psy). Došlo i na mé oblíbené vyrvání páteře. V závěrečné pasáži se konečně dostaví i krvavý masakr všeho a všech, což mi každopádně zvedlo náladu, ale to už s bídou zachránilo jen čistý průměr. Největší katastrofou byl samotný střih, který dost často vyvolal v ději zbytečný chaos, přeskakováním z místa na místo bez nějakého propojení. Tento film bohužel určitě mezi moje oblíbené patřit nikdy nebude. Malý plusový bodík za charismatickou Olivii Munn (jejíž postava však byla dost přemrštěná) a Yvonne Strahovski. 50% ()

Drolin

Konečně povedené (a hlavně vtipné!) béčko. Možná trochu zdlouhavé a pitomé, ale sympaticky naivní oddechovka. Silné tři hvězdičky! ()

Jenda

Pohodová popcorn akční podívaná s pěkným obsazením, která se ničím nevymyká ostatním podobným filmům na jedno zkouknutí (z hlavy mě napadá třeba Kong, nebo nové Jurské světy). V napětí se ale nevyrovná prvnímu Arnoldovu survivalu v džungli a vlastně ani druhému dílu s Danny Gloverem. ()

ARI50

Dlouho ale dlouho jsme tenhle film odkládal, až sem se rozhodl že prostě do toho půjdu a musím říct opět velká bomba. Sranda, super herci, a hlavně parádní akce a skvělý příběh. Samozřejmě nechyběly pejsci a podobně, no já jsem si tyhle lovce neskutečně dobře užil, za mě velké plus. ()

matestlust

2* za pár povedených akcí a dobrý gore...zbytek je klasická americká kokotina, se všemi klišé, které us produkce tak dobře ,,umí" a které, bohužel, v USA okupuje většinu popcorn filmů. Proč jen někdo takhle neuctivě hrabe do klasiky, zvlášť člověk, který sám měl tu čest v ,,prvním" díle zařvat Predyho rukou...Tady se z Predatora stal pičus, kterýmu každej druhej nakope zadek a film víc tlačí na humor ( či pokus o něj ), než na vše kolem. Tohle je vážně sračka veliká. ()

luka4615

Doufal jsem, že v rukách Shanea Blacka dostane Predátor konečně důstojného nástupce snímku z roku 1987. Doufal jsem, že The Predator bude vysokooktanová akční jízda, která Predátora, potažmo i jeho mytologii posune o kus dál a "zrestauruje" ho pro nové století. Bohužel, ve finále jsem nedostal ani jedno, jelikož The Predator je především generickou akční slátaninou, která Predátorovi dělá jen a jen ostudu. Akce je k uzoufání nudná, charaktery postav zase lehce zaměnitelné, přičemž si k nim po celou dobu stopáže nevytvoříte ani náznak sympatií nebo nějakého hlubšího vztahu jako k Arniemu v prvním filmu. Na celém snímku není znát, že by ho točil TEN Shane Black, nýbrž banda ziskuchtivých producentů v oblecích. Tuto zoufalou situaci nezachrání ani zajímavé nápady na využití technologie Predátorů či smíchání jejích DNA k vytvoření zabijáckého hybrida. Zdá se, že postava Predátora je zkrátka prokletá a že jeho dny na velkém plátně už nikdy nepřijdou. Je to prostě škoda. PS: Závěrečná scéna je oslavou slova "WTF" a způsobila nejeden záchvat smíchu. Jako vážně Shane?! (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „It's a nickname, the data suggests that it tracks its prey, exploits weakness. Seems to enjoy it, like a game.“ ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)