Neutečieš

• Česko Neutečeš (viac)

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout? (Cinemart)

Doudis19

Artově natočená "jakoby" duchařina, která má spousty silných momentů, ve kterých zprostředkovává hrůzu z dobrých 70-ti % hudba se zvukem. Bohužel po zbytek času se jen utíká nebo ujíždí a když pomyslím, že bych si měl It Follows pustit znovu, zívám už teď. Ale nápad dobrý. ()

Cedr

Chytlavé od první scény. Místo dementních lekaček zkušená sázka na budování nejistoty a místo sáhodlouhého vysvětlování zase sázka na nejistotu. Místo oposlouchaného hororového soundtracku nebývale odvážné osmdesátkové syntetizátory, které překvapí svou zlověstností. Neokoukané a uvěřitelné mladé obsazení. Plné symboliky, která je někdy až nechutně okatá, někdy ale vcelku zdařile maskovaná, takže si na své přijde každý. Tradiční hororové zakolísání v závěru It Follows narozdíl od 95% konkurence ustojí takřka bez ztráty tváře. Nejlepší horor za posledních 10+ let. ()

tatanapope

No , mělo to sice nový nápad , ale ... předávat si bubáka sexem ? Celkově mě to moc nebavilo , člověk celou dobu ve filmu přemýšlel spíš nad tím komu Jay dá nebo nedá , než nad tím zda vůbec umře a vadilo mi , že ve filmu vlastně nebylo vysvětleno kde a proč se tam ten jejich chodící pomalí bubák vzal ()

Triple H

Dobrý nápad a šikovné spracovanie, ktoré znova dokazuje, že na natočenie dobrého hororu nepotrebujete veľa peňazí. Nie všetky scény fungujú v napätí rovnako a v druhej polovici celý koncept čľupne do trošilinku béčkových vôd, ale atmosféra a napätie sú počas drvivej väčšiny filmu husté ako umelý stromček. Pocit strachu a napätia pramení práve z onoho geniálne jednoduchého konceptu - a to, že nech ujdete kamkoľvek, "to" vás bude nasledovať. ()

Tosi

Máme už květen, a já se konečně dočkal letošního prvního přijatelného hororu. Dokonce bych It Follows ani jako typický horor neoznačil. Postavy, ač teenageři, vedly docela normální dialogy a nechovaly se jako idioti. Ani strach zde naštěstí nevytváří laciné lekačky, nýbrž kamera, které se za podpory hudby dařily záběry jako z nějakého indie filmu a celkově uměla vytvořit zneklidňující atmosféru. Pro mě je tohle správná cesta a dávám silné tři hvězdičky, 69%. ()

Honzek

Na co scénář u filmu, kde skvěle funguje filmařina jako taková jež se navíc podepírá o úžasný soundtrack let osmdesátých. Jo, má to chyby, ale tak perfektně se na to kouká a ještě lépe se to celé poslouchá - za mě velmi zdařilé dílko s nádechem originality. Doufám, že David se hororového žánru nevzdá, byla by to škoda. ()

Qitek

Abolutně nádherná a téměř dokonalá ukázka "indie/hororu" a za mě krásná a precizní režie, která ukazuje, že i s malým rozpočtem jdou dělat v tomhle žánru přímo mistrovské kusy. Mrazivá a výtečná hudba zároveň, "uzemněná statickými a maximálně "švenkovými" záběry, dává co se husí kůže týče, přímo lekci a atmosféru filmu v nehororových scénách posouvá do jakési snovosti, až divnosti chcete li. Velmi příjemné překvapení v roce 2014, které se asi nedostane zrovna teď nějaké větší pocty. Za mě ale pokud si mohu troufat tvrdit, bude jednou tenhle film zvelebován, jako více než mistrné vzkříšení už téměř vyhynulého druhu, teenage hororu. ()

Sfinkter

V dnešní době něco tak nového, přitom dávno důvěrně známého. Žádné moderní technologie, zkratky a účelové lekačky - pouze příběh, kamera a hudba. Hororový Drive, který mi svým nátlakem bude v hlavě rezonovat ještě hodně dlouho. Některé scény až nesnesitelně těžké, celkově má však fanoušek radost z nevídaných emocí. ()

LordSnape

Neskutečně nudná mrdka, která má občas trochu té atmosféry. Zápletka je směšná, stejně tak i herci. Hodnocení zdejších nadšenců fakt nechápu... ()

DJ Rocco iNc

"Sexuálna" verzia filmu Kruh. Inak to nazvať ani neviem. Celý film je taká ducharská fraška, kde musí dotyčný osúložiť niekoho, aby mu predal prekliatie a týmto zachránil seba. No smolu má ten, kto bol osúložený pretože ho potom prenasledujú postavy s úmyslom ho zabiť. Ako vravím, sexuálna verzia filmu kruh, až na to, že v kruhu musel vidieť niekto kazetu a musel ju prehrať niekomu ďalšiemu, aby ho dievčina zo studne nenavštívila prostredníctvom televízie. Čo sa týka spracovania, nič moc. Atmosféra a dej je slabá, ako čaj. Jediné, čo sa mi páčilo boli asi tie situácie, kde ten duch útočil. Inak nič. James Wan by si s tým poradil určite lepšie. To by sa bolo na čo pozerať. ()

Bobik9

Vlatně to nebylo špatné. Maika Monroe má něco málo do sebe a vidím, že jí budu teď vídat čím dá tím častěji. Asi mi to tolik nevadí. Celý ten nápad byl vskutku stupidní, to ano. Nicméně atmosféra byla opravdu dobrá, prostředí s emi líbilo, hudba byla super. Je to trochu smutné, že vlastně hlavní "hrdinka" šuk*la s kým mohla, aby na něj přenesla kledbu, která ho posléze zabije, ale co už. V celém filmu je spousta amrických dementností, které ukazují na intelektuální vyspělost tohoto národu, takže scénář s tímto tématem mohl bodovat. Teoreticky to mohlo dosáhnout až na 4*, ale ten konec! Posledních 15 minut zabilo dosavadní solidní dojem. ()

LUKICKK

Absolutně prázdný horror, bez jakýchkoliv zajímavých momentů, či vlastně čehokoliv zajímavého co by se celkově dělo, nuda, žádná strašidelná atmosféra ani jumpscary. ()

Lachtaan

Kolega, kterého sleduju tady na databázi, házel špínu na nedávný Smile a srovnával jej s tímhle kouskem se slovy, že It Follows by člověk měl upřednostnit. Když už i já mám zažité oba filmy, můžu jedině konstatovat pravý opak. Tady se z hororového hlediska kromě intenzivního hudebního pozadí neděje vůbec nic, ani jedna sekvence snímku nepůsobí vůbec strašidelně. O hodně nesympatických postavách ani nemluvě. [viděno v KVIFF.TV 9.6.2023] ()

DonHUS

Na horory moc nekoukám a k vystrašení mi stačí celkem málo, ale tenhle film je prostě spíš k smíchu. Hlasitá hudba se sice snaží vytvořit creepy atmosféru, ale není tu víc než pár lekaček. Jako půlnoční teen horor neurážející, ale nic víc. 5/10 ()

Tereszka33

Souzním s komentářem a hodnocením Seabeasta. To jako opravdu? Nezlobte se na mě, ale ten film ve mě nezanechal ani ň. Když už se konečně těšíte, že se to nějak rozjede, tak prásk a nová scéna bez rozmyslu. Pokládám si tedy otázku. Má tenhle film hodnotu kino sálu za 150Kč? Sama si odpovím, nemá. Už dlouho jsem neodcházela z kina tak znechucená. Bez děje, bez napětí, bez zaujetí. Jediné na co si z celého filmu pamatuji, je ten nahatý chlap na střeše. Na 100 minut filmu docela málo. ()

uiu

Tenhle horor sedne málokomu, ale pokud už máte pokrk všech těch duchů nebo tajemných zabijáků v masce, tak věřte, že jste narazili na horor, co jste ještě neviděli. Žádné potoky krve nebo lekačky neočekávajte, tady se hraje jen na nervy a čirý strach. ()

neoBlast

Přispěchám zde s dalším odhalením pro místní uživatele, hnidopichy a hatery - nemám rád horory. Ale! Ale čas od času přijde někdo s něčím, co je originální nejenom na papíře, ale také provedením. Neutečeš je tím světlým případem ve hromadě hlušiny žánru. Kamera se občas zajímavě točí, hudba je prostě jiná než ve většině teenage vyvražďovaček (připomíná nepříjemně palčivý soundtrack k Under the Skin) a i okolo poutavé premisy dokázal režisér/scénárista vystavit celkem zajímavý běh událostí. Pochvalu si rozhodně zaslouží Maika Monroe v hlavní roli, která není tuctovou krasavicí co má za úkol jenom prohýkat celý snímek a díky ní film vybočuje z řady. Neutečeš tedy prošlo mými nároky, být takových více do roka, možná bych dal žánru i šanci častěji než když v TV opakují Vetřelce a Osvícení. 75 % ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015

Oscarová sezóna pomalu začíná a jako tradičně se o první důležitá ocenění postarali pánové z National Board of Review. Tohle recenzentské sdružení potvrdilo, že nový Šílený Max nezasáhne jen do… (viac)