V zime roku 1820 bola loď Essex z Nového Anglicka určená na lov veľrýb napadnutá niečím neuveriteľným: veľrybou obrej veľkosti a sily, s takmer ľudským zmyslom pre pomstychtivosť. Táto Skutočná námorná pohroma inšpirovala Hermana Melvilla k napísaniu knihy Moby-Dick (Biela veľryba). Rozpovedala však iba časť príbehu. Film V srdci mora odhaľuje mučivé následky tohto napadnutia, kedy boli členovia posádky, ktorým sa podarilo prežiť, nútení prekračovať svoje limity a robiť kvôli záchrane života neuveriteľné veci. Zatiaľ čo sa kapitán pokúša nájsť na otvorenom mori správny smer a jeho prvý dôstojník sa snaží obrovskú veľrybu skoliť, posádka čeliaca búrkam, hladovaniu, panike a zúfalstvu pochybuje o všetkom od hodnoty ich životov až po etiku ich živobytia. (Continental film)

Radiq

Tady se zrodil novej živočišnej druh - vorvaň digitální. Digitálna tady bylo opravdu hodně a nebyl to zrovna zážitek, na kterej bych nechtěl zapomenout. Takže kdekoliv se objevila nějaká větší akce, věřte tomu, že byla digitální. Na druhou stranu je tady chytlavě udělanej následnej boj o přežití na člunech, kterej se i docela shodoval se skutečností. Teda kromě toho, že za prvotní poškození mohl kapitán (mohla za to opravdu jen ta bouře) a že by je vorvaň pronásledoval i po zničení lodi a dalších drobnostech, které se dají dohledat na netu. Po herecké stránce musím pochválit hlavně kapitána Pollarda v podání Benjamina Walkera, kterýho jsem viděl ve filmu poprvé, ale byl fakt dobrej. Chris Hemsworth nějak nevynikal a mohl ho hrát v podstatě kdokoliv jinej. Byl to ale zajímavej film hlavně kvůli zajímavému tématu vraždění velryb, což je velkej hnus, ale bohužel se to dělo... a neznám o tom lepší film, protože ani nevím, jestli nějakej jinej existuje... ()

Deyw

Naprosta nadhera..vtahlo me to do deje a jen sem slintal..krasne natocene, paradni efekty..naprosta pecka.. uteklo to jako svine! ()

tomeek

Tak laciné greenscreeny jsem neviděl ani nepamatuju, ale celkově velryba výborná, příběh zajímavý, jenom je to dlouhé jak dědečkova šála strejčka Váni a bůhvíjak pamětihodné to bohužel není. 3* ()

Sabrewulf odpad!

Jeden z nejodpornějších vizuálů, jaké jsem kdy viděl. Naprosto ODPUDIVÝ green screen na každém kroku, ty kokoty, co to dělali, bych zavřel do vězení za mučení diváka. Z těch přehulených lens flarů, glowů a já nevím, jakých ještě efektů, mi bylo neskutečně blivno. Herci do prostředí vůbec neseděli, bylo úplně k zblití, jak čuměli někam do prdele a vůbec netušili, kde místo toho degenského greenu má být zrovna plovoucí ryba, nasvícení vůbec neodpovídalo hnusné digitální obloze a co bylo maximálně na přesdržku, tak že ani pozadí nebylo natrackované, pohybovalo se úplně jinak než herci na lodi, takže ve výsledku to vypadalo úplně stejně jako staré filmy, kde je za jedoucím autem puštěná zadní projekce na plátně, což mi v kombinaci s ultraumělou digitalizací přivodilo křeče v očích. Celý tento škaredý blivajz podtrhuje VYZVRACENÝ, HOVNAMA POSRANÝ filtr, ze kterého se mi úplně obracel žaludek. Žlutozelený sopel. A k tomu něco, na co jsem obzvlášť alergický - svítící tma. Tak říkám obrazovému hnusu, který i přes to, že je na scéně viditelně jasně pražící letní slunce, je to celé tmavé, jakoby nějaký lulin přehulil clonu proti slunci, jako by jste se na film dívali se slunečními brýlemi a šedým zákalem k tomu. Toho pičuse, co to tam takhle nastavil, bych chytil za pačesy a tak dlouho bych mu mlátil s držkou o pracovní stůl, až by měl v tom svém ksichtu zapíchané tlačítka z klávesnice. Urážka poctivé filmařiny a je mi úplně u prdele, co tam bylo za scénář, nebo jaké byly herecké výkony, protože to, co Howard vizuálně vyblil, z toho by se jeden poblil. Pro mě absolutně NE-KOU-KA-TEL-NÉ, v polovině jsem to vypnul, zdraví mám jenom jedno a všechny ty blbečky od PC pošlete k soustruhu, na víc nemají. Hnus a vizuální tortura. ()

Lopezka1982

NO Chris opět nezklamal a byl zde prostě dech beroucí. Líbí se mi téma filmu, doba, scény a i jak to bylo natočeno, je pravda, že někdy tam bylo znát, že městečko je vytvořeno počítačově, ale nevadilo mi to... Akorát scény s bílou velrybou mi přišly zbytečně krátké, myslela jsem, že ve filmu toho bude více... Jinak napínavý a pěkný film doporučuji :) ()

Doudis19

Vynikající film, který sráží Howardova neschopnost pracovat s digitálními efekty. Stejně jako v Rivalech (nejslabší místo, jednoznačně Laudy digitální nehoda) i zde kazí dojem z jinak téměř dokonalé filmařiny příšerně zobrazená voda i oheň o zvířatech nemluvě. V dnešní době cvičených delfínů, delfíni digitální? Vážně? Kde jsou časy efektů Orky (1977), filmu který stárne jen účesy herců. ()

eye candy

Spousty nádherného třepotajícího se bokehu rozptýleného po pestrobarevném filmovém výkresu, který do značné míry připomíná emotivní olejomalby W.Turnera a romantické námořnické shanty na motivy jedné z největších amerických literárních klasik o velkém bílém leviatanovi. Už jen pro samotný vizuál a výpravu jsem u filmu předl jako starej kocour a vážně přemýšlel nad 5*, kdyby jen Howard přenesl z předešlých Rivalů na otevřené tyrkysové vody nejen barevné filtry, nápaditou kameru a motiv dvou individualit v (časem přátelské) opozici, ale i trochu víc tragédie, napětí a většího důrazu na stěžejní vztah mezi hlavními protagnisty a jejich postoj k démonickému bílému kytovci. Je tam trošku prošku od všeho ale nic obsahově příliš výrazného a nápaditého. ()

filmmovier

Skvěle natočená dbrodružná podívaná, která v kinech (podle mě neprávem) propadla. V srdci moře sice není film, na který by se hrnuly davy lidí, ale takhle pěkné čistokrevné dobrodružství tady už hodně dlouho nebylo. Je to zručně zrežírované, CGI je provedeno vkusně a s citem a působí realisticky a atmosféra a hlavně výprava je naprosto lahůdková. Obsazení se také povedlo, Chris Hemsworth i ostatní byli fajn, se scénářem to ale přeci jen místy lehce drhlo, být to o půl hodiny kratší, nemám co vytknout a jak píše POMO, nejzajímavější scény byly skutečně ty od "stola". Nicméně V srdci moře je velká podívaná, která ale na velkém plátně nejspíš působí ještě o něco velkolepěji. Mě se to líbilo, bylo to fajn, parádní dobrodružný biják se zajímavým příběhem a nejlepší výpravou a spoustu velmi zajímavě natočenými detaily a jednou nasranou velrybou. Fakt super, přesto ale jsou ty konečné čtyři hvězdy ty slabší. 75%. ()

Cedr

Dobrodružný příběh v typicky sterilním greenscreen hávu, který všechnu dobrodružnost úspěšně saje ven. Přemrštěný bloom a filtry také nepomáhají. Zoufalá snaha zamaskovat nejprovařenější žánrová klišé rovinou autora Moby Dicka se míjí účinkem. Jedinečný příběh je beznadějně zabit generickým vyprávěcím stylem podle nejokoukanější hollywoodské kuchařky (do které pár kapitolami během své kariéry jistě přispěl i sám pan režisér). Škoda námětu a 100 milionového rozpočtu se kterými šlo udělat rozhodně mnohem víc. 50% ()

Motinski

Podľa trailerov som čakal väčší prúser. Hlavne pri výprave a zbytočnom množstve efektov, ale nestalo sa. Príbeh mal silu, občas mi vadilo rýchle preskakovanie v deji, pomalšie tempo pri scénach kde sa malo emočne ždímať, ale dokázal som cítiť s postavami ich beznádej. A to je vec čo si odtiaľto odnesiem najviac. Akčnejšie scény boli natočené prehľadne, najviac ma asi prekvapila hudba a na konci som odchádzal s fajn pocitom. ()

David.Darco

3,5*. Krásny Vizuál, postavy boli však chladné, konali často proti zdravému rozumu. Taktiež som to videl v dabingu takže asi aj to prispelo k nižšiemu hodnoteniu... ()

Tosi

Chtělo-li být tohle staromódní mořské dobrodružství oscarovou návnadou, tak to jistě stačit nebude. Samotná přítomnost Chrise Hemswortha poháněla příběh víc, než žalostný vítr do plachet a tak pro mě tenhle boj člověka se zvířecím monstrem, potažmo boj o kapitánskou pásku, vyzněl trošku rozpačitě. Pár scén bylo přesto parádních a hodnotit film pouze klukovskýma očima, dal bych jistě čtyři, takto musím střízlivě o jednu níž. ()

Mrkvič

Možná je film po velkou svou část nevýrazný a hrdinové nemít ty známé ksichty, splynou v pár větrem ošlehaných námořníků, ale silný příběh vyprávěný jedním ze zúčastněných a jedna hodně divoká bouře hned zezačátku, stačí na slušný zážitek. Od Rona Howarda bych ale čekal víc. Třikrát jsem si při filmu říkal, jak je lacině využita zpomalovačka, aby divákovi napověděla "jóó, teď koukej bejt dojatej, protože víc už nepřijde". A přitom stačilo víc vyprávět, víc se dozvědět o postavách a nechat silný příběh vygradovat samovolně podle divákova dosavadního splynutí s filmem. ()

viperDavid

Ale doprdele, Chris Hemsworth byl vždý spíš svalnatý Thor než herec a podívejme co se z něj stalo. Pan herec. Naprosto dokonalý příběh dokonalého spisovatele se po x té natočil ve filmový trhák a rozhodně nezklamal. Jak jsem rád, že se nemusím živit verlibím tukem. Mě stačí teroristi v mé zemi :) ()

Johnny.ARN

Pred veľa, ale skutočne veľa rokmi som mal obdobie, kedy som žral všetky knihy o námorníkoch, pirátoch, lodiach a živote na mori. Pojmi ako Prvý dôstojník, rahnovka, košovka a iné mi teda neboli cudzie. A v tej dobe by som tento film zožral úplne, ešte aj s tým suchárom na konci toho háčika. Momentálne som ale od Howarda čakal trochu viac, aj keď film sa podaril. Interakcie medzi postavami neboli také vyhrotené ako by mohli byť, ale na druhej strane, spojiť plavbu so stroskotaním je zaujímavá myšlienka. Krásne ale boli zábery z vody a na tú prerastenú rybičku, ktorá bola aj riadne bojovná. 4 z 5 ()

Jizni Tlapa

Je to už minimálně dvacet pět let, co jsem louskal Mobyho Dicka v "Ábíčku". Dokonce jsem si z každého čísla komiksovou stranu vystřihl a lepil do samostatného sešitu, abych se pak mohl pyšnit výsledným námořnickým počteníčkem. Mám tak pro tuhle rybku slabost, která mi možná zastírá zrak stejně, jako hrstce ztroskontanců a přidává čtvrtou v hodnocení. A i když je to tak dlouho, pamatuji si dobře, že předloha Moby Dick vypadala krapet jinak. Ale vem to čert, tohle páchlo rybinou, solí, Mobyho tukem a sem tam suchozemskou krysou...já to beru.. ()

DJ Rocco iNc

Osobne hodnotím tento film kladne, aj keď som očakával teda omnoho viac. Nepoznám okolnosti plavby, ktorá sa odohrala v 19. storočí, no myslel som si, že sa nám naskytne jedinečná príležitosť lovu najväčšieho postrachu vtedajších morí. Možno Moby Dicka ani nelovili, možno sú to už len dobrodružné príbehy, ktorými nás doposiaľ kŕmili a možno tento príbeh ani nemal byť o love, ale o boji človeka na mori. V každom prípade, bol to pútavý príbeh, ktorý obsahuje všetko a ľutujem, že som na tento film do kina nešiel, ako som pôvodne chcel. Zvuk musel byť neskutočný. ()

Lachtaan

Naprosto špičkové obsazení, schopný a spolehlivý režisér, dobrodružný žánr a náhled na to, jak je troufalé soupeřit s matkou přírodou utvořili dohromady působivé drama o tom, jak pravděpodobně vznikl jeden z nejklasičtějších výpravných románů. Škoda, že to velryby nedokážou (nejen) japonským velezmrdským společnostem takhle vracet i v dnešní době. [viděno na Netflixu 5.6.2021] ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Co chystá režisér Rivalů?

Co chystá režisér Rivalů?

14.02.2014

Ron Howard je hollywoodský veterán, jenž se blýsknul Apollem 13, Čistou duší nebo Duelem Frost/Nixon. Nejvíc lidí ale zřejmě potěšil loňskými Rivaly, kteří momentálně drží 8. pozici v žebříčku… (viac)