Neutečieš

• Česko Neutečeš (viac)

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout? (CinemArt)

KUFI

Spatny to neni, ma to docela dobrou zapletku, ale cekal jsem preci jenom vic. Hlavne co se tyce strachu. Toho ve me film moc nevyvolal a nektery sceny byly docela pitomy. Celkove takovej lepsi prumer. ()

Kadas97

Tak jednoduchý a pritom plne fungujúci horor som nevidel už veľmi dlho. Prenasledovanie prízrakom mi vzdialene pripomínalo hru Slenderman. Scénky boli desivejšie vďaka vynikajúcej hudbe. Tá hudba je kapitola sama o sebe a ťahá film na novú úroveň. 10 z 10 P.S. Hrozne som fandil tej uprdenej babe. ()

S.U.E.S.

Proč? Proč se prostě filmy, které vždy začínají naprosto perfektně a mají skvělý potenciál, nakonec přerodí v závěrečné třetině v naprostou ptákovinu která vyšumí do prázdna. It Follows je alespoň pro mě naprosto krásným příkladem takového filmu. Začne naprosto skvěle a bezchybně, přičemž pozvolna začne přidávat na atmosféře a dá divákovi stejně jako hlavní postavě jasně najevo, že ačkoliv se bude snažit sebevíc, prostě neuteče. A takhle mi to přesně vyhovovalo. Vynikající atmosféra, napínavý děj a podivně sedící dobrá hudba k tomu mě do více jak poloviny filmu utvrzovali v tom, že ať už to skončí dobře nebo špatně, bude to určitě na ty 4*. Jenomže jak jsem naznačil na začátku, pak se to prostě zvrtne. Začne to bloudit v kruhu dějového opakování a až do konce se to z něj nevymotá. Navíc se to i dějově v závěru nikam neposune. Nemuselo tady být doslovně a do detailu všechno vysvětlené, ostatně mám rád zápletky kdy je divákovi předloženo pár detailů, náznaků nebo stop a zbytek si prostě musí z děje a nebo oněch důkazů domyslet. Tady však ale není nic. Žádný náznak ani domněnka typu: "Proč se to děje?", "Kdo to je?", "Proč se to přenáší jenom sexem?" atd. Vůbec nic. V tomto směru mě to strašně zklamalo, stejně jako ten závěr který je v podstatě nijaký a člověk má pocit, jakoby někdo ve střižně "přelepil" skutečný konec závěrečnými titulky. Ale abych tady nevypisoval jenom zápory. Víc jak první polovina je naprosto excelentní jak co se týče atmosféry, hudby, nájezdů a posazení kamery v různých záběrech, tak i herců a všeho ostatního. Ale pak to prostě najede na to, co jsem popsal o pár řádků výše. Pokud se ale přes to dokážete přenést, tak veškeré 4* hodnocení které tu u ostatních uživatelů vidíte je oprávněné a zasloužené. Za mě ale jenom 3,5* směrem dolů. ()

darkreider

Vždy používajte ochranu! Inak vám hrozí v lepšom prípade rodičovstvo, v horšom si odnesiete exhibujúceho ducha, ktorý za vami permanentne pôjde vychádzkovou chôdzou aj cez pol sveta, aby si s vami naposledy živelne užil. A myslí to smrteľne vážne. Smrteľne pre vás. Ku koncu človek čaká návštevu swingers party, po ktorej bububabe exploduje mozog s nadmiery bezbranných obetí. Ale filmári majú v zálohe masterplan s elektrospotrebičmi, ktorý by som korunoval za najretardovanejší filmový nápad roka. Ako horor film veľa vody nenačerí, ale ako nechcená komédia zafungoval minimálne pre mňa. ()

Torpid

Je zde napsáno: horor, thriller a mysteriózní. Já si celou dobu přál, aby hlavní postava byl chlápek s krizí středního věku a celé to padalo do existenciálního dramatu. Bohužel, ale i tak zážitek. Kdo může říct, že neutíká sám před sebou? Pomalu a jistě to každého dožene. Částečná nedoslovnost, hudba, vizuál a pomalé vyprávění odlišují tenhle film od podobných, dělají z něj jedinečnou záležitost, která určitě nesedne každému. ()

helraiser

Tak tohle byla paráda, hýřilo to nápady, atmosféra by se dala krájet a vůbec se na to opravdu krásně koukalo. Kletba, která se přenáší sexem tak to tu ještě opravdu nebylo a funguje to na výbornou. Celej film jede jak dobře namazanej stroj od začátku až do konce a ten závěr, prostě úžasný. Rozhodně překvapení a můžu jedině doporučit, hororový fanda si příjde rozhodně na sví. ()

PEZ

Nízkorozpočtový atmosferický a vydarený kus. A pritom je to horror, ktorý má fakt jednoduchý príbeh. Navyše bez nejakých hlbších vysvetlení. A možno preto je to tak dobré. 4 elementy vytvorili tento nečakaný klenot. Hudba (parádne pripominajúca horrory 80. rokov), kamera (dokonalý pohyb a odstup od diania), réžia (presná v kľudných aj rýchlych záberoch) a vydarené herecké výkony (a pritom samé mladé a neznáme tváre). Dobrá pocta horrorom ako takým. Atmosféra zapôsobila - film ostal na dlho v pamäti. Horror, po ktorom som dlhšiu dobu pociťoval pozitívny feeling. 8/10 ()

Enceladus odpad!

Nie som fanúšik hororových filmov, ale tento prekonal všetky hranice znesiteľnosti, no aj tak som dal tomuto filmu šancu. Nápad sa páčil, predsa nie je veľa filmov, kde sa démoni prenášajú pohlavne, avšak to je asi tak všetko. Neuveriteľná nuda počas celých 100 minút, kde aj chabé pokusy o vystrašenie, vôbec nevyšli a boli skôr na smiech. A ak niekto čaká aspoň maličké vysvetlenie, čo/kto/prečo, tak ho sklamem- ani náznak! Zhrniem to do troch slov. Nuda, nuda, nuda..... PS: Písací stroj na elektrinu som ešte nevidel. :) ()

Torgal

Z tohto námetu sa dal natočiť tak fasa zábavný horror... ale toto natáčal nejaký silno artový tvorca a z mojich fantázii naplnil len málo. Rozbeh je veľmi pozvoľný a finiš málo vyhrotený, ale miestami kreše veľmi dobrú atmosféru a napínavé momenty. Ten nápad mal ale rozhodne väčší potenciál. 6-/10 ()

tranquill

Bylo vidět, že nešlo o žádné herecké hvězdy, ani o finančně nákladnější efekty. Ale režisér to vynahradil výborným podáním a sugestivní atmosférou i hudbou. ()

luccash

Vizuálně skvělý, o tom žádná. Asi do poloviny filmu jsem byl nadšený a skvěle se bavil. Bohužel pak přišel zlom a nějak to celé ztratilo šťávu. Nevím jestli tvůrcům došel dech a nebo se rozhodli, pojat to víc artově, ale u mě to prostě nefunguje. Spousta nesmyslných střihů a zbytečných scén, které slouží v podstatě jen na natáhnutí stopáže. O chování hlavních postav nemluvě. Film to nebyl špatný, ale kdyby si udržel kvalitu první poloviny, mohla to být naprostá pecka. ()

RobLord odpad!

WTF! Víc než šourající se vyš*kaní démoni mě děsí a šokují vysoká hodnocení a pochvalné komentáře. Obávám se, že když si diváci oblíbí takovéhle shity, kvalitní horory zmizí nadobro. ()

Vabr

PÍCHEJ DOKUD MŮŽEŠ!!!-reálný název filmu Herecký obsazení je dobrý. Postavy se mi dost líbily.Tenhle film se od ostatních podle mě liší. Střihy a záběry jsou skvělé. Herecké výkony taky. Soundtrack je boží, lepší jsem zatím ve filmu neslyšel. Trochu mě mrzelo, že ten kluk si to za ni vzal. Je to od něj dobrý, ale já bych to možná neudělal. Konec není nějak propracovaný, ale je také originální a líbí se mi. Normálně se mi takovejhle způsob konce nelíbí, ale tady to sedělo. Trošilinku horší 5. Doporučuji. ()

Kingjiri

Tyhle bijáky s nízkym rozpočtem (v tomhle případě 2 mega) stavějící na dobrym nápadu, kterej se navíc povede slušně zpracovat a převést "na plátno", mi vždycky udělaj radost. Námět samotnej nevyžaduje moc peněz na realizaci, protože bohatě postačí pár pomalu chodících lidí, skupina teenagerů a skromná výprava - tim pádem člověk nemá pocit, že by se skromnej rozpočet někde výrazně projevoval. Taky kvituju, že snímek nikdy nepůsobil trapně (i přes teenagery v hlavních rolích) ani směšně (i přes způsob, jakym se "prokletí" předává - při tom by se s timhle nápadem dala klidně natočit hororová komedie). Možná by se občas dalo trochu zrychlit tempo vyprávění nebo udělat zajímavější závěr, ale ve výsledku jsem spokojenej. Za námět, zpracování a napínavou atmosféru čtvrtá slabá hvězda. ()

ViktorS

Neutečieš je horor, v ktorom z môjho pohľadu dominuje v prvom rade hudba. Tá perfektne sedí k daným strašidelným scénam a neraz tak vo mne vyvolávala zimomriavky. No už samotné strašidelné scény nepatria k tým najdesivejším. Aj dej je, keď sa to tak vezme, celkovo jednoduchý. Hlavnú postavu tu prenasleduje nejaká entita, ale keby niekoho zaujímalo, že prečo, tak to normálne proste ako je tak, a to je celé “vysvetlenie“. Tiež bol zvolený dosť zaujímavý spôsob, ako toto prekliatie prenášať na iné osoby, ale na druhej strane bol film o to zaujímavejší, keď sa hlavná postava zo zúfalstva rozhodne aj pre takúto možnosť. No je to vždy len dočasné riešenie a práve v tom sa snaží byť tento horor strašidelný. Že jednoducho neutečieš. ()

nwx odpad!

Podvod na diváky. Nechápu, jak jsem se mohl nechat zlákat do kina. Nudná nelogická ptááááákovina! Navíc ani nevystraší. Na tomto filmu je fajn jen Detroit. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Oscarová sezóna pomalu začíná a jako tradičně se o první důležitá ocenění postarali pánové z National Board of Review. Tohle recenzentské sdružení potvrdilo, že nový Šílený Max nezasáhne jen do… (viac)