Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (CinemArt SK)

J*A*S*M

Nový komiksový výplach ze stáje Marvelu, nebo možná ještě hůř - DC Comics, kde shodou okolností vystupují Predátoři. Sereš mě, Hollywoode. Proč už skoro nevznikají velké kvalitní dospělé filmy? Proč, když už studio do něčeho nalije větší peníze, musí z toho vylézt unifikovaná sterilní infantilnost? Tady je sice dost krve a fuckuje se o sto šest, mentální úroveň filmu je ale na levelu šestiletého děcka. Postavy musí debilně hláškovat, skákat z desetimetrové výšky, aniž by se jim cokoli stalo, neohroženě balancovat na jedoucím autobuse a letící vesmírné lodi (!!!). Plus roztomilej přechytralej klučina a ochočenej predátoří pes. Opravdu jsme to kurva potřebovali? Ve filmu o Predátorovi? V prvé půli občas alespoň funguje humor, ve druhé ovšem nefunguje už vůbec nic. Rozplizne se to dokonce tak, že jsou patrné i totální střihové faily, kdy neexistuje elementární návaznost dvou po sobě jdoucích scén. Jako kdyby vždy kousky filmu chyběly (u přechodu ze stodoly do vrtulníku jsem se lekl, že jsem snad na chvíli usnul). Za tohle si Shane Black zaslouží jen hejt. A třeba lidi zpětně docení Antalovy povedené Predátory. ()

POMO

Shane Black upgraduje všechno představitelné, odsýpá mu to a v Dolby Atmosu obzvláště naplňuje úspěšně potřeby akčního bijáku (hodně ho zvedá našlapané finále). Co mu ale nefunguje jsou postavy, kterých je přehršel, ale žádná sympatická nebo zajímavá (kluk Jacoba Tremblaya měl “spielbergovský” potenciál, ale zůstalo pouze u něj). A taky větší snaha o humor a coolovost (které nefungují), než o atmosféru a napětí, pro které milujeme jedničku a nevadí nám dvojka. Tohle je takovej našlapanější a nápaditější, ale ne o moc chytřejší Predator vs. Predator od Paula W.S. Andersona. ()

verbal

Asperger versus Predator je akční, svižná, nápaditá a vtipná jednohubka, nonšalantně vysekávající poklonu kultovním klasikám jedna a dvě, o nerovném souboji ubohého hnusného matkojeba z vesmíru s bandou po zuby ozbrojených bezskrupulózních syndromů a posttraumatických stresů. A jak známo, stresy udolají i vola, tudíž ubohý kosmický sportovní lovec, byť tentokráte mutačně apgrejdovaný, nemá od začátku proti té narušené kohortě učebnicových psychošů vůbec žádnou šanci. Po veletrapných Správných buznách jsem byl přesvědčen, že se za panem Černým již definitivně sevřely hýždě, ale jak z řiti vidno, Šejn to tam někde v hlubinách tlustého střeva pořád ještě má, stále umí vybrat a skvěle povodit kástingově přesné asociální úchyly a vložit jim do huby solidní nálož neotřelých hlášek. A tak vytrhnout páteř i s hlavou vyloženě zasloužil snad jen ten narkáč s nůžkami, jenž některé ty kokainově frenetické konce scén a pár obskurních LSD přechodů stíhal asi jako jediný a stříhal jako oficiální krejčí Čekteku, nedbaje, že 90 procent publika před návštěvou kina obvykle nefetuje. A taky to mělo mít víc Yvonky♥! Mnohem víc!!! ()

Enšpígl odpad!

Shane Black se zřejmě chtěl pomstít za to, že v původním Predátorovi zemře jako první, protože jinak si to u něj neumím představit. Nevybavuji, kdy jsem se naposled v kině cítil tak trapně jako při tomohle Predátorovi a příště bych šel radši na finančák než tuhle supersračku. Vědkyně, která v průběhu filmu předvádí akční scény jak po výcviku od mariňáku sice krásně zapadá do koncepce pro americké feministky užasná, chytrá, bezchybná žena a banda mužských kretenů, ale je to kravina, obří nesmysl, celá ta postava, ale co hůř, to není to nejhorší, to přichází v podobě dítětě, taková dokurvení všeho je opravdu skoro až výstavní, ten smrad, to bylo jak když Přichází satan tam hrabal na predátoří nádobička a prej že genius, och ouvej a ty rodinné rozhovory uprosřed akčního filmu, no výborný, ještě že jsem nebyl v soudní síti a nesledoval melodramatický rozvod a souboj rodičů o výchovu dítěte, zatímco někde v městským lesíku lovil Predátor scénaristu filmu, ano tebe Shane!! S radostí si pustím pustím jedničku a scénu kde tě Predátor sejme si pustím alespon 30x a budu predymu tleskat ve stoje. Už radši pomlčím o těch čoklech co působily jak z lacinýho hororu, vojácích a jejich křečovitých dialozích ala vulgární forečky a který svým charismatem netrufnou ani noční oblohu z jedničky natož Arnieho tým drsňáků. Tohle nebyla žádná zábava, ale jen další ubohost jak vytřískat na značce "predátor" prachy ale vůbec si s ní něvědět rady. Hnus hnusů. Po dojebání Die Hard, Terminátora, došlo i na dojeb Predátora. ()

Cervenak

Úporný tvorivý výron obstarožného fanboya, ktorému dali na hranie kultovú tému a solídny rozpočet. Nepochybne je to napísané a natočené s nemalou chuťou, aj herci si to evidentne užívali. Na pľaci zaručene vládla dobrá nálada a veľmi by som si prial, aby sa to prenášalo aj na divákov. Na to by to však muselo byť ešte viac "za hranou". Je to šialené, ale keď už, tak to malo byť úplne nepríčetné. Vyznením sa to pohybuje na hrane paródie - mali na to dlabať, ísť do toho naplno a úplne srať na vážnejšie scény. Takto je to tak na polceste. Nepochybne zábavné, zámerne prepálené, krvavé, nahláškové, proste shaneblackovina. Ale stále akosi na reťazi. Napínavé či strašidelné to nie je ani náhodou a na konci som mal dojem, že som videl neveľmi dobre zostrihaný výcuc z 10-dielneho seriálu. ()

Malarkey

Tyvole, koho by napadlo, že tohle bude tak radikální průser? Přitom Shane Black coby režisér? Vždyť to je absolutní výhra. Co se tedy zesralo? Snad asi to, že si tu Shane z Predátora udělal tak trošku prdel. Predátor je drsňačina. Je to jako kdybyste partu těch nejdrsnějších vojáků vhodili do vietnamské džungle a chtěli po nich, aby si proklestili cestu těmi nejhoršími sračkami. Oni totiž půjdou a tu cestu si proklestí. Stejně tak, jako když Arnold kropil kulometem do džungle a nevěděl, co se kolem něj děje. Ta podstata ale byla jasná. Ne nahnat strach k absurdnosti, ale nahnat strach k realističnosti a k tomu přidat kopu vostrejch hlášek, které budou legendární ještě po třetí pokolení. Jenže tady? Tady hlavním tématem Predátorů je autistické dítě a celé se to ještě k tomu točí kolem kopy pošuků, kteří se vůbec neberou vážně a dělají z filmu strašnou parodii. Chápu, že tak to bylo myšleno, ale musím říct, že to mi k Predátorovi prostě vůbec nesedí. Já původního Predátora neznat, tak asi spokojenej víceméně jsem. Třeba Keegen-Michael Key je komik povedenej...patří ale komik do Predátora? Podle mě kurva ne. Pardon, že jsem sprostej, ale tenhle film si vytříbenější komentář nezaslouží. ()

MrHlad

Pokud čekáte klasického Predátora, tak radši zůstaňte doma, protože Shane Black vám akorát pořádně hne žlučí. Na rozdíl od jedničky a dvojky tu naprosto absentuje nějaký pocit, že by se bojovalo o život, místo toho nastupuje budování mytologie, které není moc zajímavé a působí spíš srandovně. Black navíc úplně nezvládá akční scény a zvlášť ke konci se Predátor: Evoluce mění v regulérní bordel. Ale na druhou stranu nemůžu říct, že bych se nudil. Stopáž je tak akorát, Boyd Holbrook tu hlavní roli víceméně zvládá a ostatní vojáci jsou sympaťáci. Jen bohužel občas hláškují trochu nečekaně a mimo, jako kdyby si střihač úplně nezvládl pohlídat svou práci, a na Arnoldovu partu z jedničky se pochopitelně nechytají. Nový Predátor je vlastně takový divný mix starého filmu, válečné podívané, trochu tupé komedie a něčeho, co má ambice mít dva další díly. Jako béčkové akční sci-fi to jde. Jako Predátor ne. ()

T2

Rozpočet $88miliónovTržby USA $51,023,244Tržby Celosvetovo $160,540,670Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,467,244Tržby za predaj DVD v USA $5,871,267║ Vôbec ma nemrzí, že tento skvosť som nevidel v kine. Na to aby sa to pasovalo do série Predátor, je to až príliš povrchná výplachovka, popcorn, bez kúska ambícii, ustrelené od boku do prázdna. To aj Predátori (2010) sú oproti tomuto skvost a ako tak sa ešte udržali v dobrej znesiteľnej forme. Tu toho moc nefunguje, tu to je skôr na srandu zúčastnených vtákov, komické vsuvky ako na bežiacom páse robia až zbytočnú hlušinu, žiadna poriadna postava, okrem Olivie Munn, na ňu sa dá aspoň pozerať. Prvoplánové béčko, Shane Black je už vyšumený. /50%/ .... dal som tomu ešte 1 šancu ale je to strach a hrôza, fakt moc zlé, úroveň AVP prkotín, Shane Black to dodrbal ako sa len dalo, moje hodnotenie ide dole, ak by som bol fakt dosť neúprosní oprosti iným dielom by to išlo ešte hodne dole tak ku 5%, taká priepasť to je, fakt zle /30%/ ()

Djkoma

Už dlouho jsem po filmu neřekl, že to byla slátanina a tentokrát je to trefné. Nový Predátor působí jako spojení dvou naprosto odlišných filmů. V jednom vidíte scifi verzi Mercury (Bruce Willis neměl čas) s trochou černého a popkulturního humoru a v druhém krvavé béčko z osmdesátek (název si vygenerujte), v kterém hlavní záporák trhá lidi na půlky, občas uletí hlava nebo střeva, ale hlavní postavy jsou vždy zázračně odhozeny a schopni boje až do happyendu. Každá verze má svůj tón, dohromady bohužel nefungují. Predátor totiž nic nebuduje, jen se snaží bavit nesmyslně poskládaným příběhem, vtípky (zvednutý palec?), postavami (například bioložka, která ovládá všechny zbraně, doběhne vesmírný letoun, atd.) a v závěru graduje v hlouposti na vrchol. Ano, 2 hvězdy jsou tu pro tu přímočarou zábavnost, při které musíte vypnout mozek, ale tohle nemá ani zdaleka na prvního ani druhého Predátora, ani na více než slušné Predátory, ale bojím se na to i myslet, ale i AvP proti tomuhle funguje dobře. PS: Shane Black ukazuje, že je nejvíce přeceňovanou osobou Hollywoodu. PPS: neviděl Shane Black Kazmovo OMS s Prostřeno? tady je těch postav s poruchami nějak moc, ne? ()

RedAK

Já nevím. To je jak kdyby vzali Kačera Donalda, moji milovanou klasiku z dětských let, a udělali superkůl rýmejk z pětadvacátýho století, kde jsou robokačeři, geneticky zmutovaný husy, 18+ hlášky, strýček Skrblík závislej na holografickým pornu a zchátralej děvkař Goofy, co jede na perníku a šňupe lajny vyřazeným tobogánem. Jo, sice to bude mít všechny ty hustý cool píčovinky, ale už to zkrátka nebude ten starej dobrej Donald, kterýho jsem měl tolik rád. A stejnej pocit mám i z novýho Predátora. Ten jde dokonce ještě dál a z filmu udělal stupidní rodinnou komedii. Kdyby tam hrál Adam Sandler, nestane se vůbec nic. V posledních dvaceti minutách už to bylo dokonce tak blbý, že jsem studem sklápěl hlavu a přivíral oči skoro stejně, jak když jsem poprvý spatřil klitoris. Hrůza děs. Jedna hvězda za původní hudbu. ()

KarelR

Do poslední chvíle jsem Blackovi věřil, ale nakonec je to fakt průšvih. Nový Predátor není ani trochu hororový nebo napínavý a úplně z něj zmizel pocit, že je titulní emzák nezastavitelný superzabiják. Místo toho jako by predátoři zabloudili do G. I. Joe 3, tedy do generického sci-fi výplachu, v němž kupa dialogů vyloženě bolí a z desítek rádoby hlášek fungují asi čtyři - což je zrovna u Blacka (!!!) neskutečně tristní bilance. Situaci částečně zachraňuje zběsilé tempo a fakt, že se skoro celý film někde běhá a na něco střílí. I tak by mě ale dost potěšilo, kdyby se to dělo se zajímavými hrdiny (od prvního pokecu v autobusu velký špatný) a v daleko ostřejším režijním podání. OK, krev dorazila a fuckování taky nechybí. Všechno je tu ale podivně mimo (Thomas Jane s Touretteovým syndromem už nikdy víc) a nejvíc jde Blacka pochválit za to, že... je Evoluce o půl procenta lepší než Vetřelec: Covenant? Super, Shane, přesně takhle jsme to chtěli! (5/10) ()

DaViD´82

Jako kdyby Predátora dostal do rukou Carpenter v módu Velké nesnáze v Malé Číně/Útěk z XY. Ano, je to béčková přepálená debilita na n-tou. Ano, je to zastydlé v čase. Ano, s Predátorem to má společného pramálo. Ovšem je to mrtě zábavné; někdy záměrně (je to typicky blackovsky nahláškované) a někdy ne (nedrží to pohromadě a nedává to sebemenší smysl). Což vem čert, protože ať už je to mile debilní, poklesle béčkové či hlášky cedící, tak to prostě je v každém momentu zábavné. Vzniknout to o nějakou tu dekádu dříve, tak to dnes má kultovní status. Čili o co horší Predátor, o to lepší béčko. A béčko je to sakra dobré. ()

Superpero

Mě to přišlo super. Smál jsem se víc, než u leckteré komedie a predátoři masakrujou lidi přehledně a fakt megakrvavě. Jasně, že děj je blbej, ale je blbej prvoplánově a nebere se to vážně ani chviličku. Boyd Holbrook byl mega, jednotka bláznů taky a fakt mě bavil i ten zlej hláškující černoch. Kdyby se tam Olivia Munn svlíkla, tak dám pět. ()

Fr

„VIDĚL JSEM MIMOZEMŠŤANA…“ /// Předně nevím, jestli zvolená cesta, kterou se Predátor ubírá, je ta správná. Skalní fandové asi budou zklamáni z nedostatku thrillerově - hororovejch pasáží, akčněji založený publikum ji ovšem (soudím podle sebe) ocení. Odpadla hra na překvapivý vytahování predátořích serepetiček, všechny trumfy jsou okamžitě vrhány do placu a to včetně povedený party válečnejch psychopatů. Fórů je tady poměrně dost, ale nečekejte situační humor, spíš hlášky, který jsou vobčas trefný (vobčas míň…). Každopádně to má tempo a béčkovou filmovou obtížnost. Prostě další Predátoří vejlet na Zemi je akční voddechovka, která baví množstvím akce, hláškama, věcma (zvířatama) z jiný planety či odkazama na předchozí kousky. Shane Black to pojal po svým a navíc přidal další dílek do Predátorský mytologie. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že na jinou planetu je nejlepší vyrazit v době Halloweenu. 2.) Často slýchám: „Ti utrhnu hlavu a naseru do krku“ a (bohužel) nevím, jak se to dělá. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE **** NAPĚTÍ ne ()

LIVINGDEAD

Vždy, když se scény Predátoru odehrávají ve městě, stojí to za hovno. A to byl i tento případ. Navíc děcko v hlavní roli, takže i vhodné pro odpolední dívánky pro školy a děti. Popravdě, modlil jsem se, aby film skončil. Už jsem totiž usínal! 50% a víc ani ň! ()

EvilPhoEniX

Není to tak zlé jak praví hodnocení a recenze, ale od jednoho z nejočekávanějších filmů roku a od chlapa, který nám napsal scénař k Poslednímu Skautu poměrně zabolí nevyužitý potenciál. Jako akční béčko film funguje spolehlivě. Akce je poměrně dost, krví se nešetří hlavně v závěru to jsou celkem slušná jatka a postavy jsou celkem fajn. Převahuje trojkombo sympaťák Boyd Holbrook, překrásná Olivia Munn a vtipný Keegan-Michael Key, který má konečně roli ušitou na míru i poměrně dost prostoru. Zamrzí, že atmosféra se téměř nekoná, napětí taktéž chybí a nenašel jsem zde žádný Wow efekt či scénu, kvůli které bych chtěl vidět film znova. Že příběh je nezajímavý a naivní kritizovat nebudu, protože starý Predátor také nemá sofistikovaný scénář, že ano. Podle mě filmu dost uškodilo, že místo džungle se odehrává ve městě. Účel zabavit film tedy splnil, ale nic víc si z něj divák tentokrát bohužel neodnese.65% ()

novoten

Nejlepší film s Predátorem v hlavní nebo vedlejší roli za posledních třicet let. Což je vzhledem k rozporům snad v každé scéně chabá pochvala a vůbec tristní vizitka lovcových filmových pokračování a spin-offů. Na jednu dobrou hlášku připadne minimálně jedna rozpačitá, na skvělou akční scénu pokaždé vychází wtf moment (všechno s Thomasem Janem, nadužívaní psi) a na trefný casting (Holbrook, Brown) odpovídá smolně obsazená Olivia Munn, které její doktorku nevěřím ani na chvíli, nebo neselhávající Jacob Tremblay, jehož charakter sem bohužel spadl snad z jiného filmu. Ale pozor, je to nezastavující a neustupující zábava a potom, co jsem osm let zpátky u Predátorů málem usnul, je to velký krok kupředu, bohužel smutně ledabylý. Black musel vědět, jak velké množství fanoušků k němu vzhlíží jako k zachránci celé značky a onen místy sebeparodický nádech musel mnoha z nich zákonitě zvednout mandle. ()

tron

„Hlasovali sme pre Predátora. Znie to lepšie.“ Toto strašne chcelo fungovať, ale strašne to nefunguje. Dodrbali to. Viac to už dodrbať nemohli. Antalovi Predátori sú oproti tomuto nekompromisná pecka za 4*. Už keď sa objavili prvé zmienky o gigantickom Predátorovi, vedel som, že je niečo zle. Nakoniec ale obrovský netvor nie je najväčším problémom filmu. Je len jedným z desiatok. Nedôveryhodná, plytká story od začiatku budila nedôveru. Predátor, mega-Predátor a predátorí psi (zasa?) nepochopiteľne umiestnení na vidiek a k tomu autistický chlapec, Jake Busey a škola Lawrencea A. Gordona. Rekvizity (zbrane, kostýmy) a vesmírne lode pôsobia umelohmotne, nerealisticky. Napriek fajnovému rozpočtu je film chudobný (Mexiko vyzerá ako americký les s pár obéznymi, fúzatými štatistami, lebo pre Američanov je každý obézny a fúzatý chlap Mexičan). Na snímke sa podpísal brutálny strih, vinou čoho je scenár (sám osebe zlý, nevydarený, hlúpy a podpriemerný) zvláštne vystavaný. Mal som dojem, že sa to hodinu a štvrť rozbiehalo a potom náhle začali v posledných minútach všetci umierať. Predátor utekajúci pred autobusom je niečo, o čom som dúfal, že nikdy v živote neuvidím. Celé to nevyzerá už ani ako nechcená paródia. Je to proste hrubo, mimoriadne nevydarená kofotina. Vedel som, že občas také filmy vznikajú, ale neveril som, že sa to raz bude týkať môjho obľúbeného Predátora. Občas je experimentovanie fajn, ale toto sa vybralo úplne šialeným, absurdným, zvrhlým smerom. Kasting je určite jeden z najhorších kastingov roka 2018. Ako-tak zaujmú len Boyd Holbrook (ktorý je síce matný, ale oproti tomu, čo predvádza Thomas Jane je mega), Jake Busey (avšak v miniatúrnej roličke), Lochlyn Munro (detto), prekvapivo Olivia Munn (hrajúca dosť chlapskú rolu, čo je sranda), trochu Sterling K. Brown (avšak hrajúci hovado) a Trevante Rhodes. ()

B!shop

Me to mile prekvapilo a tech 110 minut jsem se skvele bavil. Film si na nic nehraje, proste brutalni akcni becko, kde jde jen o to, aby si vojaci dali do drzky s predatorama a chciplo u toho co nejvic lidi a to se dari na vybornou. Jasne, Shane Black ma na vic, naky zapamatovani hodny hlasky nebo vylozene kulervouci akcni sceny tu nejsou, takze v tomhle ohledu to je skutecne zklamani, ale jinak pohodicka. Triky misty sice trochu haprujou a jsou nekdy az moc digitalni, ale vse to schovaj hektolitry krve. Bal jsem se hlavni sestavy "hrdinu", co si budem povidat, nejsou to zadny namakany borci, ale Black to sikovne obesel a udelal z nich particku magoru, kterou si clovek proste musi oblibit, v cele s uzasnym Janem. Takze nevidim duvod brblat a nedat 4*. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)