Pred viac ako tridsiatimi rokmi sme sa s nimi stretli prvýkrát. A bol to poriadny náklad. Teraz sa Predátori, jedni z najväčších lovcov celého vesmíru, opäť vracajú na naša planétu. Sú však oveľa silnejší a inteligentnejší než kedykoľvek predtým. Lov a zabíjanie sú pre nich stále najväčšou zábavou. Predátori sa geneticky zdokonalili pomocou DNA iných vesmírnych bytostí. Keď jeden chlapec nešťastnou náhodou zapríčiní ich návrat na Zem, vôbec nie je isté, kto pred nimi ochráni ľudstvo tentoraz. Nájde sa niekto, kto nebude len lovná zver, ale dokáže sa im postaviť ako rovnocenný súper ? Poslednou šancou ľudstva na záchranu pred vesmírnymi lovcami sa stáva už len malá partia bývalých a celkom šialených vojakov a jedna mladá evolučná biologička. Len tí majú aspoň malú šancu zabrániť vyhubeniu nášho živočíšneho druhu. (CinemArt SK)

D.Moore

Líbí se mi, že si to Shane Black napsal a natočil po svém a nepotřeboval pouze otrocky odkazovat na originál, jako naposledy Predátoři. Prostě udělal pro něj typickou komedii plnou slovních přestřelek a nečekaných situací (v nichž opět hraje důležitou roli i dítě v ohrožení, zdaleka ne však bezbranné), a ačkoliv mu šlo hlavně o zábavu, napětí se na skok také dostaví. I když mám několik výhrad, hlavně k úplnému začátku a úplnému konci, jsem pořád velmi spokojený. Potěšili mě i neznámí, ale sympatičtí herci (Black scenárista jim hodně pomohl, aby divákovi přírostli k srdci, a jejich odchody jsou tedy vážně působivé), a rád chválím také Henryho Jackmana, který si se Silvestriho hudbou pohrál mnohem originálněji než naposledy John Debney. ()

kulyk

Ale nasrat! A rozmazat. Příště bych prosil místo Prdátor versus psychické neduhy třeba Vytřelec contra parta brusiče Karhana. Nebo Terminátor - Brumlíkova pomsta. Jistě, reálnost není nejsilnějším esem v sájfáj/ekčn rukávu, ale jakáž takáž uvěřitelnost by bodla. ()

PinokKio

Sedím doma a hodnotím. A pořád čekám, kam doletí a kdy vlastně ty predátoří rakety vybuchnou, protože tu scénu jak kdyby nějaký jiný predátor ve střižně rozsekal na nudličky. A nejen tu. Prostě béčko jak vyšitý, který ve spoustě věcí nedává smysl, jen dokola fuckuje a zbarvuje plátno dočervena krví .. ()

Wacoslav1

Tak nevím co se to se mnou děje. Asi začínám stárnout a senilnět. Jasně, že by bylo strašně jednoduchý to celý zhejtit. Jasně, že atmosféra původního Predátora je nenávratně v hajzlu. Jasně, že ten příběh je totální píčovina, ale co mám dělat když mě ta akce prostě bavila. Začínám zvysoka mrdat blockbustery řešící podstatu vesmíru a to rozhodně není případ tohoto filmu. Je to prostě dementní nonstop akčňák s Predátory co uběhne rychleji než Usain Bolt závod na sto metrů. Ano uznávám humor ve stylu mrdy, prdy, šuky, jeby na mě moc nefungoval. Místy mi přišel vyloženě trapnej a je fakt, že kdyby Black s tím záchodovým cool humorem netlačil tolik na pilu, tak to mohlo bejt o dost lepší. Uznávám taky, že to šílený komando šílených žoldáků mi k srdci zrovna nepřirostlo. Mimo Holdbrooka kterej je jako hlavní hrdina v pohodě a akceptuju ho mi ti ostatní super drsný trapáci byli úplně u prdele, ale o to víc jsem si pak užil ve finále jejich likvidaci. To na co jednička potřebovala půlku filmu, tady predátor zvládne za deset minut. Takže jak s tím naložit? No vzhledem k tomu, že jsem film už nějaký čas před premiérou vytrvale hejtoval a ironicky psal, jak se na ten odpad těším, tak se z toho vyklubalo jedno z nečekaných překvapení roku. Jasně netvrdím, že si to někdy pustím znovu, ale nepůjdu zase záměrně proti filmu kterej mě vlastně nijak nepohoršil, takže to vidím tak, že to neutrální hodnocení bude tak nějak adekvátní a přiměřený a když si vzpomenu na totálně dojebanou trojku kterou vlastně tenhle film ignoruje jako by nikdy nevznikla, tak tady mě aspoň bavila ta akce. Byť někteří moji oblíbenci mě asi za to nepochválí.55% ()

Davies182

Nechápu smysl toho, točit po skoro třiceti letech další predátoří kapitolu nikoli pro odrostlé fandy původního filmu s Arniem, nýbrž pro aktuální omladinu. Tahle akční sci-fi konina totiž rozhodně nevypadá jako něco, čím bych chlubil nové generaci s tím, že jsem zažil zrod jejího originálu. Ale jako je fakt možný, že z toho tenhle slaďák vážně udělalo ono seškrtání R-kovejch scén... Bavil jsem se jen proto, že jsem Evoluci bral jako úplně jiný film, který nemá s legendou skoro nic společného. ()

gogo76

Ou, ou, ou...Dosť prúser, keď to porovnávam s mojím očakávaním ešte tesne po vzniku filmu. Trailer bol už mierne sklamanie, ale hovorím si, že snáď to nebude tak zlé. Ale je...Celý film som chcel nejakým spôsobom natiahnuť svoje ruky cez tv a zadusiť tú skvelú vedkyňu -bioložku...Tak debilnú postavu som dlho nevidel. Mladá, krásna, múdra jak internet, dokáže skvele behať, strielať so všemožných zbraní...vrchol je jej beh za predátorom po tom , čo všetkých rozsekal v laboratóriu... Všetky ostatné ženy na celej zemguli by sa posrali strachom, ale ONA si to s ním ide vybaviť! Keby náš úbohý svet mal tri také bioložky, tak do roka býva polovica ľudstva na Marse. Hlavná postava a v podstate i všetky ostatné sú absolútne nezaujímavé, nudné a sypú prevažne trápne hlášky. Arnold Schwarzenegger je popri nich oscarový herec. On i jeho parta mali charizmu, jednoducho správni chlapi. Tu je len banda debilov. "Zožeňte helikoptéru a zbrane" , "Jasne šéfe...!" Škoda slov. To, že Arnold odmietol malú rolu v tejto sračke je to jediné pozitívne, čo s týmto filmom súvisí. 40%. ()

pepo

Po týždni cinematiku to pôsobilo ako balzam na dušu :) Shane Black si zohnal stroj času a priniesol drsnú spielbergovku ako z 80. rokov. Až to pôsobí nepatrične. Všetko, čo sa napísalo je pravda. Je to ultrablbé, vôbec to nie je napínavé a posledný akt sucks (a epilóg to už úplne zabil.) Ale mňa to neskutočne bavilo. Šialené tempo, Silvestriho motívy, cool momenty kopa hlášok,partička magorov mi prišla sympatická a Predátor to reže ostošesť. Otázkou je, či sa séria mala uberať týmto smerom. Asi nie. Ale vážne s niekto myslí, že dredatého mimozemského lovca trofejí sa v tejto dobe bude niekto báť? Za mňa je posun k akčnej komédii správny smer. Akurát Black nepekne zišiel z cesty. Keby sa to nevolalo Predátor a behalo tam nejaké iné monštrum, tak som možno aj nadšený. 7/10 ()

Xmilden

Terminátor šel do kopru v roce 2015, říkají že Alien se vydal do věčných lovišť loni a letos to vypadá že Predátora odbouchli Foxové navěky taky (a to vlastně i Smrtonosná past hledá marně cestu kudy kam). Dříve jsem byl za každé pokračování slavné série vděčný a těšil se na opětovné shledání. Ale když si vezmu posledních minimálně 20 let, tak kromě Promethea žádný vyložený hit nevidím. A v roce 2018 je situace o to vážnější, že i veskrze průměrnější Antalovi Predátoři vypadají najednou jako parádní díl. Dvojka je definivně pomalu mlník žánru detektivního sci-fi a o nedosažitelnosti prvního dílu, který může být oprávněně považován za jeden z nejlepších filmů všech dob se nemá cenu ani bavit. Do Shane Blacka jsem vkládal nemalé naděje a myslím že film nemusel zase až tolik pokazit (zkurvit). Velkou slabinou jsou herci. Potažmo hlavní hrdina. Boyd Holbrook nesahá ani po kotníky Gloverovi nebo Arnoldovi. Copak nešlo přemluvit třeba takového Stathama? Dostali bychom hodně suché anglické hlášky a akčního hrdinu jako víno. Boyd je hrozně podprůměrná volba a to je podle mě hodně veliký problém v této sérii. Po prakticky všech hercích co zde hrají časem neštěkne ani pes. Jasně postavy ukázkově hláškují, to mě zase až tolik nevadí, ale vytratilo se zcela napětí. Někdo si řekl že jej v roce 2018 mladí diváci asi nepotřebují a raději budou koukat na nepřehlednou a rychle sestříhanou akci. Jenže do kina příjdou právě ti fotříci, kteří milují původní značku a jsou zvědavi co nového je u Predátorů doma. Co dostanou? Nelogický příběh, otravné postavy, kterým jen těžko můžou fandit, nulovou dávku napětí a notně zrychlený přeplácaný děj. Kdepak, tohle je nejslabší díl série. Raději nechme Predátora spát. Stejně nikdy znovu nedostaneme parádní Jedničku z roku 1987 ani hodně slušnou a zajímavou Dvojku z roku 1990. Ani ať vás nenapadne křížení s Aliení sérií, to tady taky už dvakrát bylo a podruhé z toho byla úplná šílenost, kterou ani já jako obrovský fanda Lovců z vesmíru raději nevlastním. Maximálně 65% a to hlavně z úcty ke klasice. ()

-bad-mad-wolf-

Nechybělo moc, aby z toho byla nadupaná predátoří komedie, stejně jako nechybělo moc, aby vznikl cool a nadupanej predátoří akčňák. Výslednej produkt nakonec kráčí tak nějak oběma směry a jelikož nenašel zdravej kompromis, zákonitě se mu rozjížděj nožičky. Strašná spousta věcí je tu absolutně WTF a není to zábavný WTF - je to prostě divný WTF, u kterýho se budete drbat na palici. U některých z nich je bohužel vidět, že doplatily na zjevný prokrácení materiálu ("ochočenej" predátoropes je krom dvou bezvýznamných akčních vložek ve filmu úplně zbytečně; poskládání ústřední party hrdinů vypadalo na papíru super, ale ve filmu je ztvárněný snad tou nejhorší možnou a dost zkratkovitou cestou; kluk s aspergerem se na plátně objeví vždy jen proto, aby bleskurychle rozlouskl mimozemskou technologii). Scénář byl zjevně našlapanej šílenou hromadou nápadů (dobrých i méně dobrých), z nichž lecos muselo z kola ven. Pozitivem budiž aspoň fakt, že film nenudí. Největším kladem je jinak asi milá nekompromisnost (film se drží v duchu série a je hodně brutální) a ne úplně špatný rozvinutí predátoří mytologie. ()

darkrobyk

Pokud nebudeme počítat Predaliena, tak se Predátoři po celé věky nevyvíjeli. Autoři nového snímku přišli s myšlenkou, že by se mohli sami vylepšovat. Fajn, proč ne. A tak se na Zemi dostává Predátor, který má v patách stopaře - již vylepšeného kolegu - a jeho psy. Čekal-li divák mrazivou vybíjenou, pak musel být zklamán. Komedii, kde šaškují nejen vojenští magoři, ale i Predátoři, asi chtěl málokdo. Tedy kromě filmového štábu. Mizerný střih akčních scén, nepostřehnutelné 3D, nepochopitelně televizní kamera a odporně digitální krev. Obecně triková stránka působila hodně lacině. Byť dojde i na střeva ven, bát se není čeho. Diváci se smáli i tam, kde by neměli.... Pokud si znovu pustíte film z roku 1987, uvědomíte si, s jak málem lze vytvořit napínavou podívanou - hudba, neprostupná džungle a zoufalý boj o život. Film nezachrání ani odkazy na předchozí snímky s Predátory a Vetřelci, ba co více, Vetřelce bych nakonec jako hostující bestii uvítal ze všeho nejvíc. Šťastná nebyla ani výměna rolí, kdy místo aby Predátor lidi lovil, snaží se oni ulovit jeho. Na druhou stranu film má docela spád a odpadový rozhodně není. Daleko mizernějších jsou spousty jiných. Tady spíš funguje fanouškovské očekávání, které nebylo naplněno. ()

LiVentura odpad!

Co to kua u všech sra.kovitých sra.ek mělo být.?! Kdo takhle zprznil sérii.?? Banda niemandů likviduje dva druhy Predátorů.. Kteří jsou zajímaví asi jako hovno v prd...! ()

Hrabka

No pokud chtěl někdo zprasit postavu Predátora, tak v tom případě potlesk. Fanouškům původního Predátora doporučuju se tomu vyhnout obloukem. Tady divák dostane pouhou ujetou parodii. Sakra, proč to v dnešní době nejde, jak před 30 lety, kdy vznikl legendární sci-fi horor s Arnoldem? Jestli si zdegenerované americké publikum žádá ve filmu na podobné téma stupidní vtip v každé druhé scéně, tak je opravdu něco špatně. 40% ()

cheyene

No... zajímavý příspěvek do predátořího univerza, ale ve srovnání s prvními dvě díly značně pokulhává. Jednička s Arnoldem je bezkonkurenční. Jde o kultovní počin a stavební kámen žánru. Dvojka nebyla špatná, byť za prvním dílem zaostávala. Predátoři jsou také o vlásek lepší než tento snímek.. abych ale pouze nekritizoval, pokusím se napsat i pár hezkých slov. Shane Black přišel se zajímavou myšlenkou zdokonalujících se predátorů a jedním supermonstrem. Potěšil nás hudbou, která vychází z legendární jedničky a celkově film nasnímal natolik dobře, že se jedná o příjemnou akční jednohubku, kterou si s chutí vychutnáte a posléze vypustíte. ()

juta

Ještě že jsem nedal na některé zdejší uživatele, kteří film neskutečně hejtili, protože díky nim jsem uvažoval dokonce o tom, že do kina na nového Predátora nepůjdu, když to podle nich je tak špatné. Asi jsou zdegenerovaní superhrdinskými filmy, ve kterých musí být všechno totálně vyhajpované, s přemírou výbuchů, nabubřelými svaly hrdinů a digitálních efektů, aby si u toho mohli honit kaštany bo co, jinak si to nedovedu vysvětlit. Naštěstí jsem na jejich rady nedal a vůbec jsem nelitoval, ba naopak. Byla to naprostá bomba. Nevím co ostatním tolik vadilo, ale já jsem neshledal nic, co by bylo uděláno špatně. Už od začátku se mi vše líbilo. Skvělá partička, kde nikdo neztrácí a každý má své místo a je sympatický. Humor má skvělý nádech, takový typický k lidem, kteří tak mezi sebou opravdu ve skutečnosti mluví. To se mi na tom hodně líbilo, že to je přirozený, né jako v jiných filmech, kde to působí celkem uměle. Příběh má vše co mít má, v mnoha ohledech je chytrý a pamatuje se zde i na pozdější situace, které třeba někdo nepostřehne. Když někdo nedává při sledování pozor, tak může nabýt dojmu, že je zde špatný střih, či že film nedává smysl, ale všechno smysl dává, protože se tu na žádnou věc nezapomíná, jen je to chytře zakomponováno do děje. Jsem hrdý na to, že můžu dát plný počet, protože tenhle film ve mě vyvolal spoustu emocí, které od dokonalého filmu očekávám. Škoda, že film utíká strašně rychle. Když si film užíváte, tak si nevšimnete a je konec. :D Byl bych rád za pokračování, klidně i od Blacka, jenže kvůli hnidopichům se toho třeba nedočkám, ale já budu rád za každé další pokračování z tohoto universa. ()

CrypzzXD

Nejsem velkým fandou původního snímku. Ta základní premisa strachu z neznámého mě nikdy nezaujala, takže zklamané reakce, které tvůrcům vyčítaly nepochopení Predátora a tvrdily, že Shane Black natočil pouhé akční béčko, mě vlastně potěšily a svitla mi naděje, že se budu v kině zase bavit. Zároveň jsem doufal, že Black bude scénáristická jistota, která nabídne skvěle napsané postavy a brilantní humor. Hlášky a absurdní situace se povedly na výbornou, avšak postavy takovou péči zdaleka nedostaly. Největším kamenem úraze je ale snaha o rozšíření predátorské mytologie, které v určitých momentech působí hodně nuceně a na konci se jeví naprosto směšně a hloupě. Ta zápletka je vlastně úplně vymaštěná a v kombinaci se závěrem mi připomněla druhý Den nezávislosti. Jsem jediný, komu to přišlo skoro stejný? Na konci jsem si dokonce vzpomněl i na nezvládnutou druhou půlku nové Fantastické čtyřky. A to není nikdy dobrá vizitka. A proč se akční scény odehrávají v noci?! Vždyť si na jejich nepřehlednost stěžují snad všichni filmoví fanoušci už asi deset let… Působilo to na mě prostě jako nesourodná směsice nijak souvisejících scén z jiných filmů, které zůstaly na podlahách střižen a tvůrci Predátora je jen sesbírali a slepili do sto minutového béčka, které nemá šanci držet pohromadě. Balancování na letící vesmírné lodi a lobotomie vesmírného psa je už na hraně debility a ta rodinná podzápletka byla už jen srandovní třešničkou na dortu… Achjo… Ale ta otevřená vrátka pro pokračování à la Den nezávislosti: Nový útok bolí asi nejvíc. Koneckonců musím ale uznat, že mi to docela rychle uteko, což je milé plus. Takže v hodnocení vykouzlím 4/10. Ale s odřenýma ušima. (Predator series: Predator 6/10 Predator 2 dosud neviděno a nechystám se Predators 6/10) ()

Fiftis

Predovšetkým by som chcel podotknúť, že ak čakáte, že najnovší Predátor bude mať aj prvky hororu, tak budete značne rozčarovaní. Pretože hoci si tento film erkový rating rozhodne absolútne zaslúži, je všetkým, len nie hororovým. Sčasti podľa mňa preto, že predátorov už proste každý pozná a tá hrôza z neznáma, ktorá bola u prvého filmu prítomná, je jednoducho nezopakovatelná. Predátor: Evolúcia je filmom, ktorý je jednoducho neskrývanou poctou béčkovým filmom so všetkým, čo k tomu patrí. Shane Black veľmi dobre vie, čo funguje a kedy sa (ne)hodí tlačiť na pílu. Snímke bude vyčítaný primitívny dej, "detinský humor," absencia hororovosti a príklon k odľahčenosti. Ale vďaka násilnosti a brutalite sa to zrovna tu ešte dá a vy tak filmu milo radi aj nejakú tú chybu v strihu milo radi odpustíte. Teda aspoň ja to tak urobil. A bavil som sa kráľovsky. Navyše na sexi Oliviu Munn sa krásne pozerá. Za seba môžem povedať, že pokiaľ bude pokračovanie rovnako tupé a béčkové, ale aj zábavné, budem sa na neho tešiť. ()

Shakers

Najslabší Predátor, ale stále slušná a krvava zábava. Shane Black sľuboval film pre dospelých a dúfal som, že bude ctiť klasiku. No opak je pravdou. Už úvod filmu naznačuje, že sa na žiadne tajomne naháňanie s predátorom, kde neviete odkiaľ príde nehrá, ako v predošlých dieloch. Čo je škoda, výrazne to stráca na napätí. Dneska je trend ukázať všetko a hneď a bohužiaľ na to doplatil aj Predátor. Úvod filmu mi prišiel ešte celkom dobrý, zaujímavý a malo to akú takú záhadnú atmosféru, po starom pekne spraveného predátora a potešujúce momenty ako Silvestriho hudba, spomenutie prvých dvoch filmov, či easter eaggy. Dokonca aj čo sa hlavného herca týka, tak mi prekvapivo sadol rozhodne viac ako po traileroch. Keď príde konečne rad na akciu, tak je pekne krvava ako to máme radi s predošlých dielov, len je škoda, že novému Predatorovi chýbajú výraznejšie momenty ako napr. finále v jednotke, masaker v metre v dvojke, alebo psi v Predators. Namiesto toho sa začne prestrihávať na bandu ex-mariňákov ako hlaškujú a fuckujú alebo na vysoko inteligentného chlapca hlavného hrdinu, ktorý mi tu vôbec nepasuje a to je miestami trochu problém. Niektoré hlášky boli síce vtipné, ale tu sa to tak často preháňa až je s toho miestami komédia, ktorá zabíja nie len napätie, ale aj minimálne štvrtku filmu a väčšina z nich to ani charizmou neutiahnu ako Arnie, Duke, Ventura, Weathers či Glover. Herecký to ale nie je zle (Sterling K. Brown a Olivia Munn spolu s Holbrookom sú tu rozhodne najlepší) len niektoré postavy sú dosť blbo napísane (s biologičky je zrazu akčná hrdinka, s ex-mariňákov komedianti) a keď sa to miestami berie trošku normálne ani tie postavy mi neprekážajú. Problém je skôr v tupom príbehu a v druhom predátorovi na steroidoch, ktorý je už kompletne CGI a zároveň dosť nevýrazný oproti klasickým maskám. Jasne vidíme par nových hračiek čo je fajn, ale nie sú tak efektne použite ako v druhom filme a praktické efekty, ktoré k predatorovi patria sa zrazu vytratili a už sa na to dosť ťažko pozerá. Rovnako ako na celý film, ktorý sa od polky zmení, pribudne kopec nových prvkov, ktoré sa k Predatorovi vôbec nehodia. Chvíľkami som mal pocit, že si Black s toho robí ďalšieho Iron Mana, ako keby zabudol na to čo točí a vôbec nevidel klasiku, v ktorej dokonca hral! Našťastie je film dosť krátky, obsahuje aj dosť celkom dobre natočenej akcie a moc nenudí, keďže sa tam furt niečo deje, čo je veľké plus. Mínus zas to, že niektore veci by ste chceli aby tam neboli pretože sú skratka ako päsť na oko. Chápem tvorcov, že sa snažili vykročiť iným smerom, ale toto sa k predatorovi vážne nehodí. Vždy bol Predator predovšetkým film s napätím a s neviditeľným zabijakom, no tu to spadá do akčnej komédie, ktorá je skôr pre deti ako pre uctievačov a fanúšikov klasiky. 70% - 3* ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (viac)