Annabelle

• Česko Annabelle (viac)

John Form (Ward Horton) našiel pre svoju nastávajúcu manželku Miu (Annabelle Wallis) dokonalý darček – krásnu starú klasickú bábiku oblečenú do snehobielych šiat. Ale Miina radosť z Annabelle netrvá dlho. Jednu hroznú noc vtrhnú do ich domu vyznávači satanského kultu a brutálne napadnú mladý pár. Preliata krv a hrôza nie sú to jediné, čo za sebou nechávajú. Vyznávači Satana vyvolali bytosť tak zákernú, že nič z toho, čo urobili sa nedá ani zďaleka porovnať so zlom, ktorým je teraz posadnutá Annabelle. (TV Markíza)

LencaN

Nesnáším horory a po tomhle definitivně. Je to žánr, který se mi nelíbí, jsem realista (i když ono stačí koukat jen na zprávy), takže dost strachu zažívám i normálně třeba při pohybování se po městě v noci, tudíž se nemusím ještě snažit se echt jo vystrašit. Nepotřebuju to. A často jsou horory takovým filmařským propadákem, že je musí hanba fackovat. Herci byli otřesní. Těhotná hlavní hrdinka si nehorázně osahávala břicho snad v každém záběru a lezlo to děsně na nervy. Panenka byla nechutná už od samého začátku a ještě nemusela ani nic způsobovat. Sbírání těchhle mnohdy strašidelných pan nechápu. Postavy se chovaly opět přitrouble alias lezu do sklepa jedině v noci, ve dne je tam moc světla. Budování atmosféry nulové, baf-scény byly cítit už dávno předem. ()

Emperor1

Probůh, jak si někdo může pořídit takovou hnusnou creepy panenku a vystavit si ji jako ozdobu doma, navíc v dětském pokoji ... film mi připomenul mou nedávnou návštěvu jednoho bytu, jehož majitelka měla docela unikátní sbírku panen různého stáří, velikosti a zjevu. Některé vypadaly opravdu strašidelně, zvláště ty, které se nejvíce podobaly živým dětem, já bych to u sebe v bytě mít nemohl, protože jsem si stoprocentně jistý, že by mě to v noci chodilo strašit ... Film nebyl kdovíjaká pecka, minimálně co se originality týče. Některé momenty byly zdařilé, navozovaly u mě lehké znepokojení, ale ke konci se mi děj už trochu táhnul, neb byl předvídatelný ... Navíc ten satanisticko-démonicko-okultní námět je už dost zprofanovaný a vyčpělý, třebaže uznávám, že vymyslet další originální způsob, jak přimět hračky, aby mi s vražednými úmysly běsnily po pokoji, není tak snadné. Takže i když to vše už tu bylo, dalo se to alespoň poutavěji zpracovat a třeba i vyšperkovat lepšími efekty nebo nečekaným zvratem na konci, prostě nabídnout něco víc než jen řemeslně obstojně odvedenou filmařskou práci. ()

veverysiak

Dosť nepodarený kúsok, ktorý sa snaží votrieť do komnaty označenej ako horor, nechápem to prílišné preceňovanie, pretože to nemá ani spád, ani gradáciu, ani ľakačky, ani celistvý príbeh, takže 25%. ()

Jamall

Spíš slabší tři, protože to je hrozná ničím nepřekvapující rutina a zatím nejhorší z Wanovo hororového vesmíru, ale pořád to docela funguje a v rámci žánru to je ještě průměr, než podprůměr. ()

Naghavi

Spin Off ke slavnému Conjuringu, nezáživný děj s divnými herci...Žánrové, neboli lekací scény vždy začaly dobře, ale to zpracování? Jako strašení na dětských táborech. ()

Lendak odpad!

Taký nevýrazný film som už dlho nevidel. Scenár deravý jak ementál a hercov ani nekomentujem. Ďalej nechápem kto by si domov kúpiť takú odpornú bábiku a ten (v úvodzovkách) démon vyzeral skôr smiešne jak strašidelne. Verdikt: 0,5 "strašidelných" bábik z 10. ()

PanPyzamo

Po úspěchu The Conjuring přichází horor se jménem Annabelle. Ten už sice ani zdaleka nebyl tak úspěšný, jako právě The Conjuring, ovšem mně se líbil. Chtěl bych pochválit samotnou panenku Annabelle. Její vzhled se podle mě povedl a vypadá prostě dobře. Co se týče děje, tak ten byl z mého pohledu fajn. Snad jen škoda, že tentokrát nepřišli Warrenovi, kteří ty novější horory prostě táhnou a bez nich to je v mých očích podstatně slabší. Jinak za mě dobrý horor, který můžu doporučit. 7/10 ()

david141474

Půjdu proti davu, když řeknu, že to nebylo tak špatný jak se říká. Ta figurína Annabelle vypadala chvilkama opravdu děsivě, ale viděl jsem i děsivější horory. Opravdu nepříjemná atmosféra je cítit celým filmem, od začátku do konce. Lekačky nic moc, ani jednou jsem se nelekl. Samotný ďábel taky nevypadal k světu. No a finále teda celkem zklamání, jak provedením tak hereckými výkony, no a finální zvrat ne moc povedenej. Ještě teď je mi blbě že scény kde hlavní postava jí kyselý okurky s hořčicí, to bylo na mě moc. 8/10 No nakonec to nebylo tak špatný, až na to finále. ()

Lilith03

Film se snaží o to vás co nejvíce vystrašit, ale bohužel to nefunguje. Laciné lekačky, předvídatelnost a vlastně i nuda. Daleko radši bych byla napjatá, vyděšená a měla ve filmu daleko méně těch strašidelných a hlavně nepovedených prvků... Mohu ovšem vyzdvihnout hlavní postavu, sedla mi. Jsem mateřský tip a dost mě vyvádělo z míry to, že si při těhotenství prošla takovým stresem. Jinak závěr je takové meh meh. Já mám příběh o Annabelle ráda, ale ten opravdový. Nedovedu si úplně představit komu je film určen, protože fanoušky této panenky bude nudit a milovníky hororů taky. Možná si přijdou na své lidi, co s tímto žánrem začínají a nemají tolik nakoukáno. ()

Psychic

Veľmi podarený horor, ktorý sa síce priživuje na The Conjuring, ale osobne sa mi atmosférou páčil o niečo viacej. Zvukový aj výtvarný design bol výborný, ľakačky občas predvídateľné, ale chvíľami mi behal mráz po chrbáte, takže som z kina odchádzal spokojný. ()

ggggg

Mrzí mě, že je pod tímhle hororem podepsanej James Wan. Mistr novodobých hororů v Annabelle takřka vykradl věci ze svejch posledních kousků a snažil se slepit tuto neforemnou hmotu dohromady. To se ale vůbec nepovedlo. Lekačky skoro žádný a když už, tak lehce předvídatelný, reinkarnovaná Samara z Kruhu už taky nikoho moc nevyděsí. Závěrem jsem nepochopil moc ten konec. Sice nevím, co se té černošce odehrávalo v hlavě, ale přijde mi hodně bizardní, že se z ničeho nic během 5 vteřin rozhodne jen tak skočit z okna. Jako celek funguje film velmi nudně a repetitivně. Velké zklamání 38% ()

Shay

Film jsem si užila, ale čekala jsem víc strachu a lekaček, ale už jsem holt zvyklá. Annabelle úžasná. Příběh byl pěkný a určitě se někdy podívám znovu. :) ()

ajaxx

Než začnu blábolit cosi poloprofesionálního ve svém stylu, rád bych podotkl napřed, že film není ani taková bomba jak tu několik málo lidí tvrdí, ale už vůbec to není sračka, jak tu tvrdí ostatní individua. Podívejme se na to ale blíže. Včera večer 12.10. 2014, 18:40 hod., Cinestar Černý most, Praha, já a přítelkyně, film Annabelle. Čekal jsem, jak moc pod dohledem mistra Wana odvede lehký neumětel Leonetti svou práci tak, aby nepoškodil výborné jméno The Conjuring. Pocity ale jsou rozporuplné. Já byl zaujatý a čekal jsem, jak to vlastně celé dopadne. Přítelkyně a potažmo také znalkyně hororů na vyšší úrovni byla však otrávená a několikrát za film mi opakovala, že je to blbost a že ji to nebaví. A to je právě kámen úrazu. Film jako takový bych jednak neoznačil ani tak za horor jako spíš mysteriozní. Druhá věc je to, že to není film jen tak pro každého, neosloví tedy celé publikum, ale pouze lidi, kteří přijdou na film, nemají očekávání a tudíž nejsou předpojatí, ale zajímá je dokreslení příběhu jednoho ze zajímavých artefaktů filmu jiného. Popravdě místy fim připomíná spíše lovestory jednoho šťastného manželství, pak zase absolutní neomezenost mateřské lásky. Koktejl, který Leonetti vytvořil je zajímavý v tom, jakým způsobem zamíchal zdánlivě nesouvisející témata do jednoho filmového guláše, ale tam nastává ten předěl. Totiž, možná kdyby tolik nenatahoval tu úvodní pasáž, nevršil tak dlouho napětí až se vlastně stalo nepoznatelným, pak by možná celá atmosféra byla ucelenější a on by dostal více prostoru pro lepší a větší bubání než jaké jsme mohli vidět. Nicméně, za velmi povedené naopak považuji některé části ohledně samotné Annabelle jako dívky i později jako panenky a na vrcholu všeho tísnivého a děsivého je vskutku scéna ze sklepa, kde se právě režie snažila v divákovi navodit ten známý pocit ze sna, který se snad jednou za život zdá každému a to, že ať se snaží jak chce, nemůže hrůznému přízraku uniknout. Tedy na závěr, film bych určitě nezatracoval, ale uvědomte si, až na něj půjdete, nečekejte strach tzv. "k posrání", ale v celých 95. minutách jistě najdete dost míst, ze kterých vás bude přinejměnším mrazit, pakliže nejste zcela bezpáteřní. Za snahu o dobrý film a několik zajímavých momentů dám 2*+1* za skvělu a krásnou Annabelle Wallis. I přes relativně nízké hodnocení film doporučuji shlédnout a doufám, že náměty ze života Warrenových ještě nejsou zcela vyčerpány, mistře Wane. ()

Jarb

Dlouho jsem na hororu v kině nebyl a tímhle jsem chybu neudělal. Nebejt pitomců, který celej film šustili vším, s čím se šustit dalo, popřípadě si hlasitě povídali přes celé 6-ti místné křeslo, tak by atmosféra byla o poznání lepší. Nečekal jsem od toho nic a dostal jsem dost. Lekačky naprůměrný, konec slabší, panenka celkově k hovnu. ()

mmajjkii

V rámci žánru to nebylo zase tak špatné (a to i přes výtahovou scénu, zpráskání kněze větrem a další), však stále spíše nic nestrašného, a podotýkám, že už by to chtělo pořádný horor, který obstojí i v rámci jiných žánrů, abych tu nemusel kličkovat jak sANTA CLAUs, na tripu, když si za***//*...D, IMDb 5/10. ()

HororSamael

Člověk opravdu nesmí hodnotit již velmi všem ohraný děj....Myslím si osobně, že v "duchařských" hororech jen sotva vymyslí nějaký nový děj. Proto se zaměřím jen na pocit, kolik dobrých zvukových efektů a lekacích momentů tento, či nový film přinese. Filmy jako je Sinister, V zajetí démonů, Duch lesa....konečně přinesly trochu života do hororů. Podívejme se např. na Paranormaly, miliarda dílů a díl od dílu horší a horší. Pojďme tedy hodnotit atmosferický zážitek - 100% ()

Ms.Iris

Podľa hodnotenia som si myslela, že pôjde o ďalší nepodarený a vcelku zbytočný horor. Dlho som sa rozhodovala ísť na to do kina, no konečné rozhodnutie neľutujem. Horor ma bavil, desil, jednoducho sa mi páčil ! A nielen mne, ale aj vypredanej kinosále. Záberov, ktoré s vami "trhli" a záberov, ktoré sa zdali, že vami myknú no nemykli, bolo viac než dosť. A preto dávam 4* !! Za poslednú dobu som ozaj lepší horor nevidela. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Minulý rok jsme se dozvěděli, že Kingův horor Prokletí Salemu se po letech dočká nové verze. Produkovat ji měl James Wan a do scénáře se pustil Gary Dauberman, jenž napsal například nové To nebo… (viac)

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (viac)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra

24.07.2018

Vražedná panenka Annabelle je k nezastavení a tak studia Warner Bros. spolu s New Line během Comic-Conu oznámila, že její třetí díl dorazí pravděpodobně už v létě příštího roku. Pokračování spin-offu… (viac)

V zajetí démonů potřetí

V zajetí démonů potřetí

27.06.2017

Alfou a omegou dnešního Hollywoodu jsou propojené filmové vesmíry. U Star Wars nebo Marvelu šlapou na jedničku, jinde se více či méně klopýtá. Naposledy se trochu spálil vesmír s klasickými monstry,… (viac)